Аеродром підскоку

Валентина Самар 14 березня 2014, 20:55
Крым

Читайте також

Перші ознаки того, що в сценарії "Другої кримської кампанії" пішли зміни на марші, з'явилися після нового перенесення терміну проведення "референдуму", що наблизив розв'язку цієї лінії дійства на два тижні. При цьому, не очікуючи результатів "прямого волевиявлення", Верховна Рада Криму цим же рішенням повідомила про входження до складу РФ як її суб'єкта. Але вже через чотири дні терміново зібрані депутати "голоснули" ще й "декларацію про незалежність" АРК. Знаючи наперед результат "референдуму", перекинувши в Крим і стягши до східних кордонів з Україною додаткові сили, Володимир Путін виглядає цілком підготовленим до наступного акту, незалежно від того, випаде "червоне" чи "чорне" — переговори "по-крупному" чи подальший наступ. 

Окупований Крим, схоже, за будь-якого розкладу виконуватиме для Кремля функцію аеродрому підскоку — "аеродрому, призначеного для короткочасної стоянки для дозаправки й ремонту повітряних суден з метою збільшення дальності дії авіації". Тут Росія "дозаправлятиметься" ресурсами всіх видів: від "проросійських активістів" для акцій у Донецьку — до диверсійних груп, від зброї для "самооборони" — до виходу кораблів ВМФ Росії в напрямку Одеси й Миколаєва. Словом, звідси гноїтиметься й витікатиме. Довго. Навіть якщо за сприяння/тиску Заходу буде знайдено якийсь компромісний вихід. 

Отже, на руках у Кремля до результату "референдуму" про статус Криму вже є купа документів, "ухвалених" кримськими депутатами на закритих від преси й зібраних потайки від неблагонадійних депутатів засіданнях. (За словами голови меджлісу кримськотатарського народу і депутата Рефата Чубарова, який уперше після захоплення будинку парламенту там побував, подвір'я Верховної Ради так само забите російською військовою технікою, на поверхах — озброєні люди, а біля кабінету спікера Константинова — варта товаришів у цивільному.) Глибоко аналізувати законність ухвалення і змісту "сепаратистських" рішень Верховної Ради Криму — означає марнувати час, оскільки все, що депутати наухвалювали під дулами автоматів, — за межами повноважень ВР Криму, закріплених у Конституціях України і АРК, не кажучи вже про норми права міжнародного. 

При цьому окремі пункти постанов викликають неабияку стурбованість із приводу здоров'я їхніх авторів. Приміром, "Декларація про незалежність АРК і Севастополя" говорить, що при її ухваленні депутати діяли, "виходячи з положень Статуту Організації Об'єднаних Націй і низки інших міжнародних документів, що закріплюють право народів на самовизначення". Який такий народ самовизначився цією декларацією? Чи депутати в такий спосіб проголосили себе народом, який має право на самовизначення?! Скоріш інше: Путін продовжує куражитися, лякаючи планету розхитуванням світоустрою, тому, позичивши в сірка очі, пред'являтиме ці нікчемні рішення ВР Криму, як і результати "референдуму", що апріорі не будуть визнані міжнародним співтовариством і Україною, як аргумент і в разі переходу анексії в стадію війни, і в разі початку переговорів. 

Увесь цей тиждень тривало перекидання російських військових та озброєння на північ Криму. Тільки у п'ятницю від Керчі в бік Джанкоя пройшов військовий ешелон із системами залпового вогню "Ураган", а в глиб півострова — ешелон із 14 комплексами С-300 і бронетехнікою. Попри ознаки підготовки до серйозної операції на півночі Криму, в кулуарах української політики до кінця тижня почав витати привид можливого початку справжніх переговорів. І навіть сценаріїв перемир'я. 

Як повідомляють київські джерела, сценарій виходу з кризи, нібито схвалений бютівською владою, полягає в тому, щоб повернутися до виконання умов угоди від 21 лютого, але — вже без Віктора Януковича. Він, судячи з четвергової заяви Медведчука, вже Путіну не потрібен: кум президента РФ вважає, що Віктор Федорович може повернутися в Україну тільки для того, щоб постати перед судом. Причому за громадянське протистояння в країні. Очевидно, що Янукович уже зіграв свою роль і має піти або за власним бажанням, або через процедуру імпічменту. Яку, в разі команди Кремля, голосами готова забезпечити Партія регіонів. Основою для імпічменту, як стверджує одне з джерел DT.UA, можуть бути не рішення в уже заведених на екс-президента кримінальних справах, розслідування яких загрожує затягтися на місяці. Усе простіше: президент порушив закон, нелегально перетинаючи кордон України. У Ростові його бачили всі, а позначки в паспорті — про перетин кордону — ніхто. 

Згідно з обговорюваним планом, восени, тобто за дві сесії ВР, має бути ухвалена нова Конституція, з гранично урізаними повноваженнями президента і досить широкими повноваженнями Криму й інших регіонів. Друга умова — створення широкої парламентської коаліції з участю Партії регіонів, але — без дострокових парламентських виборів. Буцім для порятунку країни треба, щоб цей склад Верховної Ради зберігся до 2017 р. "Ширка" формує новий уряд, а можливо, через незначність, обирає президента в Раді.

Як говорять у Криму, переговори можуть розпочатися протягом найближчих днів, тобто відразу після "референдуму" й у разі відсутності провокацій з диверсіями (про небезпеку таких уже попередила "спецслужба Криму"). Та й, крім того, як високо підніме планку своїх вимог Володимир Путін і наскільки захоче її опустити (і якою ціною) — вгадати ніхто не зможе. Але все йде до того, що як компроміс розглядатимуться ті самі "дуже широкі повноваження" Криму за видимості збереження цілісності України. Аж до статусу незалежної республіки Крим на основі договору й угод з Україною (такий собі варіант Конституції Криму 1992 р.). При цьому, зрозуміло, ЧФ РФ тут буде "гарантом безпеки", а от присутність українських військових частин стане предметом торгу. 

У цьому варіанті ключову роль кремлівські сценаристи приділяють кримським татарам. На відміну від офіційного Києва всіх часів, Москва зараз посилено демонструє, що саме від позиції меджлісу й кримських татар загалом залежить устрій Криму. Для Путіна нині важливо, щоб кримські татари не перейшли у відкритий опір. У цьому, як видно з переказів Мустафи Джемілєва півгодинної зустрічі в Москві з Володимиром Путіним, і полягав головний його сигнал. Другим було запевнення, що кримські татари отримають можливості для відновлення своїх прав. Тому напередодні дзвінка Путіна Джемілєву на світ з'явилася постанова Верховної Ради Криму, де через кому йшли всі вимоги меджлісу, які лунали протягом 20 років і не були почуті Києвом (він увесь час боявся підтримати татар, аби не скривдити росіян у Криму!). Від 20-відсоткової квоти в органах влади й фінансування програм — до статусу мови як офіційної (нарівні з російською) і повернення історичної топоніміки. 

На всі ці сигнали лідери кримських татар сказали "спасибі" і повторили: референдум — незаконний, кримські татари його бойкотують, територіальна цілісність України має бути непорушною. При цьому всі, включаючи міжнародне співтовариство, розуміють, що будь-які переговори про статус Криму між Україною і Росією неможливі без урахування думки кримських татар. І нині — неможливі як ніколи раніше. 

До речі, багато хто останніми тижнями запитує: а чи воюватимуть татари з окупантами? Мовляв, це ж їхня земля... Я відповідаю: після того, як в.о. президента і прем'єр 45-мільйонної країни заявили, що воювати з переважаючими силами агресора не будемо, бо нема чим, — типу остання наша тачанка від східного кордону до Криму не доїде, вимагати від 250-тисячного народу захистити територію країни — межа цинізму. І порівнянна з вимогою масового самогубства. Але це до слова.

Форсування подій по кримській кризі, про яку йшлося вище, цілком може бути свідченням бажання Путіна швидше перейти до фіналу сценарію. Фактів, які спонукають до цього висновку, — вже дуже багато. Солодкі обіцянки мільярдних уливань в анексований Крим цього тижня змінилися обережними, але цілком чіткими сигналами радників Путіна про те, що економіка Росії може просто не витримати наслідків цієї авантюри. Член президії Економічної ради при президентові РФ Олексій Кудрін прогнозує, що зростання економіки Росії цього року може не подолати й 1% ВВП або навіть бути нульовим — унаслідок санкцій Заходу, закриття кредитних ліній, відпливу не тільки зовнішніх, а й внутрішніх інвестицій. Утім, обвали котирувань акцій російських компаній виставляють Путіну рахунок за кожний день окупації Криму.

З іншого боку, продовжуючи переконувати кримчан у щедрій допомозі з боку Росії, кримська влада вже забезпечує Москві "компенсатори" втрат. У захоплений офіс ДАТ "Чорноморнафтогаз" готові вселятися представники "Газпрому", а спікер Константинов, заявивши про встановлення контролю над "вишками Бойка", широким жестом віддає український шельф Чорного моря: "Потрібно, щоб видобутком нафти і газу займалася Росія, "Газпром". Це не наша тема". 

Під "націоналізацію" в Аксьонова вже намітили "Укрзалізницю", низку об'єктів санаторно-курортного комплексу, які перебувають в українській держвласності. При цьому Константинов уже обережно дає зрозуміти, що "відключитися" від України Крим зможе тільки через кілька років. За його словами, підключитися до російської енергосистеми автономія зможе за два роки, а на будівництво переходу через Керченську протоку, завдяки якій "Крим отримає резервне джерело води, електроенергії, коридор для залізничного й автомобільного транспорту", підуть усі чотири. 

При цьому брехня й фейки — головні інгредієнти всіх інтриг сценарію Кремля — сиплються трухою повсюдно. Інформацію про вбивство в Сімферополі громадян Росії, що послужило підставою для згоди Ради Федерації на введення військ до Криму, спростували навіть спікер автономії та генконсул Росії. "Зелені чоловічки", асимілюючись у спокійному Криму, вже не мовчать, а самовикриваються на камери. "Гетьман Сагайдачний" повернувся до Севастополя не під андріївським, а під прапором ВМС України. Українські військові не порушують присяги, не піддаються на провокації, не купуються на хабарі й обіцяють стояти до останнього подиху, зате імена й звання офіцерів і командирів ЧФ РФ, які висувають ультиматуми, стають надбанням широкої громадськості. 

Слабка українська влада, яка переклала, за великим рахунком, відповідальність за подолання кризи на лідерів європейських країн і США, потроху приходить "до тями" і починає деколи ухвалювати потрібні, хоч і запізнілі рішення. 

Вакуум влади заповнила ініціатива простих людей. Уся країна збирає для військових частин у Криму гуманітарну допомогу: від грошей, ліків і харчів до електрогенераторів та обладнання для онлайн-трансляцій з КПП заблокованих частин. Велику й не тільки моральну підтримку виявляють журналісти, які були присутні при штурмах і створювали буферну зону між військовими в період затишшя; артисти й активісти, котрі прориваються крізь блок-пости на в'їздах у Крим і міста; бізнесмени і мери з різних регіонів, які пропонують сім'ям військовослужбовців розміщення у своїх готелях і пансіонатах. 

Ну й, нарешті, ніякі "бандерівці" і "фашисти", від яких треба було захищати кримчан, на півострів чомусь уперто не їдуть. Матеріалізації віртуальної страшилки, якою промивають мізки росіянам, а тепер уже — і кримчанам (усі українські канали вимкнено, натомість мовлять російські), не відбулося. А от гопники з "самооборони Аксьонова" займаються звичною справою — грабують серед білого дня, б'ють журналістів і переслідують незгодних. 

Кому підпорядковуються бригади "самооборони" і "дружинників" Аксьонова, люди в камуфляжі і з автоматами, люди з георгіївськими стрічечками й бітами, чи є в них єдиноначальність — запитання без відповіді, але є побоювання, що повною мірою їх ніхто не контролює. Четвер 13 березня став днем, коли млосна тиха анексія Криму закінчилася. Впродовж однієї доби постріли пролунали двічі: при захопленні "самообороною" складів із ПММ, де в заручниках опинився французький журналіст, і при викраденні трьох активістів київського Автомайдану, серед яких — координатор руху Олексій Гриценко, старший син екс-міністра оборони Анатолія Гриценка, який займає сьогодні жорстку позицію стосовно вжиття контрзаходів щодо дій російських військових у Криму. 

Зникнення активістів у Криму, нарівні з побиттями й пограбуванням журналістів, мабуть, найбільш тривожна ознака можливого сумного майбутнього "незалежного" Криму — за образом і подобою Придністров'я або Абхазії. Однотипність цих злочинів дає підстави говорити про наявність у виконавців інструкцій, а їх кількість, що зашкалює, — про кілька цілей, які переслідують самозвана влада автономії та окупаційні війська. Моніторинг Центру журналістських розслідувань, який ведеться від дня захоплення збройними людьми будівель Верховної Ради та Радміну Криму, уже зафіксував близько 60 випадків порушення прав журналістів із різних країн, при цьому кількість постраждалих журналістів набагато більша, оскільки напади "самооборони Аксьонова" здійснювалися на цілі групи представників ЗМІ. 

Злочинні дії починаються з "воріт Криму", через які журналістів, у найкращому разі, можуть просто не пустити, а як правило — пограбувати, побити, вивезти в невідомому напрямку. Напередодні журналісти "Інтеру" опублікували розшифровку радіоперехоплення розмов "груп захоплення", які били їхніх колег при штурмі військової частини в Севастополі. Сумнівів немає — це були професіонали, які виконували наказ. Мета нападів і викрадення обладнання телевізійників зрозуміла — відбити бажання їздити до Криму, особливо — з прямими трансляціями дій "самооборони" щодо українських військових. Другий момент, на якому не можна не наголосити: зникнення людей, які пізніше були названі Аксьоновим "затриманнями спецслужбами" за підривну діяльність, торкнулося тільки активістів української громади Криму Андрія Щекуна, Анатолія Ковальського, а в Севастополі — Івана Шульги та Ігоря Кірющенка. На тлі загравань із кримськими татарами, до лідерів українців Криму застосовуються, по суті, каральні заходи. Це дає ґрунт для побоювань — якщо в Криму й будуть етнічні чистки, то торкнуться вони саме українців. 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
21 коментар
 • Konstanzhoglo 26 марта, 04:25 Глибоко аналізувати законність ухвалення і змісту "сепаратистських" рішень Верховної Ради Криму — означає марнувати час, оскільки все, що депутати наухвалювали під дулами автоматів, — за межами повноважень ВР Криму, закріплених у Конституціях України і АРК, не кажучи вже про норми права міжнародного. ------------------------------------------------------------------ если убрать АРК то как о депутатах Верховной Рады в статье речь. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • ryzenkov 18 марта, 17:11 Кто, какой слой должен сегодня стать опорой государства на Востоке и Юге Украины? Это те, кто должен в кратчайшие сроки воочию увидеть ВЫГОДУ и КОРЫСТЬ от сотрудничества с НОВОЙ ВЛАСТЬЮ УКРАИНЫ - это МЕЛКИЙ И СРЕДНИЙ БИЗНЕС - основа, становой хребет экономики страны, ему нужен режим наибольшего благоприятствования - низкие налоги, отсутствие коррупции, справедливый суд, низкие ставки по кредитам - это стимулирует САМОЗАНЯТОСТЬ, уменьшает БЕЗРАБОТИЦУ, увеличивает инвестиционную привлекательность и создает КЛАСС НЕЗАВИСИМЫХ ОТ ПОЛИТИЧЕСКИХ СПЕКУЛЯЦИЙ ЛЮДЕЙ, таких как люмпен-пролетариат, который сегодня с российскими флагами штурмует госадминистрации. Этот класс должен стать опорой НОВОЙ ВЛАСТИ, он кровно заинтересован в том, чтобы власть была СТАБИЛЬНОЙ и ПРЕДСКАЗУЕМОЙ... Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • ryzenkov 18 марта, 16:50 Что касаемо того, что украинская власть отдала Восток и Юг на откуп местным олигархам - возможно, в краткосрочной перспективе, это оправданно, но в долгосрочной - это ГРАБЛИ... Янукович тоже договаривался с олигархатом, при этом выиграли ТОЛЬКО ДОГОВАРИВАЮЩИЕСЯ СТОРОНЫ - а народ остался ЗА БОРТОМ. Сегодня для стабилизации в стране нужно договариваться даже с дьяволом, но в перспективе - олигархия должна быть УНИЧТОЖЕНА... Нет, не физически, а экономически - это ни в коем случае не банальный передел собственности, как при Тимошенко или Януковиче, а РАБОТАЮЩЕЕ АНТИМОНОПОЛЬНОЕ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВО, которое должно гарантировать ВСЕМ ХОЗЯЙСТВУЮЩИМ СУБЪЕКТАМ РАВНОУДАЛЕННОСТЬ ОТ ВЛАСТИ, иначе - коррупция, нищенство народа, бунты и РАСПАД СТРАНЫ...
  Ariec61 29 марта, 23:22
  Олигархат должен сам ввиду угрозы уничтожения страны вложить немедленно капиталы в реконструкцию производств,перевооружение армии,иначе по просту быть не может ! Тогда когда простой народ одевает и обувает арми,обеспечивает страну самым необходимым жиды -олигархи грабят страну,уничтожая ее недра,вывозя капиталы,лишая страну будущего,ставя ее в разряд стран изгоев! В противном случае рано или поздно появится сила ,котрая дефакто и деюре положит конец произволу власти олигархов, а это недалекое будущее и наступит скорее чем все мы думаем !
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • ryzenkov 18 марта, 16:29 Остается открытым вопрос - а готов-ли Запад потакать русскому Гитлеру? Тут стоит вопрос обтекаемо - Европа ЗАВИСИТ от российских энергоносителей, она СКОВАНА в адекватном ответе, но в перспективе - сланцевый газ из США? Тогда будет сильная привязка к Америке? Германия дозрела до того, чтобы играть САМОСТОЯТЕЛЬНУЮ РОЛЬ... Наконец о Украине... Господа ВЛАСТЬ УКРАИНЫ, прекратите заниматься ФАРИСЕЙСТВОМ - заигрывание с Москвой - это билет в НИКУДА... Возможно МЫ выиграем месяцок - другой, но ПРОСРЕМ пол-страны. Тем русским, которые не хотят в новый РЕЙХ ПУТИНА - гарантировать родной язык, культуру, развитие В СОСТАВЕ ОДНОЙ СТРАНЫ - УКРАИНЫ. Тем, кто хочет в РЕЙХ - сейчас, в самый острый момент противостояния - СИЛОВОЕ ПОДАВЛЕНИЕ, по-возможности ТОЧЕЧНОЕ, с заключением под стражу ЗАЧИНЩИКОВ, ПРОВОКАТОРОВ и откровенных БАНДИТОВ... После стабилизации обстановки - ВЫБОР - уехать в Россию вплоть до спонсирования этого процесса деньгами украинских налогоплательщиков - зато это освободит место для ИСТИННЫХ РУССКИХ, УКРАИНСКИХ и других ПАТРИОТОВ УКРАИНЫ, которые будут говорить на разных языках, быть носителями РАЗНЫХ КУЛЬТУР, но своей РОДИНОЙ СЧИТАТЬ УКРАИНУ.... Відповісти Цитувати
 • ryzenkov 18 марта, 16:12 Сегодня украинцам и украинской власти нужно отбросить все эмоции и постараться рассудить здраво - Крым оккупировала Россия - это не на день и не на два, а пока у крымчан не откроются глаза - это на годы... Сейчас в Крыму эйфория примерно та-же, которая была у россиян при Ельцине, когда тот не с кем не посоветовавшись из западных союзников, перебросил батальон российских десантников в Косово... При этом Югославия все равно РАСПАЛАСЬ, а Косово теперь независимая страна... Путин действует также НЕПРЕДСКАЗУЕМО, вернее - ПРЕДСКАЗУЕМО... В том смысле, что стратегия при Януковиче была ползучая - Путин, как удав, заглатывал Украину, но в самый неподходящий момент все стало с головы на ноги - люди ПРОЗРЕЛИ и пришлось срочно реализовывать наработки десятилетней давности... Расчленить Украину по Крыму оказалось не трудно, в том смысле, что здесь НЕ СТРЕЛЯЛИ, как в Абхазии, Осетии и Приднестровье, но в то-же время ВСЕМУ миру стало ТЕПЕРЬ совершенно очевидно - КТО ВЫ МИСТЕР ПУТИН? Ответ ПОРАЗИЛ - НОВЫЙ ГИТЛЕР,,,, Крым, как аншлюс Австрии, вот самый яркий пример....
  Konstanzhoglo 26 марта, 04:26
  за 23 года думаете у крымчан не раскрылись глаза? Может быть наоборот они поступили так, что им надоело закрывать глаза?
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • KomissarSPb 17 марта, 20:18 Вот оно поистине историческое и долгожданное событие. Я счастлив, что оно произошло на моём веку. История моей семьи неразрывно связана с Крымом Моя мама родом из села Ометенцы, что в Виницкой губернии. После гибели на Кушке во время последней Туркестанской войны в конце XIX века моего прадеда офицера-артиллериста Никифора Дышканта, правительство царской!!! России выделило семье героически погибшего офицера землю с домом в этом селе. Куда прабабушка Ира (коренная одесситка) вместе с детьми, в т.ч. и моей будущей бабушкой Анной Никифоровной, благополучно переехали из Кушки. В селе были только две фамилии: Косьяненки и Кошки. Да, легендарный матрос Кошка был родом из этого села, куда и вернулся после Крымской войны и женился на Наталке КОСЬЯНЕНКО. Впоследствии моя родная бабушка вышла замуж за первого комсомольского активиста-ометенца КОСЬЯНЕНКО Ивана Григорьевича. Мама родилась в 1929, а уже в 1931-32 семья переехала в Россию в Евпаторию. Мама хоть и числила себя украинкой, но мовы вообще не знала, да и как вся остальная родня. Далее война, оккупация. Деда, председателя колхоза, беспартийного, за то, что он успел эвакуировать через перешеек скот (сам почему то вернулся домой) замучили на глазах семьи. Так же ставили на колени, пытались заставить каяться - ничего не напоминает? Мама в свои 12 лет полностью поседела. Где могила деда неизвестно. Мои старшие сестра и брат родились в РСФСР, ну а я уже на территории УССР. И вот свершилось!!! Поздравляю всех крымчан и черноморцев с Великим событием - возвращением домой. Мой папа освобождал Киев. На своё 18-летие 21 октября 1944 г. на Букринском плацдарме получил тяжелейшее ранение. После излечения в начале 45-го был направлен в Крым в морскую авиацию ЧФ. Там с мамой и познакомились. После демобилизации в 1978 году получил квартиру в Киеве, где родители прожили более 20 лет до самого ухода. Покоятся здесь в Петербурге. Так что повторно освобождать Киев от нацистов уже мой долг! Ещё раз с праздником, но не расслабляться, т.к. основное ещё впереди! С первой Победой, УРА!!!
  karbnik 18 марта, 00:32
  Ось іще одне" військове перекоти-поле" когось вирішило визволяти! І звідкіля в цих"комісарів "така впевненість в своїй" визвольній місії"? Напевно просте солдафонство! Р.S.Мошонку на марші не порви! З Пітера до Києва шлях неблизький!
  Switlana 19 марта, 03:20
  Его деда НКВДисты на глазах семьи замучили, а он о чем-то вопрошает, да еще и приветствует преемников и последователей тех самых НКВДистов, то бишь КГБистов, неразрывно связанных с криминалитетом, ни мовы, ни языка не знает, одно слово - Komissar...
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • spragly 17 марта, 07:21 Звичайно, що Крим очікують дві масштабні проблеми які потребують спілкування посадовців РФ з урядом України, який вони не визнають. Тому обидві проблеми виллються в гуманітарну катастрофу і журналісти мають бути готовими до скайпових інтерв'ю та англомовних перекладів інформації. Перша проблема: в Криму може нараховуватись до 500 тис. українських громадян які не перейдуть в російське громадянство. Яким чином уряд РФ збирається гарантувати їхні громадянські права (на власність, на банківське обслуговування, на судочинство, на соціальне та медичне обслуговування, на участь в приватизації землі та власности держпідприємств Криму в які вони відраховували податки згідно з Конституцію АРК Крим). Треба мати на увазі що чимало шахраїв матимуть по два паспорти, РФ та України, і таких треба вираховувати та позбавляти українського громадянства. Друга проблема: етнічні чистки. Там де з'являються рускіє - з'являються біженці. Рускіє виганятимуть з Криму етнічних українців та кримських татар під надуманими приводами, забиратимуть їхні домівки, землю, вклади. Натомість Крим заселятиметься родинами військовиків РФ, які переїжджатимуть на матерік з Уралу, Сибіру і інших теренів РФ. РФ гарантуватиме права тільки людям першого сорту, громадянам Криму руского походження, всі решта для вирішення своїх проблем мають їхати в Київ. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • karbnik 16 марта, 18:31 Україні слід було б оголосити Крим окупованою територією .Бажаючим покинути зону окупації надати прихисток . Тим хто залишиться, статус окупованих земель, розв`яже руки для партизанської війни.Вона хороший лакмус на справжню любов до рідної землі. Хто хоче отримати зброю, завжди зможе її знайти,а нині її слід просто роздати всім охочим, адже вона все-одно потрапить в руки ворогів.Більше немає необхідності щось робити, просто спостерігати. Якщо когось з татар чи українців будуть ображати, зброя заговорить,навіть тоді коли Крим буде вже" далеко " від України. Україна сама нині потерпає від дестабілізації в східних регіонах де неозброєним оком видно "російський слід". А дестабілізувати обстановку в Криму слабо? Причому на багато років наперед. Нас змусили "сісти грати в карти з шулерами", а виграти в них по-чистому просто неможливо. Чи може "зелені чоловічки" уже всіх загіпнозували наче великий Каа- бандерлогів? Не потрібно тішити себе ілюзіями, без серйозних потрясінь в РФ, ми не зможемо повернути Крим ні нині,ні в недалекому майбутньому. При цьому нам необхідно перетворити Крим на острів, а цілому світу, на такий же острів необхідно перетворити Росію, та просто чекати поки ця "політична лепра " сама себе не зжере. Україна легше переживе втрату Криму,ніж останній втрату "пуповини з ненькою" Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • rvk1 15 марта, 13:42 Агентство О.Б.С.( Одна бабка сказала ) в действие.Нет ,что бы дождаться понедельника и узнать как Россия отреагирует на референдум Крыма начинается трёп не о чём.Кто больше желчи выдавит из себя тот молодец.Сказали ведь вам не будет Путин договариваться с не легитимным И.О. После легитимных выборов президента да а сейчас нет.А вам так хочется сопли друг другу поживать что забываете об этом.Ну с Крымом тоже ничего страшного не случилось на другую планету не улетит.Ведь с 1954 когда входил в УССР ездили к вам теперь вы к нам надо что бы везде границы были открыты для перемещение товаров и людей.Хватит кормить одну большую нацию крохоборов -таможенников.Езжу каждый год по несколько раз на машине к родне в Харьков и не разу не было что бы деньги не хотели отжать.Уже когда совсем не к чему придраться бутыль воды просят подарить.Вот куда гнев надо направить. Насчет цвета нации которые похоронит магаданские лагеря.Если этот цвет который кидал коктейли в таких ребят только внутренних войск так они сейчас не успокоятся они почувствовали что они могут творить всё что захотят отсюда и грабежи начались.
  Switlana 19 марта, 03:04
  Займитесь лучше изучением своего родного языка. И гнев свой на наведение порядка там у себя направьте.
  Відповісти Цитувати
 • Liza_UA 15 марта, 13:04 Найгірше, що у гру вступила ідеолог підкилимних інтриг і терок Тимошенко. Саме її вуха стирчать з рішень БЮТ про перенесення виборів президента і здача всього Путіну. Не випадково Путін і вся російська офіційна влада чекала візиту Тимошенко і лише з нею планувала терки. Україні при цьому вони залишають роль того козла який за все це буде платити. Крим за планом БЮТ буде під владою Росії але юридично в Україні, тобто на бюджеті України. Перенос виборів президента дозволить Тимошенко досягти омріяної - мети підняти рейтинг і стати президентом, хоч якимось способом, хоч і у ВРУ і без великих повноважень. Повноваження вона забере і без закону, як це є зараз, головне для неї покрасуватися на екрані у колекціях Луї Віттону. Але де в цьому плані БЮТ і Тимошенко інтереси України - їх як завжди у цієї пані і її каманди не проглядаються.
  Optimistka 15 марта, 13:58
  Ну так, не позволяйте ей этого! Освободили человека, очень хорошо, пусть здоровьем займется, а то она как-то очень быстро с инвалидного кресла встала. Дух свободы поднял, наверное. А в партии "Батьківщина есть мудрые и порядочные люди (хочется верить), которым интересы государства превыше политических амбиций одного человека.
  Melistan 16 марта, 00:02
  Как говорил 95 квартал "нас знову маєбуть"
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
Останні новини
USD 26.67
EUR 28.94