Полювання на мисливців

Валентина Самар 31 березня, 23:07
123

Читайте також

Що не кажіть, а наші можновладці таки навчилися воювати гібридно. Правда, не з ворогом-агресором — тут, за поодинокими винятками, поразки без бою. На відміну від путінського "жінки і діти попереду військових" у нашому випадку військових поставили попереду цивільних — "фронтовиків" і порошенківців, які запустили спецоперацію зі зриву другої хвилі е-декларування та нейтралізації антикорупціонерів. 

Чим "страшна" для корумпованого чиновника подача другої е-декларації? Тим, що вже була перша хвиля е-декларування, з якою запроваджувалася кримінальна відповідальність за недостовірні дані про майно і фінансове становище, і це зобов'язувало бути гранично чесним. Перша хвиля вразила суспільство розмірами й наповненістю калиток слуг народу та їхніх родичів, але походження нерухомості й засобів пересування, коштовностей і різнобарвного кешу ("общак", нагадаю, потягнув на 12 млрд грн) довелося пояснювати, за великим рахунком, тільки докучливим журналістам-розслідувачам, і то, якщо наздоженуть. Бо Нацагентство із запобігання корупції встигло розпочати повну перевірку тільки 11 декларацій (ще близько 70, як кажуть, у роботі). У цьому сенсі перша хвиля стала актом неоголошеної легалізації доходів осіб, уповноважених на виконання державних функцій, без єдиної за півроку розслідуваної справи про незаконне збагачення. Та друга хвиля декларування питання походження придбаних за 2016 р. благ уже поставить руба. Однак може так статися, що крім журналістів і активістів ставити його знову буде нікому: НАЗК, що й так бездіяло, може й зовсім "схлопнутися", бо в цій спецоперації йому відведено роль цапа-відбувайла, який не забезпечив другої хвилі е-декларування. Активність же антикорупційних розслідувачів і громадських активістів можна понизити, ускладнивши їм життя тим самим способом — зобов'язавши е-декларуватися, причому не тільки їм самим, а й усім контрагентам та учасникам їхніх заходів. І поки антикорупціонери відбивалися в ефірах і соцмережах від лапок, що ставлять під сумнів їхню діяльність, і маніпуляцій "а що такого страшного в тому, що ви покажете свої гонорари й гранти?", система е-декларування зависла, здавалося, назавжди. 

Що насправді відбувається, допоможе зрозуміти проста хронологія. 

 По-перше, нагадаємо, чим закінчився торішній скандал із програмним забезпеченням (ПЗ) Реєстру е-декларацій, яке на гроші донорів розробляло ТОВ "Міранда". Софт було визнано нікудишнім, Держслужба спецзв'язку не сертифікувала його і віддала в руки професіоналів — ДП "Українські спеціальні системи" (УСС). І президент особисто доповів суспільству й західним партнерам (які змушені були особливо наполегливо нагадати йому про зобов'язання у сфері боротьби з корупцією для одержання безвізового режиму з ЄС), що "програму кардинально перероблено", сертифіковано, і систему запустять у належний термін. 

 По-друге, 1 березня 2017 р. НАЗК і УСС підписали новий договір про адміністрування та програмно-технічний супровід ПЗ Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Поза тим, того ж дня підписано договір з ТОВ "Алтаюр" на оренду серверного обладнання на 2,16 млн грн. 

 По-третє, 9 березня НАЗК повідомило, що після дооснащення апаратної бази Реєстру кількість одночасних сесій у пікових режимах роботи системи збільшено на порядок — з 7 до 50–70 тисяч! 

"Для забезпечення функціонування Реєстру декларацій під час проведення другого етапу декларування було проведено дооснащення апаратної бази Реєстру відповідно до технічних вимог, наданих адміністратором системи — Державним підприємством "Українські спеціальні системи". ...Проведене дооснащення дозволить збільшити як кількість одночасних сесій користувачів до 70 тис., так і кількість документів, які опрацьовуються в системі, до 2,5 млн документів на рік, без будь-якої загрози для роботи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", — повідомляло НАЗК. 

Однак, як випливає з відкритого звернення голови агентства Наталі Корчак до НАБУ, ГПУ Нацполіції, РНБО, держорганів (без зазначення), яке з'явилося на сайті НАЗК у четвер, 30 березня, з 14 березня "у роботі ІТС реєстру фіксуються перебої, які з 23 березня носять постійний характер". НАЗК тричі надсилало листа до УСС з вимогою забезпечити роботу реєстру (15, 16 і 27 березня), а також до Держслужби спеціального зв'язку і захисту інформації з вимогою негайно усунути збої в роботі Реєстру. Але "заходи щодо їх усунення не вживалися вчасно, відповіді на листи Національного агентства не надавалися". Збої тривали до 29 березня. І "прокляття" з Реєстру як рукою зняло відразу після засідання Кабміну, на якому прем'єр зажадав відставки керівництва НАЗК, а від Мін'юсту — розробити проект закону для "перезапуску" агентства. До дедлайну подачі е-декларацій залишалося 2,5 доби, тому кількість тих, хто з технічних причин не заповнив її вчасно, може обчислюватися десятками тисяч. 

Визначити, чи винувате в збої ПЗ, чи це було рукотворне умисне блокування системи, неможливо. Незалежного оцінювання програми не було. А керівництво УСС озвучувало на робочих групах бажання отримати багатомільйонні підряди на створення нового софту, оскільки нинішній нібито непридатний для того, щоб "прикрутити" до нього держреєстри — це б дозволило НАЗК вести перевірку декларацій автоматично. 

Та от Наталя Корчак (ви пам'ятаєте, з якими зусиллями влада, долаючи опір громадськості, протиснула її до керівництва НАЗК) вважає, що збої в системі — результат злочину з боку посадових осіб УСС. "Як керівник Національного агентства я вбачаю в діях посадових осіб Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, а також ДП "УСС" ознаки посадових злочинів, які дискредитують саму ідею запобігання корупції, електронного декларування доходів і потребують відповідного правового реагування", — говориться у відкритому зверненні Корчак до ГПУ, Нацполіції і НАБУ.

Заява насамперед свідчить про небажання Наталі Корчак бути цапом-відбувайлом після року "правильної" поведінки, слухняного виконання побажань влади, в оточенні "смотрящих" від АП і заступника голови СБУ Демчини (начальника апарату НАЗК Ткаченка та помічника Корчак Карпушина — відповідно), керівників Держспецзв'язку та УСС, пов'язаних із секретарем РНБО Турчиновим (що він спростовує), з компенсацією у вигляді величезної зарплати без вимоги вражаючих результатів роботи. Тому це, скоріше, бунт проти такого повороту ставлення до неї самої. Як юрист і навіть доктор юридичних наук Наталя Корчак розуміє, що публікації на сайті для відкриття карного виробництва зі службового злочину все ж таки замало — потрібно б заяву про злочин посадових осіб УСС подати в порядку УПК. У НАБУ DT.UA повідомили, що "ініційованих НАЗК або Корчак листів на нашу адресу за останні два дні не надходило". 

При цьому слід пам'ятати, що відповідальність за зрив роботи реєстру в НАЗК і УСС — солідарна, але саме агентство відповідає за нормальне його функціонування. І якщо Укрспецзв'язок не гарантував цього, то договір слід було укладати з іншим підприємством, але робити це, звісно, не 1 березня. До слова, згадана вище оренда серверного обладнання у ТОВ "Алтаюр", як повідомляли "Наші гроші", обійшлася НАЗК у половину її балансової вартості. Тому, з урахуванням податку, НАЗК за два роки сплатить повну балансову вартість серверів. При цьому, як стверджує глава правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін, міжнародні донори пропонували агентству купити потрібне серверне обладнання, щоб не було залежності від третіх осіб, але пропозицію не прийняли.

Як розвиватимуться події далі? За гіршого сценарію другу хвилю е-декларування буде зірвано, саму систему е-декларування визнають непридатною, а її прихильників дискредитуватимуть далі. Роботу НАЗК може бути остаточно заблоковано. Варіантів цього кілька — від відставки одного-двох його керівників до тихого саботажу засідань, у чому Корчак у п'ятницю і звинуватила свого заступника Руслана Радецького. За її словами, через відмову Радецького не було розглянуто протоколи про адмінпорушення, які протягом трьох днів слід направляти в суд. Крім того, Радецький, за словами Корчак, тричі не голосував за затвердження висновків за результатами аналізу фінансових звітів партій.

У найліпшому разі розблокування піде правовим шляхом — внесенням змін у закон про НАЗК зі зміною типу управління агентством: з колективно-безвідповідального, яке ми спостерігали досі, на одноособове, і зміною керівництва агентства. Найголовніша небезпека — якщо представникам громадськості не вдасться домогтися максимально прозорої та швидкої процедури обрання/призначення керівника, незалежного від влади. Після скандалу у ВР зі спробою протягнути в аудитори НАБУ нового "лижного інструктора", збоїв у роботі Реєстру е-декларацій, ухвалення закону №1975 — жодних сумнівів щодо цілеспрямованих дій зі згортання антикорупційної політики ні в західних партнерів, ні в громадськості та виборців виникати не повинно.

Як і в тому, хто головний у процесі ухвалення "закону Чорновол" — той, хто будь-якої миті міг би заблокувати прийняття закону, близького до "диктаторських законів 16 січня" і російського про іноземних агентів. Петро Порошенко міг зупинити процес будь-якої миті — фракція його імені його позицію не проігнорувала б. І коли в закон із турботою про військовослужбовців, що звільняються від е-декларування, в найгірших традиціях увіпхнули дискримінаційні норми; і коли три десятки поправок було проголосовано з голосу; і коли в ньому залишилася неймовірна навіть для путінської Росії норма про декларування контрагентів-антикорупціонерів; і коли міг ветувати, внісши поправки. Але не зробив цього. З простої, напевно, причини: бо він цього хотів.

Багато хто вважає, що внесення до закону зобов'язання е-декларування для представників громадських організацій, які займаються антикорупційною діяльністю, — це емоційна помста депутатів і чиновників громадянському суспільству, яке дотисло і саму систему електронних декларацій, і ProZorro, і яке горою стоїть за НАБУ. Інші досягненням називають те, що з переліку осіб, які нарівні з чиновниками мають подавати е-декларації, прибрали керівників ЗМІ. Насправді все зроблено цинічно та розсудливо, а в законі залишилися всі, хто корупціонерам невгодні. 

Нема потреби контролювати керівників усіх ЗМІ — на політику більшості каналів, видань і онлайн-ресурсів і так впливають. Якщо не контролюють, то, як мінімум, використовують через "джинсу" і "блоки" (це коли платять медіа, щоб не згадували тих чи інших прізвищ і подій). 

Непідконтрольні, у масі своїй, ті ЗМІ, фінансування яких здійснюється за найбільш прозорі, з погляду походження, кошти — з грантових програм техдопомоги, виділених західними країнами. Які легально проходять через Мінекономіки і з яких обов'язково платяться податки. Це, по суті, безповоротні інвестиції, які залучає громадянське суспільство в економіку країни і які надаються для її демократичного розвитку. На ці кошти діють незалежні редакції розслідувальніх проектів, які завдають стільки незручностей е-декларантам — чиновникам і політикам. Тепер західні гранти на антикорупційну діяльність намагаються зробити "токсичними" — всякий, хто до них доторкнувся зобов'язаний буде подавати е-декларацію, не маючи того імунітету від зловживань з боку органів влади, який мають слуги народу. Але найголовніше в іншому: остання, третя частина п.5 ст. 3 встановлює, що чинність закону поширюється на фізичних осіб — керівників громадських організацій та осіб, що входять до вищий їх органу управління (а це збори, звичайно), якщо організація займається антикорупційною діяльністю, або якщо вони "беруть участь, залучаються до здійснення заходів, пов'язаних із запобіганням, протидією корупції". І тут, на відміну від двох попередніх абзаців, немає згадки про те, що ця норма стосується одержувачів коштів західних програм техдопомоги. Тобто охоплення вийшло максимальне. 

Теги:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
103 коментаря
 • house 6 апреля, 17:29 справедливости ради, стоит сказать, что рыговские ляди ХОТЬ КАКОЙ-ТО ЗАКОН БЛЮЛИ, и посадили этих "жирных свиней" не мало, лозинского, судью колядныка-зварыча, туже ВОНУ, нынешнего генпгокугога, этож всё янукович = ПОСАДИЛ. а теперь они все повылазили и расползлись, хто куда. ну, т.е картина маслом: "ПОСАДИ СВИНЮ ЗА СТОЛ ОНА И КОПЫТА НА СТОЛ", развалили правовую систему и правосудие = вообще. от слова "СОВСЕМ". ПЕРМАНЕНТНЫЙ ЦИРК, какой-то. больше ничего. вот еще прокурор района расстрелял своего папу с новой мамой из непонятно какого оружия и... его отпустили домой, бо он переволновался сильно. ну и в целях самообороны разрядил всю обойму в папу с новой мамой. пусть теперь дома отлежится. а полицая олейника застрелившего какуюто свинью в кабине бмв, они требуют посадить. бо эти...хрюшки-свиньи-КОПИЛКИ ДЛЯ СОБИРАНИЯ БАБЛА именно они сейчас РУЛЯТ. хрюшки - копилки. цирк шапитоб... не такой самостийна вкраина нам точно даром не впала. клоуны вкраиньськи) УРКАГАНАТ RULEZ , пелевин= гений Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • house 5 апреля, 21:09
  Panikovski Сегодня, 12:35 «а нащет "рыговских лядей", - так, знаешь, если б мне пришлось выбирать между умной, неплохо эрудированной, профессионально знающей свое дело (а она к тому же еще высококласный адвокат и в целом юрист) симпатичной плутовкой и необразованной, туповатой, ни на что негодной, мужеподобной особой - "солдатом"-неудачником, на которую припали некоторые, - я бы предпочел первый вариант: лучше с умным потерять, чем с дураком найти, как известно))»
  не, вот, я опять у тебя "смешной", оттого, что рыговских лядей не слушаю. а ты унас = серьезный, барон, у которого, что не день , то = подвиг и война с "англией". и обращение через сайт ЗН к гройсману) это канешна оч."серьезно") а щаз я тоже СЕРЬЕЗНО у тебя, ушлепка кошерного, хочу спросить: ТЫ У ЛЮДЕЙ, которых агитировал тут НЕ платить "БОЙКОТИРОВАТЬ ОПЛАТУ КОММУНАЛЬНЫХ УСЛУГ"(паниковский) ты перед людьми озвиняться собираешься? потому что понятно, что сам ТЫ ПЛАТИТЬ БУДЕШЬ, шулер, раз уж закон о пене, сам говоришь, будет принят. тебе не стыдно, людей так кидать? м-м? серъезный ты наш, "мюнхгаузен"?
  Panikovski 5 апреля, 22:35
  Если интересно: пока плачу ... но не полную сумму, а ровно столько, сколько, по моим прикидкам оно реально стоит ... не потому, что не могу, для меня эти суммы не критичны ... а принципиально, не люблю, когда меня пытаются держать за терпилу. - введут пеню, перестану платить совсем. Пусть судятся ... а там посостязаемся))
  house 6 апреля, 11:53
  ну, т.е, как я и думал, тут играем-платим, тут не играем-не платим, здесь фаршированную рыбу заворачиваем, но...война с гросс мэнами, биг маками и "подвиг" ровно в 13.00 будет по-любому. мюнхгаузен же никогда не врет) слышь, барон, ты эта.... а ПОЛЕТ НА ЛУНУ в твоей программе будет? я надеюсь. давай. еслешо. мы тут тебе бабла на горючку В ОДНУ СТОРОНУ, НА ЛУНУ = СОБЕРЕМ. все вместе. лети. кебм. и слава баронам! еслешо
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Panikovski 5 апреля, 12:20 смешные вы, aetes-house) Первая часть послания Лукаш содержательно почти совпадает с твоими же коментами, house, чуть ниже); "- разрешат ПРОДАЖУ ЗЕМЛИ" - так об этом сам премьер вещал на этой неделе; "- ЦЕНА УКРАИНСКОГО газа для «Нефтегаза» УВЕЛИЧИТСЯ до уровня импортной" - по моим прикидкам она ее уже превысила; "- произойдет монетизация субсидий и УЖЕСТОЧЕНИЕ УСЛОВИЙ для их начисления" - скорую монетизации постоянно обещают рева и розенко, а нормы исходя из кот. начисляются субсидии уже урезаны пару месяцев назад, а к осени, можете не сомневаться обкорнают еще; "- увеличат СТАЖ, необходимый для выхода на ПЕНСИЮ.- УПРОЩЁННУЮ систему налогообложения существенно УЖЕСТОЧАТ - будет отменена СИСТЕМА РАССРОЧКИ платежей населения за жилищно-коммунальные услуги." - изучайте матчасть (меморандум с МВФ, подписанный представителями Украины) + о том, что через несколько месяцев
  Panikovski 5 апреля, 12:22
  правительство внесет в Раду пакет законов о пенсобеспечении, опять таки с месяц назад обещал тот же гроссбухман" - вы надеетесь, что в этих проектах уменьшат возраст выхода на пенсию или сократят необходимый для этого страховой стаж?)) а проект закона об отмене рассрочек за бессовестно завышенные по стоимости услуги ЖКХ и введение пени за их несвоевременную уплату проходит последние согласования в комитетах Рады; "- Государственной фискальной службе будет открыт ДОСТУП К БАНКОВСКИМ СЧЕТАМ украинцев." - она давно этого добивается, и похоже, вопрос почти решен; "- создадут финансовую полицию." - аналогично; "- бюджетников и госслужащих ждет СОКРАЩЕНИЕ." - уже сокращают (переводят на пол-четверть ставки) после "аферы 3200", а если еще будет реализована анонсированная гроссбухманом-насировым "афера 5000", процесс пойдет еще веселей. Ну и что здесь пропаганда, тем более "рашкіна"? - все исключительно рідне українське ... и факты, факты, факты.
  Panikovski 5 апреля, 12:35
  а нащет "рыговских лядей", - так, знаешь, если б мне пришлось выбирать между умной, неплохо эрудированной, профессионально знающей свое дело (а она к тому же еще высококласный адвокат и в целом юрист) симпатичной плутовкой и необразованной, туповатой, ни на что негодной, мужеподобной особой - "солдатом"-неудачником, на которую припали некоторые, - я бы предпочел первый вариант: лучше с умным потерять, чем с дураком найти, как известно))
  aetes 5 апреля, 18:49
  Те, що "разрешат, увеличат, запретят, сократят", всі й без "ригівської ляді" добре знають. Навіщо було її притягувати сюди? Тільки заради "смазливой мордашки"? Якщо ворожий пропагандист вмілий, кваліфікований, то можна, звичайно, називати його "розумним", але навіщо його пропаганду рекламувати? Навпаки, треба до неї (пропаганди) ставитись особливо обережно й критично, а не кричати "всё чистая правда!".
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Republic 4 апреля, 23:21
  Panikovski Сегодня, 20:08 «а пока рошенчики занимаются банальным здирництвом с пересичных "юго-восток", похоже, таки уходит от Неньки: https://strana.ua/opinions/63982-politicheskij-pasyans-yuga-i-vostoka-ukrainy.html .... с таким презом и путин ни к чему(((»
  «То есть, политические ориентиры Юго-Востока все больше склоняются к ставкам на политические силы, произрастающие из старой Партии регионов, сказывается как фактор ностальгии по стабильности, так и тотальный непрофессионализм нынешней власти, сплошные провалы на всех направлениях, ухудшение уровня жизни» - не перестаю ДИВУВАТИСЯ ментальності мешканців України, як на Її Південному Сході, так і на усій іншій Її частині, а саме: тяжіння до тих, або інших політичних (олігархічних) ОРІЄНТИРІВ – без усвідомлення самих себе ГОСПОДАРЯМИ власної долі. При такому «дивному» ставленні до власного майбутнього, мешканці України НЕ заслуговують підтримки від БОГА: таким дурням належить бути у ДУРНОМУ житті!
  Panikovski 5 апреля, 02:59
  ДУРНЕ життя - надто абстрактне визначення. Ось тут значно конкретніші орієнтири того, що нас чекає вже найблищим часом у разі збереження чинної влади: https://strana.ua/opinions/63848-ih-reformy-oceneny-v-nashih-dolgah.html Можна по різному ставитись до автора вказаних прогнозів, але, як на мене, вони більш ніж реальні.
  Panikovski 5 апреля, 03:03
  очепятка: не "найблищим", а"найближчим" звичайно)
  aetes 5 апреля, 09:55
  Ви не знаєте, хто така Елена Лукаш? Міністр юстиції у Януковича. Якого дідька Ви тут рашкіну пропаганду рекламуєте?
  house 5 апреля, 10:16
  а это через вашу самошемощь вкраИНЬску, треба было посадить её, в своё время, она б не варнякала. теперь кушайте, шо приготувалы. и готовьтесь к возврату рыгов. по всё идет по сценарию юЩЕНКА
  house 5 апреля, 10:11
  ооо...господина барона понесло. давно мы рыговских лядей не слышали. пусть эта рыговская лядь лучше расскажет, куда они путинские 3 ярда заныкали. ЗА КОТОРЫЕ МЫ УЖЕ ТЕРРИТОРИЯМИ ОТДАЛИ! крымом и донбассом заплатили, ЗА ИХ ДОЛГИ. человеческими жизнями ЗАПЛАТИЛИ, ЗА ИХ РЫГОВСКИЕ ДОЛГИ. а теперь оно вылезло и щозь тут варнякае. тварь. да еще и путлер и хочет еще и 3 ярда вернуть. ВО! назанимали, , так назанимали. а ты, я вижу, барон, опять тебя на воров потянуло) на социально близкий элемент? не, ну а чо? "присоединяйтесь, барон, присоединяйтесь") полезные идиоты всегда ценились в орде)
  Republic 5 апреля, 12:21
  ««Диктаторский режим» с 2010 по 2013 НЕ БРАЛ деньги у МВФ. Условия считал не подходящими для украинцев» - «Диктаторский режим» брутально ОБКРАДАВ українців, але дотримувався «збереження законодавчого (правового) вигляду» України у цивілізованому світі, чого сьогоднішня «влада» вже НЕ робить. Попередні були мерзотниками в МАСКАХ, але сьогоднішні – це відкриті (без масок) жадібні, цинічні БРЕХУНИ! Залишається надіятися на те, що сьогоднішня ВІДКРИТІСТЬ відвертих мерзотників спонукає громадян-виборців України РЕТЕЛЬНІШЕ («головою та серцем», а не – «черевом та дупою») голосувати на Виборах.
  aetes 5 апреля, 11:06
  Я кажу, що на формуі ДТ не треба рекламувати рашкіну пропаганду. Всього лиш. При чому тут шемощь? При чому тут 3 ярда? Хто що варнякав? Хто такий барон? Це я? Чого це мене на "воров потянуло"? Стільки зразу питань до Вас. Але зрозумійте мене правильно, я не прошу відповідати, бо відповідь албанською мовою я все одно не зрозумію.
  house 5 апреля, 11:27
  не, ты не барон) надо сказать, что ты и на заявленного программиста НЕ тянешь, иначе бы разобрался, что я комментирую сообщение Паниковского, он и есть барон. а ты вообще тут нидочого. просто. типо самонемощь. болтун мелкий.
  aetes 5 апреля, 11:39
  "вашу самошемощь вкраИНЬску" -- це було явно до мене, а не до Паніковського. Каюсь, не розібрався. Втім, з Вашою албанською не дивно. Так що, "самошемощь вкраИНЬска" -- це про Паніковського?
  aetes 5 апреля, 14:15
  Пане house! Я Вам чесно зізнаюсь, я вже давно мрію албанську мову вивчити. Дык мык пля хазя, тіво ссісі. Твою самомощь те в р хазя чаво? Фух, аж впотів. Чи може я знову чогось не зрозумів? Самошемощь більше на польську схоже.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • house 4 апреля, 00:32 мвф снова поднапрягся и вывалил ще мильярд долларов нашим миллиардерам и миллионерам в уже до блеска облизанное ими корыто. которое они так обгладали, шо гонтариха чуть не ушла в отставку, в расстроеных чувствах. НО, вот уже, "благодетели", подвалили еще сладкого "мЕсива", зеленого "силоса", иии.. какая теперь м.быть отставка??.. "кушайте хрюшки, жрите дорогие... вы такие хуууденькие, бееедненькие, сиротки-и-и". и "худенькие" щаз громко зачавкают, довольно тряся двойными жирными загривками и тройными подбородками... затем нагадят, где попало, бо туалет давно на ремонте. аварийном. иии... повалят купаться на заморские, лазурные, берега. в отпуск. предварительно переведя туда новый рефенанс от гонтарихи.. иииэээх, богатая страна. украина... и свиньям хорошо в ней) в отличие от всех остальных. но мыж всеж цього... того... этого... гидни. да? ну, т.е именно так и должна была закончиться "революция гидности"? не?)
  Panikovski 4 апреля, 08:43
  "ты как всегда ничо не понял, старичок)")) - ярд зелени эт не для наших порахмефирташей ... - дозволенный им бизнес, как показали и их последзабавы с платой за подключение к газсетям, - по максимуму стричь шерсть с пересичных((( данное вливание МФВ всего лишь форма перекредитования Украины без чего она просто объявила бы дефолт по его предыдущим кредитам и фонду пришлось бы рассматривать вопрос либо о списании этих сумм, либо о еще одной их существенной реструктуризации, что ему сопсем не хотся ... сей транш полежит для приличия с полгода на счетах НБУ и вернется туда же откуда поступил) *** + сильно актуализировалась сейчас, и не в нашу пользу, завдяки гениальному керивныцтву кули-рошенчиков, другая проблемка, но уже не на 1, а на 3 полновесных ярда ... зд. детали: https://www.obozrevatel.com/politics/25483-delo-o-treh-milliardah.htm
  Panikovski 4 апреля, 08:57
  ну и на закусь - продолжение цирка с прокурорами, кот. тебе так нравится. - уже проскочило, что теперь и махницкий собирается оспорить в суде свое увольнение с долж. генпрока ... ждем соотв. заявы еще и от яремы)) ... а все потому, что всю троицу, да и действующего тоже, надо было привлекать за торговлю делами против рыгиков сразу после их отстранения.
  house 4 апреля, 11:43
  "сей транш полежит для приличия с полгода на счетах НБУ и вернется туда же откуда поступил" да-да расскажи мне тупому, господин барон. то ли дело Вы, Господин Барон, в 12ч у вас= подвиг, в17час= война с англичанами, в19час= они уже зас-ли!)) круто, чо. уважаю. даже мне, хаузу, до такого надо расти. и расти. куда-то. в хлубь себя. ты, вот, тока одно мне скажи, кого ты ЗДЕСЬ в обсуждении какой-то статьи на сайте ZN вчера ждал??! этого, как ты его называешь? хряка-2,или того, этого...гросбухмана? ты так их вчера здесь жахал, шо... неудивительно, шо "они уже зас-ли")) вовки позорные. слышал бы ты, как я ржал вчера) а транш этот уже никогда НЕ вернется, и ребята из мвф эт прекрасно понимают. иначе дали бы 5 и еще полгода назад. а разойдется он через туже гонтариху по личным корытам (личным банкам) наших жирных свиней. и ребята из мвф это прекрасно понимают. но и не давать тоже нельзя. ибо, "защита животных"= прежде всего. онеж хуманисты, кагбэ. нельзя, шоб свиньи голодали, этож не камбоджа
  Panikovski 4 апреля, 13:52
  "ржи" дальше ... "обсуждать" зд. особо нечего - все и так предельно ясно ... а тем, кому это адресовано, не переживай, услышат (не сами, так через помощников, референтов и т.п.)... на то оно и ЗН ... а для наполнения "личных корыт" им зелень и не требуется ... он их и через гривню зальют, благо станок, что ее штампует не в Штатах, к сожалению(
  Panikovski 4 апреля, 19:45
  "... На выборах нового председателя фракции президент отсутствовал. Появился он только когда выступал приглашенный на заседание фракции председатель национальной комиссии по регулированию рынка энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ) Дмитрий Вовк, которого пригласили из-за ситуации с разделением тарифа на поставки газа и на доступ к газовой сети. ..."))) https://strana.ua/articles/analysis/63935-gerasimov.html
  Panikovski 4 апреля, 20:08
  а пока рошенчики занимаются банальным здирництвом с пересичных "юго-восток", похоже, таки уходит от Неньки: https://strana.ua/opinions/63982-politicheskij-pasyans-yuga-i-vostoka-ukrainy.html .... с таким презом и путин ни к чему(((
  house 5 апреля, 10:22
  а чо эта кость собачья ничо за бойко не написало??!) ну, так... интересно просто, за какую-то шушеру мафиозную, за жидтя пыше, а за бойко = ничо?)
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Republic 3 апреля, 18:33 «Какой же выход? - ОН В НЫНЕШНИХ УСЛОВИЯХ ОДИН - МАССОВО ПЕРЕСТАТЬ ПЛАТИТЬ, такая себе итальянская форма протеста» - шановний пане Panikovski, Ваше обурення новим проявом української «державності» - підтримую, але ж Влада зреагує - з властивим їй ЦИНІЗМОМ, а саме: тих, хто не платитеме - ПРОСТО відріжуть від газової мережі. І жоден позов до суду НЕ буде задоволено. Сьогодні для громадян-виборців України настав чіс ІСТИНИ: чи виправдають народні обранці очікування своїх виборців? «Президент» і вся його «команда» вже СПЛЮНДРУВАЛИ народні очікування і сьогодні (при відсутності ПРОЗОРИХ офіційних роз’яснень їхніх «дій») заслуговують єдиної оцінки – ЖАДІБНІ ТВАРЮКИ! Питання: чи можуть «тварюки» керувати ЛЮДЬМИ?
  Panikovski 3 апреля, 19:06
  повторюсь ..., для тех "кто в бронепоезде", если перестанет платить хотя бы треть, а лучше больше, + политическая поддержка нескольких партий + гражданское противодействие - "мягко" так "завернуть" пару бригад открезальщиков, шоб отрезалка забарахлила ... - заморятся отключать! - ГЛАВНОЕ НЕ ССАТЬ, иначе всю оставшуюся будете кормить из последнего дядю-петю с его ненасытными братанами по классу(((( ... и не флудить зазря, о чем, кста, спец. просил ... да и юлины призывы понемногу начинают работать ... https://lb.ua/news/2017/04/03/362947_sumskoy_gorsovet_potreboval.html ... токо мало одной юли! ... еще и другим политикам подключаться надо, если не совсем политимпотенты ... иначе опять все сливки .удак с вилами снимет(((
  Panikovski 3 апреля, 19:34
  уже зассали: https://lb.ua/news/2017/04/03/362898_nkreku_predlozhila_kompromiss.html но спускать нельзя, надо дожимать (см. ниже перечень требований) ... при таком составе НКРЭ, АМК, а главное презе - не мытьем, так катаньем, не сегодня так завтра, не на этом, так на другом - наколят все одно!
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Panikovski 3 апреля, 16:58 Хочу через сайт ЗН обратиться к политикам, которые претендуют на реальное отражение интересов НАСЕЛЕНИЯ Украины, а НЕ ее ОЛИГАРХОВ. В первую очередь рассчитываю на реакцию группы "еврооптимистов" в Раде, Ю.В. Тимошенко, фракции "Самопомощи", а также А.С. Гриценко, их политсил в целом. *** Недавнее совершенно необоснованное введение (так как затраты на это уже давно и с лихвой учтены в стоимости транспортировки газа, включенной в действующий тариф) решением полностью подконтрольного президенту Украины (и скорей всего по его инициативе) НКРЭ абонентской платы за пользование газовыми сетями, в следствии чего с 01.04.2017 опять существенно повысились платежи населения и юрлиц за газ, свидетельствует, что порошенко в сговоре с газ. олигархами (и к их взаимной выгоде) в очередной раз решил залезть в карман к гражданам Украины. Существующие тарифы на комунуслуги и без того ЗАВЫШЕНЫ КАК МИНИМУМ ВДВОЕ. Но нашим олигархам и лоббирующему их интересы "президенту" и этого оказалось мало ,
  Panikovski 3 апреля, 17:03
  - многократное повышение цен на газ от яценюка, гройсмана, порошенко, на электроэнергию от ахметова-порошенко (Роттердам+), мы покорно скушали, поэтому введен еще один "налог на воздух", - налог, который еще более ухудшает и без того бедственное положение людей. Порошенко и приближенные к нему олигархи хотят богатеть и в условиях войны, разумеется, за наш с вами счет. Судя по заявлениям упомянутых мною политсил (обращение Ю. Тимошенко, посты в ФБ А.С. Гриценко, - к слову, еврооптимисты и Самопомощь здесь, насколько мне известно, вообще себя пока никак не проявили???!!!) и т.д. они не видят эффективных средств противодействия тарифному беспределу от упомянутой "теплой" компании. Призыв ЮВТ к местным советам созывать внеочередные заседания с целью принятия ими соответствующих обращений к президенту может не сработать по причине провластного большинства среди депутатов этих органов, которые несомненно будут препятствовать их проведению. Также малоперспективны ввиду плотного контроля
  Panikovski 3 апреля, 17:16
  порошенко над судами, блокирование данного "нововведения" через подачу судебных исков. НО ПРОСТО ТАК ЭТО ОСТАВЛЯТЬ НЕЛЬЗЯ - ИНАЧЕ, ПОДОБНОЕ БУДЕТ ПРОДОЛЖАТЬСЯ И ДАЛЬШЕ ПО НАРАСТАЮЩЕЙ!!! Какой же выход? - ОН В НЫНЕШНИХ УСЛОВИЯХ ОДИН - МАССОВО ПЕРЕСТАТЬ ПЛАТИТЬ, такая себе итальянская форма протеста, и тогда этим уродам придется пойти на попятную. - Никакие репрессии и наезды не сработают, если такую форму сопротивления поддержит даже треть людей. С учетом изложенного ПРЕДЛАГАЮ указанным политсилам обратиться через все доступные им каналы к населению (если власть немедленно не одумается) с призывом БОЙКОТИРОВАТЬ ОПЛАТУ КОММУНАЛЬНЫХ УСЛУГ ДО ТЕХ ПОР ПОКА: 1. Не будет отменен грабительский платеж от порошенко-вовка-фирташа энд К за абонентское пользование газовыми сетями. 2. Пока не будет сменен на прозрачной конкурсной основе состав и руководство комиссии по регулированию комунтарифов (НКРЭ), а также состав и руководство антимонопольного комитета Украины, в обязанности которого входит
  Panikovski 3 апреля, 17:19
  противодействие монополизму, явно имеющему здесь место. 3. До тех пор пока расчеты затрат на комунуслуги не будут проверены (и пересчитаны), сформированными с участием общественности комиссиями - с привлечением в них компетентных экспертов с безупречной репутацией и предоставлением этим органам от профильных ведомств всей необходимой для этого информации. - ПО ДРУГОМУ ОСТАНОВИТЬ ЭТОТ ОТКРОВЕННЫЙ ГРАБЕЖ, КОТОРЫЙ БУДЕТ ТОЛЬКО НАБИРАТЬ ОБОРОТЫ, ПО-ВИДИМОМУ УЖЕ НЕВОЗМОЖНО. Олигархи намерены снимать с нас все, что может и, даже не может платить пересичный украинец, НЕЗАВИСИМО ОТ РЕАЛЬНОЙ СЕБЕСТОИМОСТИ комунуслуг. - Не станем сопротивляться - будем работать исключительно "на батарею", а не на нужды своих семей, ради сверхприбылей нескольких человек, включая порошенко. Если при этом будут попытки проведения через Раду УЖЕ ПОДГОТОВЛЕННОГО В НЕЙ ЗАКОНОПРОЕКТА о введении пени за просрочку уплаты грабительских и, взятых с потолка платежей и тарифов
  Panikovski 3 апреля, 17:25
  за комунуслуги, ПРЕДАВАТЬ ШИРОКОЙ ОГЛАСКЕ НАИМЕНОВАНИЯ ПОЛИТСИЛ И ФАМИЛИИ КОНКРЕТНЫХ ДЕПУТАТОВ, ПОДДЕРЖАВШИХ ДАННЫЙ ЗАКОНОПРОЕКТ, чтобы на последующих выборах они не имели ни малейшего шанса попасть в парламент, а тем более претендовать на пост высшего должностного лица государства. *** Предлагаю активно включиться в эту борьбу прежде всего РЕАЛЬНЫМ национально-демократическим силам. ЕСЛИ ЭТОГО НЕ СДЕЛАЕТЕ ВЫ, соответствующим пиаром на теме займутся откровенные популисты и политические мошенники. Навальный поднял Россию на дыбы на теме коррупции одного лишь премьера, если вы окажетесь не в состоянии организовать аналогичное сопротивление - на более чем благодатной почве, - грош вам цена, как политикам!!!
  Panikovski 3 апреля, 17:27
  Особая просьба к посетителям сайта ЗН: не топить в пустой болтовне данное важное для всех нас обращение, а по-возможности поддержать его.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • VCartes 3 апреля, 15:18 Не дочитал - не интересно. Ошибка в начале - нет у нас коррупции, есть автократия олигархического типа. В этой системе управления каждый акционер системы берет себе ровно столько, сколько ("по понятиям") следует брать на этом месте. В этом заключается исходная мотивация захода в систему и в этом состоит смысл нахождения в ней. А вот тот, кто берет не по чину или крысятничает, тот и есть коррупционер, И с такими коррупционерами система борется. Альтернативой автократии может быть только демократия. Демократия базируется на самоуправлении и самоорганизации. Все остальное - убогая болтовня. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Republic 3 апреля, 11:50 «Що не кажіть, а наші можновладці таки навчилися воювати гібридно» - підтвердженням чого є наступні запитання.
  Republic 3 апреля, 11:51
  Питання №1. Сім’я з 2-х пенсіонерів має в своїй приватизованій квартирі газовий лічильник G4.0, який за 1 годину ЗДАТЕН пропустити через себе НОМІНАЛЬНО 4.0 м3 газу, тобто сім’я має платити абонентну вартість «приєднання до газової мережі» у розмірі - із розрахунку: 4.0 м3 за 1 годину. Але сім’я пенсіонерів отримує квитанцію-платіжку на оплату у розмірі - із розрахунку: 2×4.0 м3 за 1 годину. Лічильник НЕ здатен пропустити через себе за 1 годину 8.0 м3 газу. І якого діаметру для цього має бути підвідна до квартири розподільча труба? Мабуть монополісти-олігархи-злодії ЗАБУЛИ шкільну арифметику.
  Republic 3 апреля, 11:52
  Питання №2. Сім’я з 2-х пенсіонерів протягом минулого року - за новими тарифами - справно сплачувала сукупно вартість «приєднання до газової мережі» разом із вартістю спожитого ними газу - із врахуванням СУБСИДІЙ на КОМУНАЛЬНІ послуги. Після відокремлення вартості «приєднання до газової мережі» в ОКРЕМУ абонентську плату, сім’я з 2-х пенсіонерів була ПОЗБАВЛЕНА субсидії саме на цю КОМУНАЛЬНУ послугу. Чому після останнього ПІДНЯТТЯ тарифів, впродовж усього минулого року «приєднання до газової мережі» ЗАКОНОДАВЧО розглядалося, як - КОМУНАЛЬНА послуга, а після введення окремої абонентської плати – вже НІ? Мабуть монополісти-олігархи-злодії ЗАБУЛИ, що таке СОВІСТЬ.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • house 2 апреля, 22:06
  talymon Сегодня, 17:33 «Ющенко просто хотів залишитись на троні ще на один термін, але Мєдвєдєв зі згоди Вашингтона заборонив йому це робити. Звісно, це не заперечує того, що Ющенко був креатурою Вашингтона. Просто карт..., вибачаюсь. кнопка Клінтон "Перезавантаження" завадила... І Янукович замінив Ющенка не тому, що набрав на виборах голосів більше, ніж Тимошенко, а тому, що також був креатурою Вашингтона, на відміну від Тимошенко. І Охендовський про це знає, і всі, кому потрібно, знають, що Охендовський знає, і саме тому він знає, що йому "нинішні" хіба що солі під хвіст насипати можуть... А ось Янукович, не поставивши у Вільнюсі, як ви кажете, хрестика під угодою, можливо, попередив пряму, "гарячу", а не гібридну війну Росії проти України з набагато більш руйнівними наслідками саме для України, бо не вбив останньої надії Росії на зближення з Україною.»
  Ахтунг! Ахтунг! слушайте все сюда => талибаныч только что ПРИЗНАЛ ТИМОШЕНКО КРЕАТУРОЙ ПУТИНА-КРЕМЛЯ. молодец, талибаныч) правда, я и так догадывался. но лишнее подтверждение = не помешает)
  aetes 3 апреля, 17:10
  Облизня Ви спіймали. Талимошу так просто не візьмеш. Стріляний горобець.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
Останні новини
USD 26.76
EUR 28.75