Конституційний суд очолив протеже Януковича

19 липня 2013, 16:30
Вячеслав Овчаренко

Читайте також

Головою Конституційного суду України обрано В'ячеслава Овчаренка у зв'язку із завершенням трирічного строку повноважень Анатолія Головіна. Про це агентству "Інтерфакс-Україна" повідомили в прес-службі КС.

Вітаючи пана Овчаренка, президент Віктор Янукович висловив переконання, що "знання і професійний досвід, авторитет і організаторський потенціал" новообраного глави КС "сприятимуть подальшому утвердженню принципів правової держави, здійсненню Конституційним судом України його високої місії — забезпечення верховенства Основного Закону України".

Нагадаємо, що в 1983–1984 рр. В'ячеслав Овчаренко працював юридичним консультантом Єнакіївського авторемонтного заводу виробничого об'єднання "Орджонікідзевугілля", автобазу якого очолював Віктор Янукович. Із жовтня 2001-го по грудень 2002 р. був суддею Єнакіївського міського суду. Саме там безслідно зникли матеріали справ про засудження Януковича. З грудня 2002 р. — голова Єнакіївського міського суду. У серпні 2006 р. Верховною Радою України призначений суддею Конституційного суду України. Присягу склав 4 серпня 2006 р.

Як випливає з розслідування інтернет-видання "Українська правда", В'ячеслав Овчаренко зробив стрімку кар'єру завдяки Віктору Януковичу.

Так, при вступі пана Овчаренка на посаду голови Єнакіївського суду, його попередник за актом приймання-передавання вручив йому всі кримінальні й цивільні справи, що перебували тоді у провадженні, а також наряди, які зберігалися в архіві суду.

"Зі свідчень Овчаренка випливає, що в акті прийому-передачі були відсутні справи про засудження Януковича", — йдеться в постанові про відмову в порушенні кримінальної справи проти співробітників Єнакіївського міськсуду. Як зазначає "Українська правда", "у своїх свідченнях Овчаренко пояснив факт зникнення документів тим, що в 1989—2000 рр. у Єнакіївському міському суді була відсутня охорона приміщень".

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
13 коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.67
EUR 28.94