Слова з контексту

Олег Вергеліс 25 листопада 2016, 23:01
Евгений Нищук
Урядовий портал

Читайте також

Міністр культури України Євген Нищук цього тижня в телеефірі ICTV розповів українцям, що "у Запоріжжі, на Донбасі… немає ніякої генетики, це свідомо завезені". 

До сонму таких українських територій доданий і Шевченківський край, Черкаси. 

Після цього, як відомо, зчинилася фейсбучна, а потім і медійна буря на тему "генетики". Були навіть заклики до негайної відставки міністра. 

Інтелектуальний соціум щодо цієї конкретної генетичної проблеми, у принципі, розшарувався: є прибічники і опоненти міністра. Сам керівник культурної сфери тим часом публічно вибачився: "У цьому руслі я казав, що формується момент духу. А всіх зачепило слово "генетика". Якщо воно когось зачепило, я щиро прошу вибачення. Насправді я не хотів скривдити, я казав тільки про те, що зараз потрібно приділяти більше уваги культурному діалогу та обміну… Це вирвано з контексту програми". 

Серед виважених відгуків щодо генетичної проблеми годилося б зацитувати окремі з них. Наприклад, відомого журналіста Отара Довженка: "Я, наприклад, як носій 100% завезеної генетики, не відчуваю з цього приводу нічого, крім співчуття... Найпаршивіше те, що у таких дискусіях радикалізуються люди, які насправді не мусять радикалізуватись. Іноді дурня — це просто дурня. Її не треба захищати, прощати чи ототожнювати з чимось, її просто треба констатувати і назвати тим, чим вона є".

Соратник і екс-заступник міністра, нинішній керівник "Мистецького Арсеналу" Леся Островська-Люта, своєю чергою, констатує: "Євген Нищук завжди дбав про те, щоб було краще. Загалом. Для всіх — культурного сектора, суспільства, самих митців, їх аудиторій. А висловився, да, м'яко кажучи, невдало. Не можна допускати таких ляпів. Це буде важливим уроком".

Життя взагалі дає нам багато уроків. Особливо останнім часом. І не кожен згодом тримає іспит. 

Неможливо уявити собі нинішнього міністра культури навіженим ксенофобом. Несамовитим радикалом чи божевільним "генетиком", що носиться з "пробірками", визначаючи, вибачте, ДНК у різних народів, які становлять нашу єдину країну. 

Ця людина — зазвичай ввічлива й толерантна, часто стримана й тактовна. Але, як людина театру, має добре знати, що таке запропоновані обставини (за К.Станіславським). Це обставини, які здатні змінити в певному сюжеті — навіть мимо волі героя — його настрій, його долю і його життя. 

Такі запропоновані обставини, до речі, здатні інколи змінити й долі народів — у контексті історичному. Оскільки деякі "обставини" нав'язують диктаторські режими. Внаслідок чого і відбувалися в нашій трагічній історії різного роду переселення народів. 

Одних переселяли з Заходу на Схід. Інших — зі Сходу на Захід. Третіх — зі Сходу на Схід. Четвертих — із Криму в пустелі. 

"Завезені" й переселені — складний історичний і міжнаціональний контекст. Говорячи про який у прямому ефірі, важливо усвідомлювати не тільки глибину самої трагедії, а й справжнє значення певних слів. Не забуваючи про можливу реакцію різних людей на сказане. Бо реакція буде негайною. І тому, що запропоновані обставини вже не історичного минулого, а теперішнього життя — теж складні та неоднозначні. 

Тема "завезених" і репатрійованих, природно, не нова. Вона не є науковим відкриттям міністра. Вона — об'єкт глибокого вивчення та зваженого аналізу для українських істориків. Ця тема дуже болюча для самих людей, які там живуть, — тобто для громадян України.

Тим часом існують і жорсткі запропоновані обставини, пов'язані з поточною гарячою гібридною війною, розв'язаною проти України. І слово, вимовлене державним діячем, хай навіть вирване з контексту, стає для ворога чудовим снарядом, важливою здобиччю. 

Власне, так і сталося. Сентенція про генетику та свідомо "завезених" стала черговим епізодом такої війни. Стала сумним додатковим аргументом для пропагандистських атак на країну. 

Як людина театру, цей міністр культури не може не знати, що та чи інша п'єса, те чи інше слово в п'єсі — ще не істина в останній інстанції (у створюваній виставі). Оскільки багато що або, практично, все тут уже залежить — від трактування, від режисури. 

Монолог про генетику у виконанні Євгена Миколайовича — спекулятивна тема для різнополярних трактувань. Для тієї "режисури", про наслідки якої сам міністр, можливо, навіть не здогадується.

А годилося б. 

Те, що дозволено фейсбучному "активісту", який щогодини продукує у своїх постах то "моменти істини", то провокаційні фейки, не дозволено державному діячеві. Якщо він таким є. 

Те, що дозволене політику-фріку, який узаконив на загальнонаціональному рівні лайку "скотиняка", — не дозволено міністру-інтелектуалу. Людині з художнього середовища, чесному художнику, голосу Майдану. 

Те, що сприймається як справжнє з вуст шекспірівського Шейлока, не може бути екстрапольоване на світогляд Гамлета. 

Тим часом міністр культури для декого — Гамлет (хай і з застереженнями). А в телевізійному шоу на тему "генетики" замість принца данського дехто виявив Шейлока. Амплуа не зійшлися. 

Не треба бути Песталоцці або іншим педагогом, щоб когось чогось повчати. Щоб нагадувати уроки очевидні. Лексика державного діяча — це жорстка внутрішня редактура. Це співвідношення тексту й контексту. Бо слово, висмикнуте з потенційно небезпечного контексту, — не горобець, а фугас. 

І піди розкажи тепер про особливості "генетики" тим захисникам України, які мерзнуть на Сході в окопах, а серед них же — і українці, і росіяни, і грузини. І багато інших, яких не "завозили", а які приїхали самі. 

І якщо образливий спіч про галичан у виконанні міністра Табачника викликав справедливе обурення, то хіба не виправдане обурення розмірковуваннями міністра Нищука? 

Очевидно й необоротно те, що з українського політичного життя взагалі зникла "редактура" (наполягаю на цьому як театральний критик, який рецензії редагує). А народилася тотальна графоманія. Що виливається в безсоромні публічні сварки на засіданнях Кабміну, коли мимоволі принижуються національні почуття людей. 

Редактура давно й безповоротно зникла і з текстів парламентаріїв, — у різного роду сюжетах вони перетворюються на легку здобич для гібридної війни, в яку втягнено Україну... 

Студенти Київського Національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого цього тижня, в день Революції Гідності, вийшли не на Майдан, а під стіни університету — із заклеєними скотчем ротами. Діти мовчки протестували проти бардаку у своєму виші, зверталися по допомогу до Мінкульту і до професіоналізму наставників. 

Моя подальша мрія абсолютно нездійсненна. У період трагічних випробувань, які переживає Україна, дуже хочеться, щоби бодай на кілька днів таким самим пластиром собі заклеїли роти — різноманітні демагоги та провокатори в тому ж таки парламенті. І мовчки, усвідомлено полегшили життя українцям — на Заході, на Сході, на Півдні, у Центрі, скрізь (на жаль, якось поспішно зняли з плашок телеканалів розумне гасло "Єдина країна"). 

І, до речі, з мовчазним протестом студентів треба щось вирішувати. Міністр культури знає ці проблеми не гірше за мене. І, сподіваюся, не буде нікого покривати, а буде працювати, усвідомлюючи глибинні значення різних слів, вимовлених зі сцени, з трибуни чи в політичних шоу. 

Теги:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
34 коментаря
 • Voynich 1 декабря, 20:56 Нищук отвечал на вопрос профессионально добро-честной Соколенко (рада доброчесності з перевірки суддів), почему так медленно продвигается КУЛЬТУРА на восток Украины, на ту часть территории, которая объективно была под влиянием «РУССКОГО МИРА». По сути, Нищук ответил, что в этом виновата не генетика коренного населения, а генетика сознательно завезенных. Непонятно, за что критиковать Нищука представителям «РУССКОГО МИРА», ведь под этой самой КУЛЬТУРОЙ они понимают совсем не то, о чем говорили Нищук и Соколенко, а коричневую (или, в лучшем случае, оранжевую) чуму? Проблема в том, что ни украинская, ни завезенная генетики совершенно не мешают продвижению из центра Киева основной причины бескультурья - экономического геноцида Украинского народа (граждан Украины всех национальностей) с конфискацией в пользу чиновников и олигархов имущественных конституционных прав граждан. Для противодействия этой чуме, очевидно, нужна генетика более позднего происхождения - тысячелетней и более давности. Відповісти Цитувати
 • aetes 29 ноября, 11:21
  Эдуард Кравченко Сегодня, 07:52 «Про Фарион. Про Евровидение сами посмотрите. - В феврале 2010 года Ирина Фарион попала в заголовки СМИ, после того как было опубликовано видео, в котором она выступает в детском саду, призывая детей не использовать русские варианты имён (например, не Миша, а только Михайлик, не Наташа, а Наталочка). «Никогда не будь Алёнкой. Если станешь Алёной, то нужно паковать чемоданы и выезжать в Московию», — заявила Фарион дошкольнице, назвавшейся Олэнкой (украинский вариант имени Елена). «Маша — форма не наша. Пусть едет туда, где Маши живут». «Петя тоже должен отсюда уехать, если не станет „Петрыком“». Пятилетнюю девочку, представившуюся Лизой, Фарион пристыдила за имя, которое, по её версии, происходит от слова «лизать». А что Стрелков? Он, что, с армией вторгся? Или с ним тоже было 3 десятка, с автоматами? Если бы он в Коломыю приехал, насколько бы их хватило?»
  "А что Стрелков?" Подумаєш, якийсь там відділок міліції захопили. Яка дрібничка. Стрєлков -- всього лиш самий відомий приклад. Інших, таких же, було багато. Росія запалила це вогнище і продовжує підтримувати його -- постачає бойовикам зброю і боєприпаси, фінансує їх, навчає військовим спеціальностям, при потребі регулярні війська шле на підмогу. Що Ви сказали б, якби під час чеченської війни Україна постачала їм танки й гради і фінансувала бойовиків з бюджету? Ви порівняйте масштаби. Ваші претензії до нас -- виступи Фаріон, яку ніхто тут не підтримує й не схвалює. Наші претензії до вас -- 10 тис. вбитих, 1.5 млн біженців, зруйновані міста. Що переважає? Фаріон -- лише привід для війни й ворожнечі. Дрібний, нікчемний привід. Якби не було Фаріон, рашкіна пропаганда знайшла б будь-яку іншу дурепу й точно так же підняла б галас на весь світ.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • spragly 28 ноября, 09:03 Сказав би Нищук "спадщина" замість "генетика" і був би на 100% правий. А топтатися по ньому всім табуном це стати одним з "корисних ідіотів". Час яких невпинно закінчується, хоч вони й багато в чому праві, і взагалі завжди в білих рукавичках. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Эдуард Кравченко 27 ноября, 20:47
  aetes Сегодня, 17:52 «1) Україна після Майдану -- це результат не Майдану, а наслідок війни з Росією. На Майдані ніхто не сподівався на те, що втрутяться російські війська. 2) Коли Ви обзиваєте політичних суперників "дураками", це характеризує не політичних суперників, а Ваше невміння вести дискусію, Вашу невихованість, Ваше хамство.»
  Вашу "зневагу" я, как нибудь, переживу. Что же касается Майдана, понятно, что "не сподивалысь". А надо было сподиватыся. В стране, где 20% населения - русские, а каждый третий житель(!) имеет русские корни, кричать - "Москаляку на гилляку, Кто не скаче, той москаль" - значит, разрушить страну. Вы, что думали, русские украинцы, будут плакать от радости, слушая эти лозунги? Вот и рвануло там, где тонко. В Крыму, где русские - 65% населения, и в Донбассе, где - 50%. А Путин просто умело воспользовался ситуацией. Я еще застал СССР, и слышал рассказы о славных героях 1917 года. Они победили, и себя ооочень хвалили. "И что ж теперь, и где все это, и долговечен ли был сон?" А теперь Ленин и К - дураки и убийцы. Когда устраиваешь такую заварушку, нужно думать, а как это аукнится! Если ты, конечно, любишь свою страну, а не свой карман, и свою мелкую душонку. (Ничего личного!)
  Republic 27 ноября, 21:11
  «"Москаляку на гилляку, Кто не скаче, той москаль" - значит, разрушить страну» - почему я – этнический украинец (среди моих предков имеются также поляки по мужской линии) – всегда был и остаюсь решительным противником вышеприведенной «цитаты» (которая мне противна по своей сути), причисляюсь Вами к «разрушителям страны»? Только потому, что я думаю «українською»? К Вам же я обратился на языке Ф.М. Достоевского – русского гения, произведения Которого люблю перечитывать многократно.
  aetes 28 ноября, 16:40
  "Москаляку на гилляку, Кто не скаче, той москаль" -- на Майдані так не кричали, там про москалів геть забули, не до них було. Ви, пане Кравченко, видумуєте неіснуючі причини, щоб виправдати агресію рашки. В Криму й на сході було не народне повстання, а операція спецслужб РФ. Згадайте день проголошення "незалежності" у ВР Криму, тоді рашисти навіть не змогли зібрати біля ВР мітинг більший, ніж мітинг кримських татар, зате російських зелених чоловічків було повно, всюди командували, фактично ВР блокували й змусили прийняти потрібні акти. На сході бунт почався зі Слов'янська, хіба народні маси брали штурмом відділок міліції? Ні! Ви ж своїми очима бачили, що це була група російських спецназівців на чолі з громадянином РФ Стрєлковим. І після цього Ви стверджуєте, що було народне повстання? І зараз ордло хоч тиждень протрималось би без підтримки РФ? Рашка щедро фінансує їх, постачає зброю і боєприпаси, в критичні моменти висилає на підмогу регулярне військо. Ви цього не бачите?
  aetes 28 ноября, 16:49
  До речі, російською на Майдані говорили навіть частіше, ніж українською. Тож не брешіть, що Майдан був спрямований проти російськомовних.
  Эдуард Кравченко 28 ноября, 18:35
  НЕ против росийскомовных, а против русских. Москаль - это русский. Когда очередной недоумок из "Свободы" заявил, что Украину на Евровидении не может представлять мулатка, украинское общество быстро его осадило. Но когда Фарион пришла в садик(!!!) к пятилетним детям, с ее "Ліза - збирай валізи" , спильнота тихонько хихикала. Я не знаю, сколько сотрудников МВД, СБУ было в Славянске, но знаю сколько их было в Горловке. Более 1000 человек. С оружием. А здания МВД, СБУ заняли несколько десятков человек, во главе с местным охранником - Бесом. А в Крыму находилось 20000 украинских солдат и матросов, которые не сделали ни одного выстрела. А 15000 перешли на службу РФ. Если бы они не чувствовали глубочайшей обиды, думаете они бы так поступили? Просто поставьте себя на место русских украинцев. Украинец, этнический, адекватный, может и не обратил внимание на "Москаляку - на гилляку", но русский обратил внимание, прежде всего на это.
  Voynich 28 ноября, 23:45
  Фарион, Тягнибок, «Свобода» ... - позолоченные украинским национализмом политические инструменты. Украинскую нацию и Украинский народ можно легко обмануть (и не один раз), но невозможно окончательно одурачить. Руководители Майдана и те, кто стоит за ними, ценой крови тысяч патриотов решили свои задачи - скинули Януковича, заняли властные кабинеты (сели на денежные потоки) и стравили украинцев с русскими, а Украину с Россией. Государственно-олигархический строй - причина жесточайшего экономического геноцида всех граждан Украины - «не пострадал». Украинская нация и Украинский народ тоже решили свои задачи – скинули Януковича и повторно отработали технику Майдана с пониманием механики его организации. Бабушка еще не приехала, но уже в пути.
  aetes 29 ноября, 00:08
  "Обида" за що? На Майдані ще не було ні Євробачення, ні Фаріон. Ви притягуєте аргументи за вуха. Якби не галаслива рашкіна пропаганда, їм, російськомовним, і в голову не прийшло б, що Майдан спрямований проти них. Рашкіна пропаганда завжди знайде потрібний фактик і роздує його до розмірів аеростата. Стосовно яка різниця між москалями, русскими, російськомовними, -- не морочте мені голову дурницями. Весною 2014-го армія, МВС, СБУ були радше проросійськими, ніж українськими. Вони зрадили Україну. Чого можна було чекати від служб і армії, створених Януковичем за указками Путіна? Тепер маємо власну армію. А стосовно Стрєлкова що скажете? Проігноруєте це зауваження як незручне?
  Эдуард Кравченко 29 ноября, 07:52
  Про Фарион. Про Евровидение сами посмотрите. - В феврале 2010 года Ирина Фарион попала в заголовки СМИ, после того как было опубликовано видео, в котором она выступает в детском саду, призывая детей не использовать русские варианты имён (например, не Миша, а только Михайлик, не Наташа, а Наталочка). «Никогда не будь Алёнкой. Если станешь Алёной, то нужно паковать чемоданы и выезжать в Московию», — заявила Фарион дошкольнице, назвавшейся Олэнкой (украинский вариант имени Елена). «Маша — форма не наша. Пусть едет туда, где Маши живут». «Петя тоже должен отсюда уехать, если не станет „Петрыком“». Пятилетнюю девочку, представившуюся Лизой, Фарион пристыдила за имя, которое, по её версии, происходит от слова «лизать». А что Стрелков? Он, что, с армией вторгся? Или с ним тоже было 3 десятка, с автоматами? Если бы он в Коломыю приехал, насколько бы их хватило?
  Voynich 29 ноября, 19:59
  Фарион 13 лет подряд не замечает такую «мелочь», что на двенадцатом году независимости из Гимна национальной украинской державы Украина депутаты ВРУ и Президент исключили законом как неприличное (неблагозвучное) слово «українці» и заменили двойное отрицание одинарным. До изменений (в оригинале): «Ще не вмерла України ні слава, ні воля, Ще нам, браття українці, усміхнеться доля». Сейчас (с 2003 года): «Ще не вмерла України і слава, і воля, Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля». Как расценить исключение двойного отрицания, я точно не знаю. Ладно, что всех граждан среднего возраста и старше (включая Фарион) лишили даже надежды..., но не протестовать против исключения из Гимна Украины слова «українці» (и при этом стыдить детей) – для кадрового националиста это перебор. Даже детям понятно, что Фарион, Тягнибок, «Свобода» - не только украинские националисты, но и, возможно (похоже на то), шестёрки в руках тех, кому генетически не нравится не только слово «українці», но и сами граждане.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • aetes 27 ноября, 15:41
  Віталій Крюков Сегодня, 10:22 «Поинтересовался у специалистов-генетиков - единогласно утверждают, что эта лженаука, эта "продажная девка империализма" так до сих пор и не обнаружила геном "украинца", не говоря уже, о его индивидуальном гене "Духа Украинской нации"! Эти ярые последователи вейсманистов-менделистов-морганистов совершенно безнаказанно и нагло по-прежнему отрицают великие "научные" достижения мичуринцев-лысенковцев, чем наносят реальный ущерб этно-национальному украинскому сознанию и движению. Правда, открытие геномов французов, немцев, американцев и пр. они тоже саботируют! - Может, лучше воспользуемся циркулем и линейкой? - А??»
  Гени визначають фізіологічні властивості людини (та й то, лише частково). Генетика вже давно виявила і вивчає генетичні відмінності різних рас і народів, але до соціальних процесів гени не мають жодного відношення. Немає генів патріотизму, доброти, працелюбності, чи навпаки -- жорстокості, жадібності і т.д. Соціальні властивості людини -- виключно результат виховання і впливу соціального оточення, гени на них ніяк не впливають. Щодо Нищука, Борислав Береза дав вичерпну оцінку: "Ляпнув дурницю, вибачився, справа закрита. Більше обговорювати нема чого." Чи хороший він міністр культури, я не знаю, вперше чую це прізвище (мабуть, як і всі тут присутні). Не закрита справа тільки тому, що рашисти типу Кравченко вчепились в неї зубами й намагаються підняти пилюку якомога вище.
  Panikovski 27 ноября, 16:11
  "Ляпнув дурницю, вибачився, справа закрита. Більше обговорювати нема чого." - а не слишком ли снисходительный подход, особенно ДЛЯ ГОСЧИНОВНИКА ВЫСОКОГО РАНГА? Извинилось оно, не извинилось - это теперь дело пятое. В любом случае данный ролик уже попал в "золотой фонд" роспропагандонов ... а уж то, что они используют его по полной и в лугандоне, и в РФ для разжигания - в этом уж можете не сомневаться ... и за те жизни и кровь, в которые обойдется сей безответственный треп оно тоже извинилось?!
  Republic 27 ноября, 20:49
  «…и за те жизни и кровь, в которые обойдется сей безответственный треп оно тоже извинилось?!» - покладіть на шальки терезів «безответственный треп» та «жизни и кровь» і що ж переважить? Виходить Ваше - «они используют его по полной и в лугандоне, и в РФ для разжигания» - є підтвердженням сьогодні вже очевидного факту: сепаратисти на «військово-окупованому» Сході України «думають» не «чистим серцем», а – «лютими мізками». Чому б разом - усім громадянам України, не направити усю свою «лють» на олігархів-злодіїв – єдиних винуватців плюндрування за останні 25 років Держави Україна - спільної для усіх Її громадян Домівки?
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Panikovski 27 ноября, 14:23 https://www.youtube.com/watch?v=bbuJsHUZe3w
  Panikovski 27 ноября, 14:35
  "отвратительная рожа" сказала "А" - про "завезені міста", але не встигла сказати "Б":- а шож тепер робити з їх мешканцями ... вивезти? чи як? Везет же Украине на воров и идиотов при власти!(
  aetes 27 ноября, 15:55
  Що в радянські часи завозили населення з Росії -- незаперечний факт. Що в результаті цього на сході й півдні поширені проросійські настрої -- теж незаперечний факт. Але з цього ніяк не випливає, що їх треба "вивезти", чи що вони гірші, ніж останні. Випливає з цього лише те, що люди помиляються. Мине деякий час (наскільки довгий -- то нікому невідомо), і вони змінять свою думку. Звісно, довжина інтервалу зміни безпосередньо залежить від успішності економічної політики і виваженості культурної політики. Хотілось би сподіватись, що обидва фактори будуть позитивними, а інтервал не надто довгим.
  Panikovski 27 ноября, 16:21
  здесь я с вами соглашусь. Тем более, что нации складываются не только на этническо-языковой основе, но это ВАШЕ мнение, а вот в ЕГО выступлении я как-то ничего подобного не услышал.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Gromadyanyn 27 ноября, 04:37 То вже інше. Ні до "генетики", ні до людяності це немає жодного стосунку. Хтось просто шукає, як, риба, де глибше. І такі люди є завжди. Під час вийни, і без такої біди... Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Gromadyanyn 27 ноября, 04:29 Міністр культури Євген Нищук - не політик. Розвиток культури у воюючій країні з такими "берегами" взагалі надзавдання. Хоч би хто був миністром. Але, направду, п. Євген краще б свій запал спрямував на "вибиття" хоч дещини з бюджету-2017. на очолюване ним міністерство. Що він мав на уваі в контексті, зрозуміло (можете переглянути відео). Свого часу за моєю знайомою (у Дніпрі) дуже чемно упадав гарний парубок..з Доннечити. Її налякали розповідями (термін "генетика" взвгалі не згадувався) про "завезених зеків" на Донеччину. І така думка досі існує навіть у східних областях України. Ніхто не знає, як складеться доля, але той парубок не був зеком і зараз успішна людина. І у моєї знайомої все гаразд. Доля розаела їх, чи люді - хто знає? Але це не окремий випадок, чув про такі багато разів. Проте, коли з Донеччини чи Луганщини пріїздять переселенці саме на Дніпропетровщині їх зустрічають найперше. А що комусь не подобається маленька квартира чи хатка, яку готові ділити з переселенцями, - ... Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Эдуард Кравченко 26 ноября, 10:50 Статья, конечно, очень умная, выверенная. Только ведь оговорка Нищука, это оговорка "по Фрейду". Он ведь действительно так считает! Потому что лично ему выгодно так считать. Как и многим фацетам и кобъетам из ЗУ. Собственно, и мовный вопрос поднимается по этой причине. Это дает преимущества при социальной мобильности. Выходцы из ЗУ усиленно культивируют миф о своей особой "украинскости", суперпатриотизме и под этот шумок заполняют гоструктуры и правительственные кабинеты. Хотя на фронте себя как то не очень проявляют. Там все больше Днепр, Кировоград да Николаев. Росийскомовни.
  aetes 26 ноября, 12:18
  Коли рашист (в даному разі Кравченко) пише про українську культуру, що можна очікувати, крім брехні й брудної лайки? Нищук протиставив східняків західнякам випадково, обмовився. Вже й вибачився. Кравченко ж свідомо й навмисне педалює ворожнечу. Передбачаю, що буде вперто наполягати на тому, що вони "...на фронте себя как то не очень проявляют" і "усиленно культивируют миф".
  Эдуард Кравченко 26 ноября, 14:21
  Не буду вперто наполягати, то що це - дурна робота. Есть люди с критическим мышлением, которые все подвергают сомнению и пытаются найти истину. Хотя, в политике, и в прочих гуманитарных сферах, однозначной истины нет. А есть - и их большинство, без критического мышления. Что сказали 10 раз по ТВ "авторитеты" ( частое повторение само по себе является доказательством), то он как попка-дурак и будет повторять. Да, и если ведущий свадеб и корпоративов - украинская культура, то мне нечего сказать по этому поводу. А что касается "обмовився" - речь была пространная, это не одно случайное слово.
  Voynich 29 ноября, 06:13
  Больше всего под Украину после Майдана 13-14 подходит фраза известного поэта и музыканта «у свободы недетское злое лицо», а под фразу французского сценариста, которая подходит под «одухотворенных», подходит восточная пословица: не презирай слабого детёныша, он может оказаться сыном тигра.
  Voynich 26 ноября, 23:49
  Нищук вообще не оговаривался, он действительно так считает. И не потому, что ему это выгодно – не тот случай. Он со сцены вместе с одним священником в самую опасную ночь на 19.02 командовал обороной Майдана. Тогда всех реально могли тупо зачистить. «Совершенно случайно» в эту ночь на Майдане не оказалось ни Тягнибока, ни Кличко, ни Яроша, ни Яценюка, ни Порошенко, ни Турчинова, ни Парубия, и, очевидно, автора статьи, если он вообще там был. Именно на генетическом уровне реально существует Дух Украинской нации, гетманов, Шевченко – абсолютная гарантия того, что украинскую нацию и народ (граждан Украины всех национальностей) никто никогда окончательно не поработит ни мечом (с востока), ни долгом (с запада), ни законами изнутри. И, - что мы скоро раз и навсегда вырвемся из экономического рабства. Также на генетическом уровне существуют Духи других наций, но не у каждого представителя той или иной нации, в том числе, и украинской. У Нищука - точно есть, а у автора статьи – сомневаюсь.
  Эдуард Кравченко 27 ноября, 15:48
  В 1960-х годах известный французский сценарист Мишель Одиар (Michel Audiard) придумал фразу, которая отлично подходит под "одухотворенных". Она звучит примерно так: «Дураки (если выбирать наименее оскорбительное слово) попытаются добиться своего любыми способами — именно так мы и поймем, что они дураки». Если сравнить Украину до Майдана и после Майдана, то, как говорится, результат на лице.
  aetes 27 ноября, 17:52
  1) Україна після Майдану -- це результат не Майдану, а наслідок війни з Росією. На Майдані ніхто не сподівався на те, що втрутяться російські війська. 2) Коли Ви обзиваєте політичних суперників "дураками", це характеризує не політичних суперників, а Ваше невміння вести дискусію, Вашу невихованість, Ваше хамство.
  Voynich 27 ноября, 23:14
  Степень оскорбительности не имеет значения, главное – точно передать смысл. На не фотогеничных политическом, экономическом, социальном и правовом лицах Украины после двух последних Майданов есть важные черты. Сейчас мы точно знаем, что выборы и референдум как формы осуществления власти Украинским народом непосредственно, не работают. Выборы и референдум - разводка властей. Украинский народ освоил новую эффективную форму осуществления власти непосредственно, косвенно предусмотренную Конституцией – Майдан. Сейчас в Украине Майдан абсолютно конституционен. Последние два фактически были организованы (вместе с частью народа) представителями (действующего на уровне системных законов и кодексов) государственно-олигархического строя для решения ими своих грязных шкурных вопросов руками (кровью и жизнями) Украинского народа (его части). Но мы получили ценнейшие навыки организации Майдана и представление о возможностях Майдана. Майдан 2017 года будет образцово-показательным – смотрите и учитесь.
  Віталій Крюков 27 ноября, 10:22
  Поинтересовался у специалистов-генетиков - единогласно утверждают, что эта лженаука, эта "продажная девка империализма" так до сих пор и не обнаружила геном "украинца", не говоря уже, о его индивидуальном гене "Духа Украинской нации"! Эти ярые последователи вейсманистов-менделистов-морганистов совершенно безнаказанно и нагло по-прежнему отрицают великие "научные" достижения мичуринцев-лысенковцев, чем наносят реальный ущерб этно-национальному украинскому сознанию и движению. Правда, открытие геномов французов, немцев, американцев и пр. они тоже саботируют! - Может, лучше воспользуемся циркулем и линейкой? - А??
  Voynich 27 ноября, 12:50
  Не только генетика, все девки продажные, хотя говорят, что были и такие, что в случае смерти в бою мужа резали вены и ложились рядом. Мы-то думали, что виноваты подлые и лживые политики с прыщавой совестью, а оказывается – ярые последователи вейсманистов-менделистов-морганистов (знать бы еще, что это такое). Саботаж открытия геномов французов, немцев и американцев – это явно происки Путина и ФСБ, а Дух украинской нации вы скоро обнаружите без циркулей и линеек, пользуясь своими глазами и ушами - Украинский народ (граждане Украины всех национальностей) покажет мастер-класс освобождения от внутренней и внешней оккупации, прекращения проводимого органами государственной власти экономического геноцида граждан и восстановления Конституционного Лада Украины в условиях рыночной экономики. А дальше, по приведенному вам Украиной примеру будете обнаруживать (открывать) в себе Духи свободы и независимости ваших наций, если, конечно, они у вас есть.
  Voynich 27 ноября, 19:56
  Создать специальную госструктуру, Alexandra Polozun, конечно можно, но не обязательно. Истинные украинцы – это те, кто отдал жизнь и здоровье за свободу и благосостояние Украинского народа (граждан Украины всех национальностей), за государственный суверенитет, независимость и территориальную целостность Украины как на Майдане, так и на войне. И те, кто практически обеспечит, чтобы дело, за которое погибли герои, было полностью и успешно окончено. Нет ничего хуже незаконченных дел.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • deminvt 26 ноября, 10:33 "Первый раз прощается" - народная мудрость. Я приехал в Украину в 1968 г. Считаю себя москалем, но не российским, а украинским. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89