Польський сейм не підтримав формулювання "геноцид" для оцінки Волинської трагедії

Поділитися
Польський сейм не підтримав формулювання "геноцид" для оцінки Волинської трагедії
Польські депутати ухвалили текст резолюції, в якому залишилося формулювання "етнічна чистка з ознаками геноциду" (czystka etniczna o znamionach ludobójstwa).

Сейм не підтримав поправки польської опозиції про застосування формулювання "геноцид" в ухваленій у 70-ті роковини Волинської трагедії резолюції, повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на польський телеканал TVN24.

"Проти формулювання "геноцид" (ludobójstwo. - ІФ) щодо Волинської різанини проголосували 222 депутати, підтримали таку поправку 212 і троє утрималися", - повідомляє телеканал.

Отже, польські депутати ухвалили текст резолюції, в якому залишилося формулювання "етнічна чистка з ознаками геноциду" (czystka etniczna o znamionach ludobójstwa).

Також польський сейм не підтримав пропозиції зробити 11 липня Днем пам'яті жертв Волинської трагедії. "За" проголосували 178 депутатів, "проти" 259, один утримався.

Як відомо, наприкінці червня поточного року сенат Польщі ухвалив заяву "В 70-ті роковини Волинського злочину", в якому ці події було названо "етнічною чисткою з ознаками геноциду" і зазначалося, що жертвами антипольської акції Української повстанської армії стали близько 100 тис. поляків. Цей крок викликав гостру критику з боку українських націоналістів, які апелювали до тисяч убитих військами Армії Крайової українців.

Президент Польщі Броніслав Коморовський під час відкриття пам'ятника жертвам Волинської трагедії у Варшаві 11 липня заявив, що злочини на Волині 1943 р. "мали ознаки геноциду" і закликав український і польський народи до взаємного прощення та примирення. А міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський невдовзі закликав польських політиків не ухвалювати ніяких рішень, які зашкодили б підписанню Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

У МЗС України закликали українських і польських політиків не політизувати цього питання й наголосили, що дуже важливо сконцентрувати увагу на тому, щоб належно вшанувати всіх жертв трагічних сторінок українсько-польської історії в роки Другої світової війни.

11-12 липня в багатьох польських містах відбулися жалобні заходи з нагоди 70-х роковин Волинської трагедії, 14 липня в Луцьку плануються пам'ятні заходи за участі президента Польщі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі