Лікувати не можна помилувати

Віктор Бондаренко 1 листопада 2013, 20:55
Квасьневский и Кокс

Читайте також

Схоже, у справі Тимошенко намітився компроміс. 31 жовтня емісари ЄС Олександр Квасневський і Пет Кокс натякнули, що фундаментом майбутнього позитивного рішення може стати законопроект позафракційного депутата ВР Анжеліки Лабунської. У заяві євроспостерігачів, оприлюдненій агентством "Інтерфакс-Україна", зазначено: "Ми дійшли висновку, що законопроект Лабунської є найкращою основою, на якій слід створювати і шукати необхідний консенсус між проурядовими та опозиційними партіями". 

Нагадаємо: досі переважна більшість європейських спікерів оптимальним вирішенням "проблеми Тимошенко" називали можливе помилування екс-прем'єра президентом Януковичем. Своєю чергою, представники влади неодноразово заявляли, що про помилування не може бути й мови. Глава держави в середині жовтня публічно заявив — "ключ" від "клітки" Тимошенко перебуває в парламенті. Джерела в АП підтверджували: "лікувальні канікули", прописані в законі і легалізовані судом, — максимальний компроміс, на який готовий піти гарант. 

Наскільки можна судити, під час чергового візиту в українську столицю Квасневському і Коксу не вдалося похитнути впертість господаря Банкової. Зате, схоже, вдалося вмовити "качанівську ув'язнену". У четвер захисник Тимошенко Сергій Власенко повідомив, що його клієнтка "готова підтримати будь-які рекомендації місії Кокса-Квасневського…" 

Той факт, що європейські місіонери не просто визнали "лікувальні канікули" можливими, а й назвали конкретний законопроект, дає підстави вважати, що складні переговори про долю ув'язненої вийшли на фінішну пряму. 

На думку експертів, проект №3461, авторства Анжеліки Лабунської (яка перемогла в мажоритарному окрузі на Житомирщині за підтримки об'єднаної опозиції, але вирішила залишитися позафракційною), міг бути ініційований керівництвом "Батьківщини". Не виключають, що руку до його появи доклав Арсеній Яценюк, зацікавлений у тому, аби цю законодавчу ініціативу безпосередньо не пов'язували з його політичною силою: "Батьківщина" єдиним реальним правовим виходом із нинішньої ситуації називала президентське помилування. Те, що проект Лабунської може стати основою майбутнього компромісу, непрямо підтвердили представники як провладних, так і опозиційних фракцій ВР, озвучивши свою готовність підтримати цей документ. Перші — із застереженнями, другі — беззастережно. 

Законопроект, внесений Анжелікою Лабунською 22 жовтня, значиться на порядку денному сесії і, ймовірно, може бути розглянутий наступного четверга. Автор документа пропонує внести зміни до ст. 84 Кримінального кодексу, передбачивши можливість лікування за кордоном осіб, засуджених до позбавлення волі. 

Стисло про суть законодавчої новели. У разі неможливості отримання необхідної медичної допомоги в місцях позбавлення волі, а також у вітчизняних медзакладах, засуджені мають право розраховувати на лікування за кордоном. Таке рішення повинен прийняти суд за умови, що: 

— ця особа не менш як 365 днів поспіль провела в медстаціонарі за межами пенітенціарної установи; 

— безперервне річне лікування не привело до видужання; 

— є письмова заява закордонного медзакладу, готового прийняти хворого в'язня для подальшого лікування. 

Особливістю проекту Лабунської (яка принципово відрізняє його від аналогічних проектів Міщенка і Рудьковського) є те, що судове рішення про лікування засудженого за кордоном автоматично веде за собою рішення про звільнення цієї особи від покарання через хворобу. 

Де-юре пропонуючи версію "лікувальних канікул", де-факто депутат Лабунська пропонує різновид помилування. Тільки не з волі президента, а за рішенням суду. У світлі цього готовність місії Кокса-Квасневського підтримати зазначений проект можна розглядати не як відступ від попередніх вимог, а як помірну корекцію позиції. 

Чи готовий до такого кроку Янукович — наразі невідомо. Джерела в АП стверджують, що їхній патрон готовий відпустити Тимошенко за кордон лише при гарантованому обмеженні її пересування. Бачити її на мітингу або прес-конференції в листопаді у Вільнюсі він не бажає. А звільнення за "схемою Лабунської" забезпечує Юлії Володимирівні повну свободу дій. Тож переговори рано вважати завершеними… 

Законопроект №3461 цілком очевидно готувався поспіхом і був написаний "під" конкретну особу. У цьому можна переконатися, ознайомившись із висновком Головного науково-експертного управління ВР. Парламентські юристи вказують на низку серйозних недоліків у документі: 

— право засудженого на лікування за кордоном, а також порядок і особливості звільнення від кримінального покарання регулюються не Кримінальним кодексом (до якого й пропонують внести зміни), а Кримінально-виконавчим і Кримінальним процесуальним. Ст. 84 КК регулює тільки підстави для можливого звільнення від покарання через хворобу; 

— довідка про тривале стаціонарне лікування і офіційна заява закордонного медзакладу про готовність дати притулок і зцілити хворого засудженого не можуть вважатися достатньою підставою для рішення про звільнення від покарання через хворобу. Підставою може вважатися тільки такий стан здоров'я в'язня, при якому подальше відсиджування є неможливим або негуманним; 

— проект не містить чіткого переліку обмежень для претендентів на виїзд за кордон, що теоретично дозволяє розраховувати на "медичне помилування" особливо небезпечним рецидивістам, ґвалтівникам, убивцям, засудженим до довічного ув'язнення тощо; 

— схема гуманізує ставлення до осіб, засуджених до позбавлення волі, але жодним чином не розширює прав засуджених до обмеження волі; 

— безперервне річне лікування саме по собі не означає особливої тяжкості хвороби. Тим часом особи з тяжкими і навіть невиліковними захворюваннями не мають права розраховувати на особливе ставлення, якщо вони не провели поспіль 365 днів у стаціонарі; 

— рішення про лікування за кордоном не може означати безумовного звільнення від відбування покарання, оскільки це суперечить чинному законодавству. 

Автор законопроекту публічно визнавала, що документ недосконалий, і висловлювала надію, що текст можна відшліфувати до другого читання. Однак експерти звертають увагу на повну відсутність часу на друге читання. Попереднє рішення про підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною має ухвалюватися 18 листопада на засіданні Ради міністрів Євросоюзу. Доти: 

— Верховна Рада має прийняти закон про внесення змін до КК; 

— президент має підписати цей нормативний акт; 

— офіційні видання мають оприлюднити документ, щоб він набув юридичної чинності; 

— суд на підставі цього закону повинен прийняти відповідне рішення; 

— рішення має пройти тижневий "карантин", оскільки сім днів (згідно з законодавством) відводиться на можливу апеляцію; 

— Тимошенко має бути звільнена з-під варти і відправлена на лікування за кордон. 

Якщо Київ хоче встигнути до призначеного терміну, закон має бути схвалений у четвер і того ж дня підписаний. 

Не встигнуть — шанси на успішне завершення Вільнюського саміту 28—29 листопада різко знижуються… 

Розуміє це й сама Тимошенко. У заяві лідера "Батьківщини", оприлюдненій учора її соратником Андрієм Кожемякіним, сказано: "Будь-які дискусії навколо законопроекту пані Лабунської знову заженуть ситуацію у безвихідь. Приймайте його без виправлень і дискусій, прямо негайно. Часу практично немає… Прийму будь-які пропозиції заради європейського майбутнього своєї країни… Для повної реабілітації я чекатиму справедливого рішення Європейського суду з прав людини…"

Утім, надійні джерела, близькі до адміністрації президента, заперечують, що законопроект №3461, у його нинішній редакції, є компромісом, якого шукали. Вважаємо, що "добро" Януковича на реалізацію цього плану ще не отримано. З певною мірою імовірності можна припустити, що розгляд проекту Лабунської все-таки відбудеться, але в ході його обговорення провладні фракції спробують вилучити з нього ключову норму — про "медичне помилування", зберігши за Тимошенко право виїхати за кордон на лікування. 

Можна припустити, що таке корегування тексту викличе різке несприйняття Євросоюзу та його повноважних представників з місії КК. У цьому випадку шанси на остаточний успіх у переговорах з ЄС різко знизяться. 

У неофіційній розмові з представником DT.UA один впливовий західний дипломат зауважив: "Вихід Тимошенко на волю робить імовірність підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС стовідсотковою. Якщо позитивного рішення "проблеми Тимошенко" не буде знайдено, то шанси все ж залишаються, але це нагадуватиме пробивання пенальті у футболі. Чи заб'ють, чи ні..." 

Пенальті ще не призначено, але наші північно-східні сусіди вже "працюють із суддями". Об'єктом їхніх лобістських старань, за деякою інформацією, стали влади Бельгії, Болгарії, Італії та Кіпру. Для кожної з країн, без чийого голосу підписання Угоди неможливе, заготовлено набір "спеціальних пропозицій"...

У наших "тренерів" залишилося мало часу на роздуми. 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
24 коментаря
 • Владимир Запорожье 6 ноября, 14:14 Для Тины, Liza и им подобным. Ю. Тимошенко является незаурядной, выдающейся личностью. Выдаюшиеся личности вызывают у людей или сильную любовь или силюную ненависть, редко - нейтральное отношение. Поэтому проявление любви и ненависти к Тимошенко у среди украинского общества великолепно доказывает её незаурядность. На её фоне Янукович - заурядная личность, обычная серость. Из философских работ известно, люди с низким интеллектом испытывают ненависть к тем, кто интеллектуально выше. Из этого простого правила понятно, почему Янукович зоологически ненавидит Юлю - он понимает, что она несравнимо выше него как человек и как политик. Он её закрыл и надеялся, что через пару лет о ней забудут, а вышло наоборот. Да, и ещё. Юлю считают виновной в совершении "преступления" члены Партии Рецидивистов и их лохторат. А европейские лидеры считают наоборот. Сразу возникает риторический вопрос: кто умнее - Меркель или Янукович, Кэмерон или Азиров и т.д.? Эх, совковый менталитет... Зачем нам равняться на Европу и пытаться стать людьми, когда мы можем спокойно сидеть в ж.... А Петр І не дурак был - в Европу ездил уму-разуму учиться, а не в Сибирь и Среднюю Азию. И зачем дуракам Европа? Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • SIM 3 ноября, 19:13 Любой обеспеченный бандит, полечившись от "склероза" годик в VIP-палате и оплативший хотя бы месяц лечения за границей, может выйти на свободу? -------------------Янук может изменить свой собственный указ о помиловании и исключить норму о необходимости 50%-ной отсидки. Просто и понятно. Но он не хочет. Поэтому проекту Лабунской тоже ничего не светит, но этот проект еще и по сути бредовый. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • вело 2 ноября, 21:40 зачем впихивать не впихуемое?!не демократ он!и никогда им небыл!если так рьяно сопротивляется помиловать,то вопрос:кому выгодна была посадка Ю?зачем?а вот ...все в уме к выводу и пришли Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • цирк дебилов и олигофренов 2 ноября, 20:10 проект "украина" закрывается. расслабьтесь мелкие твари. Відповісти Цитувати
 • Олександр 2 ноября, 13:45 «- право засудженого на лікування за кордоном, а також порядок і особливості звільнення від кримінального покарання регулюються не Кримінальним кодексом (до якого й пропонують внести зміни), а Кримінально-виконавчим і Кримінальним процесуальним. Ст. 84 КК регулює тільки підстави для можливого звільнення від покарання через хворобу; » - якщо засуджені будуть лікуватися за кордоном за рахунок Держави Україна, тоді хворі законослухняні громадяни України будуть дискримінуватися за кримінальною ознакою: лікуватимуться на високому європейському рівні за рахунок Держави Україна виключно засуджені злочинці. Для отримання європейського лікування за рахунок Держави Україна, хворому громадянину України належить бути засудженим. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • ВасЯ 2 ноября, 11:50 «Большая игра» Ротшильдов и Рокфеллеров – на свету и в тени" (статьи ч.1, 2) , автор д.н. – В.Б. Павленко. Для понимания глобальных процесов, куда "ведут" мир . По мнению некоторых "сионистская мафия пытается колонизировать и разорить Украину не потому, что она кому-то нужна, а для того, чтобы она не смогла как можно дольше воссоединиться с великой Русью, которой медленно, но неизбежно становится Россия..." иллюзии о благе в ЕвроСоюзе скоро пройдут.. ЮВТ это предлог. Есть примеры - Греция, Кипр-отъем собственности Евроструктурами, на очереди Португалия, Испания, Италия... Сейчас долг ЕвроСоюза уже 8 трлн долларов. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Все любят Юлю 2 ноября, 11:21
  За что Запад так любит нашу Юлю? Сегодня, 11:14 Для воротил ЕС Юлия Тимошенко хорошо подходит в качестве украинского правителя. Тимошенко исповедует идеологию вора в законе, она не обременяет себя собственностью в стране где живет и "зарабатывает". Она абсолютно аполитична и ей все равно под какую музыку дерибанить госбюджет - лишь бы биомассе эти лозунги нравились. Все свои "статки" она склонна прятать на Западе и Запад готов помогать ей в сокрытии капиталов - это на пользу ЕС и США. Юля всегда была правителем компрадорского типа. При Юлином правлении Украина никогда не станет сильной страной с мощной национальной элитой - Украина не будет претендовать на роль самостоятельного геополитического игрока. Сильным игроком в перспективе может быть только сама Юлия Тимошенко - финансовым игроком на западном рынке капитала. Такой расклад всех устраивает, когда Юля сама дерибанит Украину под патриотическую музыку и воротилам ЕС предоставляет такую возможность. Такой расклад не устраивает только украинцев.
  Походу Путин её любит за то же самое. Только по своему.
  Старик 3 ноября, 10:08
  Ни один суд (даже суды Януковича) не доказал, что Тимошенко крала деньги из бюджета страны. Но критерий - я так не люблю Тимошенко, что согласен на правление уголовников и криминала - не может быть украинским. Так вы загоняете страну ниже плинтуса или отдаете её в рабство коррупции.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Странник 2 ноября, 09:45 "В неофициальной беседе с представителем ZN.UA один влиятельный западный дипломат заметил: "Выход Тимошенко на свободу делает вероятность подписания соглашения об ассоциации между Украиной и ЕС стопроцентной. Если положительное решение "проблемы Тимошенко" не будет найдено, то шансы все же остаются, но это будет напоминать пробитие пенальти в футболе. То ли забьют, то ли нет…" Так что не о ЮВТ речь , а о том ,воспользуется ли уникальным шансом Украина войти в европейскую семью. Или превратится во второсортный филиал империи, где лучше "жить в провинции у моря". Причем отношения в ТС будут разительно отличаться даже от отношений УССР в составе СССР, где всё было вокруг народное , все вокруг мое. В ТС, причем на законодательном уровне ,прописан совсем другой принцип: "Каждый сверчок должен знать свой шесток". Украине в составе ТС , а точнее РФ , оставят атрибуты самобытности в виде вышиванок , шароваров, языка. Но полностью лишат возможности проводить самостоятельную внутреннюю и внешнюю политику, решать вопросы экономического характера. А впоследствии наверняка заставят иметь общие силовые структуры. В лучшем случае, это вариант СЭВ и Варшавского договора в одном стакане, в худшем " Назад в СССР". Россия наверняка учла просчеты , которые привели к развалу второй российской империи советского периода. И в следующий раз Украине просто не дадут вырваться. Нужно откинуть сиюминутные личные амбиции и принимать закон Лабунской немедленно , а значит уже в четверг. Завтра будет поздно. Но боюсь , что ,так и будет. Как всегда.
  Та що ви кажете 2 ноября, 10:39
  Ви мабуть троль ПРдуновський? Яка нам різниця, куди йти - до Європи чи до тієї клятої москови, аби б звільнили Тимошенко! Нехай хоч хвашисти прийдуть, лише б тільки Юлечку нашу до влади повернули. А вона, наша ластівка, нам знову по дві тисячі
  Странник 2 ноября, 11:02
  Пану не до Европи потрібне, напевне , більш до лікарні.Але в ЕС, вони всеж такі краще ніж зараз в Україне. ЮВТ там лікуватиме , Вас пан , теж. Тільки не нервуйте, дуже прошу...
  Анатолий 2 ноября, 11:35
  Разделяю ваше мнение, что, скорее всего, "так и будет, Как всегда". Между прочим, Генеральный директор агентства "Интерфакс-Украина" Александр Мартыненко тоже считает, что в очередной раз обманем всех и не сдвинемся с места.
  Анатолий 2 ноября, 11:38
  Конечно, законопроект госпожи Лабунской № 3461 в конечном счёте не позволит не то чтобы освободить, а даже отправить Ю. Тимошенко на лечение за границей, но его стоит поставить на голосование только для того, чтобы, как было написано Петром I, «Дабы дурь каждого была видна». А в данном случае, чтобы стало видно, кто только говорит об евроинтеграции, а кто готов принять пусть и не совершенный, но позволяющий подписать Соглашение об ассоциации Украины с ЕС уже в Вильнюсе, законопроект.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Русин 2 ноября, 09:37
  Liza Вчера, 23:13 Більш тупої ахінеї ніж закон Лабунської, важко знайти. Якщо його прийняти, то завтра всі "лозинські" і "дрижаки" переїдуть у Харківську лікарню, повідпочивають там з рік на ортопедичному матрасі зі спа-процедурами і гайда за кордон. Благо, грошви накралися. А ми всі будемо у тому ж лайні де і зараз. Тимошенко, як завжди переломлює через коліно весь світ заради свого особистого інтересу і ніяка євроінтеграція, а тим більше справедливість для кожного її не цікавить. Влада і тільки влада була і є її головною метою.
  Не надо путать - не "Тимошенко переломлює через коліно весь світ", а сильные страны (в данном случае ЕС + США) "ломают" Украину, используя её ка инструмент достижения своих целей. Можно ли этому противостоять ? История говорит - НЕТ : вспомните гонения на Кучму из-за "Кольчуг", войну в Ираке, и далее по списку... А населению Украины остаётся "голосовать сердцем", ибо мозгов нет...и голос тот стоил уже аж 200 гривен...на последних выборах
  На нет и суда нет 2 ноября, 10:51
  Ежу понятно, что "дело Тимошенко" наши соперники на международной арене используют для получения геополитических и экономических уступок со стороны Украины. Но кто сказал, что этому невозможно противостоять? Нужно вежливо но твердо показать, что мы не будем никому уступать под давлением извне. Иначе нельзя - иначе будут давить дальше - пока не задавят! Юля им не нужна - у них в ЕС и своих аферистов хватает. Если не подпишут Соглашение "из-за Юли" - значит они бы его по-любому не подписали бы.
  За что Запад так любит нашу Юлю? 2 ноября, 11:14
  Для воротил ЕС Юлия Тимошенко хорошо подходит в качестве украинского правителя. Тимошенко исповедует идеологию вора в законе, она не обременяет себя собственностью в стране где живет и "зарабатывает". Она абсолютно аполитична и ей все равно под какую музыку дерибанить госбюджет - лишь бы биомассе эти лозунги нравились. Все свои "статки" она склонна прятать на Западе и Запад готов помогать ей в сокрытии капиталов - это на пользу ЕС и США. Юля всегда была правителем компрадорского типа. При Юлином правлении Украина никогда не станет сильной страной с мощной национальной элитой - Украина не будет претендовать на роль самостоятельного геополитического игрока. Сильным игроком в перспективе может быть только сама Юлия Тимошенко - финансовым игроком на западном рынке капитала. Такой расклад всех устраивает, когда Юля сама дерибанит Украину под патриотическую музыку и воротилам ЕС предоставляет такую возможность. Такой расклад не устраивает только украинцев.
  Анатолий 2 ноября, 11:28
  Судя по посту, трудно предположить, что вы не знаете, что в дискуссии любую оценку или тезис желательно подкреплять конкретными фактами или событиями, предоставлять аргументы, факты, достоверную информацию. Значит, у вас нет аргументов, фактов или событий, подтверждающих ваши оценки Ю. Тимошенко, и вы элементарно лжёте.
  Анатолию 2 ноября, 11:48
  Анатолий, вы бесподобны в своей ментальности! :-) Зачем вам аргументы, факты и "достоверная информация"? Поверьте, что это вам не поможет! Ваше сознание так устроено, что вы просто отметаете всю информацию, которая противоречит вашим убеждениям. Это нормально, так устроена психика многих людей. Некоторые обижаются на вас, пытаются даже вас обидеть обзывая "юльками", но не слушайте их. Вы вполне здоровые люди, такими вас сделала природа. И не беспокойтесь - вы вскоре забудете о Тимошенко, как только вам перестанут бередить ваш эмоциональный ум эти негодяи политтехнологи. Всё будет хорошо!
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Тина 1 ноября, 23:16 Без "медицинского помилования" Германия должна будет лечить зечку со всеми "нагрузками"? Охрана и т.д. А Германии это надо? )))
  Георг 2 ноября, 09:09
  А тебя это так  заботит, трольчиха?
  Анатолий 2 ноября, 11:17
  Тина, почему бы сначала не прочесть законопроект № 3461 Лабунской, а потом стучать по клавишам?
  Старик 3 ноября, 10:24
  Тина, ну скажите этим любознательным, что вам платят деньги не для того чтобы читать, а для того чтобы стучать по клавишам всякую ахинею про Тимошенко. И мозги ваши настроены так, что вы все видите только через призму зеленых купюр. У вас всегда прав тот кто больше платит.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
Останні новини
USD 26.76
EUR 28.75