Володимир Кравченко

Оглядач відділу міжнародної політики DT.UA.

429 статей
 • Україна vs Росія: поле битви — Гаага

  Минулого тижня Київ розпочав свій бій у суді. У Гаазі українці й росіяни зійшлися біля бар'єра в Міжнародному суді ООН, де Україна обвинувачує Росію в порушенні Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму і Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 
 • Ісламський султанат епохи Ердогана

  Туреччина і Євросоюз дедалі більше розчаровують один одного. Невдала спроба шлюбу викликає то дрібні сварки, то гучні скандали. Обопільні звинувачення стали звичайною риторикою. І це ще більше відштовхує партнерів один від одного.
 • Брат мій, ворог мій

  Відносини Мінська і Москви, Лукашенка і Путіна прекрасні своєю сталістю. Тут "братерська" любов чергується з ненавистю, дружба — зі зрадою, мир — з ворожнечею, а шантаж і блеф є обов'язковою передумовою нових домовленостей між учасниками Союзної держави.
 • Страсбурзький рахунок

  Конституційний суд РФ дозволив російській владі не виконувати рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) про виплату колишнім акціонерам нафтової компанії ЮКОС компенсації на суму 1,866 млрд євро. Однак найменше в Москві прагнуть зберегти гроші російських платників податків. Головна мета звернення до КС — нейтралізувати рішення міжнародних судів, невигідні Росії. 
 • Демарш у Хануку

  У перший день Хануки прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху демонстративно скасував офіційний візит очільника українського уряду Володимира Гройсмана, який мав відбутися 27–28 грудня. Крім того, Нетаньяху заборонив членам свого кабінету відвідувати Україну і зустрічатися з українськими міністрами. Не рахуючи розриву дипломатичних відносин, гірше за те, що сталося, може бути тільки відкликання посла. 
 • Прикордонне питання

  Чверть століття Київ намагається завершити процес договірно-правового оформлення кордонів зі своїми сусідами. З одними країнами цієї мети вдалося досягти швидко. З іншими — переговірний "забіг" затягнувся на роки. Нині тільки з трьома державами незавершений процес демаркації і не підписаний договір про режим держкордону — Білоруссю, Молдовою та Росією. 
 • Що важливо знати про конфлікт у Сирії

  Карта Сирії — немов ковдра зі строкатих клаптиків.  Усі воюють проти всіх одночасно на кількох фронтах. А за спинами безпосередніх учасників конфлікту стоять регіональні й глобальні гравці — Росія і Сполучені Штати, Європейський Союз і Туреччина, Іран і Саудівська Аравія, Ізраїль і Катар, "Ісламська держава" і "Хезболла". 
 • Кнесет: крок уперед і два назад

  Тель-Авів відомий своєю рішучістю й непоступливістю. І це в Києві добре відчувають, коли, наприклад, порушують питання про визнання Голодомору геноцидом українського народу. 
 • "Грузинська мрія" про контрольний пакет

  "Вітаю тебе, Грузіє, з великою перемогою", — патетично заявив прем'єр-міністр і формальний лідер правлячої партії "Грузинська мрія — Демократична Грузія" Георгій Квірікашвілі після оприлюднення перших результатів парламентських виборів. Чи стали благом для Грузії минулі вибори — це ще питання, але вони точно стали тріумфом для "Грузинської мрії"  
 • Родоський клуб друзів Путіна

  У Володимира Якуніна (колись близького друга Путіна, а нині відставного пенсіонера) є місія — сприяти взаєморозумінню між цивілізаціями. На цю шляхетну мету він витрачає мільйони, нажиті "непосильним трудом" під час перебування главою "Российских железных дорог".
 • МН17: за півкроку до істини Слідчі встановили російське коріння "Бука"

  Хоча міжнародна група слідчих поки що не називає імен відповідальних за злочин — тих, хто послав ЗРК "Бук" в Україну, віддавав наказ відкрити вогонь і натискав на кнопку "Пуск", зате вони точно визначили місце, звідки вилетіла ракета, що збила 17 липня 2014 р. поблизу Тореза Boeing-777 Malaysia Airlines. І ці результати розслідування цілком спростовують позицію Росії.
 • Україна vs Росія: перший позов

  DT.UA зустрілося з Оленою Зеркаль, щоб дізнатися, які цілі ставить перед собою Київ, звертаючись до арбітражу, якими будуть подальші кроки української держави в рамках Конвенції ООН з морського права, і як справи з підготовкою наступних позовів до Росії.
Реклама
USD 27.06
EUR 29.18