RWE не ставит отношения с Украиной в зависимость от ценовых уступок "Газпрома"

Поділитися
RWE не ставит отношения  с Украиной в зависимость  от ценовых уступок "Газпрома"
Відносини RWE-"Газпром" є одним питанням, а відносини RWE-Україна - іншим питанням. І вони не мають одне до одного жодного стосунку.

Наприкінці минулого тижня після чергового раунду переговорів, зокрема про цінову складову у довгострокових контрактах німецької RWE Supply & Trading GmbH і російського "Газпрому", склалося враження, що незначний поки що за обсягами для такої компанії, як RWE, контракт з українським "Нафтогазом" може опинитися під загрозою зриву. Мовляв, цього вимагає "Газпром". Насправді ситуація дещо інакша, про що в ексклюзивному інтерв'ю DT.UA розповіли топ-менеджери RWE Supply & Trading GmbH - головний виконавчий директор Стефан Юдиш і виконавчий віце-президент Андре Штраке.

- Про переговори RWE Supply & Trading GmbH і російського "Газпрому" повідомляють, що росіяни були готові змінити певні умови довгострокових контрактів за умови, що ваша компанія відмовиться від реекспорту російського газу. Чи це так, і як ви прокоментуєте позицію RWE?

Стефан Юдиш: Питання переговорів про перегляд цінової складової в договорах з "Газпромом" і питання наших поставок газу в Україну не мають нічого спільного.

З 2010 р. RWE веде переговори з "Газпромом" про формальний початок справи стосовно перегляду цін. "Газпром" справді надав нам свої пропозиції щодо зміни ціни на газ, як він це зробив для інших компаній, що купують російський газ. Інші компанії погодилися на такі умови, а ми не погодилися.

Відповідно до погодженої контрактом процедури ми обрали шлях подання формального позову в арбітраж, розгляд триває. Ми очікуємо з дня на день рішення цього арбітражного розгляду, а питання використання газу є цілком незалежним від цього процесу. Ми купуємо газ, він стає нашою власністю, і ми робимо з ним те, що хочемо. А будь-яке натяк щодо відмови від експорту газу в певному напрямку або відмова від виконання підписаних угод протирічить нормам нормам європейського законодавства про добросовісну конкуренцію.

Андре Штраке: Адже ми (RWE) не хочемо виступати як такі, хто не виконує цих норм про добросовісну конкуренцію.

- Тобто зі сказаного вами можна зрозуміти, що питання реекспорту не має жодного стосунку до України та відносин між RWE й Україною?

Стефан Юдиш : Ні, ні. Відносини RWE-"Газпром" є одним питанням, а відносини RWE-Україна - іншим питанням. І вони не мають одне до одного жодного стосунку.

- Як ви оцінюєте загалом і, можливо, в певному більш конкретному вимірі так званий російський чинник в енергетичних або газових відносинах між РФ і ЄС, а також Україною?

Стефан Юдиш: Газ, на жаль, відіграє велику політичну роль. Це робить сам продукт газ важким (для торгівлі). Проте споживачі врешті-решт не повинні думати про газ, коли вони його потребують, купують і споживають. Такому продукту, як газ, значно допомогло б, зокрема, знову отримати довіру зі сторони споживачів, якби він деполітизувався. Те, що він є політичним чинником, зрозуміло. Однак ми просто бізнесмени, ми займаємося газом не з політичних мотивів, а для того, щоб заробити трішки грошей.

- Як ви оцінюєте контракт між RWE і "Нафтогазом України"? Чи є він вигідним для вашої компанії?

Стефан Юдиш: У принципі ми намагаємося не вступати у ділові відносини, які, принаймні коли ми їх плануємо та оцінюємо ризики, не були б для нас вигідними (прибутковими). Контракт із "Нафтогазом України" є певною мірою проблематичним, тому що ми взялися за те, чого раніше ніколи не робили. І ми пішли на достатньо високий ризик, наприклад, у питанні переривання реверсного постачання з Німеччини через Польщу до України. Частково ці ризики матеріалізувалися. Наприклад, потік поставок переривався, ми були змушені частину газу, яку ми мали намір поставити на український ринок, знову реалізовувати на німецькому ринку, і переважно із збитком. Проте контракт з "Нафтогазом", враховуючи структуру ризиків, можна вважати прийнятно прибутковим.

Повний текст інтерв'ю топ-менеджерів RWE Supply&Trading читайте у наступному номері DT.UA.

RWE AG є однією з провідних енергетичних компаній ЄС і посідає третє місце серед постачальників електроенергії та п'яте місце - серед постачальників газу. Забезпечуючи 70 тис. робочих місць, компанія гарантує надійне постачання 16 млн споживачів електроенергії, майже 8 млн споживачів газу. В 2012 р. товарообіг компанії становив 53 млрд євро.

Власне партнер "Нафтогазу" - RWE Supply&Trading (входить до складуRWE AG) є однією з провідних європейських енергетичних торговельних компаній. До її торговельного кошику входять не лише газ і електроенергія, а й вугілля, нафта, сертифікати СО2 викидів і багато іншого.

RWE Supply&Trading поставляє природний газ в Україну у реверсному режимі з листопада 2012 р.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі