Юлiя Самаєва

Редактор відділу економіки DT.UA

162 статьи
 • Утримати за будь-яку ціну та віддати за безцінь. Про що свідчать неуспіхи приватизації

  На тижні, що минає, прем'єр Гройсман вибухнув черговим хейтспічем на адресу держпідприємств і пообіцяв пакет законів, які забезпечать початок конкурентної приватизації.  Для досвідченого слухача новиною стало не те, що половина держпідприємств — банкрути, а те, що проекти законів ЩЕ на етапі підготовки.
 • Андрій РЕВА: "Мінсоцполітики постійно за все відповідає"

  З міністром соціальної політики ми хотіли поговорити ще два тижні тому — про больові точки звіту Пенсійного фонду. Але не склалося. Значно ширше інтерв'ю сталося 11 квітня — того дня, коли депутат від Опоблоку Ю.Павленко зареєстрував у Верховній Раді під №6345 проект постанови "Про звільнення Реви А.О. з посади міністра соціальної політики України".
 • Заборгувалися. Чому зростає податковий борг бізнесу

  Обвинувачення проти відстороненого глави Державної фіскальної служби Романа Насірова й затриманого голови департаменту погашення зобов'язань ДФС стосуються безпідставних, на думку НАБУ, розстрочок податкових платежів. Якщо відволіктися від часткового та поглянути на загальну картину, з'ясується, що з 2014-го по 2016 р., завдяки таким розстрочкам, податковий борг зріс майже вчетверо — до 58,7 млрд грн.
 • Сату Кахконен: "Це сором, якщо надані нами кошти не будуть освоєні"

  Одним із титульних донорів України разом із МВФ є Світовий банк. За його кошти в Україні мають будувати дороги, оновлювати водоочисні системи, розвивати енергозбереження. Однак відбувається це дуже повільно і далеко не взірцево. DT.UA вирішило розпитати Сату Кахконен, директора Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови, про причини такої кричущої неефективності й інші проблеми у відносинах з офіційним Києвом.
 • Тренди похилого віку. Про що кричить і мовчить річний звіт Пенсійного фонду

  Після підвищення мінімальної заробітної плати вдвічі суми виплат, представлені в звіті Пенсійного фонду, почали без перебільшення лякати. Прірва між бідними працездатними та злиденними пенсіонерами перетворилася на Великий каньйон.
 • Вийти із зони торговельного комфорту

  Україна, валютна виручка якої скорочується протягом останніх кількох років, експортну стратегію, на відміну від інших численних стратегій, справді чекала. Нині, коли ситуація на зовнішніх ринках постійно змінюється, старі торговельні зв'язки нашої країни руйнуються, а сама структура експорту трансформується, бачення урядом того, як, із ким і чим ми торгуватимемо, цікавить багатьох.
 • #Моя_фінансова_поліція. До речі, чия?

  Служба, що займається розслідуванням економічних злочинів, — це козир у руках будь-якого топ-чиновника. І це єдина причина тієї боротьби навколо Податкової міліції і СФР, яка розгорнулася останніми тижнями. 
 • Зливаємо

  Нинішній президент України, який через місяць блокади та три роки війни все-таки вимучив офіційну позицію, заявив, що про жодну торгівлю із захопленими на окупованих територіях підприємствами не може бути й мови. Але при цьому нічого, по суті, не зробив, щоб підготуватися до цього рішення. 
 • Замурували здоровий глузд

  На перший погляд, історія з українськими "дочками" російських банків — це історія про малограмотні й емоційні рішення, які загрожують серйозними наслідками. Але якщо розібратися в мотивах, то весь той фарс, який був влаштований за участі та під негласним покровительством топ-чиновників країни, видається банальним торгом за актив.
 • Олександр Данилюк: "Потрібно звикати, що ми суперники не з легких"

  Наше інтерв'ю з міністром фінансів Олександром Данилюком відбулося в середу ввечері, 1 березня, — саме за добу до того, як стало відомо про претензії правоохоронців до керівника Державної фіскальної служби Романа Насірова. Водночас через наявність серйозного публічного конфлікту керівників фінансового міністерства та формально підпорядкованого йому фіскального відомства значну частину запитань присвячено саме цій проблемі.
 • Торгпред України Наталія МИКОЛЬСЬКА: "Ми маємо говорити про торговельну агресію Росії"

  Ускладнення доступу України на зовнішні торгівельні ринки — заборона транзиту, ембарго, обмеження продажів окремих товарів — це частина гібридної війни. DT.UA поспілкувалося із заступником міністра економічного розвитку та торгівлі, торговим представником України Наталією МИКОЛЬСЬКОЮ, яка фактично перебуває в авангарді торговельного протистояння нашої країни з Російською Федерацією.
 • Торгпред України Наталія МИКОЛЬСЬКА: "Ми маємо говорити про торгівельну агресію Росії"

  Ускладнення доступу України на зовнішні торгівельні ринки – заборона транзиту, ембарго, обмеження продажів окремих товарів – це частина гібридної війни. Залежній від експортних надходжень Україні ці дії з боку агресора завдають не меншої безпосередньої шкоди, ніж прямі військові сутички. Однак, про наші перемоги та поразки на економічному фронті  в уряді здебільшого помовчують. А підтримка в бізнес-колах також не завжди знаходиться. На жаль, досі коли мова заходить про прямі економічні вигоди, рівень патріотизму в українців катастрофічно падає.
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00