Відставка з післямовою

Поділитися
Відставка з післямовою
Офіційно звільнений очільник області продовжує виконувати свої обов'язки.

Те, чого від 15 березня - дня призначення головою Хмельницької обласної державної адміністрації Леоніда Пруса - через пікети, протести, звернення, листи і навіть бійки добивалися активісти хмельницького Євромайдану, 25 вересня нарешті сталося: президент звільнив Леоніда Пруса з посади голови ОДА.

Щоправда, указ про звільнення з'явився на сайті президента України лише 29 вересня, а до того обласний керівник перебував у щасливому невіданні про свою відставку і у високому чині 27 вересня святкував День міста з полончанами, а 28-го - з хмельничанами.

Однак… і після оприлюднення указу Прус продовжує виконувати посадові обов'язки. 30 вересня він провів засідання колегії облдержадміністрації, де обговорювали внесення змін до обласного бюджету. 1 жовтня - селекторну нараду з питань проведення комплексу осінньо-польових робіт.

Чесно кажучи, це перший випадок в історії області, коли звільнений високопосадовець, наче нічого не сталося, керує далі. Щоправда, слово "керує" тут не зовсім доречне, бо Леонід Іванович і до цього не дуже керував - швидше, виконував чиїсь вказівки: настільки очевидною для всіх була його несамостійність в ухваленні рішень.

Фахівці з адміністративного права переконані, що перебування на робочому місці голови Хмельницької ОДА - грубе порушення указу президента України "Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності" від 10 червня 1997 р., де зазначається, що акти Верховної Ради України і президента України про призначення відповідно до законодавства на посади і звільнення з посад набирають чинності з моменту їх ухвалення.

В облдержадміністрації мають іншу думку. Незважаючи на ще червневу заяву Л.Пруса для засобів масової інформації, що він прийме будь-яке рішення президента, там чекали паперового підтвердження указу. Документ надійшов до Хмельницького 1 жовтня. Відтоді, як пояснила представникам ЗМІ юрист облдержадміністрації Світлана Скороход, "ми почали керуватися постановою Кабміну №298 від 11 квітня 2012 р. "Деякі питання, пов'язані з підготовкою і внесенням подань щодо осіб, призначення на посаду та звільнення з посади яких здійснюється Президентом України або Кабінетом Міністрів України чи погоджується з Кабінетом Міністрів України", яка дозволяє три робочі дні Леоніду Прусу виконувати посадові обов'язки. Тобто він працюватиме до 6 жовтня включно".

Це підтвердило розпорядження голови Хмельницької ОДА Леоніда Пруса №165 від 29 вересня, що з'явилося на сайті облдержадміністрації 1 жовтня: "Припиняю виконання повноважень голови Хмельницької обласної державної адміністрації через три дні з моменту офіційного надходження до Хмельницької облдержадміністрації Указу Президента України від 25 вересня 2014 року №745/2014 "Про звільнення Л.Пруса з посади голови Хмельницької обласної державної адміністрації".

Відтак почала гуляти версія про можливе перепризначення Пруса на цю ж посаду. Вона так розхвилювала громадян, що 2 жовтня в адміністрацію президента до Києва помчали представники Хмельницької ради Майдану - ще раз попередити владу, що область такої наруги більше не терпітиме.

Хоча досі Леонід Прус, попри всі перипетії довкола нього, справляв враження непоганої людини, яка швидше з власної слабкості, а не зі злої волі опинилася не на своєму місці. І викликав змішані емоції співчуття й жалю. Але те, що відбувається, в жодні ворота не лізе. Адже на місці є перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Симчишин, який на час відсутності або відпустки голови уповноважений виконувати його обов'язки. Щоправда, стосунки між ними не дуже складалися з самого початку - але ж ідеться суто про виконання закону. Інакше скидається на те, ніби Прусу потрібен якийсь час, аби, як кажуть, сховати кінці.

Усе це було б смішно, якби не було так сумно. Адже річ не тільки в самому Прусі. Біда в іншому: вся ця катавасія навколо звільнення - з різними датами, паперами, "пішов-не пішов" - підриває довіру до влади загалом. Сказавши "А", тобто звільнивши голову облдержадміністрації, треба було одразу вимовити "Б", призначивши нового - безсумнівно кращого - керівника. Цього зачекалася область, за півроку втомившись від управлінської яловості. Та ще більше це - відповідальні підготовлені фахівці на відповідальних посадах - потрібно центральній владі. Якщо, звісно, вона хоче залишитися владою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі