…І сум сподіваної волі

Сергій Рахманін 14 червня 2013, 22:00
Меркель Тимошенко

Читайте також

"Закликати владу України звільнити екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко з ув'язнення у світлі рішення Європейського суду з прав людини, ухваленого 30 квітня 2013 р. (...) Закликати членів Європейського Союзу включити звільнення Юлії Тимошенко з ув'язнення як важливий критерій для підписання Угоди про асоціацію з Україною на майбутньому саміті Східного партнерства у Литві...".

Наведені вище цитати — витяги з проекту резолюції сенату США (переклад неофіційний. Повний текст документа), авторами якого виступили депутати верхньої палати Річард Дурбін, Джон Баррасс, Марко Рубіо, Барбара Боксер і Кріс Мерфі. Документ направлено до комітету з міжнародних відносин; очікується, що він може бути розглянутий сенатом у вересні.

Ініціатор появи резолюції №165 — сенатор-демократ з Іллінойсу Річард Дурбін. Цей американський політик не вперше демонструє свою стурбованість долею найвідомішого українського в'язня. Торік у грудні Дурбін (разом із республіканцем Джимом Інхофом) виступив автором ще різкішої резолюції, одностайно підтриманої сенатом. Тоді представники верхньої американської палати не тільки зажадали звільнення Тимошенко та інших політичних в'язнів, а й звернулися до Держдепартаменту і ОБСЄ з проханням "чинити спільний багатосторонній дипломатичний тиск на президента Януковича, щоб звільнити Тимошенко". А також закликали зовнішньополітичне відомство США видати заборону на видачу віз тим, "хто відповідальний за ув'язнення Тимошенко і погане поводження з нею".

Українське МЗС поквапилося заявити, що жорстка резолюція має виключно рекомендаційний характер, а процедуру її ухвалення назвало "як мінімум сумнівною". Відповідь Дурбіна не забарилася. У заяві сенатора, переданій DT.UA його прес-службою, він наполягав: "Дану резолюцію було ухвалено одностайно під час відкритого голосування в Сенаті за стандартною процедурою. Ця резолюція відображає точку зору Сенату". Аналогічно коментував сенатську ініціативу і посол США в Україні Джон Теффт.

Тональність нинішньої резолюції дещо відрізняється від попередньої. Питання про санкції вже не порушується, однак висловлюється "віра і надія, що майбутнє України спиратиметься на тісніші зв'язки з Європою, США і співтовариством демократичних держав". За інформацією DT.UA, Річард Дурбін був змушений коригувати свою (спочатку більш жорстку) позицію під впливом колеги по партії Кріса Мерфі. Підпис Мерфі під текстом резолюції, наскільки можна судити, був украй важливим для Дурбіна, бо надавав документу додаткової ваги: сенатор з Коннектикуту є головою підкомітету з європейських питань і фактичним куратором "українського питання". У середині травня з Мерфі зустрічався очільник
вітчизняного МЗС Леонід Кожара, і за нашою інформацією, цим переговорам у нашому зовнішньополітичному відомстві надавали великого значення. Очевидно, пом'якшення формулювань було тією ціною, яку ініціаторові написання резолюції довелося заплатити за автограф сенатського "відповідального за Україну".

Інтерес Річарда Дурбіна до наших реалій можна пояснити: у штаті Іллінойс (і в місті Чикаго зокрема) проживає чимала українська діаспора, і сенатор напевне не проти заручитися підтримкою цієї частини виборців. Яка вочевидь симпатизує українській опозиції більше, ніж владі. Але хоч би чим керувався пан Дурбін, він мав рацію: груднева резолюція відображала точку зору всього Сенату на "справу Тимошенко". Причому точка зору була одностайною.

Як стверджують наші джерела в дипломатичних колах, уточнення сенатської позиції з цього питання має логічне пояснення. На Заході не відмовилися від наміру чинити тиск на українське керівництво. Просто там намацали можливість домовлятися з українським керівництвом про долю Тимошенко. І відчули готовність українського керівництва домовлятися. Говорячи про Захід, ми говоримо не тільки про Вашингтон, а й про Брюссель та Берлін.

Останнім часом деякі із західних дипломатів у неофіційних бесідах висловлювали впевненість у тому, що звільнення Тимошенко — ключ до підписання угоди про асоціацію з ЄС. І що Євросоюз теоретично готовий заплющити очі на невиконання Україною деяких умов, викладених у так званому "списку Фюле", якщо екс-прем'єру, наприклад, нададуть можливість виїхати на лікування в одну з європейських країн. Раніше подібної переконаності вони не демонстрували

Високопоставлені українські політики, обережно заявляючи про теоретичну готовність Януковича звільнити Тимошенко, застерігали: гарант хоче гарантій того, що торг відбудеться. На запитання, хто може виступити в ролі поручителя, більшість називали Ангелу Меркель. Думку Німеччини небезпідставно називають ключовою при визначенні нашої інтеграційної долі.

При цьому всім відомо про те, наскільки скептичною є бундесканцлер, коли мова заходить про відповідність України європейським стандартам. Відомо про особливі стосунки фрау Ангели з керівництвом РФ, у якого свій погляд на українське майбутнє. Не є секретом і те, наскільки німецький лідер була ображена "кидком" Януковича, з яким (як їй здавалося) вона домовилося про свободу для Тимошенко ще торік. Але (як виявилося) чи то вона Віктора Федоровича хибно зрозуміла, чи то він її...

Діалог між Меркель і Януковичем (навіть через посередників) донедавна годі було й уявити. 

Але на початку травня ситуація подекуди змінилася. За свідченням авторитетного джерела, у той період до відома українського лідера було доведено, що офіційний Берлін готовий обговорювати питання про надання Юлії Тимошенко можливості пройти курс лікування в Німеччині. Залишалося визначитися з переговірником і визначити форму гарантій.

Роль посередника, за деякими відомостями, відвели Костянтину Єлісєєву. Саме із цим частково пов'язують його фактичне підвищення — представника нашої країни при ЄС 13 травня ц.р. було призначено уповноваженим України з питань зовнішньополітичних та інтеграційних процесів (фактично — паралельним міністром закордонних справ). Президентський указ побачив світло в той день, коли офіційний міністр закордонних справ Леонід Кожара вів переговори (як пізніше з'ясувалося, не дуже успішні) зі згадуваним вище Крісом Мерфі.

Цілком можливо, ситуація вимагала, щоб на перший план висунувся більш тонкий і ефективний дипломат. Авторитет Єлісєєва, котрий має достатню вагу на Заході, серйозно зріс і в очах верховної вітчизняної влади. Тому саме йому відвели роль провідника до Європи в той момент, коли дорога стає чимдалі більш слизькою. А мета — все більш бажаною. Але про це трохи згодом.

Чимало дипломатів, наскільки відомо, не визнають позитивне рішення "питання Тимошенко" абсолютною гарантією підписання договору про асоціацію. Подібну точку зору озвучує і Єлісєєв на Банковій (де його за тверезе мислення й цінують). І правильно робить. Нехай влада не розслабляється. І про "список Фюле" не забуває.

Чи відповідає ця версія дійсності, чи впорається Єлісєєв з роллю посередника, і яким виявиться механізм гарантій — говорити поки що важко. Особливо про останнє. Меркель занадто відверто не вірить Януковичу. А Янукович не вірить нікому. Попередньо механізм "угоди" може мати такий вигляд.

Імовірно, доля асоціації визначиться у вересні. До цього моменту Україна повинна надати гарантії звільнення Тимошенко. І, у свою чергу, отримати гарантії того, що угоду буде підписано. Звільнення екс-прем'єра теоретично може відбутися в жовтні. Всі крапки над "i" мають бути розставлені в листопаді, на саміті Східного партнерства у Вільнюсі. Звільнення з-під арешту і торжества вирішили не поєднувати...

Судити про те, наскільки наша версія відповідає дійсності, досить складно. Якщо й відповідає, то настільки ж складно розрахувати, як розвиватиметься ситуація найближчими місяцями. Можна з упевненістю говорити тільки про те, що представники однієї сторони дедалі з більшим оптимізмом говорять про можливість звільнення Тимошенко, а представники іншої (з таким самим оптимізмом) — про європерспективи України. 

Не те, щоб засмучує, швидше, трохи бентежить, що начебто спочатку цивілізований політичний процес чимдалі більше нагадує звичний політичний торг. Хоча, безперечно, учасників може виправдати те, що результатом може стати здобуття свободи для людини. І отримання перспективи для країни.

Тепер трохи поговоримо про резони і причини. Почнемо із загадкового далеку. Чи потрібна ЄС асоціація з Україною. Швидше так, ніж ні. І з економічної, і з політичної точок зору. Про економічний бік питання ми писали неодноразово. Але дозволимо собі нагадати основні позиції: Україна — теоретично цікавий ринок збуту. Усе ще осередок відносно кваліфікованої і відносно дешевої робочої сили. Важливий транспортний і транзитний вузол. А ще — колосальний ресурс родючих земель і питної води. 

З політичного погляду, наближення України — нехай і невелика, та все ж таки перемога для роздертого внутрішніми протиріччями, стомленого економічною кризою, спраглого геополітичних вікторій ЄС. 

Перейдімо на особистості. Є персонажі, зацікавлені в успіху переговорів з Україною особисто. Бо від цього успіху багато в чому залежить їхня подальша кар'єра. Більшою мірою це стосується європейського комісара з питань розширення і політики добросусідства Штефана Фюле, трохи менше — голови Європарламенту Мартіна Шульца. Не варто применшувати і зацікавленості голови Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, якого багато хто в нас у країні вважав чи не головним українофобом у горішніх ешелонах Європи. Критика на його адресу всередині ЄС останнім часом лунає дедалі частіше. І успіх у переговорах з Україною буде одним з небагатьох доступних способів відновлення репутації. Чимось це нагадує історію з Платіні, котрий виступав проти надання Україні права проводити Євро-2012. Але з легкістю розділив успіх, коли все вдалося. 

Інтереси Меркель? Вона вважає себе відповідальною і за долю Європи, і за авторитет ЄС. Це багато чого може пояснити. Якщо вдасться повноцінно втягнути Україну в європейську орбіту і при цьому виконати висунуті Києву вимоги, то буде досягнуто і стратегічних економічних, і тактичних політичних цілей. Європейський Союз отримає доступ до важливих сировинних ресурсів і при цьому підвищить свій авторитет захисника демократії. Тому й усій Європі, і окремо взятій Меркель потрібні і Україна в партнерах ЄС, і Тимошенко на волі, і максимально можлива відповідність Києва висунутим критеріям. 

Може бути присутній і суб'єктивний фактор. Люди, котрі працювали з канцлером, казали, що в ній органічно уживається жорсткий, часом безжальний політик, і досить сентиментальна людина. І якщо політик Меркель вважає себе відповідальною за долю Європи, то людина на прізвище Меркель може вважати себе відповідальною за долю людини на прізвище Тимошенко. 

Ув'язуючи питання асоціації з питанням звільнення Тимошенко (не списуючи пунктів "плану Фюле"), на Заході розраховують, що Янукович піде на поступки. Чому? В європейських столицях помічають, наскільки стомлено Віктор Федорович ухиляється від настирливих обіймів Росії. І наскільки він боїться цих обіймів. Більше, ніж демократії, в яку не вірить. Більше, ніж Тимошенко, спрагу помстися якій він значною мірою вгамував. Він боїться залишитися з Путіним сам на сам. Йому потрібна "підписка". Або, якщо завгодно, "дах". Вояж в Астану цю потребу лише зміцнив. 

Якщо на Заході можуть з досить високим ступенем імовірності прорахувати логіку Януковича, то й на Банковій, з таким самим ступенем імовірності, можуть прорахувати логіку керівництва ЄС. Для Віктора Федоровича полонена Юлія Володимирівна — козир у рукаві. Але не факт, що це — козирний туз. Асоціація з Україною для ЄС важлива, але не за всяку ціну. Подібну тезу в тій чи іншій формі повторювали багато дипломатів у приватних розмовах. Рішення Окружного адмінсуду про примусове "відібрання" мандатів у Павла Балоги та Олександра Домбровського викликало здивування, яке переходить у роздратування. "Завислі" вибори в Києві і п'яти "проблемних" округах, внесення змін до закону про прокуратуру — всі ці питання так і не вирішені. Захід готовий іти на поступки і розглядати питання про надання Україні кредитів МВФ на більш-менш прийнятних умовах. Але він чекає відповідних кроків не тільки в питанні про звільнення Тимошенко. 

Чи готовий відпустити її Янукович? Швидше так, ніж ні. Сьогодні він боїться її менше, ніж учора. І в Німеччині (або іншій європейській країні, куди вона орієнтовно виїде на лікування) вона йому менш небезпечна, ніж в Україні. Він думає, що вихід Тимошенко на волю може істотно похитнути формальну єдність "трьохголової" опозиції. І серйозно ускладнити (якщо зовсім не вгробити) процес визначення єдиного кандидата. Кличко і Яценюк теоретично здатні домовитися за принципом "я — президент, ти — прем'єр". Поки Тимошенко за ґратами. А опиниться вона на волі, доведеться зважати на її плани й амбіції. Стеля яких сьогодні нікому не зрозуміла. Чи мріє вона, як і раніше, про президентство, чи приміряє прем'єрство? Відійде вбік? Ви в це вірите? 

Незрозуміла відповідь і на інші запитання — Тимошенко на волі підсилить позиції Яценюка в опозиції чи послабить? Підніме його рейтинг чи опустить? Підвищить авторитет у об'єднуваній партії чи, навпаки, спровокує новий виток війни між "фронтовиками" і "тимошенківцями"? 

Повернення Тимошенко в політику, нехай і не на передову, може, на думку Януковича, внести сум'яття в лави опозиції. І це ще один його аргумент на користь її звільнення. 

Природне питання: як, власне, Тимошенко ставиться до перспективи опинитися на волі, не отримавши реабілітації? Наскільки відомо, остаточної відповіді на разі вона не надала. Проте, як стверджують джерела в її оточенні, євроемісари в разі відмови Юлії Володимирівни від сурогатного звільнення вимагають від неї привселюдно закликати ЄС підписати угоду про асоціацію з Україною. 

Мабуть, єдине, що може бентежити гаранта, — реакція "ядерного" електорату. Випустив — дав слабину, — саме так можуть розцінити вихід Тимошенко на волю на Донбасі. А що думають там, Вікторові Федоровичу не байдуже. От він і думає. 

А ще є звичне бажання заробити. За деякими даними, Янукович готовий піти на угоду не тільки з Європою, а й із самою Тимошенко. Мовляв, заплатить в український бюджет борги ЄЕСУ Росії — вийде. 

Якщо це так, Віктор Федорович серйозно ризикує. Захід може домовлятися з ізгоєм, але навряд чи стане домовлятися з піратом. 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
72 коментаря
 • доктор 28 июня, 16:14
  лука 20 июня, 16:43 янукович пойдет на уступки, а украине это грозит економической катастрофой, украина просто станет сирьевым придатком для европы, а помоч украинскому производству никто не хочет
  коммуно фашисты уже третье десятилетие, оккупирующие Украину давно превратили ее в сырьевой придаток . Поставщика дешевых и красивых женщин, органов и детей.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Реальность 22 июня, 19:01 Просто слов уже не хватает,это надо быть только дебилом чтобы Тимошенко считать не виновнов,так нагло обокрала народ и страну ,а некоторые считают святой,да где же у вас глаза и уши,этоже надо как она вас оболванила,так оболванивают только хорошие аферисты,какой и есть Юля,вы для неё биомасса,а вы ей чуть ли не ноги целуете,большинство народа не хотят видеть её во власти а значит никогда она не будет во власти и Слава Богу за это!!! Ведь Бог знает кто она такая и знает что народу и стране будет очень плохо.
  yazon din alt 25 июня, 23:43
  Который год шавки визжат про "обокрала" - но даже самый голубой в мире суд так и не смог за 3 года ДОКАЗАТЬ, что она украла хоть копейку. Посадить умудрились за действия, которые в Законе о Кабмине прописаны как ПОЛНОМОЧИЯ премьера! БОЛЬШЕ - не за что было?!
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Валентин 21 июня, 13:49 Ирынюк, давай я тебе подскажу. Тебе нужно еще обвинить американский Суд в Лос-Анджелесе, осудивший Лазаренко, в отказе приобщить материалы Генпрокуратуры Украины по делам ЕЭСУ ввиду отсутствия в них доказательств.
  Ирынюк Анатолий 21 июня, 17:42
  Доказательств у амеров по преступлениям Тимошенко-навалом,;к сожалению,у них практика досудебных соглашений,вот они и не упустили возможности перехватить у Кремля такую послушную исполнительницу....Пока Кремлевское руководство хихикает над Юлиной "счастливой цифрой семь" и не хочет лишний раз светится ,за него Юлю "греют" прокремлевские немцы...Но у Кремля терпение не безграничное:не выплатит из англицких "чулков" за аферы с МО РФ-и опять объявят в Интерпол,как в 2004м...А с амерами всегда все просто в таких мутных делах-"сукина дочка,но наша сукина дочка"...
  yazon din alt 25 июня, 23:46
  Досудебное соглашение у гних было с Кириченко, которго ПРИЗНАЛИ преступником, но ОСВОБОДИЛИ от ответственности в обмен на показания против Лазаренко. А ГДЕ Вы хоть слово слышали о досудебных соглашениях с Тимошенко? Или просто ляпаете шо попало в расчёте обмануть несведущих?
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • .. 21 июня, 12:28 Иринюк Толян ...не за...я копировать бред? Или платят нормик?
  Ирынюк Анатолий 21 июня, 17:52
  Эту аферистку я вывожу на чистую воду безвозмездно,-то есть даром!
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Валентин 21 июня, 11:35 Ирынюк, ну хватит уже этой лжи. Читайте, в конце концов, п. 2.2. Контракта. Ну все же, это документ. А кто не дал подписать условие на 2009 г. с ценой 235 дол. а затем и 250 дол. уже всем известно от Дубины. Его и цитируйте. И хватит повторять измышления Гиммлера-Кузьмина.
  Ирынюк Анатолий 21 июня, 18:04
  Под себя,подозревая что может с треском пролететь на выборах,взяла объем в 40 млрд и скидку на газ в 20 процентов,а под будущее-уже и скидку не предусмотрела и объем заложила в 52 млрд!Что ждать от бизнесменши,которая не способна и пару пачек валюты через таможню без уголовных дел провести!
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Валентин 21 июня, 10:19 Реальность, извините, но демонстрируете очередное словоблудие. Люди, знакомые с Контрактом, подтверждают верность моих расчетов и считают, что так поступил бы любой здравый человек, ознакомившийся с Контрактом. Еще раз, человек в Вашей тюрьме более двух лет. Ну делайте же что-нибудь, чтобы предъявить доказательства Вашего словоблудия. А в споре нужно опровергать не мнение, а доводы, своими доводами, т.е., анализом, расчетом. А иначе, какая же Вы реальность.
  Ирынюк Анатолий 21 июня, 10:42
  Конечно,в Юлиной Реальности откаты с 450 долл больше,чем с 250 долл-тут и расситывать нечего!ВОНА-лежить,а ей,наверняка,неплохо капает: "... В этой ситуации совершенно непонятно, на каком основании Юлия Тимошенко гарантировала закупить в 2010 году 52 миллиарда кубометров. И уже совсем странно, почему на протяжении последующих девяти лет этот объем должен был оставаться неизменным. Единственное логичное объяснение может состоять в том, что Юлия Тимошенко рассчитывала в 2010 году – после победы на президентских – договориться с Газпромом о праве на реэкспорт российского газа. Частично это подтверждается и официальными заявлениями Владимира Путина. В январе 2009 года за четыре дня до подписания газового контракта премьер-министр России признался, что предлагал Юле Тимошенко получить право реэкспорта в обмен на газ по цене 250 долларов США. - Я лично предложил премьер-министру Украины: приезжайте, подписывайте контракт по 250 долларов за тысячу кубов и мы дадим вам право реэкспорта. Но она отказалась! Отказались от того, чего сами просили у нас!" "УП"
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Реальность! 21 июня, 02:00 Сказать что Тимошенко с мощной политической волей-это маразм,и какой здравомыслящий человек скажет что она обуздала криминалистическую олигархию-это полный бред,она и есть криминал и какая здесь может быть жлобская зависть,да несомненно у неё талант бизнесово-криминальный,она ловкая шахрайка и называть этот контракт по газу выгодным для Украины ,полный бред,по этому "выгодному" контракту,народ Украины каждый год переплачивает по 7млн $ ,она в России украла 350 млн $,а этим контрактом рассчиталась,а когда Газпром выделил ЕЭСУ 2,8млн $, она 1,1 млн $ перечислила на свой счет в обшоры,она должна былабы ещё при Кучме быть осуждена,её тогда на границе с Россией задержали с 26 млн $ и 3 млн карбованцив,но тогда она откупилась да и как хорошая Аферистка изобразила из себя великомученицу,это она прекрасно умеет,так что здесь только криминал и заслужила до 5 пожизненных а поллитикой здесь и не пахнет,Тимошенко это катастрофа для Украины...
  Ирынюк Анатолий 21 июня, 11:14
  Самое страшное,что эту "Катастрофу для Украины" ведет за ручку на властный Олимп,расчищая все на пути для этой подленько хихикающей аферистки,и зачищая "результаты" ее безумной алчной деятельности наша...СБУ,та что призвана наоборот "останавливать" подобного рода вредителей!Мне довелось лично на допросе в "К" СБУ в сентябре 1998 года видеть тома документов о хищениях ЕЭСУ и их подельников,расписываться на каждой странице,но вскоре эти документы в СБУ...ИСЧЕЗЛИ,вместе с протоколом моего допроса!Из-за тысяч моих заявлений и жалов во всевозможные инстанции,контора пожертвовала опером Петровым,проводивший мой допрос,а вот его руководитель,по телефону руководивший допросом,подполковник Курман С.Е сделал стремительную каръеру,возглавив УСБУ Львова и Сум...И только днями Президент уволил своим Указом этого подельника аферистки...
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Ирынюк Анатолий 21 июня, 00:08 Уважаемый автор!А как может подзаработать Янукович или бюджет,если Украина действительно теперь должна выплачивать РФ по суду тот старый "долг" ЕЭСУ по предоплате МО РФ в 450 млн долл из-за госгарантий Лазаренко в 200 и 250 млн долл,выписанных под ЕЭСУ?!Справка комиссии Госдумы РФ по проверке деятельности еще одного компаньона Тимошенко-Вавилова -твердит,что предоплату Юля обналичила,и убедила каким-то образом Грачева подписать ей фиктивный акт поставки на 300 млн долл?Не эти ли факты вынудили Тимошенко пойти на обман Дубины и украинского народа и пролоббировать позорный газовый Контракт-2009?Не из-за них ли она настоятельно рекомендовала юристам Нефтегаза убрать ссылки на российскую сторону в отзывах в Стокгольмский Трибунал,что привело к позорному штрафному миллиарду кубов для "РУЭ"?
  Ирынюк Анатолий 21 июня, 09:39
  Пару лет назад, Юля,собирающаяся на допрос к простому следователю Пушкарю (по уголовному делу своего помошника Боровко-по даче взятки судьям Верховного Суда) накакуне визита в Украину ее кремлевского руководства,двинула спич о политических преследованиях и…свершилось чудо:Пушкарь уехал в командировку и “дело Боровко” не всплывает по сей день,невзирая на очередной виток “политического преследования” самой главной лидерши опозиции..А недавно в своем почтовом ящике я обнаружил письмо за подписью того самого Пушкаря!Правда,он теперь уже не простой следователь,а “Первый заместитель начальника ГУ по расследованию особо важных дел”!!!И на мою жалобу в порядке ст.ст 234-236 УПК через месяц мне отвечают,что “новых доводов по делу 49-1254 (закрытого Сандыгой 170305г и оставленного в силе Пискуном аж 130605 г, и не ПОСТАНОВЛЕНИЕМ,как предусматривает Закон,а простым письмом (на нормы УПК-3 дня,как и на остальные законы-прокурорам глубоко начхать) не приведено,то согласно с п.4.12 Инструкции “О порядке рассмотрения и решения обращений и личного приема в органах прокуратуры” мои обращения оставленны БЕЗ РАССМОТРЕНИЯ!!!Так,что в ближайшее время мы возможно увидим Юлю на свободе-ведь садят ее по делам,которые разобьет любой настоящий адвокат,а настоящие уголовные дела ведомство Кузьмина старается не замечать..Я могу даже понять Пискуна,закрывшего все делишки воровитой Юльки в марте 2005 года-бушевал “Майдан”,и в любую секунду легким движением ножки Юля повела бы колоны на штурм Банковой и смела бы “кровавый режим” вместе с “российским спецназом”,да и “боевые генералы” подкидывали инфу о причасности прокурора к наркопроизводству-но поведение сегодняшней ГПУ удивляет….Очевидно,БЮТовец Соболев прав,и Кузьмин по-прежнему надеется получить из рук Юльки должность Генерального….Кстати,днями Пушкарь поднялся еще на одну ступень в ГПУ-теперь он Начальник ГУ ГПУ по расследованию особо важных дел.А там и до Пискуна-Трижды Генерального,завалившего расследование афер ЕЭСУ и в СУ НМ ГНА,и в Генпрокуратуре,-рукой подать...
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Станислав 20 июня, 17:34 Рахманин на деле отстаивает возможность и право национальной буржуазии СВОБОДНО грабить страну и пудрит этой свободой мозги населению. А вот людям, населению, самому маленькому украинцу, как уже стало ясно, по барабану, кто их эксплуатирует, лишь бы отношение, кормежка и все остальное были приличными и удовлетворяли нормальным человеческим потребностям. Там, где это обеспечено, туда и будут стремиться люди. И никакое поцретическое промывание мозгов от Рахманина и прочих дерьмократических авторов ЗН это не изменит. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • лука 20 июня, 16:45 http://www.unian.net/news/577908-ukraina-sohranila-ekonomicheskie-pozitsii-na-ryinkah-sng-ministr.html Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
Останні новини
USD 26.63
EUR 29.00