Володимир Кравченко

Оглядач відділу міжнародної політики DT.UA.

434 статьи
 • Україна vs Росія: раунд перший — розвідка боєм Міжнародний суд ООН ухвалив рішення щодо тимчасових заходів

  Помиляються ті, хто вважає, що Міжнародний суд ООН приймає рішення роками. Інколи судді бувають досить оперативними. Як, наприклад, у процесі "Україна проти Росії", в якому Київ обвинувачує Москву в порушенні Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму і Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.
 • Ердоганова перемога

  Эрдоганова перемога
 • Україна vs Росія: раунд перший — розвідка боєм

  Міжнародний суд ООН через місяць після того, як в Гаазі українська делегація звернулася з клопотанням застосувати тимчасові заходи, оголосив свій вердикт.
 • Ердоганова перемога

  Незважаючи на протести опозиції, на референдумі із внесення змін до Конституції турки проголосували за посилення повноважень глави держави й трансформацію Туреччини з парламентської республіки в президентську. Фактично, йдеться про те, що нинішній глава держави отримує безмежну владу.
 • Міст, який руйнують Анкара і Брюссель

  Днями Ердоган заявив, що голосування на референдумі на користь розширення президентських повноважень буде найкращою відповіддю "жорстокій і фашистській", "антиісламській і антитурецькій" Європі. Однак платою за мобілізацію турецького електорату стало різке погіршення відносин між Туреччиною і ЄС. 
 • Україна vs Росія: поле битви — Гаага

  Минулого тижня Київ розпочав свій бій у суді. У Гаазі українці й росіяни зійшлися біля бар'єра в Міжнародному суді ООН, де Україна обвинувачує Росію в порушенні Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму і Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 
 • Ісламський султанат епохи Ердогана

  Туреччина і Євросоюз дедалі більше розчаровують один одного. Невдала спроба шлюбу викликає то дрібні сварки, то гучні скандали. Обопільні звинувачення стали звичайною риторикою. І це ще більше відштовхує партнерів один від одного.
 • Брат мій, ворог мій

  Відносини Мінська і Москви, Лукашенка і Путіна прекрасні своєю сталістю. Тут "братерська" любов чергується з ненавистю, дружба — зі зрадою, мир — з ворожнечею, а шантаж і блеф є обов'язковою передумовою нових домовленостей між учасниками Союзної держави.
 • Страсбурзький рахунок

  Конституційний суд РФ дозволив російській владі не виконувати рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) про виплату колишнім акціонерам нафтової компанії ЮКОС компенсації на суму 1,866 млрд євро. Однак найменше в Москві прагнуть зберегти гроші російських платників податків. Головна мета звернення до КС — нейтралізувати рішення міжнародних судів, невигідні Росії. 
 • Демарш у Хануку

  У перший день Хануки прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху демонстративно скасував офіційний візит очільника українського уряду Володимира Гройсмана, який мав відбутися 27–28 грудня. Крім того, Нетаньяху заборонив членам свого кабінету відвідувати Україну і зустрічатися з українськими міністрами. Не рахуючи розриву дипломатичних відносин, гірше за те, що сталося, може бути тільки відкликання посла. 
 • Прикордонне питання

  Чверть століття Київ намагається завершити процес договірно-правового оформлення кордонів зі своїми сусідами. З одними країнами цієї мети вдалося досягти швидко. З іншими — переговірний "забіг" затягнувся на роки. Нині тільки з трьома державами незавершений процес демаркації і не підписаний договір про режим держкордону — Білоруссю, Молдовою та Росією. 
 • Що важливо знати про конфлікт у Сирії

  Карта Сирії — немов ковдра зі строкатих клаптиків.  Усі воюють проти всіх одночасно на кількох фронтах. А за спинами безпосередніх учасників конфлікту стоять регіональні й глобальні гравці — Росія і Сполучені Штати, Європейський Союз і Туреччина, Іран і Саудівська Аравія, Ізраїль і Катар, "Ісламська держава" і "Хезболла". 
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75