Володимир Олійник

39 статей
 • Голгофа Артемія Веделя

  У сузір'ї визначних діячів української музичної культури одне з чільних місць належить композитору, хоровому диригенту, співаку, скрипалю-віртуозу Артемію Лук'яновичу Веделю. На Олімпі національних геніїв його ім'я заслужено стоїть поруч з іменами Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Максима Березовського, Дмитра Бортнянського, Григорія Сковороди…
 • Нашого цвіту — по всьому світу

  Важко знайти на світовій мапі країну, де б ви не зустріли громадян українського походження. Українці є однією з найчисельніших національних діаспор. За найскромнішими підрахунками, осіб, які за своїм етнічним походженням частково чи цілком є українцями, проживає на теренах колишнього СРСР (без України) від 6 до 10 млн і понад 5 млн в Австралії, країнах Америки, Африки, Західної та Східної Європи.
 • Панамське дежавю

  "Знову", бо наприкінці 1880-х — початку 1890-х під час прокладання знаменитого Панамського каналу внаслідок міжнародної фінансової афери тисячі акціонерів цього будівництва вмить втратили всі свої заощадження. Грандіозний проект став чи не найпершою "мильною бульбашкою", що луснула на світовому фондовому ринку.
 • Празників празник і торжество торжеств

  З усіх великих релігійних свят нашого народу найшанованішим був і залишається найбільш давній, урочистий, радісний Світлий Празник Христового Воскресіння. Останній, завершальний акорд боротьби світла з пітьмою, добра зі злом, життя зі смертю. "Празників празник і торжество торжеств" називав Великдень візантійський богослов VIII ст. Іоанн Дамаскін, а нині співає клір під час великоднього богослужіння.
 • "Знов прийшли до нас три празники в гості"

  Серед барвистого розмаїття світських і релігійних свят чи не найулюбленішими є різдвяно-новорічні. Їх можна вважати справжньою окрасою всього календарно-обрядового циклу нашого народу. Різдвяні свята органічно об'єднали цілий комплекс релігійно-побутових заходів, в якому рівноправно співіснують, доповнюючи і збагачуючи одне одне, музичні, театральні й карнавальні дійства, а також заклинання, ворожіння, приспівки, молитви, ритуальні страви...
 • Київське чиновництво: тепер і колись

  Якщо вірити вченим, суспільство розвивається по спіралі. Усе, що відбувається нині, вже десь і колись було. Генріх Гейне влучно зауважив, що вчинки людини — це одяг його душі. Образно кажучи, чиновники в усі часи носять однакову личину. Бо минають віки, а прагнення й апетити сильних світу цього не змінюються.
 • Київське самоврядування — самоправність чи самообман

  "Можна заперечувати багато рис наших політичних недоростків, але одного хисту в них не можна відняти: хисту влаштовувати політичні скандали..." Ці слова, написані журналістом газети "Кіевлянинъ" 1906 р., дуже точно характеризують ситуацію, що склалася в сучасному столичному політикумі. 
 • Всесвітній день пошти — від конверта до інтернету

  Зазвичай у Російській імперії з реформами, зокрема і пошти, не квапилися. Наприклад, перші поштові скриньки в містах з'явилися тільки в 1848 р., а поштова марка — 10 грудня 1857 р. Лише в 1865 р. була заснована земська пошта, що обслуговувала села, де доти не було поштових відділень. 
 • Київські жертви вулиць сирен

  Як тільки в Києві цих дівиць не називали: нічні феї й метелики, повії контрольні, таємні й явні, кокотки й "мінерашки"... 
 • Колоніальні потуги імперії Велика Росія, а мариться про більшу

  Мало не всі газети імперії тиражували розповіді "отамана" про африканську станицю Москва. Згодом з'ясувалося, що Ашинов з негусом не зустрічався, ніякої станиці Москва на той час іще не було, а "сотні вільних козаків" існували лише в буйній уяві мандрьохи.
 • Міфи і правда про "мідного Богдана"

  У вересні 1872 р. до Києва привезли бронзову модель пам'ятника, а в листопаді в залі урочистих засідань Першої гімназії виставили її для загального огляду. Публіка сприйняла композицію майбутнього монумента неоднозначно.
 • Вольному — воля, п'яному — рай

  Пристрасті на "алкогольному" фронті в Російській імперії  
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94