Юлія Дузь

адвокат, член комітету сімейного права Асоціації Адвокатів України, член Асоціації правників України

4 статьи
 • Репродуктивна автономія, або Право на аборт

  Нещодавно ми отримали черговий "шедевр" законотворчої діяльності наших народних депутатів, який змусив хвилюватися кожну жінку. Бо не встигли ми відійти від масового обговорення декриміналізації сімейного насильства в Україні та дискримінації прав батька, як тепер мусимо в черговий раз обстоювати право жінки на аборт.
 • Дискримінація прав батька. Чому дитину залишають з матір'ю?

  Коли чуєш слово "дискримінація", чомусь одразу асоціюєш його з правами жінок, а точніше, з їхньою відвічною боротьбою за визнання рівноправності з чоловіками. Але нещодавно досить гучно заявила про себе Громадська організація "Батько має право", що долучилася до протистояння судовій системі України, яка, вважають представники ГО, у сімейних справах найчастіше ухвалює рішення на користь матері.
 • Відібрання дитини від батьків, або Темна кімната для примирення

  Пригадався фільм "Домашній арешт", режисера Гаррі Вайнера, де двоє дітей, дізнавшись, що їхні батьки збираються розлучатися, вирішили замкнути їх у підвалі й тримати там доти, доки вони владнають свої проблеми і помиряться. У реальному житті наші діти часто не мають сили зупинити конфлікт між батьками. Здебільшого вони стають беззахисними жертвами маніпулювання і можуть лише мріяти про те, як було б добре зачинити батьків у темній кімнаті і не випускати доти, доки ті наберуться розуму.
 • Аліменти: домовлятися чи судитися?

  Статтею 180 Сімейного кодексу України (далі — СК України) передбачено обов'язок батьків утримувати дитину до її повноліття. І цей обов'язок мають і мама, і тато, і вибір способу його виконання визначається спільною домовленістю між ними (ч.1 ст.181 СК України). Та чи всі батьки вміють домовлятися?!
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94