Віталій Федянін

"Укрінформ"

24 статьи
 • Томагавк для Путіна

  Росія розпочала військову інтервенцію в Сирію, маючи в голові глобальні плани. Завдяки сирійській авантюрі росіяни хотіли отримати можливість креслити кордони. Вони спали і бачили себе з олівцем над мапою світу за приємним процесом визначення своїх зон впливу. І так би, певно, й тривало це марево, якби американські "томагавки" не привели Кремль до тями.
 • Сирія: перемир'я, якого не було

  Вашингтон і Москва з липня працювали над проектом угоди щодо Сирії. І ось після тривалих переговорів у Женеві керівники зовнішньополітичних відомств США і Росії 9 вересня досягли чергових домовленостей щодо сирійського врегулювання.
 • Сирійський вихід Путіна

  Заява Росії про виведення військового контингенту з Сирії обговорюється чи не жвавіше, ніж початок російських авіаційних ударів у цій арабській країні наприкінці вересня 2015 р. Хоча росіяни вже тоді казали, що операція триватиме 3–4 місяці, міжнародна спільнота мало вірила словам Москви. Це цілком виправдано, адже операція, яку Володимир Путін у жовтні минулого року назвав "стабілізація законної влади Сирії і пошук політичного компромісу", не завершилася. Вона триває, перейшовши в іншу фазу.  
 • Страта богослова

  Різке загострення відносин між Саудівською Аравією та Іраном сягнуло такої межі, що у світі заговорили про можливість війни між цими регіональними суперниками. Самі учасники конфлікту навіть почали думати, що їх справді підштовхують відкрити вогонь проти одне одного. Від гріха подалі саудити й іранці на офіційному рівні заходилися всіх переконувати, що не мають наміру розв'язувати бойові дії. Це правда. Ер-Ріяд і Тегеран не готові сьогодні до війни.  
 • Сирійський символ

  Участь російського військового контингенту в бойових діях у Сирії змусила основних гравців по-новому подивитися на сирійську кризу. Зважаючи на важливу політичну місію Національної коаліції сирійських революційних і опозиційних сил, пропоную коментар заступника голови НК Хішама Марви, щодо того, як сирійська опозиція бачить процес урегулювання в Сирії, як ставиться до Росії і якої допомоги очікує від союзників.
 • Іранський Х-фактор

  Провал переговорів призведе до чергового напруження у відносинах між Заходом та Іраном. Однак і підписання угоди теж не означає миттєвого вирішення всіх проблем, бо народжені в таких муках домовленості буде не менш складно виконувати.   
 • Бомба для короля

  Саудівська Аравія ухвалила "стратегічне рішення" придбати готову атомну зброю в Пакистані, що загрожує новою гонкою озброєнь на Близькому Сході.
 • С-300 в ядерній затоці

  Головним чинником високої ефективності багатолітніх санкцій проти Ірану стала єдність постійних членів РБ ООН у питанні іранського ядерного досьє. Це був той унікальний випадок, коли такі різні за своїми інтересами гравці, як США, Росія, Китай та ЄС, змогли знайти консенсус із надскладної проблеми. І ось, після 10-річних переговорів, коли попереду зажеврів крихкий шанс на укладення остаточної угоди з Іраном, Москва вирішила зламати цей єдиний санкційний фронт.
 • Сектор Газа: затишшя перед черговою бурею

  Останнім часом Ізраїль проводить особливо активну мирну політику. У процесі — переговори з Палестинською автономією, за сприяння Туреччини відбуваються контакти із Сирією...
 • Іранський марафон

  Санкції Ісламську Республіку Іран не лякають. Попри погіршення економічної обстановки та міжнародну ізоляцію, вона продовжує наполегливо розвивати ядерну програму, і розв’язка неминуче буде...
 • У Лівані сьогодні мир. А завтра?

  «Якщо не домовитесь, то не повертайтеся», — такими гаслами проводили ліванці до столиці Катару представників правлячої коаліції й опозиції на засідання з урегулювання політичної кризи в Лівані...
 • Лівійський пиріг

  Про перспективи лівійського ринку в Україні говорять уже багато років. Ніхто не сумнівається, що в...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75