Сміття несвободи

Оксана Сироїд 31 березня, 23:05
львов мусор
112.ua

Читайте також

За час сміттєвої облоги Львова усі охочі змогли скласти свою оцінку добрим намірам і здоровому глузду в діях і словах кожного, хто торкався цієї проблеми. 

Десять місяців — достатній час, аби осмислити правдиві причини облоги, а відтак дієві способи її уникнути або вийти з неї. Проте обговорюючи природу "львівського сміття", у більшості випадків оцінюють не причини, а приводи або навіть наслідки.

Фактор політичної сили в парламенті, яку очолює міський голова Львова, і небажання цієї сили піти второваним шляхом залежності й корупції стали лише приводом для сміттєвого трилера. Пожежа на сміттєзвалищі й трагічна загибель людей так само, як і управлінські рішення міської влади чи їх відсутність, насправді є лише наслідком. Причиною ж майже річної облоги міста є брак свободи. Свободи людини від свавілля держави і свободи людини як її волі до ухвалення рішень. Свободи громади, яка вимірюється у повноваженнях, ресурсах і відповідальності. Свободи держави як здатності її інститутів і посадовців думати про наслідки своїх рішень для людей і країни на покоління наперед.

Сміття, як продукт життєдіяльності людини, є одним з найсильніших випробувань громади на спроможність. Саме громади, а не міського голови чи міської ради. Сміття потребує території. Чи то для захоронення, чи то для перероблення або спалення сміття громада повинна пожертвувати своєю землю. Члени громади, тобто жителі міста, повинні бути спроможними взяти відповідальність за відходи, які вони продукують. Бо, вочевидь, відходи в кожного свої, а чужі нікому не потрібні.

Проте для того, аби виділити територію під відходи, самої волі й відповідальності громади замало. Потрібно мати, що виділяти. Сьогодні територія міст обмежена фактично територією забудови. Справді, об'єднання дає змогу громадам отримати територію за межами населеного пункту. Але хто на цей час висловив бажання об'єднатися не те що з великим містом, а навіть із містом із населенням понад 50 000? Жителі малих міст і сіл, які є сателітами великого міста, беззастережно хочуть користуватися урбаністичними благами — робочими місцями, освітою, медичними послугами. Але не хочуть втратити контроль за ухваленням рішень, не хочуть, аби жителі великого міста могли користуватися їхньою землею без їхнього відома.

Хоча земля потрібна великому місту аж ніяк не лише для захоронення чи перероблення відходів, проте в кожного великого міста вже є свої "грибовичі", і приклад "львівського сміття" сьогодні є подзвоном по кожному з них. У межах нинішніх законів вирішити цю проблему не вдасться нікому. Виходом може стати рішення про агломерації, яке вже рік успішно блокують у парламенті. Однак саме це рішення дозволило б великим містам об'єднатися зі своїми меншими сусідами, зберігши право останніх впливати на рішення, які стосуються їхньої території.

Втім, території і волі недостатньо. Занедбані з радянських часів сміттєві полігони так само, як дороги і тротуари, муніципальні театри й історичні пам'ятки, школи і міський транспорт, потребують грошей — місцевих, державних або позичених. Вартість рекультивації сміттєзвалища — понад мільярд гривень, приблизно стільки ж коштує будівництво нового сміттєпереробного заводу. В Україні немає міста, включно зі столицею, яке б могло виділити таку суму зі свого бюджету.

Мабуть, не варто докладно аналізувати наміри тих приватних інвесторів, які декларували готовність будувати у Львові сміттєпереробний завод. І навіть не через тарифи, які б вони запропонували місту. Є простіші питання. Перше — якщо їхні пропозиції були якісними, то де приклад їх утілення чи то в Україні, чи то поза її межами? Друге — що робити зі старими сміттєзвалищами і куди подіти те, що не переробляється?

Отже, на сьогодні сміття окупувало два відсотки території України, зокрема й через те, що громади не мають фінансової свободи. Бо досі майже всі податки збирають і перерозподіляють у столиці. Бо на муніципальні інфраструктурні проекти з державного бюджету кошти якщо й виділяли, то лише для своїх і лише під зобов'язання повернути "грантодавцеві" левову частку готівкою. Бо держава жодного разу не запропонувала громадам пільгового кредитування, а коли знайшлися іноземні кредитори — докладає всіх зусиль для того, аби грошей громада не отримала.

Ще один урок сміттєвої облоги — в Україні державні інститути неспроможні захистити людей і державні інтереси, але здатні стати загрозою. Досі використовувати сміття як інструмент політичного шантажу додумувалася хіба що неаполітанська мафія. Якщо до цього вдаються державні інститути, то вони засвічують розпізнавальні вогні держави, яка не має і не поважає свободи. Кожен новий день із "львівським сміттям" доводить, що уряд України не є місцем ухвалення рішень, що обласні державні адміністрації є шкідливими для областей, що гарант прав і свобод людини є першим, хто цими правами нехтує.

Невільні органи правопорядку не здатні провести незалежне розслідування причин підпалу сміттєзвалища, але здатні за командою одночасно зупинити сотню перевізників відходів по всій країні. Невільний міністр більше року не може підписати угоду, яка б дозволила місту отримати міжнародний кредит на будівництво заводу і рекультивацію сміттєзвалища. Невільний прем'єр не може відповісти на численні звернення про допомогу, але може самостверджуватися, принижуючи принижене місто. Уряд, який має владу, землю, гроші, але не має свободи, десять місяців мовчки спостерігає за тим, як майже мільйон людей, щодо яких він має владні повноваження, балансують на межі катастрофи.

"Обласна влада" — так часто величають себе очільники обласної державної адміністрації. Однак облога обласного центру вчергове довела, що обласна влада в Україні областям не належить і від областей не залежить. Влада області повинна шукати способи зняти напругу в регіоні, а не тішитися з кожного її загострення, на догоду своєму хазяїну.

Те, що облога має найвище "благословення" з кабінету очільника держави, можна було приховувати два місяці, але не десять. Пропозиція "а может, потушим?" в обмін на покору міського голови і лояльність політичної сили є самодостатньою ілюстрацією мотивів. І хоча за двадцять шість років ми звикли не дивуватися ані мотивам, ані інструментам політичної боротьби, середньовічні методи облоги є новітнім словом у цьому процесі. 

Банально, але держава свободи — це не та, де люди скидають недобросовісних правителів, а та, де правителі діють із добрими намірами стосовно своїх людей. А свобода держави — це турбота її правителів про наступні покоління. 2014 року 70% львів'ян віддали свої голоси за нинішнього президента. Це найбільше з усієї України. Як повірити в добрі наміри очільника держави, який змушує цих людей жити в оточенні відходів? І хто повірить, що про майбутнє турбуються правителі, які загрожують життю і здоров'ю своїх людей, руйнують їхню довіру до державних інститутів, нищать довкілля і знецінюють місцеве самоврядування?

Проте, мабуть, найважливішим уроком сміттєвої облоги Львова виявився тест на самоврядність самого місцевого самоврядування і на його незалежність від держави: чи може громада у випадку загрози розраховувати на підтримку іншої громади? Як казав Мартін Лютер Кінг, "Зрештою, ми не пам'ятатимемо слів ворогів, ми пам'ятатимемо мовчання друзів". Скільки міських голів або міських рад відважилися висловити підтримку Львову і львів'янам? Скільки з них не злякалися запропонувати допомогу? Скільки разів Асоціація міст збиралася для того, щоб обговорити, як місцевому самоврядуванню долати подібні загрози, а скільки разів звернулася до державних органів з вимогою допомогти Львову у складних обставинах?

В Україні немає громади і міського голови, які були б застраховані від сміттєвого шантажу. Нині кожен міський голова окремо і всі разом мовчать, бо бояться опинитися в такому самому становищі. Однак що довше вони боятимуться підтримувати одне одного, то більша ймовірність, що прийдуть по наступного. Доки міським головам заслуховування доповідей президента і прем'єр-міністра буде милішим за захист своїх колег, доти їм належатиме не влада в громадах, а почесний статус фігового листка для прикривання авторитарної держави.

Свобода ще нікому не давалася задарма, так само, як не давалася швидко. Чомусь немає сумнівів, що львів'яни раніше чи пізніше виставлять свій рахунок несвободи Банковій. Але боротьбу за свободу державних інститутів і місцевого самоврядування ще тільки доведеться розпочати і завершити.

Теги:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
54 коментаря
 • aetes 3 апреля, 12:05 Пане house! Дивуюсь я Вам. Невже до цих пір так і не зрозуміли, що львівське сміття походить не зі Львова, а з кабінету Порошенка? На кожному чеку й кожній обгортці стоїть штампик "Порошенко", придивіться уважніше. Купіть сильніші окуляри, попросіть сусіда чи друга подивитись, якщо самі недобачаєте. Я Вас прямо носом тицяю, на що треба дивитись, а Ви ну ніяк не бачите. Не знаю, якими ще словами Вам пояснювати. А може придурюєтесь? Вже давно зрозуміли, але не можна визнати, бо тоді доведеться визнати також, що самонємочь не самонємочь, і що самі нємочь і тупий впертюх? А я такі підозрюю, щось в цьому не так, коли так міцно заклинило, не інакше якесь садомазо. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • aetes 3 апреля, 00:01
  house Сегодня, 12:52 «не, не обязательно НО МУСОР УБИРАТЬ ДОЛЖЕН! а бригаду пусть свою наберет. и чо её набирать? она ж есть даже, у него, у садового, такие блокады устраивает, а поговорить с Порошенко, типо: не мешай нашей "самонемочи" во львови мусор прибирать, не может? НЕ верю. бо садомазнутый хоче чтобы МУСОР ЗА НЕГО ПРЕЗИДЕНТ С ПРЕМЬЕРОМ ПРИБИРАЛИ, и ще, щоб и грошей подкинули) ось у чому речь. хотелок много, а сам ничего делать НЕ хоче.»
  house: "НО МУСОР УБИРАТЬ ДОЛЖЕН!" Персонально особо непонятлівим пояснюю: з уборкою (по-нашому прибиринням) проблем нема й не було. З вивезенням теж проблем нема й не було. Проблеми тільки з вивантаженням на полігонах, які підпорядковані не Садовому, а Синютці. house: "чтобы МУСОР ЗА НЕГО ПРЕЗИДЕНТ С ПРЕМЬЕРОМ ПРИБИРАЛИ" Пане house, Ще раз пояснюю: з прибиранням проблем нема. Ніхто не просить за нього прибирати. Проблеми з вивантаженням на полігонах, які підпорядковані не Садовому, а Синютці.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • SIM1 2 апреля, 12:38 Порошенковская дрянь и сюда приползла. "Садовый не может навести порядок!" Вся статья о том, что Порошенко лично ему мешает, а они кагбэ не читали и не в курсе. Или "хороший хозяйственник" должен обязательно работать в воровской бригаде?
  house 2 апреля, 12:52
  не, не обязательно НО МУСОР УБИРАТЬ ДОЛЖЕН! а бригаду пусть свою наберет. и чо её набирать? она ж есть даже, у него, у садового, такие блокады устраивает, а поговорить с Порошенко, типо: не мешай нашей "самонемочи" во львови мусор прибирать, не может? НЕ верю. бо садомазнутый хоче чтобы МУСОР ЗА НЕГО ПРЕЗИДЕНТ С ПРЕМЬЕРОМ ПРИБИРАЛИ, и ще, щоб и грошей подкинули) ось у чому речь. хотелок много, а сам ничего делать НЕ хоче.
  talymon 2 апреля, 18:15
  Ха! Раніше сам прибирав, а зараз не хоче?! А президент з прем'єром як приберуть, то, вважай, навіки. Он скільки покемон Гройсман задекларував доходу від здачі в оренду того, що вже прибрав до рук. Чи ж те ще буде!? Хі-хі...
  SIM1 2 апреля, 19:56
  2 house "а поговорить с Порошенко, типо: не мешай нашей "самонемочи" во львови мусор прибирать, не может? НЕ верю. бо садомазнутый хоче чтобы МУСОР ЗА НЕГО ПРЕЗИДЕНТ С ПРЕМЬЕРОМ ПРИБИРАЛИ" -------------------------------------------------------------------------------- Вы сразу НАЧИНАЙТЕ с того, что вы ЗНАЕТЕ. Потом - что НЕ ВЕРИТЕ. И тогда ничего не надо доказывать. Ибо выглядите клоуном: поговорить с Порошенко, чтобы не мешал! Может, еще и чтобы не воровал? Пеца послушается?
  house 2 апреля, 22:39
  ну, вот, это и есть типичная = САМОНЕМОЩЬ, делать ничего НЕ будем, мусор разбросаем где ни попадя, по всей украине, а во всем будет виноват президент) ТИПИЧНАЯ САМОНЕМОЩЬ. еще и про клоунаду, щозь буровэ) уже такого цирка как этот МУСОРНЫЙ ТЕРРОРИСТ в украине еще такого никто не устраивал. да его давно ПОСАДИТЬ НАДО, за то, как он всю страну зас-л. но эта ж влада у нас = нияка, только піздозри вручает. не посадит канешна, а надо бы, канешна, давно. хотя бы и за преступную бездіяльность. но может львовянам нравится на мусорке жить)
  aetes 2 апреля, 18:09
  "МУСОР УБИРАТЬ ДОЛЖЕН!" Пане house, щось у Вас заклинило. Вже десять разів говорено, що з прибиранням проблем нема. Проблеми з вивантаженням машин на полігонах. Ферштейн? Чи якою мовою Вам пояснювати? На жаль, Вашою пташиною я не вмію.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • aetes 2 апреля, 11:02 Анатоль Франс писав, що всі люди поділяються на дурнів і негідників. Стосовно всіх не певен, багато всякого буває у світі, але ті, хто тут дружно накинулись на львівян, точно поділяються на дурнів, яких дуже легко обвести навколо пальця, і негідників, які зловтішаються нещастям інших. Чому львівяни повинні страждати через те, що їх мер потрапив у немилість до начальства? Чи повинні вони переобрати мера для того, щоб з їх шиї зняли зашморг?
  house 2 апреля, 12:38
  ну, тай годі дурня з себе клеїть. ССЫЛКИ ДАВАЙ
  aetes 2 апреля, 17:41
  Які ссилкі? Інтерв'ю з директором полігону? Чи хочете, щоб Синютка в інтерв'ю сказав, що отримав від Порошенка вказівку перешкоджати вивозу сміття? Самі дайте посилання на "садомазнутый хоче чтобы...". От дасте таке посилання, тоді й я дам інтерв'ю з директором.
  house 2 апреля, 22:21
  всё ясно, брехунэць
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • aetes 1 апреля, 21:45
  Григорий Сергиенко Сегодня, 15:36 «Ну так устраните своего недобросовестного правителя - Садового, который завалил Львов мусором. И постройте, наконец, нормальный мусороперерабатывающий завод.»
  Дайте відповідь лише на одне питання: чому Синютці є куди вивозити сміття, а Садовому нема куди?
  house 1 апреля, 22:52
  бо Садовый бездарный хозяственник.
  talymon 1 апреля, 23:02
  Ні, він не реальний політик. Господарник він, можливо, непоганий.
  house 1 апреля, 23:23
  саме погане те, що він РЕАЛЬНО змішав політику с господарством, а цього робити неможна, тре було давне вибирати ЩОЗЬ ОДНЕ, щоб не калічити життя людям ув львові. хоча... може їм це до вподоби? життя на мусорной звалці)
  talymon 2 апреля, 00:22
  Навпаки, він за всяку ціну намагається уникнути такого змішування. Але ж аморальні інтригани- акули з Банкової мертвою хваткою вже затиснули його у свої щелепи. Єдине, що може допомогти Садовому - рішуче втручання акул Заходу на його захист.
  Григорий Сергиенко 1 апреля, 23:38
  Присоединяюсь к ответам. Да, потому что Садовой - бездарь в хозяйстве, полезшая в большую политику. Если не можешь наладить по-европейски даже мусорное хозяйство - не строй из себя "европейского мера" и умерь амбиции.
  aetes 2 апреля, 10:28
  Пане Сергієнко! На моє питання Ви не відповіли. Візьмемо деякий полігон біля Львова. Їде машина від Синютки. Їй дозволяють зкинути сміття. Їде машина від Садового. Їй НЕ дозволяють зкинути сміття. Чому так виходить? Тому що директор полігона каже: "Синютці можна зкинути сміття, бо він хороший господарник, а Садовому не можна, бо він нездара."? Це абсурд. Чому Ви ніяк не хочете бачити очевидну відповідь: тому що директор полігона -- підлеглий Синютки, а не Садового.
  house 2 апреля, 10:54
  ну, дык) пусть водила вид садомаза скаже: "я від синютці!" і спокіно сбросе мусор від садомаза) а есліб ще і грошенят даст, то може і від садового примуть) і ваще, звідкілля ця шняга, самонємощний? давай ССИЛЬ, ІНФУ в СТУДІЮ, будьласка
  aetes 2 апреля, 11:05
  Не вийде. Бо директор боїться Синютки й уважно слідкує, щоб не прослизнув воділа від Садового.
  house 2 апреля, 14:34
  ссылки и инфу давай, на свои сказки, про машины, водил и дирехтора
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • aetes 1 апреля, 21:44
  talymon Сегодня, 17:08 «Понятия демократии и свободы - противоположны. - Алексис де Токвиль. То ж ми про що? Якщо ми про свободу, то по цій координаті рішення форс-мажору з львівським сміттям не існує. Якщо ми про демократію, то рішення форс-мажору з львівським сміттям по цій координаті існує і воно очевидне. Але ж самої демократії в Україні не існує!... Свобода- це завжди вибір (особистий!), а демократія- це завжди процедури.»
  Ви, Талимоне, забагато читаєте. Я вже говорив Вам, що краще в 10 разів менше прочитати, але критично осмислити прочитане. Поняття демократії й свободи не протилежні, а взаємно необхідні. Основна функція демократичної держави -- захист свободи громадян. Свобода кожного обмежена 1) законом 2) свободою іншого. Франклін: "Моя свобода розмахувати руками закінчується там, де починається ніс мого сусіда." Хаєк: "Якщо надати людям повну свободу, то швидко настане рабство, бо одні закабалять інших." Проблема львівського сміття -- ніякі не "координати форс-мажору по лінії свободи-демократії" (яка нісенітниця!), а питання виконання державою своїх функцій. Влада, замість того, щоб свої функції виконувати, займається переслідуванням політичних конкурентів. Для вирішення проблеми треба правильний діагноз поставити, а з Вашими "координатами форс-мажору..." каші не звариш. Дійсно, піде Садовий у відставку, проблема щезне за один помах чарівної палички Порошенка. Однак хіба це вирішення? Це чорт-зна що
  talymon 1 апреля, 22:59
  Свобода, ітізьку, існувала завжди, або стільки, скільки існує людина. І вона не щезає тоді, коли щезає демократія, разом з демократією. ==Дороги свободи= …Майже одразу ж по другій світовій Сартр публікує статтю “Республіканське мовчання”, в якій заскочує співгромадян парадоксальним висновком: “Ми ніколи не були такими вільними, як за часів німецької окупації”. І далі роз’яснює свою думку: “Було поставлено саму проблему свободи, бо ми опинились на межі найглибшого знання, яке людина може мати про саму себе… Всезагальна відповідальність у всезагальній самотності у зв’язку з необхідністю конспірації – чи не було все це виявом нашої свободи?”. (С) == Тому не засмічуйте разом з пані Сироїд це фундаментальне поняття львівським сміттям. Бо до цього сміття має стосунок (може мати) будь що, але тільки не свобода. Можна навіть сказати, що свобода- це Бог. Тому не згадуйте її ім'я всує.
  house 2 апреля, 00:27
  “Ми ніколи не були такими вільними, як за часів німецької окупації” ггг, або у тюрьмі, да?)) старий плутаннік. бач що, цей твій, сартр, теж спутав х з пальцем. бо ВВАЖАТИ ТАК СИДЮЧІ у ТЮРЬМІ, або в окупації, дуже слушно, бо ЗАПОТРІБНО НЕСЩАСНОЙ ЛЮДИНІ, задля збереження свого душевного та псіхостану. но вважати так будучи НА ВОЛІ = це суцільній маразм. повір доктору) пасибі. посміявсь)
  aetes 2 апреля, 10:42
  Сартр -- комуніст. Він навмисне морочив дурням голови всілякими нісенітницями. Це давно вже зрозуміли всі, крім Вас, велемудрий Талимошо. Правильне вирішення проблеми свободи дають Франклін і Хаєк, а те що Сартр пише -- не що інше, як глибокодумні дурниці.
  aetes 2 апреля, 10:52
  Колись давні елліни, афіняни, що започаткували філософію, полюбляли парадокси. Вони називали їх софізмами. "Чи знаєш ти цю людина" -- показує на чоловіка, накритого ковдрою. "Ні, не знаю". Відкриває ковдру. Під нею твій батько. "Отже, ти не знаєш свого батька." Існує безліч софізмів, з якогось дива Сартр заходився придумувати нові, але вони не дають вирішення проблем. Це забавка для інтелектуалів-теоретиків. Нам треба знати, що зі свободою робити, якими повинні бути закони і держава, щоб людина була вільною і щасливою, а не бавитись софізмами. Так і тут, замість вирішення проблеми львівського сміття велемудрий Талимоша нам софізми підсовує, щоб зламали собі голови, а проблему так і не вирішили.
  talymon 2 апреля, 11:52
  Ваше з хаусом, ітізьку, ставлення до Сартра і його думок свідчить, що ви обидва є ординцями. Ви- ординцем одного гатунку, хаус- дещо іншого. Але спільною рисою у вас обох є ваша бездуховність. Фундаментальна причому... І не пишіть більш ніколи, будь ласка, "зкидати" замість "скидати". Добре?
  aetes 2 апреля, 12:22
  Стосовно духовності, в тому числі фундаментальної, -- до Republic звертайтесь. Мене більше логіка приваблює. Стосовно ставлення до Сартра, то до ординців доведеться зарахувати Рональда Рейгана, Маргарет Тетчер, та й практично усіх інших, крім Вас і Путлера (ну й мабуть Тимошенко, куди ж Ви без неї). Ваш критерій належності до ординців не годиться. Стосовно "зкидати" подумаю, але нічого не обіцяю.
  talymon 2 апреля, 18:03
  Логіка, одна лише логіка є безсилою перед різноманітністю і складністю явищ світу. Будь яка окрема наука здатна завалити її такою купою антиномій, перед якою купи львівського сміття видаватимуться безневинними піщинками у дитячій пісочниці. Людство рухається вперед, щоразу розрубуючи чергові гордієві вузли, тобто опираючись на внутрішньо притаманні людині свободу вибору і волю, якими наділив їх Всевишній, а зовсім не на логіку, яка відповідає лише за внутрішню несуперечність тієї чи іншої теорії чи системи поглядів. Відповідає, але відповісти до кінця так і не може...
  aetes 2 апреля, 19:03
  Логіка ніяк не безсила. Всі наукові відкриття, машини й комп'ютери базуються на логіці. В тому числі, суспільні науки. Екзистенціалізм -- філософія абсурду. Це своєрідний теоретичний експеримент: що буде, якщо відкинути логіку і поняття істини? Виходить абсурд. Людям потрібен не абсурд, а реалістична теорія, яка допомагала б їм розуміти навколишній світ. І знову ж, про Всевишнього краще з Republic поговоріть. Я не знаю, що про нього казати. А стосовно різноманітності світу, то що Ви від нього (світу) хочете? Логіка -- інструмент пізнання світу. У всій своїй різноманітності він ніколи не буде пізнаний, але це ж не привід викинути інструмент і відмовитись від раціонального пізнання того ж таки світу.
  talymon 2 апреля, 19:59
  Ну то наведіть, будь ласка, пару-трійку наукових відкриттів, зроблених виключно за допомогою логіки, проти якої, як одного з інструментів раціоналізації мислення, я зовсім не заперечую.
  aetes 2 апреля, 21:32
  Логіка неявно присутня в усіх наукових відкриттях. Я вже писав, що акт мислення складається з 2 етапів: 1) створення схеми 2) верифікація схеми. При створенні схеми (гіпотези) застосовуються нелогічні засоби: інтуіція, аналогія, метафори і т.д. Але верифікація можлива тільки шляхом строго логічного міркування. Я не кажу, що все крім логіки треба викинути. Я кажу, що не можна логіку підмінювати абсурдом, філософією абсурду. Ви наводите абсурдну ідею Сартра на противагу логіці, ось проти чого я заперечую. Це ірраціоналізм. Між іншим, цікава деталь: Поппер пише, що для ірраціоналістів характерне олімпійське презирство до аргументації. Раціоналісти для них -- приземлені, тупі матеріалісти, які не розуміють Вищої Мудрості. Це саме Ваша характерна риса. Я ретельно складаю аргументацію, а Ви у відповідь "хі-хі та ха". Я так гадаю, що ця Вища Мудрість -- всього лиш дурість, розумова зіпсутість, нездатність до аргументації й невміння вести дискусію.
  talymon 3 апреля, 01:05
  Один розумний чолов'яга, ітізьку, в одній зі своїх праць стверджує, що за допомогою лише логіки аргументи послідовного ідеаліста, тобто того, хто абсолютно заперечує існування зовнішнього світу, спростувати не можна. Якщо вам цікаво, то я можу дати посилання на ту працю того чоловіка. Абсолютного матеріаліста і раціоналіста, до речі, як і ви.
  aetes 3 апреля, 11:48
  Ви, Талимошо, кожну логічну помилку витягаєте на світ божий і піднімаєте як прапор, що гордо майорить над головами. Тільки, давайте, нехай він над Вашою головою майорить, а не над моєю. Логіка -- інструмент мислення, тому сама вона не може нічого сказати про зовнішній світ. Не логіка, а люди, завдяки своїм очам і вухам, знають про існування зовнішнього світу й надають його логіці для аналізу. У логіки нема ні очей, ні вух, тож не дивно, що про існування зовнівшнього світу вона нічого не скаже. Спростовувати тут нема чого. Історія наукової думки -- химерна штукенція, навіть Аристотель, винахідник логіки, багато в чому помилявся, й Ви здивуєтесь, які смішні деякі його помилки. Нам треба відрізняти помилкові положення від істинних, вивчати істинні й відкидати помилкові. Ви, Талимошо, нахапались усіляких глибокодумних дурниць, як собака бліх. Невже Ви справді не бачите, що Сартр помилявся? Навіть house побачив, що "людина вільна під окупацією" -- це, делікатно кажучи, логічна помилка.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • talymon 1 апреля, 16:18 Колись росіяни показали у себе по ТБ 15-ти секундний ролик про різницю між дорогами у РФ і Білорусі. А можна сказати, що у РФ і Європі. І слів ніяких при цьому не було потрібно! Таким же разючим буде ролик про різницю між засміченістю України і Білорусі, а можна сказати, що і Європи. Родичі, що наїздять до нас в Україну і на могили своїх предків, розповідають, що одразу по в'їзді в Україну вони обабіч усіх доріг, якими пересуваються, бачать одне і те ж: гори неприбраного сміття. Скрізь!!! На відміну від Білорусі. Але ж всією Україною ніколи не керував Садовий. А Білоруссю, вважайте, ніколи не керував ніхто крім Лукашенка. Так що не з Садового потрібно починати і зовсім не так починати. Це, звичайно, якщо у тебе немає запасного аеродрому. А у кого з постмайданних ліквідаторів України такого аеродрому немає. У всіх з них він є!!!
  house 1 апреля, 17:04
  та... тут з кого не починай... на выході все тойже самий, україньский ЦИРК, буде, тока клоуни будуть різні, хто із-з вилами, хто із-з косойю і пісней: "мамо, мамо, шо ми будєм дєлать, когда наступят зімні холода, у нас же нєту газу-антрациту, і взагалі-то тьоплого пальта"..) хтозь виступе, із-з чимось, на кшталт шоколадної сумісі, і дуже сліпим трастом) але народу нравітца! цирк цей. нескінчений. треба тільки газу-антрациту пообіцять. і тепле пальто в прідачу. два. пальта) їмпортних) на ватє)) або гречки хочаб...
  talymon 1 апреля, 17:30
  Не бреши, мізкозасмічувачу! Є з кого починати. "В Україні є лише один політик. Один. В галіфе. У двох галіфе. Це- Юлія Тимошенко!" І це- Віктор Чорномирдін, Царство йому небесне.
  house 1 апреля, 17:44
  да-да, только они могли так классно подмахивать путлеру. в том числе газовые договора) тож... заспиваемо, братэ: "мамо, мамо, шомы будем делать, когда закончится протухший тамифлю?..")) давай, подтягивай)
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Григорий Сергиенко 1 апреля, 15:36 Ну так устраните своего недобросовестного правителя - Садового, который завалил Львов мусором. И постройте, наконец, нормальный мусороперерабатывающий завод.
  talymon 1 апреля, 16:52
  Не знаю, чи жили ви у часи, коли скидали Хрущова. Щось подібне до нинішнього сміттєвого запору для Львова і Садового тодішні змовники вчинили з хлібом для усього Союзу. І одразу після усунення Хрущова нормальний хліб з'явився скрізь і у достатній кількості. То ж тоді це був прийомчик змовників. І зараз це прийомчик змовників. І так і станеться цього разу одразу після усунення ( у будь-який спосіб) Садового. Але, якщо Садовий хоче йти у політику, то йому краще піти у відставку самому. Від цього, як політик, він лише виграє. Але я не бачив і не бачу у ньому політика більшого, ніж місцевого масштабу. І Галичина, якщо сказати чесно, до цього часу не "народила" жодного політика всеукраїнського масштабу. Вона й не здатна народити їх, якщо вже зовсім чесно.
  talymon 1 апреля, 17:08
  Понятия демократии и свободы - противоположны. - Алексис де Токвиль. То ж ми про що? Якщо ми про свободу, то по цій координаті рішення форс-мажору з львівським сміттям не існує. Якщо ми про демократію, то рішення форс-мажору з львівським сміттям по цій координаті існує і воно очевидне. Але ж самої демократії в Україні не існує!... Свобода- це завжди вибір (особистий!), а демократія- це завжди процедури.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • aetes 1 апреля, 13:12 Не питай, по кому подзвін, він по тобі. Всі партії виявились, як стадо баранів, одного ріжуть а інші зловтішаються. Радіють, що не їх. Дивлячись на це, мені соромно, що я українець.
  house 1 апреля, 15:16
  мені теж за тебе соромно) бо ця вкраиньска система, де кожен голова мусорки мнит себе ГЕТМАНОМ, та тримає при собі свою БАНДУ, цеж = серендівеков"є. якесь. якщо не казати гірше. дурість, що такі речі ув 21 столітті, десь прокатують, окрім якихось зімбаб. до речі, грошей у ГЕТМАНА МУСОРКІ на БАНДУ = хватає, а на МУСОРКУ = НІ ?!)) так, штоле? тай деж, ця, СУПЕРСАМОПОМІЧ, чому не стоїть під вікнамі кабміну із приводу = ПРИБЕРИТЬ У НАС В ХАТІ МУСОР! ПАНЕ РАДГОСПМАН! БУДЬ ЛАСКА! чому не самодопомогає пану гетману? га? цирк галімий, карочє)
  aetes 1 апреля, 16:43
  Щось я не зрозумів "за тебе соромно". Це значить я мню себе гетьманом і тримаю при собі свою банду? Що мню себе гетьманом -- можливо, як будь-хто інший, включаючи Вас, але банди у мене точно нема. Чи Ви маєте на увазі Садового або Порошенка? Чи у Вас язик за ноги заплітається?
  talymon 1 апреля, 17:17
  Він, ітізьку, має на увазі банду з Поппера, Хайєка, Шумпетера, etc...:))
  house 1 апреля, 17:37
  говорим БАНДА, подразумеваем = ПАРТИЯ, своя, карманная, самонемочь з мотором, в виде сэмэна з егорушкой. адже ПАРТИЯ без идеологии, а тікі такі й присутні в украЇНЬському політікуму, це и є = БАНДИ. за визначенням
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • novgor 1 апреля, 10:39 Продолжение. Даже была бы конкуренция за «сферы влияния». А то начинается – «мусор несвободы». А статью писала скорее всего не О. Сыроид, а кто-то из помощников. Ну не могла заместитель председателя Верховной Рады Украины написать такой … (слово придумайте сами). Но господа, есть еще один момент, который далеко не мусор, но тем не менее касается всех. Скажите ка, во скольких городах и селах кладбища подобрались вплотную к жылмассивам и домам, источникам воды и колодцам? О такой проблеме говорить не принято, но она все равно существует. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
Останні новини
USD 26.76
EUR 28.75