Київ. Зима все спише?

Ігор Маскалевич 8 серпня 2014, 19:30
фото

Читайте також

Київ учиться жити без гарячої води. Під це навіть пробують підвести ідеологічну базу... За словами Івана Плачкова, голови наглядової ради "Київенерго" (і багаторічного глави цієї компанії), "іде війна, стоїть питання про цілісність країни, уряд закликає до економії. А звичайний киянин увечері миється в гарячій воді, сідає на диван перед телевізором і дивиться на Донбас, де немає ні води, ні газу, ні світла. А от відключили йому гарячу воду, так відразу обурення. Хіба це не цинічно?"

Тепер цинізму в місті поменшає. На кінець тижня від гарячої води відключено 8,8 тис. споживачів, або 55,8% наявних.

Правда, приблизно шосту частину "відключенців" поки що списують на проведення ремонтних робіт. 

Однак усім зрозуміло, що майбутня зима буде "веселою". Останні п'ять років на виробництво тепла в середньому йшло 1,53 млрд куб. м (із відхиленнями близько 4%). Тепер Кабмін місту виділив ліміт 1,19 млрд кубів, тобто приблизно п'ятої частини потрібного газу немає навіть в обіцянках. Причому і його фактичне наповнення реальним газом теж буде не безпроблемним...

За фактом багато чого залежить від небесної канцелярії — теплу зиму місто більш-менш витримає, холодну... теж. Але в умовах, наближених до "алчевських".

Ситуацію ускладнює те, що 90% міста опалюється саме газом. Тільки приблизно 10% споживачів можуть отримувати тепло від вугільної Дарницької ТЕЦ. 

Поки що базову температуру, забезпечувану в будинках, знизили з18 до 16 градусів, обмежать й опалення підприємств... Розраховують, що сумарно всі ці заходи дозволять за опалювальний сезон заощадити приблизно півмільярда кубів газу.

Ще невиразно пообіцяли купити мазут. "Київенерго" розглядає питання закупівлі до зими додаткових обсягів мазуту, про що поговорили з мером. Це дозволить "зрізати" зимові піки споживання теплової енергії. Звідки візьмуть на це гроші — запитання риторичне. Енергокомпанія традиційно має борги перед НАК "Нафтогаз Україна" і за старими пільговими цінами за газ. 

Та й споживачі накопичили перед ним майже двомільярдну заборгованість ще в минулу еру недорогого газу.

Самі кияни гарячково скуповують бойлери, забезпечуючи рекордний виторг торговельним мережам. Наскільки будуть ефективними такі покупки взимку — питання спірне. Теоретично, попри те, що за останнє десятиліття споживання електроенергії в Києві виросло відсотків на сорок, невеликий резерв потужності ще є...

Ресурси електроенергії в країні теж є. Ба більше, на Західній Україні дві місцеві АЕС (Ровенська і Хмельницька) не можуть видати в центральні райони країни до мільйона кіловатів потужностей (це приблизно пікове споживання Львова, або понад половину споживання Києва). 

Ці ЛЕП звідти мали провести в Київську область ще цього року. Але... знову не встигнуть і перенесуть уведення на півроку. Усе-таки відчувається, як бракує країні організатора робіт рівня Лаврентія Павловича Берії.

Практично багато чого залежить від стану внутрішньої проводки. Старі радянські будинки розраховували на споживання 1—1,5 кіловата в кожній квартирі (праска і холодильник). Тепер навантаження може бути в кілька разів більше, а внутрібудинкові мережі не мінялися десятиліттями. Отож вибивати напругу буде багато й часто... Можна порадити купувати саме бойлери, а не системи нагрівання проточної води, оскільки останні створюють у кілька разів більше навантаження на мережу. І вмикати бойлери якнайпізніше вночі.

До того ж ще недавно "Київенерго" малювали карти районів міста, де бракує потужностей трансформаторних підстанцій. Тривожними кольорами зафарбовували практично весь Центр і значну частину нових районів.

Правда, тепер про це замовкли, туманно говорячи про роботи з посилення високовольтних мереж. Сподіваються, що більшість "енергоємних" клієнтів уже підключилися раніше, і нові  підключення будуть помірними. Але що буде в будинках усередині кварталів, стане ясно взимку. Хоча ремонтникам "Київенерго" зима однозначно запам'ятається. 

Мерія вже створила антикризовий енергоштаб, який займатиметься питаннями опалювального сезону в умовах дефіциту природного газу. До нього ввели заступників голови КМДА, представників МНС, МВС, "Київенерго", "Київгазу", "Київводоканалу" та ін.

Діяльність київського штабу координуватиме Антикризовий енергетичний штаб під головуванням віце-прем'єра Володимира Гройсмана. 

З огляду на те, що за два місяці Віталій Кличко поки що не розкрив свої таланти мера (регулярно втікаючи з більшості засідань), така координація незайва.

А загалом — прорвемося. Хоча, схоже, не "завдяки тому що", а "попри..." 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
3 коментаря
  • Info-ppv 13 августа, 23:31 Да всё фигня. Кто слабый сдохнет. Сильный станет ещё сильнее. Пенсионеры Украине мешают жуть - сказки про советское счастье всё время рассказывают. Пусть вымерзнет вся нечисть. Зато холодные умы, горячие сердца и пердячие пары дадут новый горячий стимул стране. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • alfa_omega 11 августа, 15:28 во многих регионах гор. воды нет уже лет 20. Бойлеры во всех квартирах во всех домах. И проблемы с отключениями нет нигде. Так что ставьте. И я бы посоветовал добавить кондиционер с функцией отопления. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Liza_UA 10 августа, 00:16 Очевидно що "попри". Титани багатьом нікуди ставити і нема за що. Так що поради купувати титани нехай Кличко залишить собі. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
Останні новини
USD 27.12
EUR 29.45