Юрій Бутусов

207 статей
 • Війна на виснаження

  Аналізуючи перебіг бойових дій, ми раніше вже неодноразово прогнозували нинішню військову ситуацію. Війну неможливо зупинити виключно політичними методами та мирними переговорами. Хтось повинен виграти, а хтось — програти. Доки на лінії зіткнення не офіційний кордон, а ніким не демаркована "сіра зона", то звичайною контрольною перевіркою завжди буде автоматна черга.   
 • Воєнна стратегія України: результати за рік

  Міністерство оборони і Збройні сили у 2015 р. переживали бурхливий процес зростання та перетворень, і, щоб оцінити вектори розвитку, треба подивитися на пріоритети й основні досягнення за підсумками року. Отже, що змінилося у кращий і в гірший бік, де застій, де слова не відповідають справам? Це особливо важливо після прийняття Держбюджету на 2016 р., у якому витрати на оборону зросли до рекордних 5% ВВП. Суспільство має бачити й розуміти, куди йдуть бюджетні кошти. Ми спробуємо стисло проаналізувати, що було зроблено на основних напрямах розвитку оборонного відомства.
 • Мисливці, що стали заручниками

  Чому Генштаб зриває програму співробітництва з НАТО  зі створення Сил спеціальних операцій?
 • Реформа МВС. Перший підхід до снаряда

  На закритій колегії МВС 20 жовтня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков оголосив масштабні плани реформи МВС після того, як 7 листопада набере чинності новий закон "Про національну поліцію". DT.UA стисло викладе основні тези, озвучені міністром МВС та керівниками підрозділів, котрі виступали на колегії і в наступні дні, щоб можна було уявити масштаб очікуваних змін.
 • Коли закінчиться війна?

  Мир не настане, поки не зміниться політична ситуація. Змінити ситуацію можна, якщо Україна побудує стратегію боротьби й розширить арсенал методів її ведення та ефективність застосування наявних сил і засобів як військового, так і політичного й економічного характеру. Усе це означає, що Україна має випереджати противника в темпах модернізації бойової складової, а також розширювати арсенал засобів впливу на нього.
 • Іловайськ. Роковини

  Результати експертизи абсолютно однозначно встановлюють відповідальність усіх посадових осіб у військовому командуванні АТО по Донецькій і Луганській областях, секторів "Б" і "Д" за ухвалення чи неухвалення конкретних рішень відповідно до чинної нормативної бази ЗСУ. Тепер необхідний суд по Іловайську. Суду й учасникам процесу буде нескладно розібратися в ситуації, тому що тепер увесь розвиток тактичної обстановки в ході операції має юридичне трактування.   
 • На фронтах "перемир'я": спроба згортання війни

  Нам не треба шукати перемоги у війні з Росією. Наші перемоги - це конкретні опорні пункти і підрозділи противника, які повинні знищуватися на лінії зіткнення. Домогтися успіху у війні ми можемо не глобальним наступом, а локальними успіхами. Зараз нам не потрібна війна за контроль території, зараз потрібна війна на знищення незаконних збройних формувань, які порушують умови припинення вогню в демілітаризованій зоні.
 • 10 кроків назустріч людям в окопах

  Сьогодні важливо розуміти, яким має бути порядок денний для реформування армії, які заходи необхідно вжити в умовах війни, що ми можемо і мусимо зробити прямо зараз, у найближчі три-чотири місяці, цього року? Що можна поміняти без збільшення бюджету, без додаткових коштів, аби різко підвищити боєздатність? Спробуємо сформулювати цей порядок денний виходячи з поточного стану та поточного бюджету ЗСУ.  
 • У генералів немає трагедій. Чому блокуються суди щодо Іл-76 та Іловайська?

  Ізварине, Іловайськ, Дебальцеве, Донецький аеропорт — усе це стало можливим, бо держава не вжила заходів для встановлення відповідальності за загиблий Іл-76. Потім усі ці помилки повторювалися і повторюються.
 • Війна-2015

  Керівництво України поки що не приділяє серйозної уваги структурним реформам сектора безпеки, на чому наполягають західні радники. Проводяться засідання, круглі столи, пишуться концепції, але всі ці плани повисають у повітрі. А реалії такі, що військові експерти країн НАТО обурюються феодальними відносинами в українських силових структурах, некомпетентністю керівництва, імітацією реальних дій. 
 • Конкурс на голову Антикорупційного бюро. Особисті враження

  Перший в Україні конкурс на заміщення посади директора Національного антикорупційного бюро породив безліч надій, море брехні та нездійсненних обіцянок. Як член конкурсної комісії — за мене проголосував Кабінет міністрів — я бачив усе зсередини, знайомий із кандидатами, можу зробити резюме всієї історії та викрити деякі фейки.
 • Війна не за статутом

  Не можна воювати за радянською моделлю в умовах відсутності радянської державної системи. У сучасному нетоталітарному індивідуалістичному українському суспільстві єдина системна реформа армії — це переведення ЗСУ на натовські стандарти, прямо зараз, негайно, розгортання повністю професійних частин зі збільшеним у рази рівнем матеріального і соціального забезпечення.   
Реклама
Киев 24 °C
Курс валют
USD 25.17
EUR 28.03