Пішли "порохом"…

Володимир Мартин 19 вересня 2014, 21:15
Порошенко

Читайте також

Минулої неділі (14.09) під час зачитування Юрієм Луценком на партійному з'їзді в НСК "Олімпійський" кандидатів-мажоритарників від "Блоку Петра Порошенка" по Закарпатській області в залі почувся гучний сміх. Хоча смішного в оголошенні списку було мало. Виявилося, що на чотирьох із шести закарпатських мажоритарних округів президентську партію представлятиме родина Балог: 69-й округ (із центром у Мукачевому) — Віктор Балога, 71-й (із центром у Хусті) — Павло Балога, 72-й (Тячів, Рахів) — їхній двоюрідний брат Василь Петьовка, 73-й (Виноградів) — Іван Балога. Чому сімейному клану не довірили представляти президентську силу ще в двох округах (адже депутатами Закарпатської облради є, наприклад, дружина та син В.Балоги), можна лише здогадуватися.

Слід оцінити самовладання лідера президентського блоку Луценка, який не з чужого досвіду знає, хто такий екс-керівник президентського секретаріату періоду Ющенка (забути інспіроване ним цькування тодішнього міністра МВС Генпрокуратурою досить складно). У відповідь на вже згадуваний сміх у залі Луценко тільки віджартувався: "Можу сказати, що фракції в цій області явно не передбачається". Насмілимося припустити: рішення президента було для нього не дуже радісним.

Найцікавіше, що за кілька днів до того й сам Балога не сильно вірив у можливість представляти президентську партію під час цієї кампанії. За тиждень до з'їзду він у своїй заяві підкреслив, що не є частиною влади, а не дуже доречно озвучену Луценком ініціативу про надання Донбасу особливого статусу назвав дурницею й п'яними бажаннями радника президента. 9 вересня В.Балога разом із В.Петьовкою зареєструвалися на своїх мажоритарних округах як самовисуванці, більше того — з'явилася інсайдерська інформація, що мукачівський клан негласно підтримуватиме на двох закарпатських округах теперішніх нардепів екс-регіоналів (і виключати таку підтримку в нинішніх умовах було б необачно).

Однак за тиждень усе змінилося — клан Балог перетворився на президентську силу. Наступні дії не забарилися: наступного ж дня після з'їзду Закарпаття отримало нового губернатора — голову Хустської районної ради (тепер уже колишнього) Василя Губаля. Зміщення його попередника Валерія Лунченка видається цілком закономірним, адже він орієнтований на прем'єра Яценюка й отримав 19-й номер у списку "Народного фронту" (з іншого боку, В.Лунченко виявився відверто слабким, а іноді й безпорадним керівником, тому ніякої погоди на виборах він однак не зробив би). Проте призначення В.Губаля, який, незважаючи на членство в Народній партії, є 100-відсотковою людиною Балог, викликає суперечливі відчуття. А також дежавю. Таке в області вже було — після помаранчевої революції В.Ющенко віддав Закарпаття на відкуп В.Балозі, який на всі ключові посади призначив родичів та близьких людей. Про те, що коїлося тоді в найзахіднішій області України (експерименти з русинством, цькування неугодних силовиками, намагання прибрати у власність усі більш-менш привабливі об'єкти, "феодальна" поведінка членів родини і т.д.), DT.UA писало багато разів. 

Причини, які штовхнули президента на такий крок, невідомі. Одна з найвірогідніших полягає в тому, що Порошенко, не маючи на Закарпатті власних сильних фігур, повірив обіцянкам Балоги забезпечити йому максимальний результат на виборах. Однак такі обіцянки мало чого варті. По-перше, рейтинг президента на Закарпатті й так поки що високий. А по-друге, запевняння у можливостях мукачівського клану — не більше ніж міф, який поширюють самі Балоги. Досить згадати президентську кампанію 2010 р. Перед першим туром В.Балога, не зумівши переконати тодішнього фаворита В.Януковича у власній корисності, дав вказівку своїм партійним і господарським структурам бойкотувати вибори (незважаючи на це, Янукович отримав перше місце на Закарпатті). А перед другим туром, пообіцявши максимальну підтримку не тільки на Закарпатті, а й у сусідніх західних областях, усе-таки включився в президентську гонку й робив усе можливе для перемоги Януковича. Жодних принципових плюсів тодішньому кандидату в президенти це не принесло, і після перемоги Януковичу принаймні вистачило розуму не віддавати Закарпаття мукачівському клану. Тепер у Балоги набагато менше можливостей, ніж у 2010-му. Цілком можливо, що його включення в президентську команду щось додасть партії Порошенка, але щось, поза всяким сумнівом, і відбере. Чого буде більше, об'єктивно вирахувати сьогодні неможливо, однак можна стверджувати зі 100-відсотковою впевненістю: сподівання закарпатців, що після Революції гідності область справді почне "жити по-новому" — без корупційних схем, без проявів гіпертрофованої жадібності сімейного клану, з новими обличчями, не заплямованими минулим, — пішли "порохом"…

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • Sergeevich 21 сентября, 10:08 Самое опасное в действиях ПАП проявляется его убежденность в правоте только его мнения и он насаждает это силой власти и своей скрытой наглости. Компенсирует свое невежество "державника" - исключительно "умеет красиво говорить" и просто бла-бла-пи*деть. Это уже заметно во всех сферах его деятельности. А он ,- ПАП, ни интеллектом, ни опытом, ни знаниями не может быть выше даже теоретически от профессионалов, аналитиков и просто отдельных глыб. Его комплексы становятся трясиной, которая затягивает в болото его и страну частями- Крым, Донбасс и т.д.
    Desdichado 25 сентября, 00:02
    при всех недостатках Порошенко, проблемы Крыма, Донбасса возникли не по его вине и не его вина, что масштаб этих проблем оказался таким, что их не под силу разрешить силами украинского государства. За них должны нести ответственность Яйценюк, Свобода, Турчинов, Батькивщина, которые всю эту кашу заварили включая беспорядки на Майдане. В данной ситуации он скорее заложник ситуации и чтобы он не говорил и не делал существенно повлиять на ситуацию он не может. Потому занимается привычными вещами, а именно расставляет своих людей, борется за власть, на территории подконтрольной Киеву.
    Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
Останні новини
USD 26.67
EUR 28.94