Юлiя Самаєва

155 статей
 • Зливаємо

  Нинішній президент України, який через місяць блокади та три роки війни все-таки вимучив офіційну позицію, заявив, що про жодну торгівлю із захопленими на окупованих територіях підприємствами не може бути й мови. Але при цьому нічого, по суті, не зробив, щоб підготуватися до цього рішення. 
 • Замурували здоровий глузд

  На перший погляд, історія з українськими "дочками" російських банків — це історія про малограмотні й емоційні рішення, які загрожують серйозними наслідками. Але якщо розібратися в мотивах, то весь той фарс, який був влаштований за участі та під негласним покровительством топ-чиновників країни, видається банальним торгом за актив.
 • Олександр Данилюк: "Потрібно звикати, що ми суперники не з легких"

  Наше інтерв'ю з міністром фінансів Олександром Данилюком відбулося в середу ввечері, 1 березня, — саме за добу до того, як стало відомо про претензії правоохоронців до керівника Державної фіскальної служби Романа Насірова. Водночас через наявність серйозного публічного конфлікту керівників фінансового міністерства та формально підпорядкованого йому фіскального відомства значну частину запитань присвячено саме цій проблемі.
 • Торгпред України Наталія МИКОЛЬСЬКА: "Ми маємо говорити про торговельну агресію Росії"

  Ускладнення доступу України на зовнішні торгівельні ринки — заборона транзиту, ембарго, обмеження продажів окремих товарів — це частина гібридної війни. DT.UA поспілкувалося із заступником міністра економічного розвитку та торгівлі, торговим представником України Наталією МИКОЛЬСЬКОЮ, яка фактично перебуває в авангарді торговельного протистояння нашої країни з Російською Федерацією.
 • Торгпред України Наталія МИКОЛЬСЬКА: "Ми маємо говорити про торгівельну агресію Росії"

  Ускладнення доступу України на зовнішні торгівельні ринки – заборона транзиту, ембарго, обмеження продажів окремих товарів – це частина гібридної війни. Залежній від експортних надходжень Україні ці дії з боку агресора завдають не меншої безпосередньої шкоди, ніж прямі військові сутички. Однак, про наші перемоги та поразки на економічному фронті  в уряді здебільшого помовчують. А підтримка в бізнес-колах також не завжди знаходиться. На жаль, досі коли мова заходить про прямі економічні вигоди, рівень патріотизму в українців катастрофічно падає.
 • Гра в монопольку

  Діюча система субсидій не тільки підтримала малозабезпечених громадян, а й створила значні ризики для державних фінансів і ринку житлово-комунальних послуг. Та варто нагадати, що вона спочатку створювалася як тимчасовий захід, мовляв, коли ринок реформують і трансформують, її змінять. Але реформи не рухаються, причому почасти саме через систему субсидій.
 • (Не)гідна старість

  У затяжному очікуванні чергового траншу МВФ активно обговорюється один з основних каменів спотикання для його одержання — так звана параметрична пенсійна реформа. Однак і вік виходу на пенсію, і всілякі трансформації самої солідарної системи — це зміни, які торкнуться майбутніх пенсіонерів, а що влада обіцяє пенсіонерам нинішнім, життя яких із кожним днем стає тільки складнішим?
 • У заручниках безощадності

  На тижні, що минає, Кабмін ухвалив рішення щодо зниження соціальних нормативів на послуги ЖКГ з урахуванням фактичного споживання енергоносіїв населенням. Зміни вступлять у силу вже з наступного опалювального сезону та безпосередньо стосуватимуться найбільш незахищених — одержувачів субсидій. Держдопомога на оплату послуг ЖКГ нараховується, виходячи саме з норм споживання.
 • Бронепоїзд корупції

  Володимир Омелян — це той рідкісний випадок, коли міністр у темі, але не "в долі". Медійна активність міністра останніми днями вражає, але ми вирішили не розпитувати його про плани розвитку та стратегічне бачення, нас цікавило "земне" — хто саме і скільки заробляє на залізниці. 
 • Пільговий кредит привільному позичальнику

  Ми досі ще сподіваємося на одержання чергового траншу МВФ у рамках діючої програми фінансування, а також 600 млн євро кредиту від ЄС. Але зацікавленість міжнародних кредиторів у співробітництві з Україною, очевидно, знижується, і для цього є досить серйозні причини.
 • Виграшна поразка

  У перемогу українського суверена у Високому суді Лондона за розглядом щодо "боргу Януковича" дуже мало хто вірить навіть у нашій країні. Втім, як і мало хто з патріотично налаштованих українців усерйоз заперечуватиме, що надання цього боргу трохи більше трьох років тому було фактичним політичним хабаром Кремля тодішнім насельникам Печерських пагорбів за лояльність. 
 • "Тщательней надо, ребята!" Або що не так з медичною реформою

  Прем'єр Гройсман, представляючи медичну реформу, не випадково звернувся до фармацевтів, зазначивши, що будь-який саботаж починань уряду жорстко припинятиметься. Досвід здійснення схожих реформ в інших країнах, та й пілотний проект із реімбурсації, який проходив кілька років тому в Україні, кажуть про одне — будь-яке починання може бути поховане його кінцевими виконавцями.
Реклама
USD 27.06
EUR 29.18