Повстання з багатьма невідомими

Віктор Трегубов 15 березня 2013, 21:55
Яценюк
byut.com.ua

Читайте також

9 березня українська опозиція оголосила, що йде в народ готувати його пробудження. "Ми оголошуємо народні віче й народне повстання проти цього режиму" — заявив лідер ОО "Батьківщина" Арсеній Яценюк. Так народ дізнався, що він повстав, — але ще кілька днів довелося чекати уточнення умов і, власне, мети бунту. Наспіх проголошена акція "Вставай, Україно!" викликає стійке відчуття дежавю та деякі підозри з приводу справжніх мотивів її організаторів.

"Люди позбулися б половини своїх неприємностей, якби змогли домовитися про значення слів", — заявив колись Рене Декарт. Якби Арсеній Петрович сказав "народний опір" — усе було б нормально. Не здивувалися б деякі колеги по опозиції, не вибухнула б гомеричним реготом і роєм "фотожаб" інтернет-спільнота, не довелося б його колегам по фракції публічно сумніватися у правильності цитати й запевняти, що зовсім не те малося на увазі. Оскільки навіть коли забути, що народні повстання має проголошувати народ, а не лідери опозиційних фракцій (інакше вийде як у Гайдая — "Я на вас скаргу подам. Колективну!"), сам формат повстання передбачає радикальніші дії, ніж ті, про які врешті-решт домовилися опозиціонери. Ну гаразд — одне неправильне формулювання Арсенію Петровичу можна вибачити. Тим більше що він не один такий, — Олег Тягнибок днями взагалі обмовився за Фрейдом, прокоментувавши спроби опозиції висунути лідера УДАРу на київське мерство словами: "Ми пропонуємо Кличку право першої ночі". Насичене глибоким еротизмом порівняння викликало природне запитання: а що, власне, майбутній висуванець опозиції має намір робити зі столицею? Перестанемо чіплятися до слів і перейдемо до суті.

За пільги, проти Януковича

Проголошення "народного підйому" саме тепер дивне. Зазвичай такі демарші оголошуються або після тривалої підготовки протестних осередків у кожному регіоні (не наш випадок), або після якогось конкретного імпульсу — наприклад, скоєння владою чогось показово антинародного. Попередні народні повстання (до речі, "офіційно" все ще не припинені) оголошувалися опозицією із серйозних приводів на кшталт Харківських угод і закону "Про основи мовної політики". Але й такої "поважної причини" цими днями під рукою не було. Розгортання практики позбавлення депутатів мандатів через суд до уваги не береться — не досить торкається широких верств населення. Більшість якого переконана: прихід по когось не загрожує приходом по тебе. 

Далі: будь-яке повстання розпочинається з вимог. Власне, їх відпрацьовують і формулюють ще до оголошення повстання. Однак з ходу зрозуміти, яких саме кроків і поступок хочуть від влади опозиціонери, виявилося не так просто. Такий собі ультиматум було озвучено лише через кілька днів після промови біля пам'ятника Шевченку, 12 березня: на тематичній прес-конференції Арсеній Яценюк заявив: "Ми хочемо, щоб люди висловили свою позицію, що вони хочуть змін у цій країні, вони не хочуть цього президента і вимагають відставки Віктора Януковича... У нас є наш соціально-економічний пакет, який має бути виконаний".

Отже: відставка Януковича та пакет законів. Під останнім, як з'ясувало DT.UA, маються на увазі ініціативи щодо скасування пенсійної реформи, перерахунку мінімальних зарплат, розвитку програм соціального житла, запровадження норми про мінімальну пенсію в розмірі 80% від зарплати для працівників науки та освіти, зменшення ставок єдиного соцвнеску, пільгових тарифів на електроенергію для сіл... І ще кількох схожих ініціативах, після розгляду яких може скластися враження, що їх автори дотримуються не ліберально-демократичних, а, як мінімум, соціалістичних поглядів. Зазначимо, серед вимог до влади не виявилося двох найочевидніших і потенційно досяжних: звільнення політв'язнів та припинення "пресування" парламенту позбавленням депутатів мандатів через суди. Втім, про політв'язнів опозиціонери мали намір погомоніти з Януковичем окремо, без відриву від повстання. Вожді ОО планували похід фракції "Батьківщина" (у повному складі) на Банкову, але від ідеї поки що вирішили відмовитися, оскільки багатьом потенційним учасникам походу вона здалася трохи дивною. 

Тим часом проголошений план акції громадянського протесту включає в себе мітинги, марші та "народні віче" в обласних центрах країни. З обов'язковою участю лідерів трьох партій. Одне слово, опозиціонери їдуть у регіони "на людей подивитися і себе показати". Це — явний мотив. А тепер спробуємо розглянути прихований.

Три мушкетери: десять років потому

Людям, котрі пам'ятають не таку вже й давню історію України, важко не помітити: нинішній виступ опозиціонерів до болю нагадує акцію десятирічної давності — "Повстань, Україно!". Навіть назву продубльовано з мінімальними змінами — тепер у нас "Вставай, Україно!". Поки що до деталей збігається й формат: "ПУ" також розпочиналася спільною заявою та турне опозиційних лідерів регіонами. І навіть вимогою тієї акції були дострокові президентські вибори — свідомо неприйнятний для влади хід. Подібність — на рівні клону.

Нагадаємо підсумок "Повстань, Україно!". Невеликі виступи в регіонах, масові (за різними оцінками, від 20 до 30 тис. людей) у Києві, наметове містечко поблизу Банкової та його оперативне (виконане за лічені хвилини) знесення, організоване Віктором Медведчуком. Після чого Віктор Володимирович не забув віддати розпорядження ретельно вимити асфальт. 

Не досягши декларованої мети, акція досягла фактичної: в орбіту опозиції раз і назавжди був затягнутий Віктор Ющенко, який раніше старанно дотримувався курсу "ні нашим, ні вашим". Ініціатори залучення Віктора Андрійовича в ряди полум'яних борців із режимом керувалися різними цілями. Одні ставили на нього як на майбутнього президента, вважаючи, що публічна опозиційність — ключ до майбутнього успіху, і заодно хотіли відрізати екс-прем'єру, який вічно сумнівався, шлях до відступу. Інші, навпаки, вважали, що, виштовхнувши м'якотілого Ющенка на стежку радикального протесту, вони прискорять процес його політичного самоспалення і підвищать власні шанси на успіх. Заради цього Юлії Тимошенко, Олександру Морозу та Петру Симоненку довелося неабияк витратитися. 

Безумовно, інтрига навколо Ющенка не була єдиною причиною організації "ПУ". Але якщо розглядати той проект як політичну комбінацію, то вона, безперечно, вдалася. Хоча поставлених цілей домоглися й не всі. На відміну від тієї ж таки "України без Кучми", яка справді мала ознаки народного збурення, "Повстань, Україно!" була насамперед технологічною акцією.

Серед будівничих нового протесту є чимало людей, котрі допомагали організовувати попередній. Не дивно, що схема багато в чому його й копіює. Природно, з поправкою на вітер — змінилася ситуація, змінилися дійові особи.

У кожному разі, в сьогоднішньої опозиції теж є "свій Ющенко" — Віталій Кличко. Він не робить таких реверансів у бік влади, як робив Ющенко у 2001—2002 рр., але і в опозиційній когорті старанно тримається відособлено. Він намагається уникати радикальних закликів та лівацьких гасел, акуратно дистанціюючись від партнерів, насамперед від "Свободи". Така політика дозволяє йому успішно "підхоплювати" електорат, який остаточно розчарувався в Партії регіонів. Доказ того — недавно опубліковані рейтинги найбільших політичних гравців, яким, до речі, в цьому числі DT.UA присвячено окремий матеріал. Згадаємо лише, що, за даними директора фонду "Демократичні ініціативи" Ірини Бекешкіної, зростання рейтингу лідера УДАРу відбувається за рахунок так званого м'якого Сходу — Харківської, Дніпропетровської і сусідніх областей.

Якщо Кличко почасти "виїжджає" на дотриманні дистанції з партнерами, то їм, навпаки, вигідно цю дистанцію скоротити. Бажано до клінчу. Це одночасно знизить популярність Кличка на тому-таки "м'якому Сході", збільшуючи внутрішньоопозиційну вагу Арсенія Яценюка, і посилить можливість останнього нав'язувати Кличку свій порядок денний. Не забуватимемо, що, попри старанну демонстрацію єдності, вожді залишаються конкурентами й час від часу не проти підставити один одного. Можна згадати, як УДАР оголосив про зняття з парламентських виборів своїх мажоритарників, публічно запропонувавши "Батьківщині" зняти ряд своїх (список прізвищ додавався). Або, з іншого боку, як добрі союзники висунули Кличка в мери Києва, "забувши" попередити його про це.

Віталій Володимирович мусить дотримуватися обережності. Він не був на річниці Шевченка в момент проголошення революції, не був в офісі "Батьківщини" на Турівській, коли Яценюк із Тягнибоком викладали журналістам суть і план протесту, не був і у Вінниці, хоча його приїзд анонсувався. Цими днями лідер УДАРу перебував у США, де обговорював ситуацію в Україні з не останніми людьми в тамтешньому політикумі, включно із заступником держсекретаря Вільямом Бернсом, сенатором Джоном Маккейном та главою Freedom House Девідом Креймером. Тобто причина для відсутності більш ніж поважна, особливо коли врахувати, що він (за даними партійної прес-служби) обговорював можливість запровадження персональних санкцій проти українських чиновників, причетних до порушень прав людини. Але тепер, по поверненні в Україну, йому доведеться або солідаризуватися з колегами і включитися в активний протест (що може засмутити виборців Сходу, які нервово реагують на спільні акції зі "свободівцями"), або від нього відсторонитися, обмеживши свою участь лише окремими акціями (що може засмутити виборців Заходу). Опинившись 2003 р. у схожій ситуації, Віктор Ющенко не зміг витримати нейтральну позицію, рухнув в опозиційний радикалізм, і Леонід Кучма в його вустах із просто "батька" перетворився на "батька української дитячої порнографії". Незвичне амплуа бійця мимоволі Віктора Андрійовича тоді дуже обтяжувало, його противники зловтішно потирали руки, але Ющенко зрештою виграв більше, ніж втратив. Так, ситуація була інша. Але ситуація взимку 2004-го істотно відрізнялася від ситуації восени 2003-го. Хто може точно передбачити, якою вона буде взимку 2015-го? 

Слід звернути особливу увагу на те, в яких містах було призначено перші "віче". Вінниця й Ужгород — дві цитаделі Петра Порошенка та Віктора Балоги, відповідно. Їх також фактично поставили перед вибором: хлопці, ви з нами?

Петро Олексійович поступився. За наявною в нас інформацією, півтори тисячі з трьох із половиною тисяч осіб, які зібралися на опозиційний марш у Вінниці, — його заслуга. А ось Віктор Іванович зайняв прямо протилежну позицію. Цитуємо дослівно з Facebook: "Раджу деяким молодим політикам не перевіряти мене на опозиційність. Не важко здогадатися, чому "графік повстання" починається з Вінниці і Ужгорода. Не буду розписуватися за інших, але якщо хтось думав, що Балога комусь зжене масовку на мітинг (а якщо не зжене, то ніякий він тоді не опозиціонер), — він глибоко помилився. По-перше, опозиційність не вимірюється разовими акціями з неясними цілями. По-друге, і при владі, і в опозиції треба бути чесним і не використовувати людей "втемну". По-третє, ніколи ні в кого не був на підтанцьовках. Через те не граю в такі ігри. І молоді політики прекрасно про це знають". 

А як народ?

В акції, потенційно масштабній і реально витратній, безумовно, є й інші цілі. Опозиції, і насамперед "Батьківщині", потрібно перевірити, чого вона сьогодні варта, на що здатна й на кого спирається. Такі походи — перевірка ефективності оргструктур, перевірка стану місцевих осередків та перевірка спонсорів на скупість. Тест на підтримку громадян і на симпатію еліт. А ще — необхідне тренування. Трьом силам необхідно навчитися не просто мирно співіснувати, а й ефективно співпрацювати. Доки є високий попит на об'єднання зусиль опозиції, три партії потрібні одна одній. Отож потребують навичок спільної роботи. А де цього вчитися, як не "в полі"? Не в Раді ж, де можна відбутися спільною прес-конференцією трійки вождів. 

Нинішній опозиції, як і опозиції десятирічної давності, безумовно, потрібно розім'яти кості. Очевидна мета проекту "ВУ" (як і свого часу проекту "ПУ") — нагадати народові, що опозиція є. І показати владі, що за опозицією є народ. Нагадуючи про себе, борці з режимом не тільки забезпечують присутність в інформаційному полі. Вони, за висловом Олега Тягнибока, мають можливість "підвищувати градус революційності суспільства".

Підвищувати градус завжди краще, ніж знижувати. А який він у нас зараз? Відповісти на це запитання однозначно важко. Згідно з останніми дослідженнями "Демократичних ініціатив" та Київського міжнародного інституту соціології (проведені 5—13 березня; опитано 2037 дорослих респондентів у всіх регіонах; погрішність не більше 2,3%), 35% українців вважають, що терпіти нинішню ситуацію у країні неможливо. Це багато чи мало? Швидше, багато, коли згадати, що напередодні Майдану цей показник, якщо пам'ять не зраджує, не перевищував 4—5%. До того ж ряд експертів вважає, що на такі запитання багато респондентів не готові відповідати до кінця щиро. Отже, реальний градус може бути й вищим. 

З іншого боку, не кожен, навіть потрапивши у безвихідь, готовий виходити на вулицю. Задоволених і життям, і країною дуже мало — лише 7,5%. Однак більше половини (52%) населення країни вважає, що "жити важко, але терпіти можна". На запитання "Чи вважаєте ви можливими масові виступи у разі різкого погіршення життя населення або обмеження його прав" лише 6% респондентів відповіли "Ми впевнені", 19% оцінили їх як імовірні, 40% — малоймовірні і 23% — неймовірні. Однак це картина сьогодення, а якою вона буде завтра, залежить і від характеру дій влади, і від ступеня протидії, організованої опозицією. 

Готовність до протесту далеко не завжди відкритим протестом обертається. Для нього необхідні реальні причини, очевидні приводи та достойні поваги лідери й ефективні організації. Потрібен кредит довіри, потрібна справжня популярність у суспільстві. А ще — готовність і здатність збирати на майданах натовпи справжніх прихильників, а не групи ідейних пенсіонерів і вільнонайманих студентів із прапорами на китайських вудлищах.

Полум'я повстання розгоряється з іскри. Викресати її й не дати згаснути — тонке політичне мистецтво. Чи достатньою мірою володіють цим мистецтвом лідери трьох партій? Ось і подивимося. Навчання в умовах, максимально наближених до бойових, підвищує шанси скласти іспит на відмінно.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
50 коментарів
 • Патриот 3 декабря, 09:46 Восстание мирным не бывает. А искренность планов оппозиции это очередной обман. В стране денег нет и не будет. Оппозиция никогда не откажется от депутатских привилегий,а деньги будет только - своими не поделится. Занимать им будет легко ибо отдавать не им так, как и в прошлый раз своего пришествия к власти. Думаю,что они провалив очередной период нахождения у власти уйдут в тень и опять новая политическая сила будет разгребать завалы в экономике...если успеет. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Михаил 2 сентября, 13:49 ПУТИН - ГИТЛЕР! Обращение к Святорусскому Народу. Братья и Сестры! Вы знаете, кем был в своей прошлой жизни - Владимир Путин?! Адольфом Гитлером!!! Многие не поверят мне, но это - правда! Братья и Сестры! Души погибших воинов взывают вам с Небес: очнитесь, откройте глаза и узрите - кто вами правит! Сколько миллионов советских воинов и мирных граждан загубил этот - поганый Гитлер?! Ныне, он правит в стране - победивший - фашизм! В своем новом воплощении, он продолжает свое гнусное дело! Путин погубит Россию! Братья и Сестры! Если сможете, распространяйте мое обращение по всей России! Пусть люди знают - правду: ПУТИН - ГИТЛЕР! Святорусский пророк - Михаил 20.08.12 МЕЧ СВЯТОГОРА Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Михаил 22 августа, 16:54 ЖЕЛАЮ ВАМ - УДАЧИ В БОЮ! Обращение к молодежи России. Свет и Свобода! Я обращаюсь к вам - моложежь России! Вы - станете главными участниками в предстоящей революции в России; которая состоится в этом году! Цвет революции - алый! На акции протеста мы будем приходить с алыми знаменами, с алыми лентами и алыми розами! Символ революции - белый корабль с алыми парусами! Белый корабль, это - Россия! Алае паруса, это - революция; которая приведет нас в светлое будущее, в Святую Русь! Гимн революции - песня Виктора Цоя - "Хочу перемен"! Читайте книгу Марка Леви - "Дети свободы"! Она о французкой молодежи, которая - сопротивлялась - фашистким оккупантам и продажной власти! Я знаю, и среди вас есть такие же - свободолюбивые - парни и девушки, кто готов - "встать и выйти из ряда вон, сесть на электрический стул - электрон"*, в борьбе за - Свободу! Сопротивляйтесь, но только - без насилия и крови! Для вас , моя книга** станет - путеводной звездой - в вашей борьбе! ЖЕЛАЮ ВАМ - УДАЧИ В БОЮ! Святорусский пророк - Михаил 16.08.13 * Виктор Цой - "Песня без слов". ** " Меч Святогора", мои статьи в форуме Интернет движения - Против Путина; логин: Рам. МЕЧ СВЯТОГОРА Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Михаил 24 июня, 15:55 МЫ - ЕДИНЫ! Обращение к братьям славянам. Братья, славяне! Я призываю вас на Всенародное Вече, которое состоится - 12, 13, 14 июля - в Киеве! Здесь будет решаться судьба братских народов - славян, тюрков и финно-угров! Здесь мы решим - по какому нам пути идти! Здесь мы решим - как нам свергнуть тиранию - в России, Белоруссии и Украине! Братья, славяне! Возьмите мой Меч*! Я ковал Его - семь лет*! Он - поможет нам объединиться! Он - покажет нам путь в Святую Русь! Он - поможет нам низвергнуть темные силы - в России, Белоруссии и Украине! МЫ - ЕДИНЫ! От имени тюрков - Михаил, Святогор, Рамиль Азнаев. 19.06.13 * Меч Святогора - мои статьи в форуме Интернет-движения - Против Путина; логин: Рам. ** 2006 - 2013 МЕЧ СВЯТОГОРА Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Николай Губенко 13 апреля, 14:03 ФАЛЬСИФИКАТОРЫ РЕВОЛЮЦИИ № 2 ВИКИПЕДИЯ: «Революция это коренное преобразование в какой-либо области человеческой деятельности. (Позднелат.) радикальное, коренное, глубокое, качественное изменение, скачок в развитии общества, природы или сознании, сопряжённое с открытым разрывом с предыдущим состоянием. Революция это качественный скачок в развитии, как более быстрые и существенные изменения отличают и от эволюции (где развитие происходит более медленно) и от реформы (в ходе которой производится изменение какой-либо части системы, без затрагивания существующих основ)». Единожды лидеры помаранчевой революции уже предали народ, использовав его, как подстилку на пути к власти. Сегодня до боли похожая ситуация. Пролетев в процессе мошеннических выборов мимо главной кормушки, трио обиженных лихорадочно стали блокировать посиделки в Верховной Раде и даже запугивать своих подельников по государственной организованной преступности народным восстанием, на повестке которого заезженный вопрос десятилетней давности - о смене кормчего, но ни воровской системы власти в целом, к строительству которой плотно причастна и «революционно» настроенная оппозиция. Следовательно, как и прежде революция закончится завоеванием уже насиженных мест в существующей воровской системе. Именно поэтому у «революционеров» отсутствует даже препаршивая программа, как-нибудь удовлетворяющая требованиям революции, согласно толкованию этого слова, приведённого мной выше. Я не думаю, что лидеры оппозиции настолько глупы, чтобы не понимать сути коренного изменения антинародной системы власти на демократическую. Они те же «отцы и дети» грязной тоталитарной системы, которая их вполне устраивает. Реальной революции украинская оппозиция боятся так же, как главенствующая банда под прикрытием Януковича, о чём свидетельствуют закрытые посиделки-междусобойчики на «Политклубе» Портникова по TVi и 5 каналу. Лидеры оппозиции прекрасно понимают, что революция, это, прежде всего восстановление социальной справедливости: пересмотр итогов воровской приватизации, лишение всех субъектов властных полномочий и их семей всего награбленного с использованием власти и служебных полномочий, лишение их всех наград и установление минимальной пенсии за участие во власти, как в организованной преступности. Но самое важное, создание законно обоснованных механизмов по установлению за вновь образованной властью после революции постоянно действующего тотального общественного контроля снизу доверху от выборов до выборов, чего реально не было ни при советской власти, ни за все годы независимости власти от воли народа. За то оппозиция и их подельники в лице партии регионов чётко усвоили мошеннические методы вовлечения народа в свои бандитские разборки и отвлечения его от главной темы, которая заключается в полной чистке политического поля от коррупционного смрада и установления диктатуры народа революционным способом. Насколько дебильно выглядела блокада трибуны и драка в связи с тем, что кому-то из депутатов вздумалось говорить на русском языке или по поводу голосования чужими карточками, если принимаемые парламентом законы вообще не работают, суды, прокуратура, милиция, СБУ, всегда являлись и являются неотъемлемой частью государственной организованной преступности. Не лучше ли было бы заблокировать работу парламента а то и вообще покинуть его, сложив мандаты с требованием отдать народу, как хозяину, ГТРК Украины, содержащуюся за счёт налогоплательщиков, обеспечив её независимое существование от власти и политических партий, с использованием, например, электронной демократии (посредством выбора руководства и тематики вещания путём интернет голосования) с привлечением в качестве арбитров международных правозащитных общественных организаций. Но партии регионов, как и оппозиции, совсем не нужна свободная трибуна для народа, консолидирующая общество вокруг истинно прогрессивных идей и реальных лидеров. Куда проще самим воровать, самим оценивать свою деятельность и самим же бесконечно баллотироваться! Но народ не быдло, и прекрасно понимает, что движения и партии, основанные по национальному признаку являются популистскими и продажными. Их деятельность, скорее всего, инсценирована для поддержания воровской системы власти, т.к. демонстративно провоцирует раскол общества на пути его демократизации и сеет национальную вражду в то время, как преступная власть интернациональна. Если Луценко осознает свои ошибки, допущенные при участии в помаранчевой революции, думаю он не будет пачкаться с псевдореволюционной тройкой и предпримет реальные меры к истинно народному восстанию, главной целью которого будет изменение существующей воровской системы власти на демократическую, при которой власть на всех её уровнях будет подотчётным и подконтрольным инструментом в руках народа Украины! И ПОСЛЕДНЕЕ, я абсолютно уверен в том, что ни один из псевдо лидеров акции «Вставай Украина»: Яценюк, Тягнибок, Кличко, не смогут возразить мне публично, естественно с моим участием, на своих оппозиционных каналах для избранных революционеров! Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Тезей 19 марта, 11:56 Пламя восстания начинается с искры. Высечь ее и не дать затухнуть — тонкое политическое искусство. В достаточной ли мере обладают этим мастерством лидеры трех партий? Вот и поглядим. Учеба в условиях, максимально приближенных к боевым, повышает шансы сдать экзамен на отлично.-Читайте Ленина.В.И. В своей работе Государство и революция он этот вопрос рассмотрел подробно и даже воплотил в жизнь. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Юля Дионте 19 марта, 11:39 Зеркало недели по причине "близкосродственным" отношениям кое-кого с кое-кем превратилось в абсолютную помойку
  ? 19 марта, 16:55
  А я думал, что они пошли на это из-за денег... Палить репутацию раскрученного издания из-за каких то "отношений"? Сейчас это не модно. Кстати, кто там кому родственник?
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Лозунг "Все на выборы" - это не для нас! 19 марта, 10:24 В первые годы существования США право голоса имели только белые мужчины, имеющие собственность (существовал имущественный ценз). Всеобщее избирательное право утвердилось в этой стране далеко не сразу, а когда государство окрепло и был заложен определенный фундамент либерально-демократических стандартов. Возможно и в Украине стоит ввести переходный период, скажем на 10 лет, когда право голоса будут иметь только люди, которые никак не зависят от госбюджета и подачек правительства? Смысл в том, что голосуют только те, кто наполняет бюджет, а не содержится за счет других членов общества. Может такой подход позволит положить конец той популистской вакханалии, которая царит в Украине - кто больше пряников наобещал - тот и победил на выборах. Ведь предвыборное соревнование в этой стране напоминает ярмарку обещаний различных льгот, повышений дотаций, жалований и пенсий из государственного бюджета. При всем при этом, у граждан Украины категорически отсутствует всякое желание платить налоги... Зачем? Это - отстой! Выгоднее делить бюджет или быть бюджетником и получать! Такие государства долго не живут - скоро становится нечего делить и нечего получать. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Ну - ну... 18 марта, 13:25
  Игорь Герцен Вчера, 20:39 Кроме искрометного юмора, который всегда приветствуется, есть вполне дельные предложения. Создать движение (партию, организацию, называйте как хотите). Только дураки могут думать, что среди раскрученных по телеку политиков есть альтернатива. Поэтому восстание нужно, но не ради этих ублюдков, а ради той силы, которую мы сами и создадим. Но мы ведь не создадим такой силы, правильно? Потому что мы - быдло. Мы только трепаться умеем, а дать отпор - мужских качеств не хватает. Вот видите, даже здесь (на ветке) много тех, кто скорее драпанет из страны, чем станет в строй, а в реале таких трусов и беглецов еще больше. Бегите, беглецы!
  Ваше предложение звучит красиво и, на первый взгляд, логично. Но вы не учитываете важных факторов. Во-первых, сегодня в Украине ни одна партия не сможет прийти к власти, если она не эксплуатирует популистские лозунги. На такие партии нет реального спроса. Во-вторых, ни одна партия, которая начнет проводить реальные реформы, необходимые для выживания нашей страны, не сможет долго продержаться у власти. Её сметут разочарованные иждивенцы, коих большинство в стране. В-третьих, ни одна партия, если за ней не стоит крупный отечественный или иностранный бизнес, не сможет мобилизовать достаточные организационно-финансовые ресурсы для того чтобы победить на демократических выборах и прийти к власти. Сейчас за власть борются два монстра, филигранно владеющие популистскими лозунгами. За "регионами" стоит весь крупный отечественный бизнес со всеми его ресурсами, а за "юлиными демократами" - еще более мощные иностранные группы. Вы собираетесь составить им конкуренцию? А репа не лопнет?
  закон ома 18 марта, 17:59
  Вы зря так накинулись на Игоря и прицепились к слову партия,кстати это слово у него взято в скобочках.Создавать партию это начало конца.Мало того ,как вы правильно заметили пробиться ей не реально,а если даже это и случится большой риск повторить путь тех партий которые сейчас толкутся в борьбе за трон(деньги,спонсоры,обязательство перед спонсорами)и народ опять остаётся забытым.Начинать надо с самих себя.Для этого у Игоря есть прекрасное слово -движение.Я не о глупых призывах:"Давайте завтра соберёмся на майдане!"Ясный-красный завтра ни кто не придёт да и не нужно.Это должно что то типа флешмоба,игра ,но которая бы нас объединяла.Основной контингент здесь любит мастерски по заворачивать слова,но не любит массовых мероприятий.Почему нам например не напечатать ,для начало, листовки.Ну например:"Где мои дороги?"или"Куда пошли мои налоги?"и одновременно расклеить каждый в своих городах.Читателей "ЗН" для этого мало,но можно попробовать обьедениться с читателями других изданий.Это конечно мелочь,но не возможно до бесконечности писать-стонать про плохую власть или призывать уезжать со страны.
  Корочка 19 марта, 02:09
  Вы абсолютно правы - надо начать с себя. Но ведь и проблема в том, что никто не хочет этого делать! Помните статью Гузара о свободе? Три с гаком тысячи лайков в ФБ! И почти каждый решил, что в ней отлично сказано про соседа(( Украина антигражданскиактивна. И еще. Томенко в начале лета прошлого года проводил закрытое исследование на предмет уяснения степени информированности общества о художествах власти в сфере воровства и злоупотреблений. И знаете почему оно осталось закрытым? Да потому что все (70-80 процентов) все знают. И не выступают.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Кролики - это не только ценный мех.... 18 марта, 13:13
  Фротман 16 марта, 17:56 Цель восстания-окончательно переместить всех своих жителей Гуцульщины на подсобные работы посудомойками и ассенизаторами в прогрессивную Европу? Дабы освободить место для негров и арабов из Эуропы, которым там явно места уже не хватает.... Кстати, зовут Яйценюка- Арсений ( арсеник- мышьяк (лат.)). Доза крысиного яда для Украины.
  Ассенизаторами в Европу? Вместо поляков? Хорошая идея. Уже и текст на 900 страниц Соглашения об Ассенизации подготовили.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
Останні новини
USD 26.76
EUR 28.75