…час очікування атаки

Янукович Ахметов Клюев

Читайте також

Віктор Янукович не бачить Майдану. Він не вірить у волонтерів, самоорганізацію, щирість, подвижництво. За сотнями тисяч людей, за сотнями громадських діячів, за десятками політиків і за трійкою опозиційних лідерів він бачить лише одне: "сценарій, написаний у Харкові". Ставлення до Майдану як до найманців Юлії Тимошенко визначає modus operandi Януковича стосовно цього явища. Ні людські долі, ні громадянські погляди, ні дзвони, які набатно кличуть киян на допомогу, не примусили його змінити точку зору. "Жорсткість до Майдану — це найважливіша умова зростання електорального рейтингу на Сході та Півдні країни; це шлях до російських кредитів; це встановлення повного контролю над ситуацією; це гарантія перемоги у 2015 р." — така позиція представників виборчого штабу лягає на душу гаранту не тому, що хтось монополізував президентське вухо, а тому, що сам Янукович прагне чути лише те, що хоче чути. 

Увесь світ чує Майдан і набат, а Янукович — голоси. Втім, і вони бувають різні. Олігархічна частина оточення Віктора Януковича, спостерігаючи за подіями, розцінила для себе участь у церемонії пишних, але єгипетських похорон як неприйнятну. "Він копає не власну могилу, а братську", — поділився побоюваннями з DT.UA один із найбагатших бізнесменів країни. Після виклику, кинутого Віктором Януковичем Європі та Америці під час нічної спроби "видушити" Майдан, вітчизняні олігархи вирішили, що телевізійної і, ніде правди діти, фінансової підтримки Майдану – не досить. Живцем у піраміду з фараоном не хоче ніхто. Через чиїсь "медвежо"-радикальні сценарії ніхто не хоче втрачати не тільки активи за кордоном, а й можливість виїжджати за межі країни. З публічними заявами виступили Олександр Ярославський, Віктор Пінчук, Рінат Ахметов і, вустами Федерації роботодавців, — Дмитро Фірташ. За інформацією DT.UA, більш широке коло представників великого бізнесу вважає, що потрібен дуже серйозний перегляд складу Кабінету міністрів; розголошення сочинських домовленостей між Януковичем і Путіним; повернення до євроінтеграційного вектора, підтримку якого народом довів Майдан; Майдану має бути принесена жертва у вигляді відповідального за події ночі 29–30 листопада. 

Віктор Янукович на круглому столі вже озвучив кількість ритуальних жертв. За нашою інформацією, у списку "трьох приречених" немає ні глави МВС Захарченка, ні секретаря РНБОУ Клюєва. Замовників можуть розміняти на виконавців — начальника київського главку МВС Коряка, заступника Радбезу Сівковича та голову КМДА Попова.

Тим часом і силовий варіант розвитку подій видається все ще реальним. Непрямим підтвердженням цього стала передислокація із регіонів до столиці (за рознарядками, спущеними центром місцевим адміністраціям) значної "групи підтримки влади". DT.UA першим повідомило про плани Банкової зігнати в Київ до 200 тис. "антимайданівців" на додачу до "тітушок", що не піддаються обліку і вже тут окопалися. За задумом радбезівців, до речі, вони є останнім невідомим у рівнянні долі Майдану. 

Місцем проведення "антимайдану" розглядалися Софійська та Михайлівська площі, а також НСК "Олімпійський". Однак остаточний вибір упав на Європейську площу, що посилило підозри про підготовку "зачищення". Безпосереднє сусідство провладної масовки з Євромайданом значно спрощує організацію провокацій. Згідно з однією з версій, група бойовиків-найманців, "прикрашених" символікою однієї з опозиційних партій (припускають, "Свободи") має організувати бійку на "антимайдані" і демонстративно ретируватися у бік Євромайдану. Мета— спровокувати сутичку двох майданів і створити тло для оперативного реагування карателів. Якщо у ніч із 10-го на 11-те грудня нападники отримали команду тільки "видушувати", то учасникам нової атаки може бути доведений наказ "зачищати", що передбачає гранично жорсткий контакт із протестувальниками, а також використання спецзасобів — кийків, сльозоточивого газу, світлошумових гранат, а за необхідності — гумових куль та водометів. 

За неофіційною інформацією, у Київ стягнуть практично весь "Беркут" (близько 3 тис.), значну частину "спеців" внутрішніх військ (зокрема, військовослужбовців кримського полку "Тигр", бригади "Барс" із Київської області, а також особовий склад дислокованої в АРК розвідроти "Тінь", бійців якої, одягнених у "цивілку", бачили нібито біля приміщення Верховної Ради та в Маріїнському парку ще минулого тижня). За деяким даними, відряджена до Києва частина бійців спецпідрозділу ВВ "Скорпіон", яка охороняє атомні станції. За приблизними прикидками, чисельність тільки "спецури", десантованої на столичні пагорби, становить від 7 до 9 тис. Це не враховуючи строковиків ВВ, відряджених до столиці з різних регіонів працівників міліції. 

Передбачається, що спровокований масовий безлад дасть формальному главі держави підставу видати указ про надзвичайний стан, який забороняє проведення будь-яких масових акцій, офіційно обмежує конституційні права та свободи громадян, аж до введення комендантської години. 

Запровадження НС передбачає відповідне рішення парламенту, але на його схвалення відводиться 48 годин. 

Це означає, що влада на дві доби буде зосереджена в руках однієї людини, котра матиме можливість і, не виключено, намір, жорстко "зачистити" не тільки центр столиці. 

За наявною інформацією, влада створила групу спецмоніторингу, члени якої ретельно відстежують і фіксують публічні заяви всіх політиків та громадських діячів, котрі аналізуються юристами на предмет порушення законодавства. Особлива увага приділяється фразам, що можуть трактуватися як заклики до повалення конституційного ладу. 

У разі реалізації жорсткого сценарію сказане противниками режиму стане формальним приводом для затримок та арештів. 

Рішення лідерів опозиції прийняти виклик Януковича і прийти на круглий стіл із його участю могло бути продиктоване тільки одним мотивом — спробою уникнути кривавого сценарію. І, наскільки вдасться, перевести процес у переговірне русло. Однією з тем для обговорення могло стати повернення до переговорів про підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Ключові гравці Євросоюзу, наскільки нам відомо, висловили готовність до такого діалогу. За наявності політичної волі та гарантованої відмови від застосування насильства Європа готова піти на відхилення від формальних процедур. У Януковича все ще є красивий вихід, який не передбачає довічного ув'язнення на Рубльовці. 

Але він усе ще не чує Майдану. А дарма. Майдан відстоїть і вистоїть. І віддзвонить. Питання: по кому?

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
364 коментаря
 • Фома 19 декабря, 07:22 С Праздником! И пусть титушки скачут в Мариинке вокруг своего деда мороза. Молимся Святому Николаю Чудотворцу, который помогает добрым людям добиться правды и справедливости! Слава Украине! Героям слава! Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Гість 18 декабря, 17:03 Я вже казав,що підтримка,чия б то вона не була,без контролю з боку громадськості,приведе до застосування коштів проти Майдану !!! Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Гість 18 декабря, 16:55 Читаю і думаю ,хто ми є !?Чому на українських сайтах......нас хають ,роблять майже ворогами проросійської імперії..Якщо продалися - скажіть,і ми забудемо про вас !!! Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Гість 18 декабря, 16:54 Читаю і думаю ,хто ми є !?Чому на українських сайтах......нас хають ,роблять майже ворогами проросійської імперії..Якщо продалися - скажіть,і ми забудемо про вас !!! Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • 007 18 декабря, 13:41 К оппозиции! Что делать ? То же самое. Майдан должен ДОБИВАТЬСЯ ТЕХ ЖЕ ТРЕБОВАНИЙ. Отставка Правительства Азарова. Амнистия всех ПОЛИТЗАКЛЮЧЕННЫХ, НАКАЗАНИЕ ВСЕХ ВИНОВНЫХ, и САМОЕ ГЛАВНОЕ - ПОДПИСАНИЕ СОГЛАШЕНИЯ ОБ АССОЦИАЦИИ С ЕС. Янукович говорил, что ему нужно восстановить отношения с Россией. Он , по его словам это сделал. Если в подписанных соглашениях с Кремлем нет политики, а именно это утверждали все последнее время и Москва и Киев, ну тогда НЕТ НИКАКИХ БОЛЕЕ препятствий для подписания СА. Вот такова должна быть программа для МАЙДАНА. Поэтому программа для МАЙДАНА следующая: требование ОТСТАВКИ ПРАВИТЕЛЬСТВА АЗАРОВА, ПОДПИСАНИЯ СА С ЕС, НАКАЗАНИЕ ВЫНОВНЫХ В РЕПРЕССИЯХ К СОБСТВЕННОМУ НАРОДУ, ОСВОБОЖДЕНИЕ И СНЯТИЕ ВСЯКИХ КРИМИНАЛЬНЫХ ПРЕСЛЕДОВАТЕЛЕЙ С АКТИВИСТОВ ЕВРОМАЙДАНА. Прошу админа довести этот пост до Главного Редактора. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • свята простота 18 декабря, 08:04 Ну, слава Отцю і Сину і Святому Духу! Узурпатор питання краху економіки держави всі у Москві повирішував- тепер сміливо може підписувати асоціацію з Європою. Будемо сподіватися, що до Нового року будемо і з дешевим газом, і з такою милою і жаданою для серця Узурпатора Європою! Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Bob 18 декабря, 05:47 Инфа для тех,кто сохранил способность мыслить.До вхождения в ЕС экономика Италии была 7-й в мире.Даже еще 15 лет назад это была успешная страна.Сегодня - это стремительно приближающаяся по уровню к Украине страна.По официальным данным средний бюджет средней итальянской семьи только за последний год упал с 560 до 485 евро,за 5 лет более 100 000 семей получили сфратту(выкинуты на улицу в связи с невозможностью проплачивать аренду),вокзалы кишат бомжами,а уровень безработицы среди молодежи - 49%.Большинство итальянцев мечтают о выходе из ЕС.Но пока согласны просто на возвращение к лире,т.к. в отличие от наших евробаранов,понимают,что нельзя все решить немедленно и что если вход стоил рубль,то выход будет стоить в лучшем случае - два.Завтра в Риме пройдут массовые акции протеста по этому поводу.Донесите эту правду до мозгов ,мерзнущих на майдане!
  мир 18 декабря, 07:09
  Лапша для лохов от кацапа
  берлускончик 18 декабря, 08:10
  О да! Да! Да! Приди в чертог скорее мой, приди в постель мою, на грудь мою приди, красава!
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Время покажет 17 декабря, 22:40 Майдан то отстоит, но путинские миллиарды польются в бюджетно-коррупционные реки на юг и восток, и банда снова сплотится, поскольку вожак принес крупную добычу. И олигархи поимеют долю, хотя ТВ-поддержку свернут не сразу - у них пиар-службы начеку. А Европа - не Россия, будут вымучивать решения еще с пол-года. Так что Боже храни Украину! Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Фома 17 декабря, 22:08
  виталий Сегодня, 11:52 ) Интересно, только сейчас? К примеру, можете дать руку на отсечение, что эти люди или пускай "при них" не воровали: Кравчук,. Кучма, Ющенко, Тимошенко? Сдается, здесь еще Фома утверждал о "честностном и справедливом" бизнесе Порошенко, можете утверждать, что Порошенко или любой из олигархов, или пускай любой из известных украинских "крупных собственников", не воровали?
  Я не говорил о кристально чистом Порошенко. Как сказано, кто не грешен, пусть первый бросит камень. Есть богатые люди, сколотившие капитал в 90-х по-разному, но в конце концов превратившиеся в патриотов Украины (Порошенко, Ахметов, Пинчук). Есть такие как Кличко, собственным трудом, буквально кровью и потом, заработавшие свой капитал и авторитет. Есть авантюристка Тимошенко (далеко не худший, кстати, Премьер-министр в истории Украины). Есть трусы и трепачи (типа Чечетова). А есть рвач с психотипом босяка. Холуи рукоплещут ему. Сегодня он продал страну и народ за 15 млрд. долларов и свою задницу.
  виталий 18 декабря, 00:02
  ) Интересная картина у вас получается: с одной стороны, растущая безработица с катастрофическим сокращением населения и пр. сопуствующими прелестями жизни для основной массы населения, а с другой, все олигархи "патриоты" Украины. Надо полагать, что без населения.
  виталий 18 декабря, 00:08
  ) Насчет "авантюристки Тимошенко", так, по-вашему, вор или не вор?
  виталий 18 декабря, 04:28
  )) вы вначале скажите вор или не вор, а потом можете рассуждать о том, что другие украли больше
  щодо злодія віталія 18 декабря, 07:48
  А що тут казати? Хіба не відомо, хто перший кричить "тримайте злодія!"?
  виталий 18 декабря, 08:48
  ) Так не кричите!
  щодо злодія віталія 18 декабря, 09:35
  Якщо порахувати як і скільки ви тут останнім часом "не кричите", то звук ієрихонської труби у порівнянні з вашим тут верещанням видасться лише комариним писком...
  виталий 18 декабря, 10:17
  ) Мило. Только вы, как обычно, забыли про свою "трубу"
  виталий 18 декабря, 11:13
  Ну уж у кого какая "доблесть". А вот скажи, по-твоему, к примеру, если дурак обклеится весь цитатами из классиков, то умнее будет?
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Батька Махно 17 декабря, 20:30 Царь деньги привез из Москвы. Майдан может расходиться по домам. Массовка свободна. Артисты остаются. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
Останні новини
USD 26.67
EUR 28.94