Брехня, що вбиває

Дмитро Менделєєв 17 жовтня 2014, 21:55
танк

Читайте також

"Укроборонпром" порівняно оперативно й по-своєму чітко відреагував на публікацію в DT.UA статті "Тінь війни". Державний концерн, чиї підприємства й посередницькі фірми під час воєнних дій продавали зброю захисникам України, подав до суду на  тижневик "Дзеркало тижня. Україна", автора статті Дмитра Менделєєва та  активіста-волонтера батальйону "Азов" Світлану Зварич. Не відстало й Міністерство оборони. Обидві організації вирішили захистити свою ділову репутацію.

Ми не втомлюватимемо читачів докладним розбором позовної заяви, яка сама в собі несе доказ незаконної діяльності концерну і його підприємств: завдяки тимчасовому  виконувачеві обов'язків генерального директора концерну С.Пінькасу,  редакції вдалося отримати  практично повні дані про згадані в "Тіні війни" договори реалізації на внутрішньому ринку зброї та бойової техніки. 

Пункт №1. До відома Міністерства оборони, "Укроборонпрому" та  інших комерційних структур, масштабний продаж зброї всередині країни вже сам   собою є  злочином. У жодній країні світу не існує легальної схеми продажу озброєнь та бойової техніки на внутрішньому ринку. Ще раз акцентую увагу на тому, що цю продукцію мають право купувати на внутрішньому ринку тільки військові формування, створені відповідно до законодавства. Це означає, що всередині країни жодна комерційна структура — ні державна, ні приватна, ні фізична, ні юридична особа — не мають права купувати зброю і бойову техніку для власних потреб. 

Усе майно військового і подвійного призначення, вивільнене  Генштабом Міноборони  як зайве, може бути реалізоване виключно за межами України. Зняти зброю і бойову техніку з обліку у військах можна тільки після передачі цього майна іноземному покупцеві. На практиці ж відбувається інакше. Один із таких епізодів згадувався в попередніх матеріалах про історію з ТОВ "НВК "Техімпекс" (див. DT.UA, №41 від 09.11.2013 р.), яке за такою ж схемою, за сприяння ДП "Укроборонсервіс",  спочатку купило на внутрішньому ринку авіадвигуни, а потім через той-таки   "Укроборонсервіс" продало їх як власне майно на зовнішньому ринку. Дельта від цієї операції, за підрахунками Держфінінспекції,  становила 4,6 млн грн. При цьому двигуни територію військової частини не залишали, а контракт з іноземним покупцем "Укроборонсервіс" підписав задовго до купівлі військового майна "НВК "Техімпекс" на внутрішньому ринку. Але при цьому зазначимо, що такі незаконні угоди здійснювалися в мирний час. А ось  продавати зброю під час війни своїм же воїнам — це не просто злочин. Це — блюзнірство. До речі, у матеріалах позовної заяви "Укроборонпрому"  "Техімпекс" знову згадується як покупець майже 27 тисяч автоматів АКМ. 

Пункт №2. Усе військове майно, згадане в попередньому матеріалі "Тінь війни", було продане уповноваженими підприємствами на внутрішньому ринку. "Необхідно  назвати "героїв", які особливо відзначилися в розпродажі військового майна. Так, за даними на перше півріччя, тільки у 2014 р. державна фірма "Укрінмаш" на внутрішньому ринку продала 35900 автоматів АКМ (калібр 7,62 мм), 1237 гранатометів РПГ-7У, майже 5 тис. авіаційних ракет, 60 протитанкових ракетних комплексів "Фагот". Ще одне державне підприємство, "Промоборонекспорт",  продало на внутрішньому ринку десять БТР-70, підприємство "Спецтехноекспорт" — 23 безпілотники "Рейс". Кому пішли 10 тис. касок і два вертольоти Мі-8? Перелік продавців і "товарів" досить розлогий". Про те, що перелік розлогий, свідчить звіт Міноборони про відчужене військове майно через уповноважені урядом підприємства, підписаний директором департаменту фінансів МО (копію
повного переліку див. на сайті
). Ви можете повірити, що з цим звітом керівники "Укроборонпрому" не ознайомлені? 

Копію повного переліку дивиться за посиланням.

Ба більше, пункт №3. Позивачі стверджують, що зброя продавалася до офіційного оголошення АТО, а не після. Буквоїди не помітили "зелених чоловічків" у Криму, тисяч  найманців і сотень професійних інструкторів іноземної держави на Донбасі. Постає  запитання: а кому ж тоді зброя продавалася на внутрішньому ринку? При тому  що зброєю та  бойовою технікою наші захисники мають бути озброєні  безплатно, а не за гроші добродійників. Із бюджету на ці потреби виділено астрономічні кошти. Однак   державні й  уповноважені урядом структури не зупинили продажу зброї, якої так бракує фронту, ні до, ні під час АТО. Про що свідчать дати реалізації контрактів у графах зазначеного переліку. Ба більше, навколо цього майна кружляють  ділки різного штибу, які пропонують потенційним покупцям свої послуги. Дійшло  до того, що покупцям пропонують особливу послугу — вивести військове майно з бойового складу. Природно, що без корупціонерів у погонах і державних комерсантів таке практично провернути  неможливо. 

Саме з такими діячами й зіштовхнулася Світлана Зварич, яка забезпечує за благодійні кошти поставки зброї та  бойової техніки добровольцям, що беруть участь у бойових діях на сході країни. Їй слово: 

— Є у нас державний концерн "Укроборонпром". На його сайті є розділ "місія". У цьому розділі вказано, що одним із завдань державного підприємства є "найбільш повне задоволення потреб Збройних Сил України та інших військових формувань у новітніх зразках озброєння, здійснення модернізації, ремонту та утилізації". Щоб виконувати цю почесну місію, державний концерн об'єднав десятки підприємств оборонного комплексу. Здавалося б, коли ж іще якнайповніше задовольняти потреби ЗСУ та добровольчих формувань новітнім озброєнням, модернізувати й ремонтувати техніку, як не в часи бойових дій? Однак українське воєнне життя показало, що цю місію державний концерн виконати не може. А це означає, що потрібні зміни, потрібні негайні й продуктивні реформи.

І Міністерство оборони, і місіонерів треба реформувати. Потрібна кардинальна зміна матеріально-технічного забезпечення, потрібні зміни в порядку передачі техніки та зброї військовим формуванням, потрібна державна підтримка новітніх військових розробок та військового виробництва. А ще потрібен глибокий аналіз і висновки щодо нинішніх ситуацій, коли "інші військові формування", якими є добровольчі батальйони, зі стрілецькою зброєю протистоять ворожим танкам, у зоні бойових дій їздять шкільними автобусами тощо. І це в той час, коли Інтернет рясніє оголошеннями про продаж військової техніки з припискою — "щойно з конверсії".

Чесно кажучи, після виходу статті "Тінь війни" ми очікували відвертої розмови з місіонерами, які монополізували місію якнайповніше задовольняти потреби Збройних сил України та інших військових формувань новітніми зразками озброєння, яких немає у добровольців. Однак замість аналізу, замість спроб отримати інформацію про посередників, про місця продажу, про обставини, до нас надійшов… позов від державного концерну "Укроборонпром" і Міністерства оборони про захист ділової репутації. Загалом, ділову репутацію цим двом інституціям краще обстоювати серед бійців і офіцерів, які воюють на фронті. А там оцінка, хоч і щира, але мало цензурна. 

Державний концерн "Укроборонпром" обурився "успішним "збройним" шопінгом", коли в липні цього року за безготівкові гривні Благодійного фонду для добровольців було закуплено 200 автоматів (АКМ 7.62) і 20 кулеметів КМ на заводі "Маяк", який входить до державного концерну "Укроборонпром". Договір було укладено 28 липня 2014 р. А тепер увага: "Укроборонпром" у позові стверджує, що зброю було закуплено до початку АТО! Тобто 28 липня 2014 р., на день укладення договору, ніякого АТО не було! Ось так — не було в нас сотень убитих і поранених, не було російських і проросійських бойовиків! Не-бу-ло! 

Я є волонтером Благодійної організації "Благодійний фонд освітніх інновацій". БФ опікується матеріально-технічним забезпеченням батальйону "Азов", який нещодавно став полком. "Азов", незважаючи на твердження "Укроборонпрому" про те, що влітку ніякого АТО не було, з березня цього року воює на сході. Спочатку це був "Чорний корпус". У травні "чорні чоловічки" стали батальйоном МВС "Азов". У Вікіпедії можна прочитати про бойові операції "Азова". Коротко: "чорні чоловічки" провели цілу низку успішних партизанських акцій, а від початку травня вступили у військове протиборство з сепаратистами на південному сході Донецької області. Ініціатором створення і керівником "Чорного корпусу" був Андрій Білецький. 

13 червня 2014 р. батальйон "Азов" визволив від бойовиків Маріуполь — місто, що має понад 500 тис. населення. На початок липня "азовці" практично повністю контролювали узбережжя Азовського моря, визволили від бойовиків Мар'їнку і першими ввійшли в Донецьк. Підрозділи батальйону вели важкі бої на підступах до Іловайська. Нині "Азов" задіяний в обороні Маріуполя. Зона відповідальності: південний схід Донецької області. За час бойових дій батальйон "Азов" втратив 14 бійців, поранено 27. Більше 40 бійців представлено до нагород різних рівнів. 

Отже, в суді нам треба довести: а) станом на 28 липня 2014 р. в Україні йшла війна під назвою "АТО"; б) добровольці реально воювали і воюють; в) добровольчим батальйонам потрібна зброя; г) державні структури продають зброю для добровольців.

Добровольці постійно наголошують — техніки і зброї не вистачає! "На Донбасі давно вже триває не антитерористична операція, а справжня російсько-українська війна. Проте українським добровольцям досі відмовляють у повноцінному забезпеченні бронетехнікою і зброєю", — про це в серпневому ефірі 5 каналу заявив один з командирів 11-го батальйону територіальної оборони "Київська Русь" Василь Щербаков. З такою ж заявою виступив командир добровольчого батальйону "Донбас" Семен Семенченко: "Батальйону "Донбас", як і Національній гвардії, не вистачає зброї, яка є у Міністерства оборони. Потрібно, щоб нам від Міністерства оборони передали частину зброї, оскільки вона там є, а в Національної гвардії її немає". "Нас посилають в бій, щоб ми захищали Батьківщину, — і без зброї", — нарікав командир батальйону ОУН на прізвисько "Бас" під адміністрацією президента 4 вересня. Не вистачало зброї і батальйону "Азов". Тож у липні, за дорученням командира батальйону "Азов" та "Благодійного фонду освітніх інновацій", я побувала на заводі "Маяк". Там вислухала нарікання керівництва заводу на "Укроборонпром", на Міністерство оборони, на керівництво уряду стосовно того, що під час війни ті не купують "маяківської" зброї для армії та добровольців, і завод змушений продавати її за кордон. Лише за три місяці АТО завод "Маяк" продав за кордон більше зброї, ніж за весь минулий рік. Мені, як і Сергієві Одаренку — автору матеріалу про український оборонпром (журнал "Кореспондент", №24), показали "поклади" автоматів і кулеметів і навіть дали постріляти. Показали ще фільм про БРДМи, які нібито були вироблені чи-то для Іраку, чи-то для якоїсь африканської країни, і запропонували їх купити… по 176 тис. дол., але готові були торгуватися. Доповіла про все побачене і почуте керівництву, яке вперто не хотіло вірити, що такі скарби зовсім поруч. Однак вирішили спробувати озброїтися, і 18 липня Благодійний фонд надіслав до МВС листа за №11/23-07: "Благодійна організація "Благодійний фонд освітніх інновацій" готова закупити для бійців спецбатальйону "Азов", який входить до складу Міністерства внутрішніх справ України і задіяний у Антитерористичній операції, необхідне військове обладнання і зброю виробництва ПАТ "Завод "Маяк". 23 липня від заводу "Маяк" на мою електронну пошту надійшов проект договору, а вже 28 липня "Договір на постачання майна спеціального призначення" було підписано під №143-ю. Це "майно" відрізнялося від того, про яке йшлося в поданій нами заявці: БРДМи на практиці виявилися з купою проблем. У процесі редагування договору збільшили кількість автоматів зі 100 штук до 200. Ціна — 2,5 тис. грн! Ну чого ж не взяти більше? Остаточний перелік "майна" — 200 штук автоматів АКМ, 20 кулеметів КМ, станки й короби під патрони. Завод "Маяк" підготував першу партію зброї. МВС її отримало і передало добровольчому батальйону. 30 липня Благодійний фонд заплатив заводу "Маяк" 190 832,04 грн, а 20 серпня ще 250 тис. грн. Тепер завод "Маяк" стверджує, що мав справу лише з МВС. Тоді на якій підставі кошти прийняв від Благодійного фонду? Може, завод "Маяк" їх поверне?

Ознайомитись с договором можна за посиланням.

До речі, халепа вийшла не лише з кулеметами, які нам спочатку поставили без стволів. Окремий скандал — зі станками під кулемети. Після підписання договору виявилося, що завод "Маяк" їх не виробляв і навіть креслень на них не мав. Однак два станки нам усе ж таки передали. А от двох інших, які фігурують у договорі і які вкрай потрібні, немає досі. І в цьому випадку "Укроборонпром" не переймається діловою репутацією.

Тепер про СБР-3, гарячу лінію та про те, як радіолокаційна станція стала інженерно-будівельною машиною. Гаряча лінія була і є. І ми на неї телефонували, бо "купилися" на прес-реліз, розповсюджений державним концерном у серпні 2014 р., де повідомлялося, що гарячу лінію відкрито насамперед для швидкої комунікації з волонтерами та волонтерськими організаціями. "Ми прагнемо об'єднати зусилля тисяч українців, які в складний період роблять усе можливе для підтримки українського війська і захищеності нашої країни", — йдеться в повідомленні "Укроборонпрому". Телефон гарячої лінії "Укроборонпрому": (044) 489-18-54, і саме на цей номер ми телефонували, намагаючись отримати СБР-3 або "Барсука". Факти дзвінків легко перевірити за даними операторів.

СБР-3 — це радіолокаційна станція ближньої розвідки, яка призначена для виявлення техніки, що рухається, і живої сили противника у будь-який час доби і року за відсутності оптичної видимості (у тумані, диму, пилюці, при атмосферних опадах). Вона має такий вигляд: (фото). СБР-3 або її аналог "азовці" потребують давно. Вона незамінна в степах і для спостережень за морем. Обпікшись на гарячій лінії, батальйон звернувся до МВС із проханням отримати цю радіолокаційну станцію в Міністерстві оборони. З Міністерства оборони надійшла відповідь за №220/8480 від 01.10.2014 р., де повідомляється, що "Міністерство оборони України має можливість передати військову техніку, яка за своїм технічним станом потребує проведення капітального ремонту, а саме, БАТ-2, МДК-3, БРДМ-2, ІМР, СБР-3", і пропонується її оглянути "з метою прийняття рішення щодо її відновлення і подальшої експлуатації". Про який капітальний ремонт радіолокаційній станції СБР-3 йдеться? Міністр оборони Гелетей зарахував цей радіоелектронний девайс до… інженерно-будівельної техніки? Хоча, звичайно, після заяви міністра Гелетея про застосування ядерної зброї в степах України, це вже й не видається катастрофою. 

Мала продовження також історія з інженерними машинами БАТ-2, які нам пропонували посередники і демонстрували на території однієї з ніжинських військових частин. Відповідно до цитованого вище листа наш представник разом зі співробітником МВС поїхав оглядати техніку. До тих БАТів, які нібито були продані ще одним державним концерном — "Техвоєнсервіс" — за рахунком №186 від 12.02.2014 р. і які нам пропонували по 20 тис. дол., не допустили. Пояснення — саме ці БАТи перебувають на балансі інженерних військ! А як тоді їх збиралися продати? Відповіді на ці запитання та інші шукає військова прокуратура, — завершує Світлана Зварич.

Утім, військова прокуратура шукає відповідь і на інше запитання. Власне, відповіддю на нього й став позов державних структур до тих, хто посмів обуритися: а) продовженням торгівлі зброєю на зовнішньому та  внутрішньому ринках тоді, коли її бракує захисникам країни; б) масштабним продажем уповноваженими Кабміном структурами й держпідприємствами зброї на внутрішньому ринку України; в) продажем Українською державою зброї захисникам Батьківщини за гроші, зібрані громадянами. Наважимося  припустити, що поштовхом до такої реакції стало доручення президента України Петра Порошенка, подане  Генеральному прокуророві Яремі 7 вересня 2014 р. Доручення народилося через два дні після виходу статті "Тінь війни" і було сформульоване під час засідання в АП із силовиками. У дорученні йдеться: "За результатами проведеної перевірки, у разі підтвердження наявності складу злочину за ознакою підриву обороноздатності держави, притягнути до відповідальності (увага! — Ред.) автора статті про продаж зброї та  військового майна, яку було викладено на сайті інтернет-видання "Дзеркало тижня". Термін — два тижні". 

Шок. Вбивча логіка.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
31 коментар
 • Людмила Дяченко 24 октября, 12:23 Вибори після завтра! ДУМАЙМО!!!ДОБРЕ ДУМАЙМО!!! Вибрали ОЛІГАРХА керувати державою-ця обставина анекдотична...але теперішній гарант добре володіє англійською ...ТІЛЬКИ І ВСЬОГО! Але скажімо-олігарх УСПІШНО керує Дніпропетровщиною...Бізнес у цього олігарха "відтиснули" в рашці та в Криму...А чому,скажім,у олігарха-гаранта бізнес процвітає на вище зазначених просторах? Олігархо-гарант успішно веде перемовини з" великим пу" в телефонному режимі,на саммітах...А ЧИ СТАЛО КРАЩЕ ДЕРЖАВІ УКРАІНА від таких перемовин?ні не стало...Навіть по мапі АТО видно, як розрослась територія "днр" та "лнр"...Уже зазіхають на Слав"янськ та Краматорськ...ОТАКІ ТО солодкі ЦУКЕРКИ "Рошен" виробництва Ліпецькоі конфетноі фабрики для украінців...як гарант вибраний в один тур... Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Sergey Mirionkov 24 октября, 12:07 Теперь ясно почему военное положение не вводили. И не стоит за блок Порошенко голосовать - тогда власть сконцентрируется в руках одного человека, как и раньше. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Yuriy Fedorénko 23 октября, 14:16 Президент Петро Порошенко назвав нісенітницею новину про те, що за розслідування, зроблене одним з журналістів тижневика "Дзеркало тижня. Україна", почнеться прокурорське переслідування самого журналіста. Про це глава держави заявив у Дніпропетровську, повідомив Укрінформ. "Нібито одне шановне і відоме видання зробило потрібне державі розслідування і нібито з’явилося фейкове повідомлення, де від імені президента дається доручення для того, щоб притягти до відповідальності журналіста. Це нісенітниця! Навпаки: за результатами журналістських розслідувань будуть притягнуті до відповідальності, у разі підтвердження цієї інформації, державні підприємства чи бюрократи, чи чиновники, те чи інше міністерство", - зазначив Порошенко. На його думку, дискусію у цьому питанні слід припинити, бо найкращим доказом цього є прийняття і підтримка Президентом нової редакції закону про прокуратуру. "Прокуратура просто більше не зможе втручатися в роботу та діяльність незалежних журналістів. Саме таку модель я вітаю", - сказав Порошенко. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • elena180880 23 октября, 14:03 помилка українського народу у виборі президентом Порошенка, дуже шкодую, що у свій час віддала свій голос за нього. Більше такої помилки не зроблю! На носі вибори, тому народу потрібно преглянути свої вподовання, і оцінити реально... тому, що від цього залежить, життя людей! ГАНЬБА ПРЕЗИДЕНТУ!
  Євген Голованьов 23 октября, 22:22
  Справді, вибір українцями президентом Порошенка, це гірше, ніж злочин. Це - помилка, так колись сказав Талейран. Його кадрова політика, яка є наслідком певних рис характеру, а головним чином наслідком того, що він бізнесмен, більше того, олігарх - ця політика призвела до великих втрат і жертв.
  Відповісти Цитувати
 • PTUM 22 октября, 10:35 В моё понимание эта ситуация вполне вписывается. Государство сначала насильно собирает деньги, потом эти деньги делит - часть отправляет в карманы "государевых людей", часть - тратить на совершенствование своих карательных органов, часть - вкладывает во что-то бесполезное и трудноконтролируемое, где можно "умыкнуть" кусок, частью расплачивается с люмпенами, чтобы иметь поддержку государствозависимого электората. Начиная с первого пункта - мораль заканчивается. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Sergey Revizov 21 октября, 12:59 Але в договорі є пункт 12.4 Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Sergey Revizov 21 октября, 12:52 Уважніше читайте статтю, там є посилання на договір за всіма печатками
  Sergey Bochkarev 21 октября, 15:01
  Я не очень понимаю, о чем криминальном может свидетельствовать подобный трехсторонний договор. Там четко указано: "покупатель" - Министерство внутренних дел в лице министра Авакова, "плательщик" - Благотворительный фонд образовательных инноваций. Можно ли на этом основании заключать, что Благотворительный фонд образовательных инноваций "купил это оружие на внутреннем рынке"? А искать какой-либо подвох в п.12.4 (типа "договор не подлежит разглашению третьм лицам") по нынешним временам по-детcки смешно. Он действует только в отношении коммерческих конкурентов. Любая котролирующая структура подобные оговорки немедленно преодолевает.
  Sergey Revizov 21 октября, 19:23
  Это я к тому, что подобные материалы надо печатать осторожно. Материал может быть использован в разных целях. Иностранные СМИ не спят, и могут так раздуть эту тему, что всем может быть не весело.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Muroslav Mashivkiy 21 октября, 12:09 Покажіть хоч один документ з печаткою державного підприємства (продавця). А то тут тільки ваші документи.
  Korochka 21 октября, 15:43
  Ознакомиться с договором можно по ссылке. Найдите эту строку в статье и кликните. Вам откроется*)
  Відповісти Цитувати
 • Vinjk 20 октября, 21:04 структуры МВД в войне применяються только у них другие функции - стоять на шухере, только если стоять на шухере тебя по ТВ не покажут и в ВР не выберут, а "с ПМом да на блок-пост в оборону против танков и Градов" - так это не ко мне, а к главнокомандующему порошенко и его пацанам авакову и яценюку - это он обещал завершить ато за несколько дней. Ну да знакомая демагогия "сепары и чечены уже давно должны были Вас распять, изнасиловать ваших женщин и разграбить ваш дом. Тогда поднимай задницу и на передовую". Всех сепаров и чеченов победили и поэтому идем в ВР. Чувак я войну хавал 1987-1989г, позтому не сци в компот там повар ноги моет. А если завтра пилот некоего СУ-27 решит, что для выполнения боевого задания ему не хватает ядерногоо заряда и что дальше?
  Korochka 20 октября, 22:39
  Ваши вопросы не по адресу. Это к МО, МВД и Президенту - там великие стратеги, организовавшие ТАКИМ ОБРАЗОМ оборону страны. Дело в другом. Статья про то, что во время войны государство НЕ БЕСПЛАТНО , как обязано, обеспечивает оружием своих защитников, а за деньги. Ясно? Были проданы, например, 23 безпилотника. Их не хватало и не хватает на фронте. Кому? И армии, и нацгвардии и батальонам. Кому их продали? За границу? Преступники! ДНРовцам? Предатели. Нашим? Подлецы! То же самое и с автоматами, и с гранатометами, и с полевыми кухнями, и с вертолетами, и с передвижными холодильными установками, и с водовозками, и с танками.
  Sergey Bochkarev 21 октября, 10:51
  Пани Корочка, а давайте каждый будет писать о том, в чем что-то понимает. Вот немцы заявили, что они готовы проверить, кто кому и что продавал, и я им поверю. А вы тут пишете "караул, продают!" Да все заводы оборонной направленности это не благотворительные организации. С ними расплачиваются из бюджета. И если вы решили помочь деньгами со стороны, это не значит, что вам продали оружие. Беспилотники "Стриж" или "Рейс". Курочка, вы знаете что это такое? Это куча металлолома советского производства 70-80-х годов. Один из них пробовали запустить для разведки над сепаратистами - упал на их территории не долетев назад. Посмотрите на фотографию этого одоробла. Этот хлам покупают только в качестве летающих мишеней для проверки ПВО на учениях. Грандиозный ущерб для АТО.
  Vinjk 21 октября, 11:43
  Читаем буквами по бумаге. Світлани Зварич:"Командир батальйону "Азов" Андрій Білецький доручив знайти й доставити БАТ-2 та ІМР на схід. Ми почали пошук." "ТІНЬ" ВІЙНИ «ДТ» №31 Я уверен, что такое предисловие и у других приобретений. В ВСУ есть жестко регламентированные процедуры обеспечение МТР. Государство может обеспечить своих защитников оружием, но по ПРАВИЛАМ и ПРОЦЕДУРАМ. Вот такие дилетанты зваричи с мошной денег, сея хаос и бардак, формируют своим спросом нелегальное обращение оружия. Спрос рождает предложение - сначала появляються зваричи с money, а потом не известно кому проданные БЛП, автомати, гранотометы и т.д. и т.п. Бирюков о таких проблемах не пишет - он следует ПРАВИЛАМ и ПРОЦЕДУРАМ. Да это долго, это хлопотно, но не контролируемые закупки оружия это большая беда. А к журналисту Д. Менделееву вопросы т.к. он, на мою думку, попутал причину и следствие.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Vinjk 20 октября, 16:06 Вопросы к журналисту Д. Менделееву: 1.Почему амбиции ГЕНЕРАЛИССИМУСА по фамилии Билецкий, являясь начальником батальона патрульно-постовой службы МВД Украины, решили, что им амбициям положены танки,гаубицы, БРМД и т.д. и т.п. и согласно уставу, не обратились с рапортом к министру внутренних дел Авакову, а нашли ГРАЖДАНСКОГО ПЕРСОНАЖА С.Зварич? Я так думаю, что все эти погремушки им не положены по штату. 2.Что будет с гражданской персоной "...яка забезпечує за благодійні кошти поставки зброї та бойової техніки добровольцям, що беруть участь у бойових діях" в любой стране мира начиная с США и заканчивая Ботсваной? Очень долгое,долгое созерцание неба в клеточку. 3.Может хватит плодить бардак, беззаконие и махновщину реализуя хотелки разных билецких, гришиных и т.д., которые спекулируя патриотической риторикой и создавая свои карманные армии хотят всего лишь денег и власти (смотрим списки желающих стать депутатом).
  nadunbv 20 октября, 17:53
  Да Вы правы сидя здесь. А вот почему бы Вам с ПМом да на блок-пост в оборону против танков и Градов, а затем в атаку, освобождать Украину? Ну и как Ваше умничество пропало? Согласно устава боец обязан выполнять приказ, только как командир его отдает сидя в кабинете в Киеве. Ведь он согласно устава должен отдавать приказ руководствуясь реальными силами и средствами. Да и в войне структуры МВД применяться не предусматривалось. Исходя из этого и Вашего выступления, сепары и чечены уже давно должны были Вас распять, изнасиловать ваших женщин и разграбить ваш дом. Вот этого надо Вам? НЕТ! Тогда поднимай задницу и на передовую. После этого, мозги твои станут на место.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
Останні новини
USD 26.63
EUR 29.00