У страху права великі

Сергій Рахманін 17 січня 2014, 21:00
Беркут

Читайте також

Влада придумала, як треба приборкати протест. Принаймні вона, влада, так вважає. Пакет скандальних законів, гамузом прийнятих провладною більшістю минулого четверга, мають стати інструментом примусу до покірності. Ефективнішим, ніж "Беркут". 

Таку точку зору неофіційно висловив ряд провладних політиків. Логіка проста: "Злякаєтеся й відповзете — ось і славно. Не вгамуєтеся — будемо карати". Люди, близькі до Банкової, переконані: злякається переважна більшість. Не дійде з першого разу — покажуть, що не жартують. Передбачається: після перших показових екзекуцій у великої кількості противників режиму ввімкнеться інстинкт самозбереження. І в рядах активних протестувальників залишаться маргінали, екстремали й екстремісти, які реальної загрози для влади не становлять. У народу-велетня, що прокидається, почав прорізатися зичний голос. Вуху влади миліше блеяння ягнят, які чекають Курбан-Байраму. 

Питання до прибічників режиму, — чому горезвісний інстинкт не вмикався в нонконформістів досі, — залишилося без вичерпної відповіді. Один із опитуваних обмежився натяком: так ми ще ж толком і не починали лякати. Інший висловив туманне припущення, що пакет реакційних законів — лише дебют законодавчого мракобісся. Їй-Богу, фантазії не вистачає, щоб придумати, що ще вони планують заборонити. 

Те, що сталося в четвер, гранично спростило ситуацію: "яструбів" із провладної команди узаконене беззаконня позбавило умовностей, ідеалістів із числа противників режиму — позбавило ілюзій. Віктора Федоровича "кодекс правової держави" (так цю нормативну потвору охрестив торжествуючий Колесніченко), очевидно, покликаний був позбавити страху. "Гарант" ігнорував Євромайдан із такою разючою впертістю, що поставало неминуче запитання: він такий товстошкірий чи такий безстрашний? У четвер було дано чітку відповідь: він такий боягузливий. До якої міри треба боятися своїх громадян, щоб благословити таку "правову" єресь? Цікаво, це риторичне запитання буде кваліфіковане як наклеп чи як екстремізм? 

Не суть важливо, хто саме викував зброю для потенційних репресій — Андрій Портнов, Віктор Медведчук чи хтось іще. Важливо, що замовник потребував саме такого інструменту, і він його отримав. Неважливо, що переважна більшість провладних парламентаріїв (як нам достеменно відомо) не мала жодного уявлення про те, що саме вона підтримала дружним підняттям рук. Важливо інше: вони готові були голосувати за що завгодно не читаючи. І тільки один із них — Табалов — у Мережі написав, що відкликає свій голос, після того, як дізнався, що саме "освятив". Неважливо, що під час затвердження цих, із дозволу сказати, законів було грубо порушено встановлену процедуру. Важливо, що це анітрохи не хвилює ні тих, хто повинен стежити за дотриманням правової чистоти в державі, ні, тим більше, тих, у чиї руки буде передано ці відмички, батоги та зашморги, які чомусь величаються законами. 

Вносячи реакційні правки до значної кількості законодавчих актів, влада сигналізувала суспільству про серйозність своїх намірів. Частина узаконених ініціатив, як, наприклад, розпорядження "більше п'яти машин не збиратися", — справді екзотичні новинки. Але багато коректив — механічне посилення чинних норм. Десь підвищили планку штрафу, десь штраф замінили арештом, десь обмеження волі "покращили" до позбавлення волі, десь — істотно подовжили належний термін ув'язнення. Режим нагадав громадянам: за багато їхніх дій упродовж останніх півтора місяця можна було карати. Але вона, влада, давала час схаменутися. Час сплив. Тепер каратимуть суворіше. І не тільки за те, що сталося. А й за багато іншого. Практично — за все. А отже, практично — всіх. Усіх, хто не хоче в загороду для жалюгідних ягнят і тупих баранів... 

Події останніх тижнів остаточно переконали Януковича в тому, що головний і, мабуть, єдиний оплот режиму — каральні органи — МВС, СБУ, прокуратура й суди. Представники саме цих відомств і стали головними героями законотворчого "коміксу-трилера". З одного боку, Банкова дала зрозуміти, що вона не просто не здає "своїх", а розширює коло тих, хто перебуває під опікою режиму. Положення закону №3879 поширюють систему особливого державного патронату і спеціального захисту вже не тільки на суддів, а й на працівників апаратів судів. Не тільки на співробітників правоохоронних органів та їхніх близьких родичів, а й на всіх членів їхніх родин — вітчимів, пасербиць, прадідів, правнучок, усиновителів, опікунів і т.д. і т.п. Аж до співмешканців. Відтепер кожен із них має право отримати зброю і спецзасоби індивідуального захисту. Їхні житло й майно на бюджетні кошти будуть братися під захист і обладнуватися засобами охоронної та протипожежної сигналізації, в їхніх інтересах (знову-таки — на гроші платників податків) можуть використовуватися оперативно-технічні засоби. А посягання на будь-кого з розлогого переліку громадян, прирівняних у правах до працівників міліції та суддів, каратиметься "за повною програмою". 

Збирання, зберігання, використання або поширення інформації не тільки про суддю, а й про, скажімо, його мачуху, пасинка або цивільну дружину може "потягнути" на три роки позбавлення волі. 

Якщо раніше загроза (тільки загроза) знищення або пошкодження майна судді передбачала до трьох років позбавлення волі, то тепер аналогічне правопорушення стосовно не тільки судді, а й його прабабусі, тягне на чотири. 

До появи закону №3879 мінімальним покаранням за "вплив у будь-якій формі на співробітника правоохоронного органу або працівника державної виконавчої служби з метою перешкоджання виконанню ним службових обов'язків" (згідно з 343 статтею Кримінального кодексу) був штраф на сто неоподатковуваних мінімумів. Тепер — мінімальну планку піднято удвічі. Смисл 343 статті КК уточнений: злочином тепер стає також збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації не тільки про співробітника МВС, а й про будь-якого члена його сім'ї. А ще — "поширення матеріалів та інформації, які мають явно образливий характер і демонструють зухвалу неповагу до співробітника правоохоронних органів". Уявляєте собі застосування цієї норми в наших судах? Особливо "зухвалих" можуть засудити до виправних робіт на строк до року або заарештувати на півроку. Раніше непокора працівникові міліції, що супроводжується загрозою та насильством, могла призвести і до обмеження волі. Тепер передбачається виключно позбавлення волі. До семи років. Раніше — до п'яти.

У бюджеті передбачено підвищення витрат на утримання МВС і прокуратури. Ківаловський закон про амністію став індульгенцією костоломам із "Беркута". Влада надає стражам режиму нові гарантії безпеки (безкарності?). А ще, на думку багатьох, — нові форми заробітку. Закон про заборону руху колонами із більш як п'яти автомобілів без дозволу ДАІ, безумовно, спрямований проти "автомайданівців". Але це тільки з політичного погляду. А якщо подивитися з комерційного? Адже весільний кортеж відтепер теж поза законом. Уявіть ситуацію — приходить щасливий наречений у відповідний орган по дозвіл, а йому — відмова. 

— Хто вас знає, може, ви на Межигір'я в лімузинах поїдете? 

— А може, якось вирішимо питання? 

І вирішать. І не тільки це питання. Згідно з новою редакцією 10 статті Закону "Про міліцію", без дозволу органів внутрішніх справ заборонено встановлення будь-яких малих архітектурних форм; будь-яких конструкцій, здатних слугувати сценою; будь-якої звукоапаратури. Політичний підтекст зрозумілий — після впровадження новацій у дію Євромайдан напевно опиниться поза законом, на відміну від Антимайдану. Але є й інший бік — сцени і МАФи встановлюють не тільки учасники політичних акцій. А в законі згадуються не тільки мітинги й демонстрації, а ще й вуличні походи та збори. Під ці формулювання можна, за бажання, підігнати що завгодно. Хочете сцену для міні-концерту? Намет для роздачі, наприклад, рекламної продукції? Хочете — приходьте — домовимося. 

Що в четвер влада перейшла до законодавчого забезпечення функціонування повноцінної поліцейської держави, очевидно. З одного боку, істотно розширено коло прав та привілеїв силовиків. З іншого — неймовірно розширено коло потенційних об'єктів репресій. 

Запровадження кримінальної відповідальності за екстремістську діяльність — спроба приборкати інакодумство загалом. Виготовлення, зберігання і поширення екстремістських матеріалів, зокрема через медіа, передбачає штраф від 200 до 800 неоподатковуваних мінімумів. Рецидив може коштувати позбавлення волі до трьох
років. Визначення поняття "екстремістський матеріал" таке широке, що під нього можна підігнати що завгодно. На розсуд суду. 

Повернення кримінальної відповідальності за наклеп — зашморг для медіа. (Докладніше про репресивні інструменти для ЗМІ читайте в матеріалі Валентини Самар).Від себе додам — наші компетентні органи здатні знайти наклеп у чому завгодно. Знаю не з чуток: 1998-го я проходив фігурантом справи про наклеп. Привід — написання казки, в якій не було жодного реального персонажа. 

Узаконене табу на будь-яку інформацію про міліцію — теж стосується передусім мас-медіа. Але під роздачу може потрапити будь-яка особа, котра публічно проявить "зухвалість" або "неповагу" на адресу людини в погонах. Наприклад, у Мережі. Але спочатку її від'єднають від Інтернету. 

Спрощення процедури зняття депутатської недоторканності та загроза її ліквідації на планованому референдумі — спосіб приборкати парламентську опозицію. Влада впевнена, що референдум відбудеться і більшість населення радо підтримає ідею скасувати депутатський імунітет. Чи бояться опозиційні депутати втратити "парасольку"? Деякі не бояться і навіть розлучаються з ним добровільно... 

Введення заочного кримінального провадження — дамоклів меч над будь-яким інакодумцем. Благо, підвести під юридичну відповідальність тепер можна буде будь-кого неугодного. Юридичне управління парламенту побачило в цьому ноу-хау загрозу порушення прав громадян і "створення реальних можливостей для серйозних службових зловживань із боку органів досудового розслідування". До думки юристів із апарату ВР ніхто не прислухався. 

"Заочка" може торкнутися будь-якого новоявленого дисидента. Але "клієнт" номер один, безумовно, Юлія Тимошенко. Режим не чекає нічого приємного від майбутнього рішення Європейського суду з прав людини. А тут іще з Москви на Банкову прийшла несподівана новина, що найкращі спеціалісти у сфері зцілення гриж і протрузій живуть у РФ...

Якщо Вікторові Федоровичу під тиском і Заходу, і Путіна доведеться відпускати Юлію Володимирівну на лікування за кордон, то він, імовірно, захоче, щоб місцем лікування була Росія. Якщо сама ув'язнена дасть згоду на таке заслання. Але при цьому Янукович кровно зацікавлений, аби на батьківщині Тимошенко була "обкладена" максимальною кількістю вироків. Від гріха подалі. "Заочка" у цій справі — йому в поміч. 

Запровадження статусу "іноземних агентів" — удар по громадських організаціях. Структури, повністю або частково фінансовані з-за кордону, підлягають особливій реєстрації і спеціальному оподаткуванню. За участь у політичній діяльності "агентів" можуть оголосити поза законом. 

За іронією долі, формальним головним "іноземним агентом" є... держава, чиї структури поглинають величезну кількість усіляких грантів. Але про це автори новацій якось не згадують. Чи отримає статус "іноземного агента" Кабмін? Податкова? Міноборони? Мін'юст? Мінздоров'я? Список можна продовжити.

І чи будуть податкові органи пильно відстежувати організації, фінансовані російськими донорами? Наприклад, у рамках масштабного проекту "Русский мир"? Чи "русский" уже перестав бути "іноземним"? Тоді це теж слід узаконити. 

Посилення правил проведення масових акцій — пастка для кожного небайдужого. Правопорушенням віднині є не тільки участь у несанкціонованих акціях (а видавати ці санкції ніхто, очевидно, не буде), а й будь-яка допомога в їх організації. Наприклад, підвезення дров або забезпечення протестувальників їжею. Цілком можливо — і надання медичної допомоги. 

Заборона на рух у колонах — удар по Автомайдану. Маршрут руху необхідно погоджувати з ДАІ. За участь у самовільному автопробігу можна втратити і права, і машину. 

Заборона на використання касок та масок — передусім удар по загонах самооборони. Жартівлива обіцянка активістів Майдану використовувати замість касок каструлі не спрацює. Законодавство забороняє використовувати все, що можна трактувати як спробу замаскувати зовнішність. Під це визначення цілком підпадають і каска на голові, і низько насунутий капелюшок, і темні окуляри. Костюм Святого Миколая. Фіговий листок. 

Блокування доступу до житла — тепер теж серйозне правопорушення. Воно не тільки позбавляє протестувальника шансу з'їздити "в гості" до сильних світу цього (скажімо, не в колоні, а поодинці). Воно ще й дозволяє видаляти протетувальників з будь-якої точки будь-якого населеного пункту на підставі "скарг незадоволених городян". 

Запровадження серйозної відповідальності за несанкціоноване втручання в роботу державних інформресурсів — спроба відбити охоту висловлювати свій протест із допомогою DDOS-атак на сайти держорганів. При цьому шукати винних у численних DDOS-атаках на ЗМІ СБУ не поспішає. А що їх шукати? Кому, як СБУ, цього не знати...

Надання особистих даних при купівлі SIM-карти — нормальне бажання будь-якого тоталітарного режиму встановити тотальний контроль над населенням. Але ж така норма існує і в США, і в деяких країнах ЄС? Так, тільки на Заході обмеження з'явилися в рамках боротьби з тероризмом, а не в рамках боротьби з народом... 

Посилення відповідальності за заклик до повалення ладу — спроба заткнути рот кожному незадоволеному. Зрозуміти, що саме автори законодавства розуміють під закликами до повалення, важко. Підозрюю, що навіть "Панду геть!" або "Овоч дозрів! Настав час знімати!" можна підвести під це визначення. 

Перелічувати новації можна довго. Прорахувати масштаби можливих "зачисток" — неможливо, з огляду на практику застосування законів нашими судами. Можна припустити: не те що на будь-який вияв незгоди, а навіть на висловлювання власної думки тепер легко буде знайти відповідну статтю. Яка перетворить громадянина на злочинця. 

Можна і навіть потрібно говорити про фактичне порушення Конституції, яка забороняє звужувати права та свободи громадян. Про тривання узурпації влади. Про ФСБшні "кальки", про добровільну здачу Януковича в російський полон. Про страх "гаранта" перед 2015-м, який штовхає його на кастрацію громадянської волі. 

Що робити? Не боятися. Ні їх, ні їхніх законів. Як казав Кант, закон, що живе в нас, називається совістю. 

Ось і дізнаємося, в кого вона залишилася. 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
182 коментаря
 • Panikovski 24 января, 23:00
  Зинаида - Паниковскому 21 января, 10:30 Цитата. +++ В России - большинство населения готовы терпеть Путина, поскольку, при заметной коррумпированности власти она может (за счет свердоходов от торговли углеводородами) гарантировать неплохой уровень доходов населения (средние доходы россиян от 2-х до 5-ти и более раз превышают доходы среднего украинца). +++ Во-во. Паниковский прав, когда пишет об относительно высоких доходах россиян. Всё это началось в 1991-м. Что же тогда произошло? От надорвавшейся в безумном противостоянии с Западом России ушли на вольные хлеба те республики, которые по недалекости ума захотели жизненного уровня, как во Франции. В результате получился 100%-ный облом, благосостояние незалэжних упало ещё ниже и восстановиться до сих пор не может. Отсюда все эти непрерывные «майданы недовольства» с их варварством. А освобожденная от нахлебников Россия непрерывно повышает уровень жизни населения, и Путин со своим путинизмом, естественно, имеет широчайшую поддержку населения. Если вы, Паниковский, что-то будете произносить «за свободу», то хочу вам напомнить слова Дж. Милля, о том, что свобода благодетельна только для морально для нее созревших, тогда как для варваров более благодетельна просвещенная деспотия, примерно такая, которую продвигает на данном этапе развития Путин. И, вы знаете, с набитыми кошельками и достойным уровнем жизни люди быстрее отходят от варварства и азиатчины, чем те, у кого кошельки пусты и кто пребывает в полунищенском состоянии. Ну, заробитчане, миллионами вкалывающие на российский бизнес, это уже заметили. И не только заробитчане. Не так ли, Паниковский?
  Паниковский-Зинаиде Хотите развернутый ответ? Ок - Пойдем по порядку: «…Всё это началось в 1991-м...» - Зинаида, у Вас или аберрация памяти или Вы сознательно вводите в заблуждение читателей ЗН. – Началось это не с 1991, а с конца 90-х – начала 2000, когда резко пошли вверх мировые цены на нефть, а затем подтянулись за ними и на газ. В этой связи Путина, о чем Вы не можете не знать, если хоть немного в теме, многие экономические эксперты в России называли тогда «везунчиком». Потому как сводить бюджет при ценах на нефть в 25-30 д. за баррель (что вынужден был делать Ельцин – отсюда, кстати, и возникшая на тот момент в России пирамида ГКО и «черный вторник» 1998, когда она таки рухнула) и при 100-120 д. за него же (да + соответствующая корректировка цен по газу), учитывая, что бюджет России % на 65 наполняется за счет нефте-газовой составляющей – две ну очень большие разницы. // Касательно «облома» - да, действительно, есть такое дело – но главным образом не потому, что ушли на вольные хлеба – Украина имела и тогда, и продолжает иметь сейчас достаточную территорию, природные и трудовые ресурсы, для того чтобы создать эффективную современную экономику и обеспечить на этой основе нормальное даже по европейским меркам благосостояние населения, а из-за банального крысятничества местных «элит» занявшихся вместо построения независимого государства дерибаном того, что осталось от УССР, наложившегося к тому же на свойственные большинству населения всего бывшего Союза неготовность отстаивать свои гражданские и социально-экономические права, патерналистическое отношение к государству и т.п. Так что и с факторным, и причинно-следственным анализом у Вас здесь явная нескладуха. // Относительно «майданов недовольства» с их варварством» - ну тут Вы или киселева насмотрелись (не того, что с бывшего НТВ, а еще одного его однофамильца – поддонка и дезинформатора еще недавно вещавшего на канале «Россия, кажется, а сейчас пошедшего на повышение) или просто сказывается непонятная для меня личная антипатия к людям, вышедшим на майдан независимости отстаивать свое человеческое достоинство и право на пристойную жизнь в этой стране. Если бы во всей Украине была такая самоорганизация населения, порядок и эмоциальная атмосфера как на Майдане, то весь мир увидел бы совершенно иную страну. - Не путать с «антимайданом», на который за бабки ПР свозит люмпенов со всей Украины, и которые, на самом деле, выжрали всю водку в округе, терроризируют местных жителей и загадили донельзя Мариинский парк рядом с кабмином. // Немного об «…освобожденной от нахлебников России непрерывно повышающей уровень жизни населения…» - будем честными – «с непрерывным повышением» уже серьезные проблемы - дай Бог Вам удержаться на уже достигнутом уровне. – Причины, я думаю, Вам как россиянке известны лучше меня, поэтому конкретизировать их сейчас не стану. Допускаю, что России с такими огромной территорией, с пестрым национальным и конфессиональным составом ее населения Путинская «подморозка» на какое-то время пошла на пользу и действительно помогла на определенном этапе сохранить ее целостность. Но проблема в том, что эта подморозка не сопровождается сейчас какой-либо модернизацией страны. Россия все больше отстает во всех отношениях от Штатов, Китая и других мировых лидеров. И может статься так, что когда режим сменится, а вечных режимов, как Вы, надеюсь, понимаете, не бывает, то окажется что страна представляет собой аморфный загнивший студень, который начнет расползаться даже без помощи каких-либо внешних влияний. Искренне желаю России избежать этого – сам русский, и сейчас имею множество родных и друзей в России, и, естественно, не могу желать ей ничего кроме добра. Но как говорил, правда, по другому поводу 1-й през. Украины Кравчук – «маєте, що маєте». И упиваться, как Вы на этих страницах, тем что у нас гораздо лучше, чем у этих дурных хохлов, по меньшей мере, глупо. Как человеку не чурающемуся чтения Милля, если это не сводится просто к выдергиванию отдельных цитат из трудов этого политического философа, Вам, полагаю, будет не безинтересно ознакомиться и со мнением по этому поводу одного из наиболее таланливых и эрудированных людей современной России – писателя и поэта Дмитрия Быкова – вот здесь, к примеру, есть многое по затронутой теме: http://www.echo.msk.ru/sounds/1241084.html // По поводу «свобода благодетельна только для морально для нее созревших …» и далее по тексту, - согласен, - но именно это созревание гораздо быстрее сейчас происходит именно в (на) Украине, а не в России, где, скорее, наблюдается обратный процесс. А что касается связи свободы с «набитым кошельком и достойным уровнем жизни», то она бесспорно существует. Отчасти и потому народ Украины восстает против засилья известной семьи пытающейся построить свое благополучие на обнищании всех других своих сограждан. Но также следует отдавать себе отчет, и в том, что зависимость эта не не носит прямопропорционального характера. Иначе бы эталонами моральной зрелости и чистоты были бы и в российском, и в украинском обществе новоявленные нувориши с их чадами и семьями, чего как-то, в подавляющем большинстве случаев, явно не наблюдается. Самоощущение свободного человека равно несовместимо, как с крайней нищетой, так и с ленивой сверхпресыщенностью новоявленных буржуа, смысл жизни которых сводится, зачастую, к их смехотворным, как для меня, понтам и тусовкам,банальному шоппингу и отдыху на Лазурном берегу или в местах попроще и другим подобным развлекаловкам. // И последнее, - по поводу украинских «заробитчан». А в чем здесь смысл Вашей иронии? В том, что находящиеся в сложном экономическом положении люди не идут в службы занятости выпрашивать копеечные пособия у государства, а поднимают зад и едут зарабатывать средства для достойного существования своих семей, для начального капитала для своего пусть и маленького бизнеса и т.п. С точки зрения экономической теории это вполне рядовая ситуация, когда рабочая сила перемещается туда, где она более востребована и лучше оплачивается. Я бы еще мог понять Ваше презрительное отношение к этим людям, если бы Россия как,например, Германия, Франция, Япония создала бы эффективную экономику, результатами функционирования которой и пользовались бы приезжие. Но в ситуации, когда почти вся экономика России сводится к проделыванию дыр в земле (которая по воле случая, и, кстати говоря, и во многом благодаря усилиям в том числе и предков тех же украинцев, оказалась в пределах границ современной России) и после незначительной первичной переработки или вообще без нее продают это за бугор – то, на мой взгляд, особого предмета для гордости здесь как-то не усматривается. К тому же, для полноты картины неплохо было бы посмотреть еще, а почему России требуется такое количество приезжих робочих? И окажется, что в значительной мере это еще и потому, что весьма заметная часть российского населения (в Украине это тоже есть, но не в такой степени) cейчас просто тупо спивается или разучилась работать, ожидая пока Пу отстегнет с барского плеча какую-то частичку, полученную от природной ренты. По большому счету еще неизвестно, кому было бы хуже им или России, если бы указанные работники ехали бы не в Россию, а подались бы, скажем, в Европу, где они были бы не менее востребованы или нашли бы себе применение в своей собственной стране.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • karbnick 24 января, 14:21 Народ уже давно "лівіший"(це його природа) за опозицію,яка плентається в хвості.Сьогоднішній стан - розплата незрілого українського суспільства за двадцятирічну відмову від лівих ,хоча й не комуністиних ідей(ідей соціал-демократії).Попікшись на комунізмі, народ надто довго ходив під чужими прапорами,голосував за ерзац-партії.Останні консервували ситуацію,однак розігрів виявився сильнішим от і маємо малокерований рух із зародками революційного мислення.Громадянське суспільство рано чи пізно(ніколи не запізно) народить нові партії та лідерів,що адекватні рівню свідомості самого суспільства і багатьом спаде з очей полуда,а прозрівши вони будуть колись сміятися зі своєї сьогоднішньої безпорадності.Після цього коменту прошу не писати:"Підніметься мускулиста рука пролетаріату і ярмо десотизму...."Ми вже це проходили.А двічі наступати на ті ж самі граблі -занадто..Можна ж по іншому!!! Крім того, хтось ,десь бачив чи чув нині захисників народу?Комуністи---- ауууу!?Влада валяється... може піднімете?
  DISGUT 8 февраля, 21:43
  Паниковский, откройте глаза, посмотрите ПУТИН воздвиг себе памятник нерукотворный, а вы обо--ли центр Киева, сжигаете автопокрышки, травите своих детей газом, убиваете своих людей, а еще загадили словесной вонью все СМИ. Идите ,пожалуйтесь Меркель, Фюле, упросите их принять вас на иждивение,обещайте им прислуживаться.....???
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Зинаида - Паниковскому 21 января, 10:30 Цитата. +++ В России - большинство населения готовы терпеть Путина, поскольку, при заметной коррумпированности власти она может (за счет свердоходов от торговли углеводородами) гарантировать неплохой уровень доходов населения (средние доходы россиян от 2-х до 5-ти и более раз превышают доходы среднего украинца). +++ Во-во. Паниковский прав, когда пишет об относительно высоких доходах россиян. Всё это началось в 1991-м. Что же тогда произошло? От надорвавшейся в безумном противостоянии с Западом России ушли на вольные хлеба те республики, которые по недалекости ума захотели жизненного уровня, как во Франции. В результате получился 100%-ный облом, благосостояние незалэжних упало ещё ниже и восстановиться до сих пор не может. Отсюда все эти непрерывные «майданы недовольства» с их варварством. А освобожденная от нахлебников Россия непрерывно повышает уровень жизни населения, и Путин со своим путинизмом, естественно, имеет широчайшую поддержку населения. Если вы, Паниковский, что-то будете произносить «за свободу», то хочу вам напомнить слова Дж. Милля, о том, что свобода благодетельна только для морально для нее созревших, тогда как для варваров более благодетельна просвещенная деспотия, примерно такая, которую продвигает на данном этапе развития Путин. И, вы знаете, с набитыми кошельками и достойным уровнем жизни люди быстрее отходят от варварства и азиатчины, чем те, у кого кошельки пусты и кто пребывает в полунищенском состоянии. Ну, заробитчане, миллионами вкалывающие на российский бизнес, это уже заметили. И не только заробитчане. Не так ли, Паниковский? Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Сергей Рахманин, кто Вы? 21 января, 08:26 Сергей Рахманин, вам не стыдно писать такую ахинею? Кто кроме ушибленных юльков читает это? В нашей стране действует одно из самых либеральных законодательств мира. Украина очень свободная страна с очень мягкими нравами. Называть нынешнюю власть диктатурой может либо неграмотный и обманутый человек, который никогда не был в Западной Европе и других странах, либо "иностранный агент", которого наняли для раскачивания нашего общества. Кто вы, Сергей Рахманин?
  Он не глупый, он агент! 21 января, 10:34
  Попробовал бы ZN опубликовать в 2009 году такие оскорбления в адрес Тимошенко. Быстро бы им лапти сплели! В Украине еще никогда не было столько свободы слова, никогда не было столь либерального отношения к разным политическим взглядам, столько терпения к жестким выходкам представителей оппозиции, как при президенте Викторе Януковиче. Это видит любой непредубежденный человек, который формируе своё мировоззрение сам, а не под давлением черноротых крикунов.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Спраглий 20 января, 23:24 Яценюк та Турчинов неадекватні ситуації та розгублені. Кличко надміру самовпевнений та квапливий. Конфлікт затягується. Парламентарні дії нічого не дають. Час працює на Януковича. І в Януковича після катастрофи є притулок в Росії. Сума зовнішнього та внутрішнього боргів України перевищує 50% ВВП, причому зовнішній борг вище внутрішнього. Це означає колапс економіки в 2015 році, до якого багато з протестантів і не доживуть. Чого чекають лідери опозиції? Санкцій з Європи? Їх не буде. Європі проблеми з Росією не потрібні. Європейці не здатні на рішучі дії, бо їхній безпеці нічого не загрожує. Прихильників опозиції ріжуть та лишають зору, а керманичі опозиції витупцьовують на сцені свої виборчі рейтинги. Не можете - дайте шлях тим що зможуть. Відступіть в сторону! Янукович перетворив силовиків на гопників що відбирають в побитих студентів гаманці і кидають гранати людям на плечі. Яценюк чи Кличко не хочуть брати на себе відповідальність за кров протестантів? Ну і чого вони тоді пруться в Президенти? Кров вже ллється ріками. Або нехай беруть на себе цю відповідальність, або не ганблять козацьких предків. Предкам теж діставалося, і вибирать де прийняти бій не приходилося - де нападали там і приймали.
  виталий 21 января, 00:32
  ) Что-то не понял: "прихильників опозиції" уже режут? Или это просто для "красоты" фразы сказано?
  виталий 21 января, 00:35
  "Кровь реками" - человек явно с больным воображением.
  Спраглий 21 января, 03:10
  Я то чєловєк, а вот ти что за пєнь?
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • стратег 20 января, 22:40 цель дваждынесудимого верховного главнокомандующего-зеленый круглый арбуз(миллиард долларов) и эмиграция в РФ (на лечение колена). Евроассоциация с еврозаконами поставили арбуз под угрозу. Отказ от евроассоциации из-за последовавших народных волнений угрозу не устранил. Спасение арбуза состоит во введении чрезвычайного положения (особого положения, комендантского времени и т.д.). Повод-беспорядки на майдане. Их организует ФСБ руками СБУ «методом титушек». Организуется сбор подписей трудящихся под требованиями о наведении порядка и наказании бунтовщиков (экстремистов, террористов) в соответствии с свежепринятыми законами. ВР на экстренном заседании идет навстречу трудящимся и принимает закон о введении чрезвычайного положения (особого положения, комендантского времени и т.д.). Результат-арбуз спасен. Спасены также бахчевые поменьше всей вертикали власти донецкого происхождения . Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • олег 20 января, 21:19 “Моя Украина-страдалица Зависла в глухой пустоте… Лишь уровень жизни меняется — От бедности к нищете.” (Шибалов Е.) Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • ваду+ 20 января, 20:14 Не прост Янукович, ох как не прост в своем безмерном властолюбии и способности к воспроизводству. Захотелось вспомнить А.БЛОКА .. .Мы любим плоть - и вкус ее, и цвет, И душный, смертный плоти запах... Виновны ль мы, коль хрустнет ваш скелет В тяжелых, нежных наших лапах? Привыкли мы, хватая под уздцы Играющих коней ретивых, Ломать коням тяжелые крестцы, И усмирять рабынь строптивых... Придите к нам! От ужасов войны Придите в мирные обьятья! Пока не поздно - старый меч в ножны, Товарищи! Мы станем - братья! А если нет - нам нечего терять, И нам доступно вероломство! Века, века вас будет проклинать Больное позднее потомство! Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Паніковському - 20 января, 19:09 Ви,чоловіче,все дуже добре розклали по полицям і я з вашою конценцією майже згоден,добавлю що "влада" України плоть від плоті,кров від крові непрофесіонально-пацанська.Гонору на 100 доларів а розуму зробити щось для народу -НУЛЬ ! Зате собі тирять будь здоров.Ось тому народ і намагається достукатися у ворота до президента межигіря. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Паниковский 20 января, 18:49 Кто-то из экспертов (сейчас точно не воспроизведу ссылку) достаточно четко объяснил, на мой взгляд, почему выход на улицы людей готовых на радикальные действия произошел именно в Украине, а не в России или в Беларуси, где также установились авторитарные режимы. – В Беларуси при всей жесткой авторитарности режима Луки, последний минимизировал коррупцию, не занимается личным обогащением, в отличие от нашего овоща, обеспечивает пусть не очень высокие, но вполне приемлемые для не избалованного богатой жизнью народа Беларуси соцстандарты (пенсии, образование, здравоохранение, состояние дорог и т.д.), не использует для удержания своей власти криминал (титушки и т.п.), не допускает всевластия мажоров, раскатывающих в лепешки людей на тротуарах на своих крутых иномарках . В России аналогично - большинство населения готовы терпеть Путина, поскольку, опять-таки даже при заметной коррумпированности власти она может (прежде всего за счет свердоходов от торговли углеводородами) гарантировать относительно неплохой уровень доходов населения ( средние доходы россиян от 2-х до 5-ти и более раз превышают доходы среднего украинца). В Украине же режим яника пытается загнать всех под лавку (особенно с момента принятия законов от 16.01), не предлагая даже этих компенсаторов. Мало того, что у подавляющего большинства населения отнимают его граждан права, так еще и создают условия, при которых оно влачит нищенское существование при полнейшем отсутствии какой-либо перспективы изменить ситуацию. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89