Біля перехрестя паралелей

Тетяна Силіна 18 жовтня 2013, 21:00
Янукович Тимошенко

Читайте також

До Вільнюського саміту залишилося всього 38 днів. Однак "проблеми Тимошенко" досі не вирішено. І хоча вимоги випустити екс-прем'єра з тюремного ув'язнення не міститься в жодному офіційному документі з переліком умов ЄС для підписання Угоди про асоціацію з Україною, невирішеність питання лідера опозиції залишається головною перешкодою на шляху до Вільнюса.

Три події, що відбулися цього тижня, дають поживу для нових роздумів і припущень, у яких напрямах далі вестиметься пошук необхідного рішення, в тому числі й місією Кокса—Квасневського (КК), котра, за інформацією DT.UA, має намір знову відвідати Київ і Харків у найближчі понеділок і вівторок.

Отже, подія перша. 15 жовтня на позачерговому закритому засіданні конференції президентів у Європарламенті було представлено звіт наглядової місії Кокса—Квасневського (з його змістом можна ознайомитися на сайті DT.UА), після чого мандат місії було продовжено до середини листопада. За словами президента ЄП М.Шульца, місія була дуже успішною, і якби не було шансів на розв'язання останньої проблеми, то її роботи не продовжували б іще на місяць.

Цього ж дня, після оприлюднення звіту місії КК, став відомий зміст листа двох екс-президентів, переданого В.Януковичу 4 жовтня. У своєму зверненні до глави України П.Кокс і А.Квасневський просять того "звільнити Тимошенко для медичного лікування на медичних і гуманітарних підставах шляхом помилування".

Окрім того, екс-президент А.Квасневський при спілкуванні з журналістами, відповідаючи на запитання DT.UA, повідомив про пропозицію місії застосувати до Ю.Тимошенко так зване часткове помилування, в результаті якого строк її тюремного ув'язнення міг би бути скорочений із семи до двох уже "відсиджених" років.

Подія друга. 16 жовтня депутат Європарламенту М.Сівець у своєму блозі написав про нібито обговорювану на конференції президентів у ЄП пропозицію звільнити Тимошенко шляхом часткового помилування на таких умовах: пораження у правах на три роки, в т.ч. неучасть у президентських виборах, а також виплата нею "штрафу" у 200 млн дол.

Подія третя. 17 жовтня президент Янукович повідомив, що готовий підписати закон, який дозволяє Тимошенко виїхати на лікування за кордон, якщо такий буде ухвалений Верховною Радою. Туманно говорячи про механізми, які закладаються майбутнім законом, президент припустив, що "швидше за все, це буде суд, який буде приймати рішення про порядок виїзду, збереження якихось гарантій".

Таким чином, якщо врахувати зроблену позаминулого тижня публічну заяву Ю.Тимошенко про її згоду виїхати на лікування за кордон, можна констатувати успіх наглядової місії і в головному проблемному питанні: сторони, усвідомивши неможливість отримати сто відсотків бажаного, зрушили з мертвої точки і почали рух назустріч одне одному. Щоправда, як на стороннє око, складається враження, що рухаються вони паралельними лініями, які не перетинаються. І точка перетину поки не проглядається.

Початковий запит-позиція Тимошенко передбачала не тільки її звільнення з-під варти, а й повну політичну та юридичну реабілітацію, що дає можливість провадити повноцінну політичну діяльність, включаючи участь у президентських виборах. Зрозуміло, її варіант включав і закриття десятків надуманих справ проти неї.

Янукович же бачив Тимошенко лише у в'язниці — з кількома судимостями, і, бажано, довічно; поражену в правах та обтяжену необхідністю сплатити чималу суму "завданих збитків" як за наявним вироком у газовій справі, так і за ще незавершеною справою ЄЕСУ.

Завдяки роботі місії Євросоюзу, кожна зі сторін пішла на компромісні кроки. Але пройдений ними шлях поки що не такий великий. Янукович дозволив перевести Тимошенко з Качанівської колонії до ЦКЛ "Укрзалізниці", пригальмував розвиток подій за більш ніж двома десятками ініційованих ГПУ справ і озвучив готовність випустити її на лікування за кордон.

Тимошенко таки погодилася виїхати до Німеччини, і при цьому, враховуючи важливість для України підписання Угоди про асоціацію, залишається пораженою в правах, перенісши боротьбу за свою повну реабілітацію на невизначене майбутнє. Крім того, якщо вірити захисникові Тимошенко С.Власенку, вона навіть готова розглядати помилування як механізм вирішення питання про її звільнення.

Ось наразі і все. Але навіть зійшовшись на виїзді до Німеччини, Янукович і Тимошенко, судячи з усього, абсолютно по-різному бачать два ключові моменти — статус екс-прем'єра під час її лікування за кордоном і її майбутнє після повернення на Батьківщину.

Тимошенко бачить себе в Німеччині вільною людиною, яка має можливість пересуватися по Європі та спілкуватися не тільки з лікарями, а й з родичами, соратниками і, звісно, пресою. І в Україну вона має намір повернутися теж вільною людиною, щоб продовжити боротьбу за свою реабілітацію і політичне майбутнє. Причому повернутися тоді, коли сама вважатиме за потрібне.

Натомість Янукович, зрозуміло, уявляє "берлінський етап" у житті Тимошенко зовсім інакше. Однак інформація про його плани дещо різниться. Очевидно одне: поки що Янукович не хоче йти шляхом помилування Тимошенко. Набагато більше його влаштовує варіант з ухваленням Верховною Радою закону, який умовно можна назвати "канікули ув'язненого".

За інформацією з джерел у керівництві Партії регіонів, українська влада наполягає, щоб ЮВТ і в Німеччині залишалася в статусі засудженої і протягом усього періоду лікування (нехай і досить тривалого, протягом кількох місяців) перебувала під охороною. А після лікування Тимошенко, звісно, повинна повернутися безпосередньо до Качанівської колонії "досиджувати" строк.

Варіант з ухваленням закону вигідний Януковичу з кількох причин. По-перше, це дасть йому змогу залишитися "сильним президентом" в очах його електорату, а не "слабаком", який програв суперниці й піддався тиску Заходу з його умовами та дедлайнами. Напевно, одне із заповітних бажань Януковича — таки показати своєму електорату репортаж з Качанівки про те, як Тимошенко пліч-о-пліч з іншими "зеківками" шиє мішки й рукавиці.

По-друге, залишивши Тимошенко в статусі засудженої, Янукович одержує повну гарантію її неучасті в майбутніх виборах. А якщо ЮВТ вирішить після закінчення лікування залишитися в Німеччині або виїде до іншої європейської країни, її можна буде через Інтерпол оголосити в міжнародний розшук.

По-третє, пішовши шляхом ухвалення спеціального закону, Янукович не тільки перекладе відповідальність за вирішення "питання Тимошенко" зі своїх плечей на голову Верховної Ради, а й знову зможе відтягнути термін виїзду Тимошенко за кордон — парламентсько-судова епопея навряд чи виявиться простою. А от єзуїтською вона буде точно. Причому як стосовно Тимошенко, так і стосовно її партії. Представники більшості встигли вже не раз заявити, що підготовка відповідного законопроекту — справа опозиції. І як тут не поспівчувати Арсенію Яценюку? Адже якщо його фракція підготує законопроект, що відповідає сподіванням Тимошенко, цей документ не буде "прохідним", більшість за нього не проголосує. Якщо ж законопроект врахує побажання президента, і виїхати за кордон Тимошенко зможе тільки в статусі засудженої з умовою повернення до Качанівки, то Яценюк виявиться зрадником і в очах ЮВТ, і в очах виборців.

За інформацією з інших джерел, Янукович готовий до більш ліберального варіанта. У чому може полягати суть загадкового законопроекту, про який Віктор Федорович так скупо й плутано повідав минулого четверга? Деякими деталями вже розроблюваного документа з DT.UA поділилося надійне джерело на Банковій. Передбачається, що йдеться про внесення змін до вітчизняного Кримінально-виконавчого кодексу, які узаконять механізм надання "канікул" засудженим, котрі потребують стаціонарного лікування. Згідно з чернеткою проекту, особам, що відбувають покарання, а також їхнім родичам, адвокатам і представникам пенітенціарної системи буде надано право звертатися до судів з проханням надавати ув'язненим щось на кшталт "відпустки за станом здоров'я". Прохання має підкріплюватися лікарським висновком, виданим або українською, або закордонною медичною установою. В цьому документі має зазначатися строк, приблизно необхідний для лікування, а також може міститися рекомендація про лікування за кордоном, якщо необхідна лікарська допомога не може бути надана в Україні.

Час "лікувальних канікул" (якщо такі дозволить суд) обмежено одним роком, однак передбачено можливість пролонгації. Для подовження строку позав'язничного лікування необхідне нове прохання і новий медичний висновок. Згідно з концепцією розроблюваного документа, з проханням про пролонгацію до суду можуть, знову ж таки, звертатися як сам засуджений, так і його родичі, лікарі або адвокати.

Місяці, проведені поза місцями позбавлення волі, в погашення тюремного строку не зараховуються. Після завершення курсу лікування засуджений повинен повернутися до місця виконання покарання й "досиджувати" присуджене. Однак може й не повернутися: для пацієнта-в'язня передбачається можливість умовно-дострокового звільнення (УДЗ) за станом здоров'я. По закінченню лікування він може клопотатися перед судом про УДЗ на підставі медичного висновку про незадовільний стан здоров'я засудженого.

Джерело звернуло увагу на три важливі обставини. Перша: пропоновані зміни розробляються не тільки "під Тимошенко", вони стосуватимуться всіх ув'язнених. І дозволять багатьом важко хворим засудженим одержати необхідну медичну допомогу, яку їм не в змозі надати в місцях виконання покарань. Друге: з моменту ухвалення судом рішення про надання "канікул" засуджений звільняється з-під варти. Третє: виконання вироку щодо нього переривається, але він продовжує залишатися засудженим. Час, визначений судом, він повинен використовувати виключно для лікування. Якщо йдеться про надання медичної допомоги за кордоном, це передбачає наявність гарантій приймаючої сторони. Стосовно Тимошенко це означає, що німецька сторона повинна гарантувати, що Юлія Володимирівна поліпшуватиме здоров'я в "Шаріте", а не проводитиме натомість прес-конференції в Бундестазі.

Ось, у загальних рисах, які плани двох сторін — Тимошенко і Януковича.

А що ж третя сторона, ЄС, чиї посередники невтомно курсують між Києвом, Харковом та Брюсселем? Що не влаштовує в позиціях "Я" і "Ю" європейців, чого вони остерігаються і що пропонують як тристоронній компроміс, котрий, хоч би яким він був, за визнанням одного з високопоставлених європейських співрозмовників DT.UA, "не ощасливить нікого, це буде рішення, складне для всіх трьох сторін, але воно даватиме шанс Україні"?

Очевидно, що бачення Євросоюзу і Януковича статусу Тимошенко під час її лікування в Німеччині різне. Реакція ЄС на свіжі законотворчі ініціативи Віктора Федоровича невідома, оскільки його останній хід (за нашими даними) виявився для них сюрпризом, і суть майбутнього закону не була їм зрозуміла. 

Європейців навряд чи влаштує варіант, котрий передбачатиме збереження за ЮВТ статусу засудженої, а німці вже точно не в захопленні від думки, що їм доведеться забезпечувати конвой колишній "качанівській ув'язненій" і перетворювати її на "ув'язнену лікарні "Шаріте". На запитання DT.UA, в якому статусі Тимошенко перебуватиме в Німеччині, А.Квасневський у Брюсселі відповів: "Вона перебуватиме там, як будь-який громадянин України, що отримав дозвіл на в'їзд у цю країну". Принаймні таке бачення спостережної місії Європарламенту.

Проте і з Тимошенко Європі важко та неспокійно. Якщо згоду на виїзд у Німеччину без повної реабілітації з неї все-таки витягнути вдалося, то одержати публічно зафіксоване зобов'язання тримати себе в рамках після перетину держкордону України — завдання, мабуть, непосильне навіть для Кокса з Квасневським. ЄС небезпідставно побоюється, що Юлія Володимирівна, потрапивши до Німеччини, виявить надмірну активність, несумісну зі статусом тяжкохворої. Що ускладнить відносини між Януковичем та Європою. А ЄС же ще чекає непроста робота, спрямована на швидку й успішну ратифікацію угоди. Це зробить реформи в Україні необоротними, а поворот у бік Росії — неможливим. Дехто у Брюсселі вважає, що "надмірна активність Тимошенко" за кордоном може поставити ефективність такої роботи з Януковичем під сумнів.

Для Євросоюзу оптимальним видавався варіант, озвучений після доповіді спостережної місії А.Квасневським — часткове помилування Тимошенко. За свідченням інформованого європейського джерела DT.UA, цю пропозицію підтримують як усі групи та фракції Європарламенту, так і керівництво ЄС. 

І, хоча деякі наші європейські співрозмовники й назвали зміст блога пана Сівеца "непорозумінням", диму без вогню, як відомо, не буває. Один із учасників закритого засідання комітету ЄП з питань закордонних справ підтвердив агентству "Інтерфакс-Україна", що оприлюднений Сівецом варіант усе-таки обговорювався серед інших, як і варіант ухвалення спеціального закону. 

Джерело ж DT.UA, втаємничене в деталі переговірного процесу, вважає оптимальним варіант часткового помилування і докладніше пояснило, що під цим слід розуміти. Наш співрозмовник нагадав, що вирок Ю.Тимошенко у "газовій справі" складається з трьох частин: 1) семирічний строк тюремного ув'язнення; 2) заборона на три роки обіймати посади в органах державної влади; 3) компенсація завданих збитків у розмірі 1 млрд 516 млн 370 тис. грн (а це приблизно 200 млн дол.). Місія Кокса—Квасневського звернулася до президента Януковича з проханням про зміну вироку в частині терміну тюремного ув'язнення. Як ми вже цитували А.Квасневського, йдеться про зменшення терміну з семи до двох років, які Ю.Тимошенко вже відсиділа. 

По суті, за такою самою схемою був помилуваний і Ю.Луценко: йому скоротили строк тюремного ув'язнення, зберігши обмеження в громадянських правах і необхідність компенсації заподіяних збитків (цю суму виплатили його соратники). Про схожість механізму помилування Луценка та запропонованого варіанту для Тимошенко говорив на прес-конференції в Брюсселі після звіту спостережної місії й президент Європарламенту М.Шульц: "Це був аналогічний лист (на ім'я Януковича. — Ред.), з аналогічною законодавчою та політичною основою, яку ми використали, щоб позитивно вирішити так звану "справу Луценка". Є можливість повернутися до досягнутого нами півроку тому й використати аналогічний інструмент, щоб досягти результату і у "справі Тимошенко". 

Отож, загалом, як бачимо, не таким уже й "непорозумінням" була інформація М.Сівеца, адже виходить, що у разі часткового помилування Ю.Тимошенко залишається обмеженою в правах (у т.ч. не може брати участь у президентських виборах) ще три роки, і їй необхідно відшкодувати "збитки державі" на суму приблизно 200 млн дол. До речі, як вважають деякі експерти, 11 млн громадян України, що проголосували свого часу за Ю.Тимошенко на президентських виборах, а також її соратники-бізнесмени, напевно, могли б подужати цю суму, аби зняти ЮВТ із дуже зручного для влади гачка, за який її можна буде міцно тримати та смикати у потрібні моменти впродовж усього часу існування цього "боргу перед державою". Хоча Віктор Федорович переконаний: для збору такої суми Тимошенко не потрібна "толока". 

Утім, не можна виключати, що ще до 2015 р. ЄСПЛ прийме рішення, яке визнає незаконність вироку, винесеного ЮВТ у "газовій справі". І це одна з причин, чому В.Янукович не бажає закривати інші кримінальні справи, що стоять у низькому старті.

Тому залишається все те ж запитання: де межа компромісу для кожної зі сторін? І що коли цієї межі вже досягнуто? Що буде, коли Янукович категорично відмовиться помилувати Тимошенко й наполягатиме на прийнятті закону, який передбачатиме повернення екс-прем'єра з "Шаріте" в Качанівську колонію, а Тимошенко, розуміючи, що коли не стане вільною тепер, то "век воли не видать", — пошле всіх до біса, включно з Януковичем, Коксом, Квасневським і Європою, разом узятими? 

Сьогодні кожен із трьох учасників цієї гостросюжетної драми продовжує свою гру, і неможливо зрозуміти, де блеф на межі фолу, а де реальні наміри. Саме тому всі джерела DT.UA воліють зберігати анонімність: хтось боїться зашкодити, хтось — узяти на себе відповідальність. На Банковій панує впевненість, що Угоду підпишуть і без Тимошенко. В опозиції — то готові святкувати перемогу і зустрічати з квітами Юлю на волі, то впадають у відчай. А представники Євросоюзу продовжують стверджувати, що спочатку — рішення у "справі Тимошенко", і лише потім — підписання Угоди. 

У цій грі три її учасники часто забувають про четвертого — про Україну, а граються ж її долею. Долею 45-мільйонної країни, понад 50% населення якої не просто прагне підписання Угоди про асоціацію, а хоче бачити Україну членом Європейського Союзу. І якщо ці троє заграються, то головний приз отримає п'ятий гравець. Він уже просто згоряє від нетерплячки...

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
179 коментарів
 • SIM 25 октября, 10:52 ОФФТОП.===Уважаемый главный редактор! Я выслал в адрес Редакции (info@) два электронных письма и ни на одно не получил ответа. По телефону до секретаря удалось дозвониться только с четвертого раза (за три дня), но "компьютер был занят версткой номера", и я так и не узнал, была ли получена моя статья. Неужели всё так плохо? === С уважением (инициалы автора соответствуют нику). Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • тоже предсказатель 22 октября, 16:48
  ОТКРОВЕНИЕ Сегодня, 15:48 ВЫ ПОНИМАЕТЕ (хотямнепобарабану) В СЛУЧАЕ ПРИСОЕДИНЕНИЯ К ОДНОЙ ИЗ БАНДФОРМИРОВАНИЙ окончание проекта УКРАИНА
  и тоже по барабану. Скоро проект США Незалежная свидомитская Россия закончится как себя не окупивший. США территорию России отдаст работящему Китаю.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • ОТКРОВЕНИЕ 22 октября, 15:48 ВЫ ПОНИМАЕТЕ (хотямнепобарабану) В СЛУЧАЕ ПРИСОЕДИНЕНИЯ К ОДНОЙ ИЗ БАНДФОРМИРОВАНИЙ окончание проекта УКРАИНА Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • ИСТЕРИКА 22 октября, 15:06 НИ ЯНЫКУ СМЕРТЬ НЕ НАДО НИ ЕВРОПЕ ЭТОТ ГЕММОРОЙ СЛЕДОВАТЕЛЬНО ДОГОВОР Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Анатолий 22 октября, 14:03 Валентин Вчера, 13:19 Совместный анализ п.п. 2.2, 2.2.2...2.2.5 показывает, что Украина имела право согласовывать по годам: 2011-41.6, 2012-33,28 млрд м куб. и отбирать: 2010-41,6, 2011-33,28, 2012-26,64 млрд м куб. ####### Верно ли Валентин интерпретирует текст контракта? Из его записи ясно, что он полагает, что каждый год можно снижать закупаемый объём газа на 20% от прошлогоднего уровня. Смотрим текст контракта. Цитирую пункт 2.2.3 контракта. «ГКК, приведенное в п.2.2 (52 млрд) может быть изменено по соглашению Сторон не позднее, чем за 6 месяцев до начала соответствующего года поставки. Соглашение должно быть совершено в письменной форме и может быть выражено в форме письменного подтверждения, сделанного одной из Сторон в ответ на соответствующее письменное обращение другой стороны. При этом, изменение ГКК не должно превышать 20% от количества, приведенного выше в настоящем п.2.2.» Конец цитаты. Ясно, что для любого года отправной точкой любых переговоров является 52 млрд. Таким образом, п.2.2 нельзя истолковать иначе как – Украина имела право согласовывать по годам: 2011 – 41.6, 2012 – 41.6, 2013 – 41.6 и так далее до конца контракта. Было ли хоть один раз проведено какое-либо согласование, которое заключается в том, что одна сторона что-то просит в письменной форме, а другая сторона подтверждает в письменной же форме просимое. Никто такую пару документов (обращение + ответ) предъявить не в состоянии, поэтому ГКК (Годовое Контрактное Количество) для прошедших лет и для 2014-го – это 52 млрд. Далее вступает в действие п.2.2.5 контракта, который гласит, что покупатель обязан отобрать и оплатить или оплатить 80% от величины ГКК, если количество было предоставлено Продавцом, то есть 80% от 52 млрд. Был ли газ предоставлен Продавцом? Конечно, газ в трубе был всегда в необходимом количестве. Поэтому требование оплатить 41.6 млрд за 2012 год соответствует контракту, то же самое и будет в 2013 году. К 7 млрд долл долга за 2012-й год добавится ещё примерно 10 млрд долл долга за 2013-й.
  Валентин 22 октября, 15:12
  Извините, Вы не правы. П. 2.2 "...а начиная с 2010 г.-52 млрд. куб. м ежегодно (Годовое Контрактное Количество или ГКК)"-а по какой год? Например, согласовываем на 2011 41,6 млрд кубов и тогда продолжаем п. 2.2 "...а начиная с 2011 г.-41,6 млрд. куб. м ежегодно." Этому не перечит п. 2.2 и п. 2.2.2, в котором к тому же говорится: "...,а если соответествующие дополнительные соглашения не подписаны, то распределение по кварталам производится в соответствии с распределением года, предшествующего года поставки." И т. д. В юридическом документе все ограничения должны быть четко прописаны. Например, Контракт на транзит "П.3.1. Заказчик в период с 2009 по 2019 годы ВКЛЮЧИТЕЛЬНО ЕЖЕГОДНО передает Исполнителю для транзита..." В том то и дело, что Контрактом четко прописаны максимальные объем и цена на 2010 г., начало их действия. Если возникнут споры, то в Стокгольмский арбитраж, ст.8.
  Валентин 22 октября, 15:20
  А вот то, что согласование не проводилось, в том то и беда. Надо было проводить и здесь инициатива за Покупателем. Между прочим, когда шел спор по 7 млрд, мировые эксперты говорили в СМИо праве Украины взять или оплатить 33,28 млрд кубов, понимая, что согласование было.
  Валентин 22 октября, 16:38
  Извините, Вы исказили п.2.2. Вы внесли в него свое понимание и переставили в итоге фразы. В юр. документе это не допустимо. Я Вам привел пример документа с четкими определениями. Если таких определений нет, значит не надо их домысливать. Но Вы вправе читать документ как считаете нужным. В таком случае представим, Вы Продавец, я Покупатель. Учитывая указанные в Контракте сроки, я прихожу к Продавцу с Протоколом разногласий, в котором есть две колонки: Продавец, Покупатель. В строке ст.2 я, Покупатель, излагаю предлагаемый к согласованию на основании п. п. 2.2; 2.2.2; 2.2.3 объем поставки газа на 2011 г. В строке ст.4 я, Покупатель, предлагаю к согласованию коэф. К=0,8, ссылаясь на п. 4.1, в котором прописано, что К=1 с 2010, но не указано по какой год и п. 4.4, который мне позволяет это делать. Продавец в своей колонке излагает свои цифры и их обоснование. Подписи и печати обеих Сторон и документ готов. Если меня он не устраивает, я, соответствии со ст.8 Контракта, обращаюсь в Стокгольмский арбитраж, даже если Продавец не подписал протокол. Для этого нанимаю юристов, которые уже выигрывали аналогичные дела у Газпрома. Оплату их услуг страна одобрит, вопрос важный. В успехе не сомневаюсь, примеров достаточно. Во всяком случае, при таком подходе все гласно, четко, ясно.
  Валентин 23 октября, 10:37
  Анатолий, извините, но я все объяснил. Читайте внимательно мои объяснения, заглядывая в Контракт. Еще раз, в юр. документе домыслы не допустимы, все условия должны быть четко прописаны, Ваша трактовка постоянства 52 также. Этого нет, значит, возможны разночтения. Я в своем чтении ссылаюсь на п. 2.2.2, в котором для 2010 все прописано, начиная с 52, а для 2011-2019 52 не прописана и речь идет о необходимости дополнительного согласования. Кроме того, я ссылаюсь на аналог, Контракт по транзиту, в котором четко прописан период. Все это я имею юр. право делать в Протоколе разногласий, для того и предназначенном. Коэф. К добавил для полноты изложения. Я согласен с Вами, что Вы имеете на свое прочтение, важно его пунктуально объяснить. Я, как Покупатель, свое чтение пунктуально объяснил. Я менеджер и не раз сталкивался с Договорами, в которых Покупатель услуг нашей фирмы через Протокол разногласий отстаивал свой интерес. Все, я иссяк. Я не могу вложить кому-то свои мозги. Точку в споре ставит Суд, в Контракте Стокгольмский.
  Валентин 23 октября, 13:25
  Анатолий Сегодня, 12:58 ГКК = 52 млрд четко зафиксирован п.2.2 с 2010 по 2019. Чего непонятного? Никаким домыслам формулировка п.2.2 места не оставляет. Пункт 2.2.2 никакого отношения к величине ГКК не имеет, поскольку в нем предусмотрено распреределение 52 миллиардов по кварталам. Кроме того вы не смогли доказать «факт» перестановки и искажения мной текста контракта. Теперь вы пытаетесь обвинить меня в «домыслах».
  Читайте внимательно п. 2.2.2. В нем не указана величина объема, распределяемого по кварталам в 2011-2019. А на 2010 указана-52 млрд кубов. "ГКК = 52 млрд четко зафиксирован п.2.2 с 2010 по 2019." Приведите эту фразу из Контракта. Только фразу, а не Вашу конструкцию. Вы будете правы, если там записано: "...а начиная с 2010 по 2019 включительно-52 ..." Аналог-Контракт на транзит.
  Валентин 23 октября, 15:16
  "...а начиная с 2010 года – 52 млрд куб.м ежегодно (далее «Годовое Контрактное Количество» или «ГКК») и..." а по какой год именно 52 млрд. куб. м, а может быть в дальнейшем больше или меньше? Обязательно должно быть указано. По 2011 или 2012- условию не перечит, а дальше любой другой объем-условию не перечит. А п. 2.2.2 и 2.2.3 дают основание так полагать, и Ваша трактовка тоже верна. В юр. документе такая свобода его трактования не допустима. Но все сомнения снимаются указанной в Контракте возможностью и необходимостью, начиная с 2011, проводить согласование объемов с учетом правила п. 2.2.3. Аналог жесткой трактовки я Вам называл. В нашем случае необходим Протокол разногласий, что и предусмотрено для Контракта без однозначной трактовки условий. Проконсультируйтесь у юристов, сидящих на Договорах.
  Валентин 24 октября, 10:33
  Все дело в том, что у Европы аналогичные Контракты с Газпромом и она также добивается желаемого в судах, тщательно анализируя документы. Если бы Вы знали как порой заказчики нашей фирмы выкручивают нас при составлении договоров, именно юристы. И это хозяйственная деятельность. А то, что Вы говорите, голая политика, связанная скорее со слабостью украинских политиков. К слову. если бы украинские политики работали с Россией по заключенным Конттрактам, обходных путей было бы меньше.
  SIM 25 октября, 10:58
  Согласен с Новой Геометрией. За державу стыдно. Причем такие ТУПЫЕ крючкотворы были и при Ющенко. От вида Ключковского у меня до сих пор рвотный рефлекс. Проффесионалы Януковича не лучше. Впрочем, эти наверняка понимают, но в наглую лепят горбатого. Привычки из биографии...
  SIM 25 октября, 11:04
  P.S. Собственно, поэтому януковичи и не пытаются всерьез оспорить объемы, а говорят о никчемности всего контракта ввиду несправедливой цены. Остальное - только для местного лохтората, т.к. Европа при всём желании помочь такие аргументы поднимет на смех..
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Марк 21 октября, 21:11 Партия регионов и лично президент Янукович - мастера забалтывать проблемы.Вопрос об освобо- ждении Тимошенко - это возможность Януковича доказать,что в Украине отсутствует избирательное правосудие и дать возможность ЕС подписать соглашение об ассоциации.Вопрос лечения Тимошен- ко за границей никакого отношения к подписанию соглашения не имеет.Лечение за границей - это мера,обеспечивающая сохранение жизни Тимошенко,т.к.есть обоснованные опасения,что при ле- чении в Украине ее могут физически устранить.Операцию в Украине она делать не будет не зависи- мо от того будет она на свободе или в заключении.Так что вопрос подписания соглашения зависит от того,будет ли Тимошенко на свободе или нет. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Борис 21 октября, 21:00 Постепенно. со скрипом, галичане начинают понимать, что их просто элементарно разводят на "Эвропейскую конфету". Ребята, да не будет никакой ассоциации и спектакль с ВОНОЙ - это последний акт этого спектакля. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • мы 21 октября, 19:38 конечно же ему ассоциация не нужна,поэтому он ломается.А выборы ,хоть выбирай,хоть не выбирай,он их сам нарисует.2004г.,не выборы Киева,проблемные округа,а также смена конституции с помощью 18 человек в свою пользу-все это одна цепочка!ему только бабло от Европы нужно , и кинуть Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • шоні 21 октября, 17:51 у статті більшість речей є надуманими... а в залишку -- це виключно психосоматичні рекреації... Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • валентину 21 октября, 13:42 Пишете короче или пишите статью в ЗН, а потом уже к ней комментарии. Всем уже давно понятно, что ее посадили не за то, что не отменяет того факта, что посадку она заслужила, как и те, кто ее посадили. Обидно, конечно, что только ее. Всем обидно, это понятно.
  Валентин 21 октября, 14:40
  Короче, к сожалению, не получается, статью не пропустят. А вот что заслужила, все-таки необходимо доказывать. Давайте уже привыкать судить по законам а не по понятиям. Сами в такой ситуации можем оказаться.
  виталий 21 октября, 15:12
  ) Валентин, не смешите! Оставьте эти разговоры а-ля "без бумажки человек какашка" для суда и крючкотворов. Люди, что не видят очевидную разницу между декларируемыми доходами и образом жизни власть предержащих и их семей? Что тут доказывать? Размер украденного?
  виталий 21 октября, 15:17
  Лазаренко, конечно, просто так в США отсидел, а его первый зам, конечно, не при чем. Просто так на вопросы американского прокурора отвечать отказалась.
  Валентин 21 октября, 15:42
  И все-таки, все надо доказывать, и смешного тут ничего нет. По понятиям мы уже насудились, хватит. Да и доказательства не бумажка. Ну а когда свидетель отказывается отвечать на вопросы прокурора, он отлично понимает, что это риск стать подозреваемым и т. д. Только уверенный в себе человек на это идет. Кстати, тот же американский прокурор во время известного Вам телемоста с Е. Киселевым своими ответами привела Е. Киселева к вопросу: "Г-жа Берч, можно ли на основании сказанного Вами говорить об оправдательном приговоре для Тимошенко?" Нна что последовал ответ: "Ни о каком приговоре речь идти не может, поскольку не было обвинения." Так что, Виталий, давайте не выдумывать, а руководствоваться фактами. А что касается богатства Тимошенко, то надо признать, что она была умелым бизнесменом в торговле, да и еще в условиях бартера. И нарушала не больше других. А если Вас мучает зависть, то становитесь и работайте. Не получается, вините себя.
  виталий 21 октября, 16:12
  ) Смешного здесь, конечно, ничего нет. У вас уже и мораль и понятия смешались! Всем уже плакать хочется, от зависти, наверное! Логика железная, нечего сказать: "если видишь слона, то не верь глазам своим! Докажи, что это не осел и, вообще, докажи, что ты не баран!"
  Валентин 21 октября, 16:37
  Вот мораль как раз и заканчивается там, где понятия подменяют анализ и доказательства, которые все равно нужны, хоть Вам, как Вы говорите, и так все ясно. Хотя бы для того, чтобы ясно было всем и в дальнейшем не возникли сомнения. Вашей моралью руководствовались те тройки, которые гнали людей на смерть по понятиям. Вас упорно туда тянет.
  виталий 21 октября, 16:50
  Что-то ваша "мораль" больше смахиват: "Своим - все, врагам - закон!" Вы, случаем, не Власенко, адвокат Тимошенко, который со своей женой по-человечески разойтись не может, ведя как свинья, и при этом разглагольствуя об "анализе и доказательствах"?
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
Останні новини
USD 27.12
EUR 29.45