В.Янукович: Україні не обійтися без референдуму при вступі в ЄС або Митний Союз

Поділитися
В.Янукович: Україні  не обійтися без референдуму при вступі в ЄС  або Митний Союз
Що ж до відносин нашої країни з ЄС, то сьогодні йдеться тільки про підписання Угоди про асоціацію, а це, відповідно до українського законодавства, проведення референдуму не вимагає.

Президент України Віктор Янукович заявляє про обов'язкове проведення всеукраїнського референдуму в разі ухвалення рішення про вступ у Європейський Союз чи Митний Союз, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Будь-які рішення, які ми приймаємо, мають бути далекоглядними. Будь-які рішення - від таких простих, до таких серйозних, стратегічних, яких ми зараз торкаємося, - яким буде вибір українського народу, може показати референдум. Коли він буде, цей референдум, ми з вами не знаємо. Коли буде прийнято рішення про вступ у Європейський Союз чи в Митний Союз - тоді, у будь-якому разі, нам не обійтись без референдуму", - заявив В.Янукович в інтерв'ю українським телеканалам.

Нагадаємо, що на сьогодні питання про вступ України в жоден зі згаданих союзів на порядку денному не стоїть. За твердженням президента, Україна готова приєднатися лише до окремих положень Євразійського і Митного союзів, які не суперечать нормам Світової організації торгівлі (СОТ), що не завадить підписанню Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Що ж до відносин нашої країни з ЄС, то сьогодні йдеться тільки про підписання Угоди про асоціацію, а це, відповідно до українського законодавства, проведення референдуму не вимагає.

У разі, якщо Україна в невизначеному майбутньому почне з Євросоюзом переговори про вступ, виконає всі необхідні вимоги ЄС і буде готова до членства в Європейському Союзі, то в цьому випадку їй необхідно буде провести референдум, оскільки, ставши членом ЄС, наша країна повинна буде передати йому частину свого суверенітету.

Але згідно зі ст.1 Конституції України, "Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава". Відповідно до ст.5 Основного Закону "Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ". Отже, якщо суверенітетом доведеться ділитися (як і у разі вступу в МС), дозвіл на це повинен дати народ. Зробити це він може на референдумі.

Таким шляхом пішли багато європейських держав, які в той чи інший час вступили в Євросоюз. Рішення про вступ у ЄС було ухвалено на референдумі, наприклад, в Ірландії, Данії, Австрії, Фінляндії, Швеції, Естонії, Латвії, Литві, Польщі, Чехії, Словаччині, Угорщині, Словенії, Мальті, Хорватії. До слова, у Норвегії, де референдум із цього питання проводили двічі, рішення про вступ так і не було підтримане.

Як свідчать соціологи, "в Україні з кінця 2011 р. досить стабільно переважають прибічники інтеграції в Європейський Союз". Так, результати опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи ім. І.Кучеріва" і Соціологічною службою центру Разумкова у травні 2013 р., свідчать, що 41,7% опитаних громадян підтримують вступ України в Європейський Союз, 31% - у Митний союз Єдиного економічного простору Росії, Білорусі і Казахстану, 13,5% респондентів вважають, що не треба приєднуватися ні до ЄС, ні до МС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі