Спростування

Поділитися
Спростування
За рішенням судді Печерського районного суду м. Києва Бортницької В.В. від 31 травня 2012 р. ТОВ "ЗН УА" спростовує недостовірну інформацію, яка була поширена інформаційно-аналітичним тижневиком "Дзеркало тижня. Україна".

За рішенням судді Печерського районного суду м. Києва Бортницької В.В. від 31 травня 2012 р. ТОВ "ЗН УА" спростовує недостовірну інформацію, яка була поширена інформаційно-аналітичним тижневиком "Дзеркало тижня. Україна" в статті Ю.Бутусова "Хто відповість за "Родовід"?" у №42 від 18 листопада 2011 р. щодо ПАТ "Родовід Банк" про те, що:

1. "Фінансова афера, пов'язана з крахом "Родовід Банку", вилилася для держави в нову аферу - з "порятунку" фінансової установи, що впала. Вклавши в "Родовід" майже
19 млрд грн, скарбниця продовжує зазнавати колосальних втрат. Державний "Родовід", який рятують, за перші дев'ять місяців 2011 року має 1,07 млрд грн збитків! При цьому відповідальні посадові особи банку, які допустили банкрутство, а також тимчасові адміністрації, що не повертають боргів, успішно уникають притягнення до відповідальності…".

2. "Чому з усіх посадових осіб банку, до функціональних обов'язків яких входили фінансовий моніторинг, контроль, оцінка, арештовано тільки одного Щербину (тимчасового адміністратора банку в 2009–2010 рр. - Ред.). У банку є правління, є кредитна рада - чому всі ці особи перебувають на волі та залишаються на
своїх посадах?..".

3. "При цих "чудових" показниках "Родовід", ще будучи приватною структурою, попросив два кредити в Нацбанку в розмірі 2,5 млрд грн... І, попри такий мізерний статутний фонд, кредити банку виділили".

4. "Після одержання грошей НБУ "Родовід" чомусь безтурботно продовжив видавати кредити, досить ризиковані в умовах кризи".

5. "Попри глобальні проблеми та масові протести вкладників, "Родовід" продовжував видавати безповоротні кредити за рахунок коштів ре капіталізації".

6. "Однак борги перед вкладниками так і не було погашено. Борги більшості вкладників, які привернули увагу уряду блокуванням траси, якою президент В.Янукович їздить на роботу, виплатив Ощадбанк у 2011 р. - 3,96 млрд грн. Таким чином, ці зобов'язання було знято з "Родоводу". При цьому ніяких активів останній до Ощадбанку не передавав".

7. "Родовід" не платить Нацбанку відсотків за кредитами, отриманими до націоналізації. Навіть за мінімальною ставкою в 15% річних за два роки за цими кредитами набігло б 700 млн грн. Пане Арбузов, агов! Це питання слід хоча б заднім числом урегулювати".

8. "110 відділень банку - що робить ця махина сьогодні? 4,216 млрд грн збитків банк приніс у 2009-му, 4,264 млрд - у 2010-му, 1,07 млрд грн збитків - за дев'ять місяців 2011 р.".

9. "Кредитний портфель юридичних осіб виріс до 2,71 млрд грн, що на 0,15% більше, ніж 2010-го. Це означає, що нинішній менеджмент іде стопами колишніх керівників Горбуненка та Щербини - продовжує оптимістично кредитувати".

10. "У перекладі з ділової розмовною мовою це можна пояснити так: фінансова піраміда "Родоводу" має намір існувати за рахунок державного бюджету ще дуже довго. Глибоко збитковий банк і далі хоче покривати утримання своєї дорогої махини з кишені платників податків. А оскільки керівництво "Родоводу" не може повернути свої погані активи, воно… купить чужі погані активи!".

11. "Таким чином, доводив Нацбанк, в держави немає жодної необхідності утримувати збитковий "Родовід" - реалізацію активів і роботу із вкладниками банку краще на вигідних умовах передати іншим фінансовим установам. Це дасть змогу хоча б припинити нарощувати збитки "Родоводу" і позбавить від неминучих найближчим часом вимог чергового багатомільярдного рефінансування. Однак голова "Родоводу" Юрій Райтбург і його старші колеги Іван Аврамов і Юрій Іванющенко зуміли переконати керівництво країни, що вони є набагато ефективнішими колекторами, ніж генерал армії Валерій Іванович".

12. "Складається враження, що головна мета збереження "Родоводу" під керівництвом Райтбурга і патронатом Аврамова та Іванющенка полягає не в погашенні боргів банку перед державою, а просто у збереженні під своїм контролем величезної банківської структури".

От редакции газеты "Зеркало недели. Украина"

31 мая 2012 г. судья Печерского суда Бортницкая приняла решение, которое достойно почетного места в кунсткамере судейских решений. В соответствии с ним отдельные тезисы статьи "Кто ответит за "Родовид"?", опубликованной в ZN.UA 18 ноября 2011 г., были признаны недостоверными.

Все апелляции, поданные редакцией газеты, были отклонены, и теперь исполнительная служба требует дать опровержение. Мы как законопослушные граждане исполняем это требование. Предоставляя читателям возможность самостоятельно судить о состоятельности решения служительницы украинской Фемиды. Итак, что же требует опровергнуть Печерский суд?

Признана недостоверной следующая фраза - "Чому з усіх посадових осіб банку, до функціональних обов'язків яких входили фінансовий моніторинг, контроль, оцінка, арештовано тільки одного Щербину (тимчасового адміністратора банку в 2009–2010 рр. - Ред.).У банку є правління, є кредитна рада - чому всі ці особи перебувають на волі та залишаються на своїх посадах?".

Даннае фраза - не монолог журналиста Юрия Бутусова, а прямая цитата из интервью председателя Государственной финансовой инспекции Петра Андреева от 6 апреля 2011 г.

Оспоренная статья, по сути, была построена на заявлениях Андреева. А его заявления, в свою очередь, опирались на результаты официальной проверки деятельности "Родовида". Ходатайство нашего адвоката Валерия Федорченко привлечь в качестве соответчика г-на Андреева как автора цитаты судья Бортницкая не удовлетворила, а интервью в качестве доказательства не приняла. Странный поступок для арбитра, не так ли?

Далее. От нас требуют признать недостоверными цифры, иллюстрирующие "эффективность" "Родовида" - "110 відділень банку - що робить ця махина сьогодні? 4,216 млрд грн збитків банк приніс у 2009-му, 4,264 млрд - у 2010-му, 1,07 млрд грн збитків - за дев'ять місяців 2011 р.".

И снова незадача. Цифры взяты из официальных финансовых отчетов "Родовида" на официальном сайте банка.

Эту информацию судья Бортницкая также отказалась приобщить к делу. Трудно понять, отчего судья игнорирует публичные заявления государственного чиновника высокого ранга, а также официальные сведения, находящиеся в открытом доступе. Но еще труднее понять, почему руководство "Родовида" требует признать "недостоверными" свои собственные финансовые отчеты.

Усомнилась судья Бортницкая и в достоверности следующих слов:

"…В держави немає жодної необхідності утримувати збитковий "Родовід" - реалізацію активів і роботу із вкладниками банку краще на вигідних умовах передати іншим фінансовим установам. Це дасть змогу хоча б припинити нарощувати збитки "Родоводу" і позбавить від неминучих найближчим часом вимог чергового багатомільярдного рефінансування…".

Всякий умеющий читать, легко убедится, что в данном случае речь идет не о факте, а об оценочном суждении. Жаль, что г-жа Бортницкая не знакома со статьей 30 Закона "Об информации", согласно которой никто не может быть привлечен к ответственности за высказывание оценочных суждений. Оценочные суждения не подлежат опровержению и не требуют доказательства их истинности.

Любопытно, что в данном конкретном случае суждения автора ZN.UA совпали с оценкой авторитетных специалистов из Международного валютного фонда. Требование о ликвидации "Родовида" было озвучено МВФ в качестве одного из условий выделения Украине кредитов. Или МВФ судья Бортницкая тоже не верит?

Странности судебного решения можно было бы перечислять долго, но стоит ли занимать ваше внимание, уважаемые читатели? Когда речь идет об отечественном "правосудии", жителей страны чем-то удивить непросто…

И последнее. Никто не поколебал нашей уверенности в том, что "Родовид" оказался важным звеном масштабной коррупционной схемы, создатели которой так и не понесли заслуженного наказания. ZN.UA оставляет за собой право и впредь уделять должное внимание этой афере и ее "героям".

С неизменным уважением к читателям,
редакция ZN.UA

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі