Без зайвої інтриги

Поділитися
Ще одним підсумком виборів стало підтвердження давнього факту, що мультинаціональне Берегове традиційно симпатизує угорськомовним кандидатам.

Вибори мера в закарпатському Береговому стоять трохи осторонь, порівняно з іншими місцевими виборами, що пройшли в Україні 2 червня. По-перше, закарпатське містечко - традиційний центр угорської культури в Україні (з 25 тис. мешканців українців і угорців тут приблизно порівну, крім них, є незначна частина ромів та росіян). У вересні минулого року Берегове "прогриміло" на всю країну, ставши першим в Україні містом, яке надало статус регіональної не російській, а іншій (угорській) мові. По-друге, головна боротьба за посаду мера тут точилася не за традиційною схемою "влада - опозиція", оскільки обидва головні претенденти були діючими першими заступниками міського голови. Один із них - Золтан Бабяк - давній соратник і близький родич попереднього мера Берегова, Іштвана Гайдоша, голови Демократичної партії угорців, який на останніх парламентських виборах пройшов у Верховну Раду за списком Партії регіонів. З.Бабяка підтримували і обласні регіонали, на нього в першу чергу орієнтувалися угорськомовні виборці.

Друга з головних кандидатур - представниця партії Віктора Балоги "Єдиний центр" Ольга Бізіля, на яку орієнтувалася значна частина україномовного електорату. За кілька тижнів до голосування інтрига з приводу переможця ще існувала. Однак, коли стало відомо, що третій серйозний гравець, давній опонент структури І.Гайдоша - партія "Товариство угорської культури Закарпаття" (ТУКЗ) - не узгоджуватиме своїх дій із ЄЦ, а до кінця просуватиме власного кандидата, результат виборів був визначений наперед.

У підсумку переможець Золтан Бабяк набрав 5 тис. 547 голосів (54,9%), Ольга Бізіля - 2 тис. 315 голосів (22,9%), а представник ТУКЗ Гейза Орос, проректор Закарпатського угорського інституту ім.Ференца Ракоці, став третім, набравши 1 тис. 136 голосів (11,2%). Всього у виборчому бюлетені було десятеро кандидатів, і З.Бабяк набрав більше, ніж решта дев'ятеро, разом узяті. Таким чином, закарпатські регіонали вкотре перемогли свого головного суперника - ЄЦ, а Берегове отримало нового мера зі старим політико-економічним курсом.

Зате опозиція на цих виборах відіграла роль статистів. Спільний кандидат нею не висувався, оскільки в цьому не було сенсу, кожна партія підтримувала власну креатуру. Представник "Свободи" посів 4-те місце, набравши 204 голоси, представник УДАРу - п'яте зі 159 голосами. А представник "Батьківщини" незадовго до виборів взагалі зняв свою кандидатуру. Очевидно, знав наперед свій результат і не хотів давати привід для "неконструктивної критики".

Ще одним підсумком виборів стало підтвердження давнього факту, що мультинаціональне Берегове традиційно симпатизує угорськомовним кандидатам. З 1991 року всі мери цього райцентру були і є угорцями за національністю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі