Нова Конституція – єдиний запобіжник від диктатури

Володимир Гройсман 6 серпня 2015, 12:27
Конституция
Володимир Гройсман закликає депутатів підтримати зміни до Основного Закону

Читайте також

 

Конституційний Суд дав позитивний висновок на проект змін до Конституції в частині децентралізації влади. Тим самим врешті решт було дано зелене світло реформі, метою якої є формування в Україні повноцінного місцевого самоврядування європейського зразку. У нас з'явився шанс зробити крок до європейського майбутнього, до якого ми так прагнемо.

Зелене світло? Так, але майже! Бо від остаточного запуску цієї реформи, реалізувати яку Україна так і не спромоглась за усі роки незалежності і лише зараз змогла підійти до її реалізації як ніколи близько,  нас тепер віддаляють лише два голосування у Верховній Раді. Лише два – не менш ніж 226 голосів на поточній сесії у серпні і 300 на наступній, очевидно у вересні-жовтні.

Напередодні цих двох надзвичайно відповідальних голосувань хотів би публічно звернутись до колег народних депутатів з закликом усвідомити, яку роль в історії України вони мають намір для себе обрати -  підтримавши реформу, або ж її заблокувавши.  

Мова ж іде про дійсно історичне голосування. Створення повноцінного місцевого самоврядування назавжди підведе риску під нашим радянським і пострадянським минулим і зробить незворотним перетворення України у справжню європейську державу.  Провал же цієї реформи знову відкине Україну на роки чи навіть десятиліття назад.

На жаль,  критична важливість саме цієї реформи для європейського розвитку України далеко не завжди усвідомлюється. Справа в тому, що усі ми, хто більшу, хто меншу частину свого життя прожили в радянському та пострадянському суспільстві. Тому ми не в повній мірі розуміємо, що сильне місцеве самоврядування – основа європейської демократичної культури і запобіжник від будь-яких спроб узурпації влади. 

Усі тоталітарні режими не випадково прагнули знищити місцеве самоврядування, або принаймні обмежити його розвиток. Вони будь-якими способами прагнули обмежити громадську активність людей, а тим більше спільні активності об'єднань громадян. Вони прагнули перетворити суспільство у контрольовану та керовану масу  ізольованих один від одного індивідів, у якій, за влучним висловленням видатної дослідниці тоталітаризму Ханни Арендт, "приватною особою залишається тільки той, хто спить". Для таких режимів місцеве самоврядування, яке виховує свідомих і активних громадян, яке привчає їх до спільних дій, яке дає їм відчуття свого права впливати на владу і контролювати її дії, - лютий ворог.

Тоталітарна модель організації суспільного життя, яка була закладена радянським режимом, - це свого роду "матриця". Минають роки, а "матриця" живе – в наших головах, в наших страхах (про це – пізніше!), в наших звичках, в елементах суспільної організації, яка нас оточує понині. І ця "матриця", допоки вона не зламана, знову і знову відроджує сама себе - у вигляді нових пострадянських режимів.  

Зупинка цього відтворення режимом самого себе, де-узурпація влади ніколи не відбудеться повністю, поки між державою і громадянином не повстане запобіжник - повноцінне місцеве самоврядування. Саме у цьому і полягає ключова роль реформи місцевого самоврядування для нашого майбутнього і небезпека її провалу.

Не зробимо реформу сьогодні – запустимо новий цикл: знову узурпація -  знову режим – знову майдан. Тільки уже нарешті варто нам усім зрозуміти, що після кожного такого витка ми падаємо усе нижче і нижче і виснажуємо суспільство все більше і більше!

Якщо реформа відбудеться – а я в цьому твердо впевнений - і  громади врешті отримають повноцінне самоврядування, повернути стару систему буде уже неможливо. Той, хто відчув смак свободи, уже ніколи не стане знову рабом системи. Ми отримаємо повноцінне, сильне громадянське суспільство, яке і є основою будь-яких справжніх демократичних держав. Сильних і стабільних – таких, якою ми хочемо бачити і Україну.

І ось, коли ми опинились уже в одному кроці від по справжньому революційної зміни системи публічної влади в Україні, почали лунати голоси, які закликають нас зупинитись і не робити цього кроку! Не робити, бо мова навпаки нібито йде про… узурпацію!

Парадокс полягає в тому, що Венеційська комісія, чи не найавторитетніша міжнародна інституція в питаннях конституційного права, визнала зміни до Конституції такими, що повністю відповідають європейським стандартам, а деякі наші вітчизняні фахові юристи побачили у них тільки негатив. Запропоновані зміни  підтримали численні європейські і міжнародні експерти, але й це теж, як виявилось, не аргумент для деяких наших політиків, хоча досі вони завжди декларували свою готовність дослухатись до європейських партнерів. Більше того, зміни до Конституції в частині децентралізації привітали усі три провідні асоціації органів місцевого самоврядування, а наші критики змін до Конституції, які часом мають лише теоретичне уявлення про те, як функціонує місцеве самоврядування, продовжують твердити своє. Щоб не відбувалось, а Баба Яга проти!

Я не вірю в те, що мова тут йде про відкрите фальшування. Наразі не хочу вірити!  Я сподіваюсь, що тими, хто сьогодні виступає проти змін до Конституції,  лише керує той страх, про який я говорив вище. Через цей страх перед узурпацію влади, який у нас уже майже на генетичному рівні, ми іноді готові бачити її навіть там, де її немає й близько. Нам ввижаються монстри, які є лиш плодом нашої власної уяви. І цей страх, як і будь-який страх, сковує, заважає йти вперед, примушує боятись черговий раз помилитись.

Значно більші загрози – і не віртуальні, а абсолютно реальні – виникнуть, якщо ми цього кроку не зробимо. Потакання власним надуманим страхам – це політичний інфантилізм, який може обернутись для держави достатньо плачевними наслідками.

Хотів би ще раз відзначити, що на карту поставлена не тільки доля реформи місцевого самоврядування. На карту сьогодні поставлено значно більше. Так склалось, що саме доля реформи місцевого самоврядування сьогодні стала лакмусовим папірцем для того, щоб і наше суспільство, і наші міжнародні партнери змогли оцінити потенціал України йти європейським шляхом.

Життя влаштоване так, що ми не можемо стояти на місці.  Ми можемо йти вперед або відкочуватись назад. Втрачені Україною роки – це саме роки, коли ми не наважувались йти вперед і як наслідок падали у все глибшу прірву. Коли сьогодні знову говорять: "Давайте почекаємо, ми не готові, куди нам поспішати!" – то це, на мій погляд, не обережність, а заклик до ще глибшого падіння.

Наслідком можливого провалу голосування за зміни до Конституції, провалу реформи децентралізації – а я ще раз повторюю, що в такий варіант розвитку подій я не вірю! – може стати, перш за все, глибоке розчарування українського суспільства.

Сьогодні люди критикують владу за надто повільні реформи – але вони не втратили надію. Перші кроки на шляху децентралізації уже відбуваються і – хоча б в певній мірі -  відчуваються. Динаміка процесу об'єднання громад говорить про те, що реформа поступово набирає обертів. Соціологія свідчить, що за останні півтора року змінилось і суспільне сприйняття реформи – вона стала однією з найбільш затребуваних і очікуваних. Чи пробували ви затягнути стоп-кран у потязі, який уже набрав оберти?!  

Зупинка реформи децентралізації неминуче відобразиться і на вірі в успіх інших реформ. Щоб хто не говорив про роботу сьогоднішньої Верховної Ради і про сьогоднішню коаліцію, але є один факт, з яким важко сперечатись, - досі жоден справді реформаторський закон не був провалений! Так, далеко не все з того, що потрібно було б прийняти, уже прийнято. Для здійснення програми реформи необхідно прийняти декілька сотень законів.  Далеко не усі з них підготовлені. Далеко не усі з тих, які зареєстровані, належної якості, і тому досі опрацьовуються. Але все те, що дійсно необхідне і де була досягнута належна якість, виходило в зал і підтримувалось.

Але це був лише попередній іспит! Тепер наступив момент істини. Зміни до Основного Закону – це перше рішення такого рівня, яке потребує дійсно консолідованої позиції народних депутатів.  Консолідованих 300 голосів. І позиції навіть не партійної, а громадянської. Це тест для українського парламенту і для кожного народного депутата. За тим, як він буде складений кожним депутатом, дивитиметься не тільки усе українське суспільство, будуть дивитись наші друзі і партнери і наші вороги. Це тест для України на її готовності проводити дійсно системні реформи.

Я свідомо сьогодні не наводжу ще раз контраргументи на ті випади, які звучать на адресу змін до Конституції. Уже всі аргументи наведені не раз. Уже все сказано. І той, хто хотів почути ці аргументи, їх почув.

Лише про один момент хотів би сказати наостанок. Про фейк щодо особливого статусу Донбасу в Конституції.  Так ось - жодного особливого статусу там немає! Хто не вірить – нехай ще раз вичитає проект змін до Конституції і сам переконається. В перехідних положеннях є лише посилання на Закон щодо особливостей місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Особливості місцевого самоврядування і особливий статус далеко не одне і те ж. Повноваження місцевого самоврядування визначаються Конституцією, а особливий статус стосується особливостей здійснення державних функцій і наділення території частково державними ознаками. Іншими словами, особливості місцевого самоврядування жодним чином не торкаються унітарності української держави, а особливий статус це автономізація і крок до федералізації. Цю різницю повинні би розуміти наші депутати, серед яких немало фахових юристів!

І знову не хочу вірити у те, що йде свідома підміна понять. Невже ті ж страхи?! Невже ще один прояв нашого політичного інфантилізму?!

Думаю, що більшість моїх колег депутатів розуміє, що, починаючи агресію на сході України, Росія не прийшла лише за Донбасом. Її метою було і є завадити перетворення України в успішну європейську державу, на фоні якої кожному буде зрозуміла убогість створеного в РФ режиму.  Війна чи її постійна загроза – це спосіб виснажити економіку України, деморалізувати її громадян, ускладнити процес проведення реформ.

Однією з пасток, які нам розставили, є прив'язка реформи децентралізації до питання Донбасу. Сьогодні ми майже уникли цієї пастки. В результаті значних дипломатичних зусиль ми досягли того, що закладена до змін до Конституції (перехідні положення) формула щодо особливостей місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визнана міжнародною спільнотою як крок України до виконання Мінських домовленостей (що, до речі, не привело у захват Росію). Ми знайшли свою гібридну відповідь на їхню гібридну війну!

Тепер у наших міжнародних партнерів є додатковий аргумент тиску на Росію з метою примусити її припинити агресію. А тим часом у нас є можливість провести реформу, провести реформу децентралізації, яка потрібна мільйонам українців, а не тільки і не стільки Донбасу.

Але я знову вжив слово "майже". Майже, бо власними руками ми можемо загнати себе назад у пастку, з якої не так просто вдалось знайти вихід. Про те, що ці зміни до Конституції не слід приймати, майже в унісон кричать росіяни та їхні найманці на Сході – зрозуміло чому, і деякі наші депутати. Чому кричать останні? Не зрозуміло.

І це ще один привід задуматись, яку позицію зайняти щодо підтримки змін до Конституції. Я впевнений, що можливому провалу голосування у Росії будуть аплодувати. І не тільки тому, що ми своїми власними руками зупинимо одну з найбільш небажаних для Росії наших реформ. Ми ще й до того дамо нашим недругам додатковий привід звинуватити Україну в небажанні виконувати Мінські домовленості, і тоді посиланням на особливості місцевого самоврядування ми уже точно не відбудемось.

Ось і виходить, що в тій точці, коли має відбутись голосування за зміни до Конституції в частині децентралізації, сходиться багато різних ліній, які впливають на майбутнє України. Це розвилка, поворотний момент.  Саме тому я і звертаюсь до колег депутатів – як би пафосно це не звучало, від цього вашого голосування залежить доля України. З ким ви – з тими, хто не хоче випустити Україну з обіймів "великого брата", чи з тими, хто прагне відкрити їй двері до її європейського майбутнього?

Теги:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
22 коментаря
 • New1 14 августа, 12:28 To Anatolii. __ УП glok _ 14.08.2015 11:43 "Найбільше роздратування в мене викликають такі "українці з полонин", які вважають, що ось прийде добрий дядько, та все тут за нас поробить...Наприклад, варто тільки вступити до ЄС -а Європу в нас вже будуватимуть європейці, а ми житимемо на усьому готовенькому. Чи - хтось знищить або залякає Путіна, а потім віддасть нам на шару Крим. Ні, шановний! І Європу в себе ніхто нам не заважав будувати чверть сторіччя, а ми замість другої Фінляндії побудували ОЛІГАРХАТ, і РФ завжди буде нашим сусідом і матиме власні інтереси, і ніхто її не розбомбить на нашу радість... Тому, ПАРАЗИТИЗМУ - "НІ !". " Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • anatolii 10 августа, 21:50 Ну на що здатен Гройсман? Згідно його декларації про доходи він заробив більше мільйона переважно на здачі майна в оренду. Це ж скільки потрібно було набудувати собачих будок (Порошенко), щоб на здачі їх в оренду отримати такий річний дохід? Не кращі й інші з команди менеджерів диявола, що нині заправляють, верховодять в Україні.....І вони навіть не підозрюють, що світ давно знає ким вони чи їм подібні є насправді і на що вони і їм подібні здатні. Знає, що є вони "ніщо" і що "ні на що" вони не здатні. Бо у них немає ні душі, ні серця, ні глибини, бо усі вони лише пласкі маріонетки... Вони усі живляться гарячою кров'ю патріотів, вони не відкидають тіні!!! "Чем ближе государство к падению, тем многочисленнее его законы." (Тацит) "Всеобщий закон, закон законов – это закон преемственности, ибо что такое, в конечном счете, настоящее, как не росток прошлого?" (Уитмен) "Государство есть сила. Это – его главное. Поэтому единственная порочность государства – его слабость." (В.В. Розанов)
  New1 11 августа, 15:21
  www.ridnavira.org СХАМЕНІТЬСЯ, СЛОВ’ЯНИ, ТА ПРОКИНЬТЕСЯ, ЩОБ НЕ ЗАГИНУТИ! ( Сергій Кириченко)
  New1 11 августа, 15:53
  www.ridnavira.org Декларація всенародного руху за відновлення конституційності і законності в України на Майдані Незалежності у м.Києві "За так званої "незалежності" останні 20 років проти українського народу і української державності ведеться нова, надсучасна форма війни – незрима, але загибельна для нашого народу - війна духовна, політична, дипломатична, економічна, інформаційна, психотронна, генетчна та інша з метою знищення українського народу і заволодіння ресурсами держави Україна. Захоплені під гаслами "демократії" владні структури, починаючи з 1990-х років боротьби за незалежність України, порушуючи Конституцію України, стали зброєю проти народу, паразитами його підйомної сили. В Україні оголилась справжня, облудна сутність сучасної «демократії» – як системи панування організованої малої групи над більшістю, використовуючи технології поневолення суспільства і впливу на свідомість людини."
  anatolii 11 августа, 21:09
  Перші цвяхи у труну православної слов'янської цивілізації забила московська гебня, що руками пітерсько-московських реформаторів організувала розвал Союзу і запровадила інститут приватної власності єдино з метою заграбастати до своїх кривавих пазурів усе те, що було створене на території СРСР не одним поколінням слов'ян і не тільки, чим порушила, вбила безліч базових засад цієї самої цивілізації, зробивши її уразливою для зазіхань цивілізації Заходу. Путін зрозумів це лише зараз, коли виправити вже неможливо нічого. А своєю дикою і безглуздою агресією в Україні, зумовленою саме усвідомленням неминучості підпадання Росії, а значить і її нинішніх, без жодного сумніву тимчасових, володарів під у кращому випадку протекторат Заходу, він, Путін, вбиває у труну православної слов'янської цивілізації цвяхи останні. У кращому випадку всіх нинішніх вершителів долі росіян і володарів всєя Расєї очікує доля Романа Абрамовіча- перебратися у заслання у Лондон, щоб там серед розкоші і сконати...
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • lesya 10 августа, 18:14
  Miroslav Вчера, 09:50 «Конституционное право на интернет это электронный документооборот в государстве: справка о составе семьи по интернету, открытие и закрытие предприятий по интернету и другие нововведения от грузинской команды "реформаторов" - что их "реформы" без интернета? Это дистанционное образование: можно не ходить, например, в школу за сколиозом и заразой и обязательно по месту регистрации, а можно выбирать самую лучшую школу и по скайпу здавать экзамены. Это право делает необязательными паспорта-книжечки, удостоверения-"корочки"; главное электронный документ, подтверждающий личность. Это право делает открытыми для любого пользователя интернета госзакупки. Это право сделает закон не законом пока он не будет опубликован на определенном сайте, а не в каком-то "Голосе Украины". И т. д. __ А кому нужна эта децентрализация? По этой статье у меня сложилось такое впечатление, что она нужна Председателю ВРУ и еще некоторым депутатам. А гражданам Украины что надо?»
  Не надо преувеличивать электронный документооборот как суть реформы, в том числе и с коррупцией Вы помните параллельный сервер? Так вот я УТВЕРЖДАЮ, что электронный документооборот при наличии коррумпированного общества ДАЕТ В РАЗЫ БОЛЬШУЮ КОРРУПЦИЮ. А я за то, чтобы дети ходили в школу, потому что это дает детям навык общественного. По-поводу всяких там децентрализаций и т.д. Тут я с Вами согласна - ТОЛЬКО РЕАЛЬНЫЕ ПРАВА И СВОБОДЫ ГРАЖДАН дают демократию. А это в первую очередь ЭКОНОМИЧЯЕСКАЯ СВОБОДА ГРАЖДАН!!! Про экономику - молчим, потому что люди НИЧЕГО НЕ ИМЕЮТ, а некоторые в это время наваривают по-черному, НИЧЕГО В экономике не делают, более того, делают вред, но себе складывают, ждать мы не можем, 24 года - целая потерянная жизнь, мой совет Яценюку - подавайте сейчас в отставку, вместе с Абрамрвичусом, Розенко, (Авакова еще можно оставить) - не ждите, Вы не справляетесь, лучше будет, если отдадите бразды более подготовленным людям.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Miroslav 9 августа, 09:29 Эта децентрализация не нужна гражданам Украины сейчас. Более того, эта децентрализация не является реформой. Потому что любая государственная реформа расширяет права и свободы граждан. А какие конституционные права получают граждане Украины по этой децентрализации? _ Чучелом диктатуры можно пугать только инфантильных. В любой стране мира защитой от диктатуры являются широкие права и свободы граждан: чем больше прав у граждан, тем меньше вероятность появления диктатора. И не имеет никакого значения, централизованная эта страна или децентрализованная. __ Если бы в Украине избранная власть интересовалась потребностями граждан Украины в реформах, то этой децентрализации не было бы вообще. По моим наблюдениям за СМИ и из разговоров лично у меня сложилось впечатление, что единственная реформа, к-ая действительно интересует граждан Украины, является конституционное право на интернет.
  Miroslav 9 августа, 09:50
  Конституционное право на интернет это электронный документооборот в государстве: справка о составе семьи по интернету, открытие и закрытие предприятий по интернету и другие нововведения от грузинской команды "реформаторов" - что их "реформы" без интернета? Это дистанционное образование: можно не ходить, например, в школу за сколиозом и заразой и обязательно по месту регистрации, а можно выбирать самую лучшую школу и по скайпу здавать экзамены. Это право делает необязательными паспорта-книжечки, удостоверения-"корочки"; главное электронный документ, подтверждающий личность. Это право делает открытыми для любого пользователя интернета госзакупки. Это право сделает закон не законом пока он не будет опубликован на определенном сайте, а не в каком-то "Голосе Украины". И т. д. __ А кому нужна эта децентрализация? По этой статье у меня сложилось такое впечатление, что она нужна Председателю ВРУ и еще некоторым депутатам. А гражданам Украины что надо?
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • talymon 8 августа, 20:07 Продовження:.... Таково послание британского и американского народов всему человечеству. Давайте же проповедовать то, что мы делаем, и делать то, что мы проповедуем." (из Фултонской речи Черчилля) А ось це від Рейгана: "Freedom is never more than one generation away from extinction. We didn't pass it to our children in the bloodstream. It must be fought for, protected, and handed on for them to do the same, or one day we will spend our sunset years telling our children and our children's children what it was once like in the United States where men were free." —President Ronald Reagan "You and I have a rendezvous with destiny. We will preserve for our children this, the last best hope of man on earth, or we will sentence them to take the first step into a thousand years of darkness. If we fail, at least let our children and our children's children say of us we justified our brief moment here. We did all that could be done." —President Ronald Reagan А куди крокуємо ми? Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • talymon 8 августа, 19:58 "Мы должны неустанно и бесстрашно провозглашать великие принципы свободы и прав человека, которые представляют собой совместное наследие англоязычного мира и которые в развитие Великой Хартии, Билля о правах, закона Хабеас Корпус, суда присяжных и английского общего права обрели свое самое знаменитое выражение в Декларации Независимости. Они означают, что народ любой страны имеет право и должен быть в силах посредством конституционных действий, путем свободных нефальсифицированных выборов с тайным голосованием выбрать или изменить характер или форму правления, при котором он живет; что господствовать должны свобода слова и печати; что суды, независимые от исполнительной власти и не подверженные влиянию какой-либо партии, должны проводить в жизнь законы, которые получили одобрение значительного большинства населения либо освящены временем или обычаями. Это основополагающие права на свободу, которые должны знать в каждом доме. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Юрий Николаевич Корнилов 8 августа, 11:43 Мой комментарий появился только через 12 часов. Видимо, потому, что я предложил альтернативный материал против статьи Гройсмана, где он, к сожалению, лукавит с начала до конца. Честно говоря, никак не ожидал подобную статью в "ЗН". И ещё более удивило, что с сайта исчезла беседа О.Сыроед.Почему? Вы же никогда не боялись писать о власти правду?
  talymon 8 августа, 15:20
  1. Гройсман є виключно універсальним солдатом Порошенка і тому годі шукати у ньому щось інше. 2. Психологи експериментально довели (і не на слов'янському, а на аглосаксонському матеріалі), що коли люди у спільноті бачать і знають, що поряд з ними живуть ті, хто набув свої статки нечесним трудом, то вони будуть на всі лади клястись і запевняти усіх, що вони самі є чесними і непідкупними і у той же самий час при першій-ліпшій нагоді будуть брати гречку і не тільки, давати ті ж самі хабарі. Тобто при наявності у суспільстві нечесних скоробагатьків, база чи підстави для існування корупції завжди існуватимуть. А чи не є сам Порошенко яскравим прикладом саме такого скоробагатька, який постійно збагачувався при усіх президентах, починаючи з Кучми, що дозволив йому прибрати до рук ф-ку Карла Маркса і з-д Лєнкузня? 3. У Біблії немає заповіді "не бреши" чи "не збреши". Там, навпаки, є свідчення явної брехні, з боку Петра(!) хоча б (але не Іуди!). 4. Прочитав інтерв'ю Сироїд. Тямуща але наївна.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Юрий Николаевич Корнилов 8 августа, 01:06 А почему бы рядом не поместить интервью, которое О.Сыроед дала на РБК (по этому же вопросу) и которое я прочёл на вашем же сайте. Думаю, людям было бы интересно прочитать оба материала. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • talymon 7 августа, 23:35 Вже більше не може бути сумнівів, що Мінськ для України перетворився на те, чим у свій час став Мюнхен для Чехословаччини. Але, здається, Чехословаччину не заставили переписувати свою конституцію на догоду Гітлеру. А ось Україну таки заставили переписати свою конституцію на догоду Путіну. Не думаю, що в історії знайдеться ще приклад подібного"М", на якому так відверто зовнішні сили познущались би над жертвою агресії. Хоча, якщо аналог і відшукається, то від того не стане легше... І як можна після цього говорити про якийсь запобіжник проти диктатури і хто може про це говорити серйозно? А те, що за нинішньої влади Україна вже більше не є Україною, а стала Рошенією,- це ж навіть гірше будь-якої диктатури! Заишається порадити автору у проекті нової конституції імені Нуланд-Порошенка не забути змінити назву держави з Україна на Рошенія. Буде і вчасно- в країні саме бум перейменувань- і доречно... Слава Рошенії!!! П... слава!!! Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Flutter 7 августа, 12:02 (ІІ)Чинна Конституція України Розділ XIII «Внесення змін до Конституції України»: 1) «Стаття 156. Законопроект про внесення змін до розділу I "Загальні засади", подається до Верховної Ради України Президентом України і, за умови його прийняття … , затверджується ВСЕУКРАЇНСЬКИМ РЕФЕРЕНДУМОМ!!!, який призначається Президентом України» - сьогодні громадянам України НЕ ЗАПРОПОНОВАНО!!! готуватися до Всеукраїнського Референдуму; 2) «Стаття 157. Конституція України не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи ОБМЕЖЕННЯ!!! прав і свобод людини і громадянина …» - внесення ЗМІН!!! до Конституції України БЕЗ ЇХ ЗАТВЕРДЖЕННЯ!!! Всеукраїнським Референдумом є ОБМЕЖЕННЯМ!!! права кожного громадянина України висловити ВЛАСНУ ВОЛЮ!!!. То чого ж Державна влада України сьогодні прагне досягти? Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
Останні новини
USD 26.55
EUR 28.89