Якуб Логінов

128 статей
 • "Який диктатор, така й опозиція"

  У польському суспільстві зростає напруження. Вже тиждень у Польщі тривають вуличні протести Комітету захисту демократії (KOD). Депутати Об'єднаної опозиції блокують залу засідань Сейму, вимагаючи скасувати скандальне голосування минулої п'ятниці, яке дуже нагадувало те, як за часів Віктора Януковича ухвалювали "диктаторські закони". 
 • Час експериментів: Польща через рік після зміни влади

  Уже понад рік Польща живе в досить незвичній для себе політичній ситуації. Ще ніколи після 1989 р. повнота влади не була настільки зосереджена в одних руках, як тепер. "Право і справедливість" не тільки має абсолютну більшість місць у парламенті, а й свого президента, який навіть не пробує бути самостійною фігурою. 
 • Євроінтеграція на практиці: коли перейдемо з Ужгорода у Словаччину?

  Коли у 2008 р. тимчасово закрили можливість пішохідного перетину кордону зі Словаччиною в Ужгороді, здавалося, це не надовго, — щойно буде проведено реконструкцію, максимум через півроку, кордон для пішоходів відкриють. Сталося інакше — ці "шість місяців", про які говорили тоді чиновники, тривають досі.
 • Міхал Ковач. Людина, яка повернула Словаччину на шлях демократії

  Те, що Словаччина таки не стала "чорною дірою Європи", натомість стала символом євроінтеграційного успіху, — великою мірою заслуга М.Ковача, який обіймав президентську посаду в 1993—1998 рр.
 • Словаччина в політичній кризі: початок кінця впливового віце-прем'єра

  Відставка віце-прем'єра Каліняка та виселення прем'єра Роберта Фіцо з елітних апартаментів, власником яких є олігарх, звинувачуваний у корупції, — це основні вимоги опозиційних партій "Свобода і солідарність" і "Звичайні люди та незалежні особистості".
 • Балканський неуспіх словацького головування в ЄС

  "Кращої нагоди продемонструвати міжнародну вагу Братислави досі ще ніколи не було, а наступна з'явиться не скоріше ніж після 2030 р.", — так про словацьке головування в Євросоюзі говорять тамтешні дипломати й аналітики.
 • Чеська політика: кінець ідеалістів, час олігархів

  Країна Гавела і Масарика, демократії та людських прав — так ще донедавна Чехію сприймали у світі. В тому числі і в Україні та Білорусі: Прага часів Гавела та його послідовників дуже активно підтримувала білоруську опозицію й українські прагнення інтегруватися з Європою.
 • Словаччина з коаліцією: влада об'єднала давніх ворогів

  Коли ввечері 5 березня оприлюднили попередні результати парламентських виборів у Словаччині, здавалося, що країна стоїть перед тривалою політичною кризою.
 • Конституційна криза, або "Покращення" по-польськи

  Мала бути "добра зміна". Але все закінчилося конституційною кризою і гострою критикою дій польського уряду з боку Європейського Союзу і Ради Європи.
 • Словаччина після виборів: успіх неофашистів і коаліційна безвихідь

  Неофашисти Маріана Котлеби в парламенті, успіх антисистемних партій та роздрібнений парламент, у якому важко буде створити стабільну більшість для майбутнього уряду, — і це все за чотири місяці до початку словацького головування в ЄС. Такий вигляд має політична сцена Словаччини після парламентських виборів, які відбулися минулої суботи, 5 березня.
 • Польща іде угорським шляхом

  Єврокомісія на своєму засіданні 13 січня розпочала процедуру контролю правопорядку в Польщі. Причина — суперечності навколо прийняття нових законів: про Конституційний трибунал та про національне телебачення. Як коментують цей факт аналітики, "Польща стала другою Угорщиною", тобто країною, яку в Євросоюзі дедалі частіше згадують у контексті проблем з демократією.
 • Економічна євроінтеграція України: коли теорія не збігається з практикою

  Дочекалися: з 1 січня 2016 р. офіційно вступить у дію режим вільної торгівлі з ЄС, а в середині 2016-го, найімовірніше, запрацює безвізовий режим для нетривалих поїздок власників біометричних паспортів до країн Євросоюзу. Однак, враховуючи досвід останніх двох років, уже зараз можна сказати, що Україна не використовує сповна свого історичного шансу, пов'язаного з економічною євроінтеграцією.
Реклама
USD 27.06
EUR 29.18