Україна має намір розробляти нові шельфові площі

Поділитися
Україна має намір розробляти  нові шельфові площі
Україна має намір розробляти нові шельфові площі

Італійська Eni, французька Electricite de France (EDF) та українські ДАО "Чорноморнафтогаз" і ТОВ "Води України" планують у рамках угоди про розподіл продукції (УРП) спільно розробляти вуглеводневі площі Субботіна, Абіха, Маячна і Кавказька на шельфі Чорного моря, повідомила прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів.

За її даними, необхідність укладання УРП з розробки цих площ пов'язана з відсутністю державного фінансування і технічних засобів для освоєння нових великих родовищ корисних копалин, необхідних для соціального розвитку та економічної безпеки країни.

Фінансування робіт на етапі розвідки до комерційного видобутку на кожній з чотирьох ліцензійних ділянок повністю візьмуть на себе Eni і EDF, частка яких у продукції, що добувається, має становити 55%.

Українські компанії повернуть іноземним інвесторам здійснену за них частку інвестування (45%) за рахунок майбутньої реалізації частини належних українським компаніям вуглеводнів. У разі відсутності комерційного відкриття і завершення проекту до етапу промислового видобутку інвестиції іноземних компаній не повернуть, уточнюють в Мінекології.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України 17 жовтня ухвалив укладання УРП на шельфових площах Субботіна, Абіха, Маячна і Кавказька між "Ені Юкрейн Шеллоу Вотерс", "ЕДФ Юкрейн Шеллоу Вотерс", ДАО "Чорноморнафтогаз" і ТОВ "Води України".

За словами прем'єра Миколи Азарова, у рамках зазначеного інвестиційного проекту обсягом близько 4 млрд дол. до кінця поточного десятиліття очікується збільшення щорічного видобутку нафти і газу в Україні на 2–3 млн тонн умовного палива.

Україна оголосила курс на диверсифікацію енергопоставок і збільшення власного газовидобутку. Базовий сценарій проекту оновленої Енергетичної стратегії України на період до 2030 року передбачає зростання річного внутрішнього видобутку газу до цього року з 20 млрд куб. м, які добуваються, до 44,4 млрд куб. м і скорочення його імпорту до 5 млрд куб. м.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі