США порекомендували ЄС не забувати про Тимошенко

Поділитися
США порекомендували ЄС не забувати  про Тимошенко
У сенатському комітеті з закордонних справ конгресу США розглянули кандидатуру посла Сполучених Штатів в Україні Джеффрі Пайятта. Він підкреслив, що планує дати президенту України Віктору Януковичу зрозуміти, що без звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко Україна не зможе наблизитися до ЄС.

У сенатському комітеті з закордонних справ конгресу США розглянули кандидатуру посла Сполучених Штатів в Україні Джеффрі Пайятта, яку незабаром має затвердити сенат. Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на "Голос Америки".

"Якщо мене затвердять, я закликатиму український уряд діяти негайно, щоб скористатися історичним шансом здійснити надію щодо європейської інтеграції та виконати вимоги Європейського Союзу для підписання Угоди про асоціацію", - сказав у сенатському комітеті Дж.Пайятт.

Він підкреслив, що планує дати президенту України Віктору Януковичу зрозуміти, що без звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко Україна не зможе наблизитися до ЄС.

"Україна отримує величезні переваги від підписання Угоди про асоціацію, а особливо угоди про вільну торгівлю. І є певні умови для її підписання, зокрема припинення виборчого політичного переслідування та особисто Тимошенко", - додав дипломат.

Водночас "Голос Америки" зазначає, що Дж.Пайятт обережно висловився про бажання Росії бачити Україну у своїй сфері впливу.

Джеффрі Пайятт має змінити в Києві Джона Теффта, який представляє інтереси США в Україні з листопада 2009 року.

Як повідомляють ЗМІ, сенатський комітет із закордонних справ конгресу на засіданні у вівторок також прийняв резолюцію, у якій закликає владу України звільнити Юлію Тимошенко. Цей документ, який не має обов'язкової сили, розроблено з ініціативи сенатора-демократа від штату Іллінойс Річарда Дурбіна. Резолюція також рекомендує Європейському Союзу зробити звільнення Тимошенко одним із важливих критеріїв підписання з Україною Угоди про асоціацію в рамках майбутнього в листопаді в Литві саміту ініціативи Східне партнерство. Крім того, у документі виражається надія на те, що Україна пов'язуватиме своє майбутнє з Європою та США.

Дату голосування по резолюції в сенаті повного складу поки що не визначено.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі