Юрій Сколотяний

Редактор відділу макроекономіки DT.UA.

378 статей
 • "Епоха Гонтаревої": гіркий післясмак

  Голова НБУ Валерія Гонтарева стала, поза будь-яким сумнівом, головним ньюсмейкером тижня, що минає. Нацбанк за всі роки свого існування не мав такого суперечливого, та й настільки токсичного, в політичному сенсі, керівника. З іншого боку, пані Гонтарева органічно вписувалася в шаблонний образ реформатора, який сформувався в уявленні вітчизняних "фанів" Бальцеровича або Тетчер.
 • Олександр Данилюк: "Потрібно звикати, що ми суперники не з легких"

  Наше інтерв'ю з міністром фінансів Олександром Данилюком відбулося в середу ввечері, 1 березня, — саме за добу до того, як стало відомо про претензії правоохоронців до керівника Державної фіскальної служби Романа Насірова. Водночас через наявність серйозного публічного конфлікту керівників фінансового міністерства та формально підпорядкованого йому фіскального відомства значну частину запитань присвячено саме цій проблемі.
 • Анатолій Гальчинський: "Кінець євроцентризму: що далі?"

  Наша нинішня бесіда з екс-головою ради НБУ та екс-директором Національного інституту стратегічних досліджень Анатолієм ГАЛЬЧИНСЬКИМ стала логічним продовженням попередньої розмови на тему "куди рухається світ?" (див. DT.UA №4 от 3 февраля с.г.), в якій ішлося про загальну спрямованість системних трансформацій, що відбуваються в сучасному світі, та роль у цих процесах нинішніх визнаних світових лідерів — США та ЄС.
 • На полі чудес — заміна

  Розмови про те, що незабаром Валерія Гонтарева залишить посаду голови Національного банку України, циркулюють уже як мінімум кілька місяців. DT.UA вдалося дізнатися чимало цікавих нюансів того, що відбувається, якими ми вирішили поділитися з нашими читачами.
 • Нацбанк і Фонд гарантування вкладів: погана гра двох "поліцейських" з величезним мінусом для суспільства

  Очевидно, що в нинішньому вигляді система гарантування вкладів не має права на існування. Нині вона швидше являє собою свідомо збитковий для суспільства механізм його повторного обкрадання й після банківських банкрутств, причому на десятки та сотні мільярдів гривень. Для хоча б часткового виправлення ситуації потрібне комплексне перезавантаження системи.
 • Анатолій Гальчинський: "Глобальна перспектива — не багатополярний, а аполярний світ"

  Від прискорення системних трансформацій сучасного світу, які і так відбуваються з катастрофічною швидкістю, часом виникає відчуття, що земля йде з-під ніг. Цю проблему ми обговорили з нашим давнім і постійним співрозмовником — екс-головою ради НБУ і екс-директором Національного інституту стратегічних досліджень Анатолієм ГАЛЬЧИНСЬКИМ.
 • Про застави і заручників

  19 грудня громадяни України прокинулися в країні, де економіка, політика й навіть футбол уже точно не будуть такими, як раніше. Факт переходу у власність держави найбільшого приватного банку є, без найменшого перебільшення, історичним. От тільки в який бік поверне історія?
 • Київ і МВФ: місія (не)умовлена?

  Місія МВФ, що прибула в Київ для перегляду діючої програми 3 листопада ц.р., за минулий тиждень відпрацювала приблизно половину передбаченої програми. Звичайно, про якісь навіть попередні результати консультацій і переговорів місіонерів МВФ із українськими топ-чиновниками говорити ще рано. Але з інформації, що просочується назовні, вже можна зробити чимало значущих висновків.
 • Анатолій ГАЛЬЧИНСЬКИЙ: "Світ розвертається ліворуч — у бік людини"

  Складні питання стратегічного характеру — куди рухається (чи котиться) світ, і як Україні знайти своє місце НЕ на узбіччі цивілізаційного мейнстриму — не надто популярні в українському політикумі. У спробі знайти правильні концептуальні підходи для реалізації прикладних рішень ми звернулися до нашого традиційного співрозмовника — одного з провідних вітчизняних учених, екс-директора Національного інституту стратегічних досліджень (2000–2005) Анатолія ГАЛЬЧИНСЬКОГО.
 • Високе гальмування

  Серед численних перешкод, які нинішньої осені має подолати офіційний Київ на шляху до одержання нового траншу МВФ (якщо все-таки розраховувати на це всерйоз), — далеко не перша за резонансністю, але не остання за значущістю реформа корпоративного управління держбанків.
 • Сумні траншо-бюджетні "торжества"

  Україна з величезною натугою та майже річним запізненням отримала урізаний "історичний" третій транш МВФ у рамках діючої програми. Не виключено, що останній — надто багато "принципових" перешкод на шляху виділення наступного.
 • Приречені рецидивісти

  Українська влада вкотре пустилася в зволікання, що граничать із злочинними, і профанацію реалізації конче потрібних для країни реформ. Тож фінансово-банківському сектору після розслаблюючого періоду оманливої весняно-літньої стабілізації найпевніше уготовано нову "ненудну" осінь.
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75