Приватні компанії зосередили в офшорах до 25 трлн дол.

8 жовтня 2016, 00:00
Офшоры

Читайте також

Таємність, якою огорнуто офшорні зони, не дає змоги мати достовірні відомості про розміри приватних коштів, потай виведених у "податкові гавані", вважають експерти ООН.

В офшорах розміщено від 7,6 трлн до 25 трлн дол. США, що належать приватним компаніям з усього світу. Частка незадекларованих коштів, що перебувають на офшорних рахунках, може становити 80%, повідомляє Центр новин ООН із посиланням на експертів організації.

Незалежний експерт з питання про наслідки зовнішньої заборгованості для повного здійснення всіх прав людини Хуан Пабло Боославскі та два члени консультативного комітету Ради з прав людини Обіора Окафор і Жан Зіглер закликали держави ліквідувати таємні "податкові гавані" і створити робочу групу ООН із запобігання випадків ухиляння від сплати податків.

На думку експертів, не всі розміщені в офшорах кошти незаконні, однак значну їх частину не задекларовано належним чином.

"Таємність, якою огорнуто офшорні зони, не дає змоги мати достовірні відомості про розміри приватних коштів, потай виведених у "податкові гавані". А це означає, що багато країн щороку недоодержують сотні мільярдів доларів, які могли б бути спрямовані на соціальні проекти та боротьбу з бідністю", — сказано в повідомленні.

Як повідомлялося, 3 квітня міжнародні журналісти-розслідувачі (OCCRP і ICIJ) і низка великих ЗМІ одночасно оприлюднили розслідування "Панамські документи", в якому йдеться про численні офшорні компанії, що їх використовують лідери держав, політики, знаменитості й відомі спортсмени.

 

За матеріалами DT.UA

Теги:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.73
EUR 28.60