МАЙДАН 0.0

Сергій Рахманін 18 листопада 2016, 23:05
майд

Читайте також

Майдан пахнув гірким димом. Від потішного "майданчика" неабияк тхнуло перегаром. Хрускіт ламаних кісток змінився хрускотом перелічуваних банкнот, відслинених за відрядну "громадянську активність" і нормований "експрес-протест". 

Утім, це все було. І неодноразово. До Майдану. Після Майдану. Між Майданами. Примусити політиків відмовитися від колекціонування "акцій" неможливо, як і заборонити їм "колекціонувати" кеш. Вербувати масовки — річ нескладна і (для більшості е-декларантів) не дуже витратна. Благо, таким рекрутингом промишляють давно й успішно. Ще років п'ять тому мені розповідали про спритного хлопця, який за доступну ціну поставляв той-таки слухняний контингент на провладні акції, мітинги опозиції й популярні ток-шоу. Доки в країні водяться заможні марнолюбні вождики й нужденні негорді заробітчани, на ринку таких послуг будуть і попит, і пропозиція. 

Одіяння і прапори на фестивалі політичного косплею смислового навантаження не несуть. "Несподівано повсталі" громадяни можуть бути вбраними в чорне, у футболки з тематичним принтом або в мультиках; вимагати "долар за п'ять" чи морозиво за двадцять копійок, державну компенсацію за згорілі банківські вклади чи за спущені в підпільному гральному залі заощадження, закликати до відставки прем'єра чи зарахування до лику святих керівника митного переходу. Кожному, хто приймав "вулицю" у пристойних дозах, буде неважко відрізнити водевіль від прелюдії до драми. Для ідентифікації "тітухана" зазвичай не треба знати теорію Ломброзо. І не так складно, навіть необізнаному з нюансами окулесики, за поглядом розрізнити ідейного протестувальника, мітингаря-шабашника, фріка й гаву. Останніх (на око) було як завжди, перших — менше, ніж зазвичай. 

Відповіді на запитання "чому?" має передувати запитання "навіщо?". Навіщо поводирі/красномовці різного калібру/забарвлення влаштували чергову "п'ятихвилинку неслухняності", очевидно. Такі заходи тримають їх у тонусі, а владу — в напрузі. Не буває поганого PR-приводу, буває мало грошей. Тим більше чинний політичний режим приводів надав надміру. "Неправильні платіжки", фінансовий камінг-аут можновладців, нескінченний серіал про "безвізовий дедлайн", посилення обстрілів на фронті, нова порція скандалів і відставок et cetera. Такі політичні метеоумови мало кого з охочих підсидіти) повалити владу утримають від спокуси вийти на вулицю. Незалежно від того, чи існував в природі іноземний план "Шатун", чи "революціонери" керувалися доморослим планом "Пустун". 

А тут іще — "Трамп у руку". Кожен демагог від політики (тобто кожен другий) переконався, що він — у тренді. І поспішив вигострювати заучені прийоми. Парад "трампенят" тільки починається. 

Тактична мета протестного виходу — оцінка стресостійкості влади, замірювання рівня напруги суспільства. 

Навряд чи цієї мети було досягнуто. Рівень невдоволення мас не корелює з чисельністю масовки під стінами ВР або НБУ. Бо на запитання "навіщо?" належало відповідати не тільки тим, хто виводив за гроші, а й тим, хто виходив би за ідею. Але в масі своїй не вийшов. Оскільки відповіді на запитання не знайшов. Принаймні поки що. 

Одні насправді щиро вважають, що не час розхитувати човен. Аби вода з пробоїни у днищі не лилася на пекельний млин Путіна.

Інші розуміють, що горезвісне розгойдування човна заважає чи не в першу чергу екіпажеві владної шлюпки, — при хитавиці бочки з "налом" норовлять вислизнути за борт. Але цей прошарок громадян не бачить альтернативи човнярам. Як не дивно, та е-декларування, посиливши народну ненависть до влади, почасти продовжило останній життя. Для чималої частини населення стало одкровенням, що більшість щасливих пасажирів нових соціальних ліфтів — такі ж захоплені колекціонери грошових знаків, квадратних метрів та понтових тачок. І це породило невіру в швидку зміну еліт, у відчутні якісні зміни після можливих дострокових виборів. 

У цієї частини громадян пошук відповіді на запитання "навіщо?" починався з пошуку відповіді на запитання "хто?". Відсутність відповіді змусила поки що залишитися вдома і тих, хто вже зрозумів, що декларативна боротьба з корупцією відрізняється від реальної не більше, ніж поваплена труна від мармурового п'єдесталу. Багато тих, хто за дострокові вибори на словах, — на ділі не готові вбиватися за можливість їх проведення. Поки не знайдуть для себе відповідей на запитання "навіщо?" і "хто?". Їм що зозульки, що тупики, що голуби, що яструби, що грифи-стерв'ятники. У щирість боротьби бджіл проти меду, "скотиняк" проти "скотиняк" і некрофілів — "за життя" вірять усе менше. У якісне відновлення еліт після дострокових виборів — теж. Так, довірливих чимало. Їх достатньо для тусовки або бійки. Для тривалої, свідомої, самоорганізованої акції їх замало. 

Треті, попри очевидне розмаїття приводів для протестів, не бачать глибокої причини для виникнення того, що ми називаємо Майданом. Справжній Майдан ніколи не був за ковбасу. Він ставав незворотним явищем після публічної образи людської гідності — чи то була очевидна фальсифікація волевиявлення, чи жорстоке побиття мирних протестувальників. Ось тоді на вулиці виходить активна частина громадян, люди з різними поглядами й різного соціального стану, але з однаково прямою спиною. Очевидно, для такої категорії людей точка нестерпності ще не пройдена. 

А доти в будь-який момент хто завгодно може де завгодно поставити намети, прикрашені якою завгодно символікою, назвати це "Майдан 3.0", "Майдан 4/5", "Майдан 5.10", "Майдан 14/88" чи "Майдан 666", але доля його виявиться такою ж, як доля попередніх пост-псевдомайданів. Горе-майданчики приречені на маргінальність без значної кількості готових до самопожертви, самоорганізації і самоврядування. Для Майдану потрібен не так заклик, як нерв. Не так вождь, як віра в себе. Базіки, що експлуатують роздратування, можуть породити тільки ерзац-майдан. 

Ми не знаємо напевно, чи був якийсь план "Пустун", і не можемо стверджувати, чи існував контрплан "Ласун". Ми тільки знаємо, що свого часу Петро Олексійович у вузькому колі громадян захоплювався Ердоганом, який нібито сам проти себе організував змову й отримав карт-бланш на зачищення території від базік, які заважали вождеві працювати. А ще ми знаємо, що Україна — не тільки не Росія, а й не Туреччина. І тут надмірне захоплення влади силою призводить до результатів, прямо протилежних задуманим. 

І влада, і опозиція (у всьому розмаїтті штамів) придивляються (перші з тривогою, другі — з надією) до потенційної рушійної сили можливої революції (повстання, путчу, погрому, як кому завгодно) — ветеранів АТО. "Дембелі" часто були ударною силою в політичних заворушеннях, цементували загони іхетуанів під час
"повстання боксерів" у Китаї, служили силовою підпіркою партії більшовиків у 1917-му; німецькі окопники Другої світової транзитом через фрайкорпс перекочували в штурмові загони нацистських СА, французькі ветерани В'єтнаму й Алжиру стали авангардом заколоту 1961-го… 

Ті, хто вважає ветеранів війни на Сході однорідним середовищем, яке легко піддається впливу, помиляються. Ті, хто недооцінює їхньої можливої ролі в політичних процесах, помиляються ще більше. Більшість представників цієї неймовірно строкатої спільноти вирізняють три особливості: 

— у них загострене сприйняття несправедливості; 

— вони привчені до спрощеного поділу на своїх і чужих;

— звук пострілів не викликає в них паніки; готовність вистрілити вища, ніж у того, хто не воював. 

Наведу середньозважену версію висловлень, які часто чув від різних людей, що повернулися з фронту, — добровольців і мобілізованих; добробатівців і зесеушників; тих, хто знайшов себе в мирному житті, й відверто невлаштованих; менеджерів, високооплачуваних бійців приватних армій, роботяг, що перебиваються випадковими заробітками, і безробітних, які пропивають мамину пенсію на кухні; озлоблених і холоднокровних, випускників вишів і не сильно зіпсованих освітою, молодих і не дуже. "Стріляти — ні. Мабуть, ні. Але якщо буде зрозуміло, що далі нікуди, і якщо хтось достойний накаже — зберемося і приберемо цю владу без пострілу". 

Обіцянка не означає здатність. Здатність не означає готовність. Готовність не завжди передбачає дію. Але такий настрій свідчить про можливість того, що обіцяють. Обіцянка не стріляти не означає відсутності можливої стрілянини. 

Поширене формулювання "хтось достойний" вказує на відсутність такого персонажа. 

Силовий, тим більше кривавий варіант розвитку сценарію нині не видається реалістичним. Але. Навіщо спокушати долю? 

Чи "далі є куди". Чи людей із прямою спиною примусять ділити своїх на своїх і чужих. 

Теги:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
114 коментарів
 • aetes 22 ноября, 16:49 Тепер у нас мода на Касьянова, новий гуру з'явився. Довелось і мені почитати. Наївний романтик революції. Ідеаліст, мрійник. Затіяв безглузду сварку з такими ж як сам наївними мрійниками на тему, чи відбілює він Януковича. Державницької думки там нема. Вони про колір лайна не домовляться, яке державотворення там може бути? Ніяк не може зрозуміти, що політика -- брудна штука, завжди була і завжди буде. Держапарат -- це 120 тис. чиновників, які виконують волю не народу (це безформена маса) і навіть не свого начальства, а тих, хто їм платить поза касою. Наївно думати, що оберемо хорошого президента, і він призначить чесних чиновників. Єдиний реальний спосіб -- постійний контроль над ними зверху і знизу, з боку НАБУ, журналістів, підприємців, рядових громадян. Боротьба з корупцією -- щоденна, нудна, непоказна робота, яка ніколи не закінчиться перемогою. Яскраві феєрверки, як у Касьянова чи Паніковського, справляють враження, але не мають сенсу.
  aetes 22 ноября, 17:08
  Стосовно Пєті, враховуйте, що для керування потрібен чиновницький апарат, а в апараті потрібні не яскраві особистості, а слухняні виконавці. Якщо з брудним минулим -- навіть краще, слухнянішим буде. Тому Олексій Гончаренко краще підходить, ніж Найєм чи Заліщук. Можете вважати це цинізмом, але це реалії життя. Як казав банкір Равануза, щоб втриматись на плаву, доводиться пожимати не зовсім чисті руки. Домовлятись з впливовими людьми -- Ахметовим, Коломойським, Фірташем. Тільки не скажіть, що я відбілюю Пєтю. Де вихід -- я не знаю, але щоб знайти його, треба розуміти, що діється. Часом кажуть, що зрозуміти значить вибачити, але насправді це не обов'язково.
  zxcvb 22 ноября, 19:01
  Треба діяти поступово, але осмислено. Зокрема, перешкодити створенню умов, щоб Порошенко вивів у ІІ тур виборів Тимошенко чи Бойка, як зробив Кучма, коли вивів у у ІІ тур виборів у 1999 р. непрохідну московську маріонетку Симоненка, щоб гарантувати собі другу президентську каденію. Нині у ІІ турі має бути кандидат від патріотичних демократичних сил (бажано, щоб одразу з помітним відривом після І туру). Завдання нескладне, враховуючи електоральне поле, але наші політики відрізняються рідкісним ідіотизмом. До речі, президентські вибори відбулися 25 травня 2014 р., отже наступні чергові вибори повинні відбутися весною 2019 р., це вірно? Ніякі правові махінації не відбулися? Тому що я чув щось про осінь. Бувало раніше, Кучма відтягнув з червня на осінь 1999 р. вибори, підставою була прийнята Конституція, а зараз самий "компетентний і чесний" злочинний КС не готує нам несподіваних "подарунків"?
  aetes 22 ноября, 22:11
  Чесно кажучи, технологічні деталі виборів мене не дуже цікавлять. Більше цікавить фраза "має бути кандидидат від патріотичних демократичних сил" Це хто такий? Наприклад, Паніковський проти Міхо, за Самопоміч тут здається нікого нема, Демальянс ще зовсім маленький але вже здох. Залишаются націоналісти, я б не заперечував, але вони соціалісти, тому я проти. З огляду на це, подальше Ваше "Завдання нескладне" виглядить кумедно. Та навіть не це мене більше бентежить, а фраза банкіра Раванузи: " Щоб втриматись на плаву, доведеться потискати не зовсім чисті руки." Навіть якщо виберемо сущого янгола, самого чесного, розумного, сміливого, потрапивши в те середовище він через рік стане таким же, а то й ще гіршим. Два рази вже влетіли, ще й в третій раз на ті самі граблі наступимо. Я казав, що треба робити: створювати вільний конкурентний ринок, щоб олігархам влада стала непотрібною. Інакше знову куплять її, нічим не втримаєш. Проти їх мільярдів наше базікання в блогах, як рогатка проти носорога.
  talymon 23 ноября, 01:15
  Для чого ж базікати? Через шизофренію, чи за об'їдки зі стола олігархів?
  Republic 23 ноября, 14:12
  «Я казав, що треба робити: створювати вільний конкурентний ринок, щоб олігархам влада стала непотрібною» - Ви кажете правильне, але назовіть правові механізми «створювання вільного конкурентного ринку», які б запрацювали в сучасній Україні, яку фактично захоплюють олігархи-злодії: від «виборів» - до «виборів». То в чому ж «ховається» помилка пересічних громадян України, які прагнуть жити за правилами цивілізованого світу? Відповідь очевидна: у непрозорих (мутних) та нечесних (продажних) «українських виборах». Знаємо причину хвороби - чому ж не лічимося?
  zxcvb 23 ноября, 18:49
  Даремно не цікавлять технологічні деталі. Мене цікавлять, але немає кому відповісти. Непотрібно призначати в коментарях до статті Рахманіна кандидата від патріотичних сил в політлідери демсил. Панове, чи дійсно ви відчуваєте Україну? У нас ніколи не викохували вождів. Я готовий ризикувати життям заради свободи (не померти, нехай помирають вороги).Творити кумирів, це ментальна риса московитів, нехай викохують собі матку для вулика, зараз це Путін, у них такий народ. Нескладне завдання вам здається кумедним. Прикро. Не треба шукати вождів, потрібна зрозуміла програма дій. Так звичайно відбувається з кандидатами у вожді (в президенти, канцлери, прем'єри) на Заході. Вони досконало брешуть про те, що вони виконають у зовнішній і внутрішній політиці. Виборці голосують. А ви, ще до того як вам кандидати набрешуть про те що зроблять (а не лише покусають один одного), вже поділилися на симпатиків своїх лідерів. Визначати лідерів має народ. Гройсман зробив злодія Парцхаладзе замміністром. Як
  zxcvb 23 ноября, 18:50
  кажуть московити "свой свояка видит издалека".
  aetes 23 ноября, 16:40
  Правові маханізми є -- антимонопольне законодавство. Але антимонопольний комітет працює на монополістів. Причина хвороби не у виборчому законодавстві, а в тому, що пересічні громадяни не розуміють, за що голосують. Вони взагалі не знають про існування антимонопольного комітету. Їх не цікавить збалансування бюджету. Вони надто легко ведуться на популістичні гасла. Замість нормальної політики у нас змагання хто більше пообіцяє, і хто переконливіше запевняє що він за народ. На цьому фоні виникає рай для олігархів-злодіїв: дурна вулиця хай собі галасує, а ми будем робить своє діло, ніхто нам не заважає. Ні Тимошенко, ні Ляшко не домагаються перезавантаження антимонопольного комітету. Навіщо їм витрачати час на те, що народ не зрозуміє і не оцінить? В нашій політиці важливіші акторські здібності, а не раціональні міркування. Тестове питання: що важливіше, збалансувати бюджет, чи знизити тарифи на теплокомуненерго? 90% виборців обирають другий варіант. Ось в чому помилка.
  aetes 23 ноября, 17:00
  Пане Republic! Поясніть мені доступними словами, що треба змінити у виборчому законодавстві і чому Ви сподіваєтесь, що ці зміни забезпечать обрання хороших президента і ВР?
  Republic 23 ноября, 19:10
  Гарне запитання. За фахом я механік-теоретик і мене завжди цікавили проблеми - виключно механіки, тому питання побудови Виборчого Кодексу України для мене залишається відкритим: як і Ви, я дуже хочу мати гарантії того, що мій голос на Виборах чогось вартий. В Україні є фахівці-юристи, які можуть, на підставі досвіду Виборчих Законодавст Держав цивілізованого світу та тонкощів менталітету громадян України, отримавши доручення від ВР України, впродовж 2017 року підготувати проект Виборчого Кодексу України, для його прийняття парламентом «в цілому». Попередньо, результати своєї роботи фахівці-юристи мають обговорити з Єдиним Джерелом Влади в Україні. Але від нас – громадян України – сьогодні залежить, чи надасть ВР України таке доручення.
  aetes 23 ноября, 22:32
  Виборчий процес умовно можна поділити на 2 етапи: 1) Зробити правильний вибір. 2) Захистити свій вибір від спотворення -- фальсифікації чи умисної неправильної інтерпретації. Виборче законодавство забезпечує 2-й етап. Але, якщо на 1-му етапі сталась помилка, то чи має 2-й етап хоч якийсь сенс? Народ далеко не завжди робить правильний вибір. Свого часу культурний, освічений, цивілізований народ Німеччини обрав Гітлера. Надто часто народ обирає популістів, у тому числі в Європі. Я просив Вас почитати К. Поппера. Відчуваю, не читали. Він пише, що вибори не вирішують задачу обрання найкращого, для інституції виборів це непосильна задача. Народ не відрізняє розумного від нерозумного, чесного від нечесного. Той, хто думає, що глянувши в очі кандидату, бачить його сутність, сильно помиляється. У народу майже нема неспотвореної інформації. Тому сподіватись, що найкраще виборче законодавство забезпечить нам найкращого президента, наївно. Тому я вважаю, що треба уважніше поставитись до 1-го ета
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Panikovski 22 ноября, 12:30
  aetes Сегодня, 11:54 «talymon: "Украинский волонтер, активист Евромайдана Юрий Касьянов заявил, что режим бывшего президента страны Виктора Януковича был честнее и легитимнее нынешних киевских властей." Коли маєте справу з Талимоном, треба бути обережнішим. Він хитро перекруючує все що завгодно. Касьянов не заявляв, що Вітя кращий Пєті. Він обурюється, що його звинувачують у відбілюванні Януковича. Він критикує Пєтю, а не відбілює Вітю. З Вашого поста складається враження, що Ви погодились з Талимоном.»
  я в данном случае не об интерпретации Талимона, который, согласен с Вами, и в самделе частенько підлаштовує все під своє (а точніше., йуліне) бачення ... просто он оказался первым, кто упомянул здесь об этом посте, на что я не мог не указать). А так, еще раз настоятельно рекомендую непосредственно ознакомиться с содержанием его последних постов на https://www.facebook.com/brtcomua , как по мне, там все верно ... тем более, что он во многом перекликается с данной статьей, а многие вещи у него проговорены, не в обиду СР, гораздо четче и откровеннее ... особенно по душе мне пришлась там вот эта отсылочка к Шварцу: https://www.youtube.com/watch?v=P0vBVaSgvDE&feature=youtu.be ... ну чем не наш през ... "сизокрылый"?)))
  Panikovski 22 ноября, 13:31
  и вот еще что подумалось, а может столь острая реакция власти на пост Касьянова (правда открыто она на него не наезжает, - все больше через подставных блогеров, купленных политологов, заказные статьи, ботов и пр. троллей, - "сизокрылый" знает толк в (анти)пиаре и не допускает столь грубых проколов) и обусловлена тем, что порошенко энд К(ононенко) видят сейчас чуть ли не в каждом 2-м нового Мустафу? ... как говорится, the cat knows whose butter he has eaten)) ... вот и приходится теперь шарахаться от каждого куста ... ноябрь на дворе, а очко, сорри, нервишки-то не железные))) ... то ли еще будет ...
  Panikovski 22 ноября, 13:39
  https://www.youtube.com/watch?v=59tu9QsKBEI
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Panikovski 22 ноября, 10:49 наблюдая за ключевыми персонами во власти: вначале за откровенно наглым кролем с калькулятором, нахраписто доказывающим в телеке на всю страну применительно к тарифной теме, что дважды два, как минимум, 7, а сейчас за "мастер-классом" еще одного "реформатора", с внешне чуть менее выраженными чертами наперсточного кидалы, но притом, пытающегося убедить тех же телезрителей, что 7 это было вчера, а сегодня уже не меньше 11 ... за деловито снимающим нектар (независимо от персоналий в кабмине) с наиболее привлекательных объектов госсобственности, а равно за счет, контролируемых им масштабных, мягко говоря, манипуляций в финансово-банковской сфере, мальчишом-плохишом (его окружением), типа как президентом этой страны (с его производствами в т.ч. на территории противника бочек варенья и корзин печенья), И ВСЕ ЭТО, НА МИНУТОЧКУ, НЕ В КАКОЕ-ТО МИРНОЕ ТУЧНОЕ ВРЕМЯ, А В ВОЙНУ, когда миллионы людей испытывают тяжелейшие бедствия, а многие просто гибнут, так и крутится в голове, и думаю, далеко
  Panikovski 22 ноября, 10:52
  не только у меня несколько пошловатая, но вполне релевантная происходящему поговорка: "жадность фраера сгубила".*** так что одна из базовых предпосылок выноса нового хряка с банковой, а именно, - ОСОЗНАНИЕ ЯВНОЙ НЕСПРАВЕДЛИВОСТИ ПРОИСХОДЯЩЕГО уже созрела."Поиск ответа на вопрос "Кто?" может значительно ускорить активизация в последвремя тов. Саахова. Что почувствовали и ново-хряковские, которые ночи не спят, обдумывая, правда пока безрезультатно (да и похоже, что эта проблема вообще не имеет сколько-нибудь приемлемого для них решения), как бы угомонить или куда сплавить новообращенного оппозиционера. Я б на месте других политсил, если они не намерены отдавать грузинскому варягу, оппам и уле, которые в данной ситуации также обладают прекрасными шансами удвоить (если не утроить) свое представительство в Раде, все политическое поле тож пошустрее включился бы в процесс. Причем, забыв на время, как об этом совершенно верно написал Мустафа в его блоге на УП, о чрезмерно
  Panikovski 22 ноября, 10:53
  "высокие требования, много правил и закаливающие амбиции" ... размежеваться по более четким основаниям можно будет и позднее, зайдя в Раду ... сейчас же самое главное - В НЕЕ ПРОСТО ЗАЙТИ, что при теперешней дифференциации демсил им вряд ли удастся.
  Panikovski 22 ноября, 10:55
  Надо воспользоваться и тем, что власть допустила не просто ошибку, а суперошибку, проводя социально-экономическую политику, которая наиболее бьет именно по среднему классу - основной движущей силе всех революционных волнений последних лет в Украине. - Практически все принятые ею решения и сопутствующие им последствия, как то: многоразовое увеличение ставок налога и арендной платы на землю, введение налогов на недвижимость, депозиты, падение банков, где предприниматели потеряли (т.к. их средства не компенсирует ФГВ) значительную часть своего капитала, тарифная афера и пр. - бьют прежде всего по представителям данного социального слоя. Изюминкой же на этом, испеченном стараниями власти торте, стало недавнее решение правительства "3200", в соответствии с которым они (через механизм повышения зарплат) должны не только вложиться за себя, но и взвалить на себя же приличную часть расходов по финансированию хотелок от олигархов от энергетики, по сути замещая своими средствами тех,
  Panikovski 22 ноября, 10:57
  с кого при всем желании уже нечего содрать ... да еще пропиарить при этом шакаладных, как радетелей о народном благосостоянии.
  Panikovski 22 ноября, 11:01
  Демсилам необходимо также расширять круг своих лидеров, привлекая людей с высоким общественным авторитетом, до того остававшихся в стороне от партийного движения. В частности это касается в первую очередь волонтеров, которых не успела приручить власть, настоящих, а не свадебных (как большинство из представленных в нынешнем парламенте) командиров и просто воинов АТО, обладающих соответствующими интеллектуальными и организационными качествами. Продублирую в этой связи Талимона, уже упоминавшего здесь о данном обращении, и порекомендую к ознакомлению и максимальному репосту фэйсбук Юрия Касьянова одного из наиболее авторитетных украинских волонтеров https://www.facebook.com/brtcomua
  Panikovski 22 ноября, 11:08
  когда же и эта часть пути будет пройдена за новым (или прежним) Мустафой, который лишь "нажмет на спусковой крючок" уже почищенного и заряженного оружия дело точно не станет.
  aetes 22 ноября, 11:54
  talymon: "Украинский волонтер, активист Евромайдана Юрий Касьянов заявил, что режим бывшего президента страны Виктора Януковича был честнее и легитимнее нынешних киевских властей." Коли маєте справу з Талимоном, треба бути обережнішим. Він хитро перекруючує все що завгодно. Касьянов не заявляв, що Вітя кращий Пєті. Він обурюється, що його звинувачують у відбілюванні Януковича. Він критикує Пєтю, а не відбілює Вітю. З Вашого поста складається враження, що Ви погодились з Талимоном.
  aetes 22 ноября, 12:17
  Дивне дійство готується: дистанційний допит Януковича. Невже хтось сподівається почути від нього нову корисну інформацію? Вже зараз зрозуміло, що він буде говорити: що він легітимний а майдан незаконний, що майданівці зомбовані держдепом, що винен у всьому Пінчук, вопчем все, що Талимон каже тут про Майдан. Особливо в яскравих фарбах розмалює все, що каже тут Паніковський: до чого довели народ, що нічого кивати на війну, що вкрали у народа все, що корупція ще гірша ніж була при ньому, що злочинну владу треба негайно скинути і т.д. Так нащо слухати Януковича? Послухайте Талимона і Паніковського, не витрачайтесь на відеозв'язок і організацію цього шоу.
  Panikovski 22 ноября, 12:36
  реальный допрос якуновича возможен только в ОЧНОМ режиме на территории Украины ... остальное пиар, причем - на фоне ее "достижений", даже не власти, а самого хряка ... если они этого не понимают, то они просто ослы !((
  Panikovski 22 ноября, 12:39
  и в дополнение к уже написанному, о чем еще важно не забыть - РАБОТА НАД ОШИБКАМИ, - как сделать так, чтобы минимизировать риск повторения в 3-й и более разы, наблюдаемой сейчас постмайданной ситуации. В этом плане, как минимум, следует принять СРАЗУ, а не откладывая на потом, с началом работы нового парламента - закон об импичменте президента, лишить его львиной доли полномочий по фактически единоличному назначению глав и контролю за деятельностью правоохранительных структур, предусмотреть максимальное участие общественности в утверждении кандидатур судей, прокуроров, ключевых министров, а также в решении наиболее социально-значимых решений (согласование с нею основных направлений налоговой, тарифной политики и т.п.), на деле обеспечить законодательные и экономические предпосылки, неконтролируемых властью и олигархами СМИ, возможно, в формате ДЕЙСТВИТЕЛЬНО общественного ТВ (с набсоветом в лице людей, обладающих в Украине кристально-честной репутацией) и пр.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Voynich 22 ноября, 07:59 На фото акция партии «За життя» под НБУ, объявленная бессрочной. Цель - отставка гонтаревой и ворушилина, а не президента и премьера. Из того, что я написал ниже, умные люди извлекают для себя полезную информацию. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Republic 21 ноября, 20:34
  Boris Alekseev Сегодня, 15:04 «Ну і як ви це бачите?Як в даний момент, громадяни можуть зробити фільтри.У нас що, є можливість провести референдум,чи є можливість обявити імпічмент президенту? На даний момент є тільки один вихід ,або майдан,або другий не дай боже ,зброя.До майдану ще не доросли, Чому? Тому що немає лідера ,який би був патріотом ,і міг би повести країну у правильному напрямку.Одного ми вже вибрали,другого такого люди не хотять.Зброя.Якщо буде зброя, країна розвалиться на куски.Остаєтся один шлях дострокові вибори ,з вибором людей ,які дійсно щось можуть змінити в цій країні,але це малоймовірно ,Електорат знову поведеться на 50-200 гривен,на гречку,на вставлені вікна і двері ,за їх же гроші,на якісь фантастичні обіцянки.які ніхто не збирається виконувати.А на рахунок розхитування ситуації,у нас кожні три, чотири роки повторюється ситуація ,ті хто коло корита ,перестають ділитися з тими хтопоза ним. Починаєтся боротьба за місце коло нього,що ми зараз і спостерігаємо.Так що немае там ніякого "Ш.атуна"»
  «На даний момент є тільки один вихід ,або майдан,або другий не дай боже ,зброя» - ні перше, ні друге аж до 2018 року: 1) майдан – це засіб «виправдатися» за невиконання наобіцяного, посиланням на «сильне хотіння виконання, якому майдануті перешкодили»; 2) зброя потрібна буде у 2018 році, якщо усе у державотворенні буде погано, а «конституційники» вийдуть на рівень олігархічної автократії.
  talymon 21 ноября, 22:10
  Украинский волонтер, активист Евромайдана Юрий Касьянов заявил, что режим бывшего президента страны Виктора Януковича был честнее и легитимнее нынешних киевских властей. Об этом он написал на своей странице в Facebook. «Федорыч [Виктор Федорович Янукович] вряд ли украл так много, сколько "подняли" новые-старые "друзья народа" под прикрытием войны. Янукович не эксплуатировал патриотизм и не делал себе рекламу на крови. И наконец, Витя не обещал золотые горы, следил за базаром и отвечал за слова», — сказал Касьянов.
  Republic 21 ноября, 23:31
  І як же ж це я посмів запропонувати «надати чинній Владі карт-бла́нш до 2018 року»? Так, наважився, бо не є правомірною «заміна коней на переправі», навіть якщо ці «коні» можуть «понесути награбоване» кудись «на ліво». Чому? Тому що приклад «януковичів» дуже показовий: накрав, утік, але без імпічменту - залишається Президентом України. Владу, у разі невиконання Нею взятих зобов’язань, має звинуватити Конституція і Законодавство України. Україна має бути Правовою Державою. Дві попередні «революційні спроби» переконують у тому, що в українських «революціях» завжди виграють виключно – мерзотники. А якщо до 2018 року «верх візьмуть» олігархи-злодії? Тоді, у 2018 році, народ України зі зброєю в руках має «розібратися» із «конституційним обманом». Життя спрямовує громадян України до реальної боротьби за ПРАВДУ.
  talymon 22 ноября, 00:51
  Позавчора чи вчора Папа Римський дозволив усім католицьким священникам відпускати гріх аборту. То ж принагідно я відпускаю цей гріх і вам. Можете грішити і надалі...
  aetes 21 ноября, 23:08
  З багатьох тисяч учасників Майдану Ви знайшли одного, який заступився за "Витю", і представили його випадкове висловлювання як незаперечний доказ того, що Вітя кращий за Пєтю. Відчувається майстерність професійного пропагандиста. Мабуть, довго шукали, тисячі постів і сторінок fb перешерстили. Чи може у Вас велика картотека курйозів і казусів, і при потребі Ви виймаєте потрібний.
  talymon 22 ноября, 00:55
  Для ліберала, яким ви себе вважаєте, лише один і має значення. Тисячі, маси для нього ніщо. Так говорив Карл Поппер! Всім встати!
  aetes 22 ноября, 10:51
  Карл Поппер так не говорив, це нахабна брехня. Ну що за манера, все перекрутити навиворіт! Значить, по Вашому, значення має один Юрій Касьянов, а всі останні майданівці -- ніщо? Та ще й заявити, що так ліберали вважають!
  aetes 22 ноября, 10:54
  talymon Сегодня, 00:51 «Позавчора чи вчора Папа Римський дозволив усім католицьким священникам відпускати гріх аборту. То ж принагідно я відпускаю цей гріх і вам. Можете грішити і надалі...»
  Сказав соціаліст християнину. Відпустив гріхи.
  aetes 22 ноября, 11:06
  Чимось нагадує те, що Тимошенко про Ляшко сказала: "Я людина віруюча, тому прощаю його." Тільки хто ж повірить, що вона віруюча? Зараз і Петро Симоненко каже, що він віруючий (звісно, в МП а не КП). А Вас, пане talymon, хтось висвятив у сан батюшки, що Ви відпускаєте гріхи?
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Republic 21 ноября, 20:20 Мене – громадянина – хвилюють проблеми державотворення в Україні, тому намагаюся «придумати», як же ж віднайти отой шлях, яким маємо йти до цивілізованності? Сьогодні вже не закликатиму до ІІІ-го Майдану, бо зрозумів, що цей «шлях» вже двічі «тестувався» - і наслідок є «негативним». Вихід на «потрібний» шлях вбачається мені у наступному: 1) оскільки усім в Україні вже є зрозумілим, що народ нарешті усвідомив рівень сплюндрованності України, тому належить надати Владі карт-бла́нш, щоб Вона до 2018 року реалізувала усе, що наобіцяла свом виборцям, за умови, що помилування Їй не буде, у разі невиконання - у повному осязі - обіцяного; 2) до 2018 року, за народною ініціативою, прийняти Виборчий Кодекс України, який 100%-во покарає Владу за Її обман, при будь-якому спротиву Владою здійсненню цього. Так, це шмат великої роботи, але ж він вартий того, щоб реально напружитися. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Voynich 21 ноября, 16:10
  Voynich Вчера, 14:11 «Основные изменения, ради которых народ пойдёт, или, в случае их осуществления действующей властью, не пойдет... В материальной сфере: освобождение малого и среднего бизнеса путём превращения олигархического в частный средний по управлению большим в имущественных интересах Украинского народа с открытием именных (бюджетных) счетов граждан и целевым использование доли гражданина в национальном доходе Украины на уплату медицинской страховки с наивысшим уровнем покрытия и от нетрудоспособности, одноразовую покупку жилья, оплату образования включая первое высшее, и выплату базовой пенсии в размере реального прожиточного минимума. В сфере денег: разделение всей массы обращающейся гривны на деньги производства и деньги в сфере потребления, взятие под полный (по предприятиям) контроль целевого использования денег в сфере производства как имеющих исключительное целевое назначение – обслуживание процесса производства стоимостей (товаров и услуг).»
  Вышеназванные изменения обязаны и могут осуществить Порошенко и Гройсман. Неосуществление ими этих изменений – прямое юридическое основание для их замены Украинским народом непосредственно в форме Майдана как равным перед законом с другими субъектами (юридическими лицами) собственником национальных богатств Украины, имеющим цивильное (хозяйственное) право замены негодных управителей. Но, при условии наличия пары политиков (политических сил), способных и желающих осуществить эти изменения. Тимошенко и, например, Мураев, если договорятся о распределении обязанностей (она – премьер-министр, он - глава верховной рады и и.о. президента) могли бы заменить действующих президента и премьера после их отставки под обязательство реализации вышеназванной программы. Народ в этом случае выступит гарантом решения кадровых вопросов (статьи 5, 69 Конституции), но гражданам нужно разъяснить суть восстановления конституционного строя, а Порошенко и Гройсману дать время подумать, например, до 20.02.2017.
  Republic 21 ноября, 17:55
  УП: «Депутат від "Самопомочі", голова антикорупційного комітету Єгор Соболєв попросив Національне агентство з питань запобігання корупції перевірити відповідність способу життя Юлії Тимошенко її доходам, зазначеним в електронній декларації» - пане Voynich, на чому грунтується Ваше переконання у «чесності та порядності» ЮВТ? Її «щирі прихильники» дивують мені від Померанчової Революції 2004 року.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • aetes 21 ноября, 13:13 Пане talymon! Облишмо жарти з апельсинами, давайте серйозно. Розглянемо реально, що ми маємо. 1) Безсумнівно, що Ви -- прихильник Тимошенко. 2) Безсумнівно, що Ви пропагуєте ідеї Путіна. Як узгоджуються ці два факти? Можливі два варіанти: 1) в цьому питанні Ваша позиція не співпадає з позицією Тимошенко. 2) Ви озвучуєте те, що в Тимошенко на думці. Я не питаю Вас який з цих варіантів вірний, бо Ви приховуєте правду. Доведеться самому вгадувати. Деякі обставини схиляють до того, що ближчий до істини другий варіант. Позавчора на 112-му ведуча спитала Єгора Соболєва, чи вважає він, що Тимошенко агент Кремля, і він не вагаючись відповів "Так". Хтось з присутніх на цьому форумі зазначив, що Тимошенко не популістка, не солідаристка і не соціалістка. Вона авантюристка, здатна швидко переформатуватись. В минулому пості Ви казали, що порятунок України в тому, що Захід і РФ примиряться і домовляться стосовно України полюбовно. Схоже, вона готується в разі приходу до влади змінити вектор з зах
  aetes 21 ноября, 17:10
  Вибачаюсь, справи відволікли. Зверніть увагу на те, як в пості 16:10 пан Voynich намагається Тимошенко з Мураєвим поженити. Інтуїтивно відчуває спорідненість душ.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • aetes 20 ноября, 23:56
  talymon Сегодня, 23:48 «Все було б, бо тоді б ви кинули...»
  Отже, що я кинув би?
  talymon 21 ноября, 00:23
  Те саме, що кинув Коломієць.
  aetes 21 ноября, 00:47
  Ну добре, припустимо кинув би. А наколоті апельсини звідки я взяв би?
  talymon 21 ноября, 21:59
  Взяли б ненаколоті і самі б накололи: кожен ваш тут пост без перебільшення є наколотим апельсином. Можете зараз- і тоді змогли б.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • talymon 20 ноября, 18:00 Не був студентським майдан од початку! Читаємо: «Наталя Соколенко, журналістка, громадська активістка, член партії "Демократичний альянс" : Чому так багато людей вийшло на Майдан? Мустафа Найєм написав у Фейсбуці свій заклик: "…Хто сьогодні до півночі готовий вийти на Майдан? … Зустрічаємося в 22.30 під монументом Незалежності", – і його, як ми потім з’ясували, побачила одна людина – Володимир Коломієць, який коли й був знайомий із Мустафою, то побіжно (тобто він Мустафу знав, а той його навряд чи). От Коломієць узяв своїх власних 600$ і кинув на рекламу цього допису, і тому цей заклик замість кількох тисяч побачили 100 000. Відповідно, зі ста тисяч – одна назбиралася.» Де тут студенти? Хто не бачив фото Мустафи, який сидів з мішочком з прапорцями Євросоюзу під стелою Незалежності і роздавав ті прапорці усім бажаючим? Не впізнали? Направляюча і керуюча рука Пінчука і кучмістів. Від самого початку майдану! А вже потім «керманичі» долучили студентів, дітей, підставили їх під кулі…
  Panikovski 20 ноября, 20:35
  "Во всем виноват Чуб ...Пинчук!"))
  talymon 20 ноября, 20:53
  "Кров людська не водиця" (М. Стельмах)
  Карнутдинов Мурад 20 ноября, 21:48
  Ну, фігню-то навіщо видавати за правду? Ви б ще Висоцького процитували: "Это все придумал Черчиль в восемнадцатом году..." Тим більш не варто юродствовать на крові простих людей. Просто будьте трохи думайте хоча б (хто б ви не були)*.
  talymon 20 ноября, 23:42
  «- Немає жодної людини в Україні, яка могла б сказати, що мріяла про таку Україну. Часом думаєш, що ти в кошмарному сні. Дуже тяжко на це все дивитися.» Це «придумав» метр української літератури Іван Драч рівно рік тому… А це приблизно тоді ж написала юна Анастасія Дмитрук, перу якої належить також вірш «Никогда мы не будем братьями»: /Маски сорваны– верить некому./ Разбиваются птицы об лёд./ Поспешили к новому, светлому –/ оборвался беспечный полёт./ Кто у власти - все куплены-проданы,/ наши сотни ложатся в ряд./ Вместо аистов - в небе вороны./ Души светлые не горят./ Навсегда мы с тобой свободные./ Мы с тобой – молодые ветра./ Нас шакалы пасут голодные,/ полосатая их чума./ Мы восстанем все миллионами -/ бесконечный один отряд./ Мы пойдем вперёд батальонами,/ мы за всех отомстим ребят./ Маски сорваны. лживые,/ грады, мины, за боем бой./ Только мы уже не игривые./ Теперь хищники мы с тобой./
  aetes 20 ноября, 22:32
  Тобто, якби Коломієць не інвестував свої 600 дол., нічого й не було б.
  talymon 20 ноября, 23:48
  Все було б, бо тоді б ви кинули...
  aetes 21 ноября, 00:06
  Товаріщ явний неадекват. Накидав купу всілякої нісенітниці про Майдан в стилі путінської пропаганди й авторитетом Драча й Дмитрук підкріплює.
  aetes 20 ноября, 22:29
  Пане talymon! Ви ж доводили що направляюча й керуюча рука була з Держдепу США. Чому вирішили на Пінчука й кучмістів перекласти?
  talymon 21 ноября, 00:18
  Я нижче вже цитував Олександра Охріменка про роль олігархів. А держдеп? Держдеп Януковича й поставив. Ну, звичайно, не без участі олігархів. Якщо пригадаєте, то найбільш на виборах агітували за Януковича навіть не регіонали, а Кучма і Ющенко (вірніше, проти Тимошенко, і що Кучма після "перемоги" Януковича заявив, що до влади прийшла його команда) І не бачив держдеп за Януковичем ніякого зла, чи прощав йому будь-яке зло, доки він тримав курс на Європу чи на відрив від Росії. Але коли його Путін нагнув, все змінилось. І це при тому, що він не зробив нічого, що виходило б за рамки його повноважень. Тому для його повалення і була задіяна політтехнологія майдану (а це Пінчук!). Отже Янукович скоріше жертва- жертва обставин, тобто жертва одночасно ФСБ, держдепу і кучмістів. А "свої" олігархи, які за його спиною також по-хижацьки грабували Україну, його хутенько також зрадили, також зреклися його... Взагалі-то доля Януковича, починаючи з дитинства, проситься стати симфонією: людина і фатум.
  Republic 21 ноября, 11:53
  «Взагалі-то доля Януковича, починаючи з дитинства, проситься стати симфонією: людина і фатум» - не «підспівуйте» (на кшталт Га́нни Микола́ївни Ге́рман: «сучасна молодь має брати приклад з Віктора Федоровича») олігархам-злодіям, які бачать виключно «фатум» (а саме: «примушування, несвободу»), у подіях їхнього «бурхливо-бандитського» дитинства: «шапкорадство», «гвалтування», «калічення слабшого», «розбій» та багато, багато… інших «фатумних принад».
  aetes 20 ноября, 22:46
  Тут явно не вистачає наколотих апельсинів, про які розповідала Людмила Янукович.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
Останні новини
USD 26.55
EUR 28.89