Київ готується до "нафтової" війні з Мінськом?

Поділитися
Київ готується до "нафтової" війні з Мінськом?
Стверджується, що уряд Білорусі використовує кілька прихованих механізмів субсидування нафтопереробної галузі в сумі 180,84 дол./т, що згодом дає змогу білоруським НПЗ демпінгувати й нарощувати поставки в Україну нафтопродуктів на шкоду місцевим виробникам.

Міністерство економічного розвитку та торгівлі України 11 березня ц.р. зареєструвало скаргу чотирьох українських нафтопереробних заводів (НПЗ) про порушення антисубсидіарного розслідування відносно імпорту нафтопродуктів з Білорусі, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в уряді. Скаргу подали компанія "Укртатнафта", котру, як і ще двох підписантів - ВАТ "Нафтохімік Прикарпаття" і ВАТ "НПК "Галичина", контролює група "Приват", а також Шебелинський ГПЗ (входить у структуру державного ПАТ "Укргазвидобування"). Своєю чергою, скарги не підписали ПАТ "ЛИНИК" (належить поки що ТНК-ВР) і ПАТ "ЛУКОЙЛ-Одеський НПЗ" (поки що - ВАТ "ЛУКОЙЛ").

У скарзі стверджується, що уряд Білорусі використовує кілька прихованих механізмів субсидування нафтопереробної галузі в сумі 180,84 дол./т, що згодом дає змогу білоруським НПЗ демпінгувати й нарощувати поставки в Україну нафтопродуктів на шкоду місцевим виробникам. Зокрема, йдеться про звільнення НПЗ від сплати збору в розмірі 30% від валютної виручки (165 дол./т), компенсацію заводам відсоткових ставок за банківськими кредитами (12,3 дол./т), надання бюджетних кредитів і позик (1,24 дол./т) тощо. У зв'язку з цим українські НПЗ просять застосувати до білоруського імпорту мито аналогічної розмірності терміном на п'ять років.

Своєю чергою, білоруська сторона ці обвинувачення спростовує. "Попередньо проаналізувавши претензії української сторони, викладені в скарзі українських НПЗ, у Мінську дійшли висновку, що всі заяви, які стосуються надання держсубсидій білоруським заводам, безпідставні", - заявило джерело в профільному органі держуправління Білорусі, повідомляє "Інтерфакс-Захід". І зазначило, що основна претензія української сторони стосується держсубсидії, яку НПЗ одержують у вигляді звільнення їх від обов'язкового продажу частини валютної виручки.

"У Києві цей захід держпідтримки оцінюють у 165 дол. на тонну продукції. Ця сума є основною в пакеті з шести видів субсидій, які нібито одержують білоруські НПЗ, - говориться в повідомленні. - Заводи одержали можливість розпоряджатися всім розміром валютної виручки, але вони ці гроші заробили, від держави вони нічого не одержували". Джерело також вважає необґрунтованими претензії української сторони й за іншими п'яти пунктами. Зокрема, зазначене джерело зазначило, що білоруські НПЗ не входять до переліку підприємств, яким держава частково відшкодовує відсотки за користування банківськими кредитами. "Білоруські НПЗ самостійно фінансують свої інвестпроекти з використанням як власних коштів, так і банківських кредитів", - наголосило воно.

Нагадаємо, що за ініціативою Міненерговугільпрому і всіх НПЗ України 2011 р. було проведено спеціальне розслідування відносно імпорту нафтопродуктів, однак Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі дійшла висновку про відсутність передумов для запровадження мит.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі