Ненауковий детектив

Віктор Власов 9 серпня 2013, 19:35
рейдер

Читайте також

Бути власником у нашій країні не дуже комфортно. Практика майже щоденно свідчить, що в умовах держави Україна свою власність необхідно невсипущо стерегти й охороняти. Занадто багато охочих її красиво "віджати", а якщо надумав пручатися віроломному вторгненню непрошених гостей, то ласкаво просимо — отримайте ярлик рейдера. Тобто історія протистояння свідомо вивертається навиворіт, факти пересмикуються, і вже дуже важко зі сторони зрозуміти, хто ж насправді грішний.

Останньою точкою прикладання сил "небайдужих до чужого" стало і державне майно. Тема актуалізувалася після зняття мораторію на відчуження державного майна при ліквідації бюджетних організацій і досі тримає в напрузі їх керівників.

Нічний дзвінок керівництву DT.UA. Повідомлення про рейдерське захоплення приміщення Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України на вул. Леонтовича, 5 у м. Києві. Їдемо за вказаною адресою, безперешкодно входимо в приміщення й ознайомлюємося з роботою комісії, яка з 6 серпня (згідно з розпорядженням №534 президії Національної академії наук України) проводить перевірку діяльності інституту.

Академіки, професори, спеціалісти з питань управління власністю, ведення фінансів та бухгалтерського обліку, що ввійшли до складу комісії, шоковані неповагою до себе та рішень керівництва НАН України, проявленою вчорашнім керівництвом інституту. За їхнім свідченням, апогеєм конфлікту стала ніч із 7 на
8 серпня, після того, як президія НАНУ своїм розпорядженням №543 відсторонила ученого секретаря інституту Наталю Грущинську від виконання обов'язків директори Інституту світової економіки і міжнародних відносин. Але про все по черзі…

Відразу скажемо, що познайомитися з колишнім керівником інституту нам так і не вдалося. Востаннє її бачили в установі тієї фатальної ночі, коли вона оголосила себе заручницею, а на телефонні дзвінки з редакції не відповідала. Тому з версією того, що сталося, DT.UA ознайомилося під час розмови з членами комісії.

"21 червня 2013 р. на посаду виконувача обов'язків директора інституту було призначено вченого секретаря цього ж інституту доктора економічних наук Наталю Миколаївну Грущинську. І з того моменту зафіксовано багато фінансових порушень. Зокрема, не виплачувалася заробітна плата, не було здано піврічні звіти в казначейство й президію, що є грубим порушенням. Не складено штатного розпису інституту.
В. о. директора відмовлялася оформляти право фінансового підпису в казначействі. Доходило до того, що було складено відомості, нараховано зарплату, але виплати не проводилися. Тоді як на рахунок інституту в Держказначействі гроші надходили в повному обсязі і вчасно. Ба більше, у казначействі дивуються, що гроші академії лежать без руху", — каже Святослав Князєв, секретар комісії.

"У штаті не залишилося людей, котрі могли б нарахувати й виплатити зарплату…", — роз'яснює член комісії Тетяна Єфименко, президент ДННУ "Академія фінансового управління" Міністерства фінансів України.

Члени комісії, котрі перевіряють діяльність інституту, не отримавши чіткої відповіді на свої запитання, запідозрили за такою організацією роботи наукової установи свідому діяльність із доведення її до банкрутства, вслід за чим підуть з молотка за борги приміщення та майно. Реакція керівництва НАНУ на таку перспективу не забарилася. Уже 7 серпня о 15.40 у приймальні інституту було зареєстровано розпорядження №543, яким на посаду його керівника призначався доктор економічних наук професор Олег Гаврилюк.

Однак Н.Грущинська назвала нелегітимним розпорядження про своє відсторонення з тієї причини, що його підписав не Борис Патон (перебуває у відпустці), а академік Валерій Геєць, тимчасовий виконувач обов'язків президента НАНУ. Після чого зникла в невідомому напрямку з очей членів комісії та новопризначеного керівника, не передавши їм печатку й документацію інституту. Вони не отримали навіть ключів від приймальні, архіву та інших кімнат інституту й тому мусили звернутися в МВС із заявою про те, що відбулося, та з попередженням про можливі провокації. Зробили також обхід приміщення, опечатали двері в кімнатах і розійшлися, залишивши на чергуванні новопризначеного керівника О.Гаврилюка.

"О 3.00 ночі 8 серпня у двері почали стукати невідомі особи, — згадує Олег Гаврилюк. — Вони кричали, що в приміщенні утримують заручників. Після прибуття наряду міліції я відчинив двері. Доки говорив із міліцією, двоє невідомих у цивільному пробралися в приміщення інституту й побігли нагору. Виявилося, що за опечатаними дверми архіву, з ключами від них, ховалися… розшукувана нами Грущинська та начальник архіву".

"Зазначте, за словами чоловіка п. Грущинської, він підтримував із нею зв'язок по мобільному телефону з 10 год. вечора. Міліція склала акт, зафіксувавши, що жодного утримання або насильства не було. Ба більше, "заручники" не захотіли написати заяву міліції про своє утримання", — додає Святослав Князєв.

Життя в Інституті світової економіки поступово нормалізується. Незабаром буде виготовлено дублікат печатки, запрошено бухгалтерів, співробітники отримають належну заробітну плату. Буде також наведено лад у відносинах із орендарями інституту, які чомусь не платили за надані їм площі.

Членам комісії незрозуміло тільки, чому їх, учених зі ступенями, які представляють інтереси НАНУ, в цій, загалом-то, прозорій історії намагаються представити рейдерами. Адже питання призначення, відсторонення або звільнення керівника інституту, який входить у структуру НАНУ, що є вищою державною науковою організацією України, — річ суто внутрішня. Тут, на відміну від порядку, який діє для комерційних структур, навіть до державного реєстратора ходити немає потреби.

"Інститути підвідомчі Академії наук, і, щоб звільнити тимчасового виконувача обов'язків директора, достатньо лише розпорядження президії. Все, що відбулося, стало можливим тільки тому, що людина не захотіла передавати повноваження, — каже голова комісії академік НАНУ Елла Лібанова. — Нині стоїть завдання забезпечити схоронність приміщення академії і виплату співробітникам інституту зарплати, яку вони востаннє одержували в середині червня. Хоча після того, як нас намагалися видворити з приміщення інституту, відключали електрику, а потім взагалі влаштували цирк із "заручниками", ми не виключаємо нових провокацій. І таким діям відстороненого керівника мають дати оцінку компетентні органі…"

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
46 коментарів
  • prosto 11 ноября, 20:12 http://www.kommersant.ua/doc/2340371 Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • варя 2 октября, 10:23 Зараз в Інституті діються страшні речі! Пан Гаврилюк блокує всю діяльність! Люди звільняються пачками! Так може цього і треба президії? Після масових звільнень, відбудеться закриття Інституту і його можна буде розформувати під крило ГЕєця і Лібанової! Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • небайдужий 22 августа, 13:50 Було би непогано, якщо би редакція ДТ і надалі відстежувала події в цьому інституті. В ньому на днях знову змінилась влада, і нова адміністрація на сайті інституту виклала відскановані документи, в яких йдеться про порушення старої адміністрації на чолі з академіком Пахомовим: http://iweir.org.ua/ Ще з"явились публікації про інститут в інтернеті теж з конкретними документами: "Один із інститутів НАНУ хочуть ліквідувати" тут: http://avtonomia.net/2013/08/21/odin-iz-institutiv-nanu-hochut-likviduvati/ і ще тут: http://avtonomia.net/2013/08/21/chinovniki-ta-kapitalisti-hochut-zakriti-akademiyu-nauk/ Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • НІНА 18 августа, 00:47 прочитавши дані матеріали, можна зробити висновки що там просто люди воюють один проти одного незнати за що! реально написали повний "БРЄД". Особливо що це угрупування повязане з Мельником...певне вони й допомогли йому втікти з Києва....ха-ха-ха...... Відповісти Цитувати
  • Надія 17 августа, 11:17 Прочитала матеріали на “форумі” . Мабуть, Грушинська щось таке робила, що не влаштовувало компанію Лібанова-Князєв-Пахамов-Гресь, то вони так швиденько й зняли її, щоб прикрити свої махінації! Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • небайдужий 16 августа, 14:24 Кому цікаво -- а для автора цієї статті Віктора Власова і редакції обов"язково!!! - на "Форумі Чесних Людей" виклали інформацію про порушення в цьому інституті з посиланням на реальні документи: Конфлікт в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України http://forumtp.net/index.php?option=com_k2&view=item&id=5702:Konfl%D1%96kt_v_%D0%86nstitut%D1%96_sv%D1%96tovo%D1%97_ekonom%D1%96ki_%D1%96_m%D1%96zhnarodnih_v%D1%96dnosin_NAN_Ukra%D1%97ni&Itemid=135&tmpl=component Форум чесних людей http://forumtp.net/ Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Ірма 16 августа, 07:47 Як по маєму, так мало хто, з новоспечених академіків чи член- корів може похвалитися глибокими розробками. Наприклад, та ж єфименко- що розробила податковий кодекс? Да такий, що народ на майдан вийшов! Вона без свого штату працівників ( які бояться її) ніщо. Які її досягнення? Відмивати гроші та не забувати ділитися зі своім дружком геєцем. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Мотя Львівна 15 августа, 19:11 Список академіків і член-корів. які становлять для науки 0: Литвин Володимир Михайлович - вічний депутат; Олійник Борис Ілліч - співець комуністів; Азаров Микола Янович - землекопач з нечерноземья; Довгий Станіслав Олексійович Мунтіян Валерій Іванович - вічний мінтіян - мінекономіки Осауленко Олександр Григорович -держстат Симоненко Валентин Констянтинович -Рахуй Слюсаренко Оксана Олександрівна - це взагалі позор Академії. Теперішній посол в Чорногорії. Дружина авксентьєва - заст Кабіміну. Подружка табачника. Головне - що вона по відділенню економіки не пішла, бо економісти таке чудо б не пропустили, а пішла по відділенню права, філософії і тд. Сама нічого не написала -ПОЗОР. Скоро і ФЕМЕН хай беруть в академіки Відповісти Цитувати
  • Слова 15 августа, 10:06 Слухайте, пояснить мені , для чого існують відділення в системі академіі наук? Якщо є інститут, який має свої напрямки роботи, свої зв'язки, отримує кошти з державного бюджету через академію, так де тут необхідність присутності відділення? Зайвий абсолютно орган чи додаток. Погоджуюсь з висловлюваннями, що академію слід реформувати! Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • зола 15 августа, 00:07 Статья не понятно про что. Заказная 100%. Интересно, сколько Либанова выложила? Разорила академию тысяч на 12 гривен, наверное. Хотя почему академию, может своя шкура дороже и со своего кармана выложила. А этот Святослав Князэв, что за прихлебатель? Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
Останні новини
USD 26.73
EUR 28.60