Ми довго мовчки відступаєм, або "Їй не сподобалося–3"

Володимир Чопенко 9 серпня 2013, 19:10
Рошен

Читайте також

Хвацьки закручений Росією "харчовий" серіал, як на мене, переплюнув латиноамериканські телевізійні саги (зі змістом "попередніх серій" можна ознайомитись в статтях "Їй не сподобалося", та "Їй не сподобалося-2"). Дарма, що у слов'янському варіанті одна особа виступає одночасно у кількох іпостасях: продюсера, сценариста, режисера, оператора і виконувача головної ролі. Геннадій Онищенко, керівник Росспоживнагляду, головний санітарний лікар Росії, відшліфувавши майстерність у попередніх промо-роликах про українські сири та курятину, цього разу заспівав про "конфетки-бараночки…".

На зуб титульного викривача якості та безпечності українського продовольства потрапив бензопірен — високотоксичний канцероген. Світло-жовті кристали нібито виявили у молочному шоколаді вітчизняної кондитерської корпорації Roshen і донецьких бубликах. Мабуть, виключно за збігом обставин, роль масовки у звинувачувальному серіалі зіграв ще один член Митного союзу — Білорусь. Сябри виключно з органолептичних міркувань (нюху і смаку), а тому доволі суб'єктивних, забракували одне з інкерманських вин.

Не певен, що після з'ясування усіх претензій знімальний майданчик спорожніє. Тверді, солодкі і рідкі "декорації" замінять новими — гіркими, міцними або солоними. І длубатиме Онищенко артемівську сіль, шукаючи у ній канцерогени і ГМО. Та саме вона, пам'ятаючи російську історію, може йому добряче насолити.

Режисований наступ на вітчизняну харчову та виноробну галузі не що інше, як намагання дискредитувати Україну в очах світової спільноти, підмочити репутацію добропорядного торговельного партнера, розсварити бізнес із владою і вустами гнаного бізнесу вмовити українську владу піти на поступки впертим сусідам. Це відчайдушні спроби Росії втягнути нашу державу у так званий мутний союз, які не припиняться, а, цілком можливо, посиляться у разі підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС.

За весь вік у моєму організмові цьогобензопірену наскладувалося — на кількох Онищенків вистачить. Бо замолоду пристрастився до латвійських шпрот, у яких концентрація цього токсину навіть за діючих граничних норм становить 5 мікрограмів на кілограм. Тоді як у зерні цей показник, за російськими мірками, не повинен перевищувати 1 мкг/кг, а до хлібобулочних виробів вимоги на порядок жорсткіші.

Не менше цієї гидотної сполуки і в шашликах, м'ясних та рибних копченостях. Та ще й якщо під гранчак-другий, упереміж із димом "термоядерних" сигарилл у затяжку... До цього я призвичаївся, як до того, що живу серед бензопірену і нікуди від нього не втечу. Тільки й того, що раніше його було менше.

Міста із селами не зашморгували в асфальтовий панцир, люди не задихалися від смогу, рідше світили хребтами терикони, диміли труби металургійних і нафтохімічних підприємств… І менше цього капосного канцерогену було у заколотому кабанцеві, якщо його смалили двома-трьома околотами, а не паяльною лампою.

Немає й абсолютно вільних від бензопірену солодощів, враховуючи розмаїтість інгредієнтів. Щодо власне шоколаду, то еталоном вважаю "Гвардейский" радянського виробництва і швейцарський чорний брусковий у фользі, схожий на золоті зливки. Але це вже, як кажуть специ, органолептика: що кому до вподоби.

З огляду на хімічний склад, то ніхто у світі не інспектує у чорних, молочних чи пористих плитках отой бензопірен через мізерний вміст. Ні в ЄС, ні в Росії. А в Україні — і поготів. У нас нормують його із квітня 2010-го лише у соняшниковій олії — 2 мкг/кг, оскільки, як-не-як, експортуємо третину світових обсягів цього виду олії. Через три роки, дай Боже, в Україні перевірятимуть вміст бензопірену у всіх харчових продуктах.

Нічого не вдієш, Росія у цьому питанні — на голову вища за нас, і можна лише порадіти за те, як північний сусід опікується здоров'ям нації. Нам би так! У нових Технічних регламентах Митного союзу прописано норми присутності цього канцерогену у кількох продуктах. Але, повторюся, шоколад в означеному переліку відсутній.

Зокрема, у Технічному регламенті Митного союзу "Про безпечність харчової продукції" (ТР МС 021/2011) згідно з гігієнічними вимогами вміст бензопірену регламентується у таких категоріях: "копченые мясные, мясосодержащие и птичьи продукты", "копченые сыры и сырные продукты, сырные пасты, соусы", "копченая рыбная продукция", "зерно продовольственное", "шпик копченый", "каша на молочно-зерновой основе (инстантного приготовления)", "мука и крупа, требующая варки, каши сухие молочные, безмолочные быстрорастворимые, каши сухие молочные, требующие варки, растворимое печенье (в расчете на сухой продукт)", "каши молочные, готовые к употреблению, стерилизованные; каши молочные готовые, произведенные на молочных кухнях", "хлебобулочные, мучные кондитерские и мукомольно-крупяные изделия", "кулинарные изделия из рыбы и нерыбных объектов промысла", "плодоовощные консервы, в том числе соковая продукция из фруктов и (или) овощей".

Поглибимо адресне дослідження, оскільки претензії Росспоживнагляду стосуються конкретно молочного шоколаду. Судячи з назви, до його складу, крім какао-продуктів, входять також молочні. Переважно сухі, вміст яких у готовому кондитерському виробі становить не менш як 12%. Які ж дози бензопірену допускаються у молоці взагалі і сухому зокрема?

Діючий технічний регламент на молоко та молочну продукцію, що має статус федерального закону РФ, узагалі не дозує вмісту цього канцерогену. У лінійці молочних продуктів його наявність контролюють лише у копчених сирах.

Залишається останній інгредієнт — какао-боби, які, за припущенням російських фахівців, могли зберігатися просто неба на асфальті. Ви можете уявити подібну безгосподарність і недбальство у компанії зі світовим ім'ям, із сертифікатом, що підтверджує відповідність системи менеджменту якості вимогам міжнародного стандарту ISO і продукцією, яка реалізується у Німеччині, Ізраїлі та США?

Так, буває, зволожені боби просушують штучно і вони вбирають небезпечну хімічну сполуку. Щоби контролювати її вміст, корпорація Roshen погодила стандарти якості з Євросоюзом, і з квітня 2013 р. вони діють на підприємстві. Ці параметри стосуються не лише какао-бобів. Через дозвільне сито проходять усі інгредієнти, з яких виробляють кондитерську продукцію. Чого немає в Росії і про що не знав Онищенко. А може, Азаров мститься Порошенкові за те, що той не проголосував за його прем'єрство? А може, в.о. прем'єра не хоче псувати стосунки з Кремлем, сподіваючись на те, що газові контракти Фірташа перепишуть на близького Курченка? Не знаю. Не цікаво, бо одне зрозуміло: уряд виявився незграбним у справі захисту вітчизняних виробників в польових умовах.

Проте слово вилетіло і рознеслося по всьому світові: у рошенівському шоколаді — бензопірен. Який спричиняє рак молочної залози, від якого діти народжуються мутантами… Це, по суті, вирок виробникові продукції і державі, яка прихистила небезпечний бізнес.

Що треба було зробити передусім? Миттю змити з себе нечистоти, якими "облагородили" сусіди, й адекватно відреагувати на звинувачення. На рівні держави. Для цього не потрібно вовтузитися тиждень, формуючи урядову делегацію для поїздки до Білокам'яної з'ясовувати: пахне шоколад бензопіреном чи ні?

Протягом останніх семи років державні метрологічні лабораторії, санепідемстанції відібрали для тестування 327 тис. зразків продукції Roshen. За кожен аналіз підприємство сплатило певну суму. І якщо перевіряльники тишком не таскали кондитерських виробів додому, а сумлінно препарували, то їм відома уся начинка цукерок і шоколадних плиток.

Такою інформацією, логічно, уряд мав би оперувати того ж дня, коли Онищенко безпідставно звинуватив українську кондитерську фабрику у труєнні росіян. Не знаю, наскільки вичерпними виявилися дані про технологічні, мікробіологічні, хімічні та гігієнічні властивості продукції корпорації Roshen, що лягли на стіл прем'єру у понеділок, але їх не оприлюднили. Приберегли як козир для Онищенка?!

Млявість і вайлуватість влади породжує чимало запитань. Якими нагальними проблемами переймається Департамент харчової промисловості доблесного аграрного відомства, чиновники якого не бекнули жодного слова з приводу "шоколадного" казусу? Чия рідня засіла в його стінах і чи може вона відрізнити фундук від ліщини? Чи це одне і те саме?! Чому міністр вважає систематичне відмовчування підлеглих прийнятним стилем керівництва?

Пригадаймо весну 2012 р., коли Росспоживнагляд через невідповідність технологічних параметрів з виробництва сиру вимогам російського законодавства обмежив експорт української продукції. Поїздка міністра МінАП Миколи Присяжнюка виявилася безплідною. Ба більше, Геннадій Онищенко відмовився від подальшого спілкування з аграрними повпредами через їх некомпетентність. І лише після двох місій Петра Порошенка, тодішнього міністра економіки, до Москви заборону на експорт було знято. По суті, Петро Олексійович (власник Roshen) одночасно захищав інтереси як держави, так і бізнесу — власників сироварень.

Чи такими чуйними і легкими на підйом виявилися нинішні державники, коли в аналогічну ситуацію потрапив Roshen? Не якесь там ТОВ із клуні, де штампують півників-льодяників, а знаний бренд із ТОП-20 світових величин кондитерської галузі. Підприємство, яке щороку сплачує до бюджету щонайменше 1 млрд грн, із яких "обгодовуються" і члени уряду, плюс понад 1 млрд дол. від експорту власної продукції. Та за такі гроші сам Бог велів зрушити сідницю і захищати на світових рингах зганьблену честь України і "золотодобувача", який фінансово живить "ще не вмерлу…".

Я не можу назвати ситуацію з Roshen пробним каменем Москви на перевірку влади вчасно, тверезо й аргументовано реагувати на виклики. Скільки таких валунів уже пожбурили з того боку! Труби, сири, знову сири, кури, шоколад…

Власне, Кабмін не лише не вміє чи не бажає захищати, а й здає інтереси цілих галузей. Наприклад, виноробної, яка через амбітність кількох чиновників втрачає усі преференції, досягнуті протягом кількох років тривалих перемовин у рамках приєднання України до ЗВТ: довший адаптаційний період, право послуговуватися на власних теренах географічними назвами інших країн…

Ми розумні заднім числом. Вступаючи до СОТ, Україна, по суті, пробайдикувала 15-річний підготовчий період. Тепер нарікаємо на дискримінаційні митні тарифи, волаємо про їх перегляд. Коли ж Росія готувалася вступати до цієї організації, Україна відмахнулася від створення робочої групи. І це виявилося серйозною тактичною помилкою. Бо за такого формату на підставі товарообігу за останні роки можна було би чітко прописати правила гри, визначити обсяги поставок продукції того чи іншого сегмента. Вірили у добропорядність наших сусідів? Або влада знову не хотіла через бізнеси якихось там платників податків псувати стосунки з тими, від кого залежать підкилимні схеми особистого збагачення?

Таким же неслухом виявився і Казахстан. Через запроваджені імпортні мита Україна за два роки зменшила поставки кондитерської продукції на
35 тис. тонн. Згідно з нормами СОТ, ми маємо повне право у рамках робочої групи заблокувати вступ Казахстану до торговельного співтовариства, доки він не зніме дискримінаційних бар'єрів. І цим самим почасти дисциплінувати членів Митного союзу, активізувати до таких дій інші країни СНД.

Однак зволіканням і боязкістю України в черговий раз скористалася Росія, фіксуючи броунівський рух у верхівці держави. Іноземні інвестори вкотре переконалися у кволому бажанні влади захищати як на власних теренах, так і на закордонних економіку країни, бізнес-інтереси національних виробників — ваговитих платників податків. І така непевність лише відлякуватиме іноземні компанії.

А тепер про Мавра, який зробив своє діло, але йти не збирається. За порадою Геннадія Онищенка, я не шукатиму у забороні продукції Roshen політичної складової.

Минув тиждень, але голова Росспоживнагляду і досі не надав офіційного документального підтвердження наявності бензопірену у шоколаді — за сучасними методиками визначення із застосуванням спектрофлуориметрії та високоефективної рідинної хроматографії. Із чіткою констатацією ПЕРЕВИЩЕННЯ його над ДОЗВОЛЕНОЮ кількістю.

Певен, таких даних не одержить ні українська урядова делегація, ні керівництво концерну. Бо звинувачення головного санітарного лікаря є юридично нікчемними. Дивно, що він не шукав у нашому шоколаді полоній — доволі ходовий у РФ елемент із таблиці Менделєєва з атомним номером 84!

Так, із роллю економічного диверсанта Онищенко впорався успішно: нажахав росіян українським бензопіреном, навернув їх до тамтешнього шоколаду "Бабаевский". Але при цьому слід додавати: доза канцерогену, що міститься у бляшанці зі шпротами, еквівалентна дозі у… 650 кг шоколаду. Та навіть ці мікрограми ніщо порівняно з постійною пропискою бензопірену у центрах російської металургії та нафтохімії. У Братську, Красноярську, Новокузнецьку концентрація цього канцерогену перевищує гранично допустиму норму у 10–15 разів, у Нижньому Тагілі, Магнітогорську, Челябінську — у 6–10, Уфі, Пермі, Самарі — у 3–5 разів.

Якщо російський чиновник заявляє про "системні порушення (отже, неодноразові. — В.Ч.) діючого у нашій країні законодавства про захист прав споживачів", то чи повідомляв він раніше і скільки разів про ці порушення керівництво Roshen? Бо одиничний факт наявності бензопірену у шоколаді, з міжнародної практики, не може бути приводом для заборони його імпорту.

Сумнівним щодо чистоти експерименту видається і метод відбору проб для експертизи. Без двосторонньої робочої групи, виключно кондитерської продукції, відібраної у торговельних мережах Москви… Чому під заборону потрапили лише чотири фабрики — київська, вінницька, маріупольська і кременчуцька? Без жодних претензій до ще одного підприємства Roshen, але на російській території, — у селі Сєнцово Липецької області. Адже на останньому, як і на українських, угорському, литовському сировина, технологія і контроль якості однакові!

Зрозуміло, Онищенко із бензопіреном пошився у дурні. Він сподівався на солідарність членів Митного союзу, але Білорусь із Казахстаном, де діють ті ж технічні регламенти, що й у Росії, підтвердили безпечність українських кондвиробів. Ну, а не члени висловилися жорсткіше. Таджикистан, не раз потрапляючи під огульну критику Росспоживнагляду, охарактеризував заборону шоколаду "політичною грою". Агентство зі стандартизації, метрології, сертифікації і торговельної інспекції при уряді цієї країни не виявило канцерогенів у цукерках. Жодних причин для заборони імпорту солодощів з України не побачив і Василь Бумаков, міністр сільського господарства Молдови.

Відчувши самотність, втративши чітку лінію нападу, Росспоживнагляд позадкував. Його звинувачення стали м'якшими і наразі стосуються переважно невідповідності інформації про харчову цінність продукції, зазначеної на етикетці. А це, гіпотетично, означає інспектування російською стороною українських підприємств корпорації, яке розтягнеться на місяців три-чотири.

Вилазки чужоземних фахівців на вітчизняні передові підприємства небезпечні економічно-технологічним шпигунством. Власне, через це пройшли українські сироварні, частина з яких згодом опинилася у руках іноземного бізнесу.

Онищенко напакостив нам, Росії та собі. Чутливі міжнародні політичні барометри обов'язково зафіксують падіння іміджу РФ як надійного торговельного партнера, сумніви у фаховій компетенції Росспоживнагляду як державної інституції та її очільника, відсутність єдності у Митному союзі. Підтвердження цього — намір ініціювати референдум про доцільність перебування Казахстану у стані трьох.

Власне, методи і способи "російсько-азійського" продовольчого права, продемонстровані Росспоживнаглядом, тепер чіткіше контрастують на тлі європейського. Яскрава наочність для української влади і бізнесу. Вибирайте! Переконаний, після PR-акції Онищенка кількість українців, котрі прагнуть асоціації з ЄС, значно перевершить кількість тих, хто пропагує інтеграцію з МС.

Знеславлені працівники корпорації Roshen можуть
влаштувати Онищенку веселе життя, затягавши його по судах: за наклеп, приниження честі і гідності, вимушені відпустки або навіть звільнення (бо у разі втрати російського ринку компанія може звільнити 8 з 21 тис. працівників)… Позови фізичних осіб — громадян України до фізичної особи — громадянина Росії…

А для Петра Порошенка шлях один — до Арбітражного суду у Стокгольмі. Хоча навряд чи він з'явиться там: кому охота втрачати 40% валової продукції, що заповнює російські прилавки? Він битиметься до останнього і, коли відновить статус експортера, можливо, випустить нову лінійку цукерок "Бензопірен". "Вгощати" є кого і в Україні, і в Росії!

Невгамовний Онищенко вже анонсував черговий об'єкт для перевірки — хлібобулочні вироби. Є і перші штрафники — Донецький булочно-кондитерський комбінат, якому заборонили експортувати бублики. Росспоживнагляд може виставити як шлагбаум згадуваний бензопірен, вміст якого у зерні та випічці Україна не регламентує. Річ у тому, що сільгосппідприємства замість дорогого газу, буває, використовують на сушарках солярку, "щедрішу" на канцерогени.

Утім, за козир, швидше всього, правитимуть інші норми, що гарантовано захистять російський внутрішній ринок, — наявність у зерні та хлібобулочних виробах плісеневих грибків, серед яких особливо небезпечні афлатоксин, інші.

Якщо Україна гармонізувала зернові стандарти з європейськими, більш щадними, то РФ не зрадила радянським, жорсткішим. Це на замітку тим, кого жере нетерплячка на братсько-сестринських засадах об'єднатися у зерновий пул: Росія, Казахстан і Україна. Рівноправ'я гарантоване!

Мине час, росіяни доберуться і до української солі. Із кількох причин. Якось після чергового продовольчого скандалу Онищенко вголос припустив, що в українських політиків прогресує авітаміноз.

Що ближчий листопадовий саміт ЄС "Східне партнерство" у Вільнюсі, то більше голова Росспоживнагляду потребуватиме йодованої солі, що додає розуму. Дедалі менше часу залишається, аби накинути на Україну митно-союзні шори. І щораз важче придумати якісь пастки та підступи, аби впокорити нас. Тут і стане в пригоді артемівська сіль. До речі, вона не раз вирятовувала росіян.

Коли у лютому 2006 р. у Російській Федерації спахнув… ні, не бунт, соляний ажіотаж, копальні "Артемсолі" подвоїли експорт хлориду натрію. А все почалося з необачного прогнозу російського чиновника. У Тулі, Воронежі, Курську, Калузі у магазинах змітали все. Ціна пачки солі удвічі перевищувала вартість кілограму цукру. Тоді ми допомогли братньому народові і владі, не нажившись при цьому ні на копійку. Хоча, за правилами бізнесу, якщо попит перевищує пропозицію…

Та надана послуга, звичайно, вже нічого не варта. Особливо у відносинах із Росією. Та що там сіль! Ані добровільна відмова від курсу на вступ до НАТО, ані Харківські угоди не принесли ні Україні, ні її нинішньому керівництву очікуваних її керманичами дивідендів. Росія завжди та в усіх питаннях виходить винятково з власних інтересів.

І в нинішній, n-й за ліком, торговельній війні справа не лише в політиці та геополітиці, жагучому бажанні будь-що не допустити зближення України з ЄС і затягти її в МС. Росія послідовно намагається "зачистити" територію для своєї подальшої економічної експансії. Навіщо їй український Roshen чи "Конті", якщо в неї є свої "Красный октябрь" і "1-е мая"? І не слід жити ілюзіями — Митний союз, куди нас наполегливо заганяють то пряником, то батогом, — це не союз рівноправних економічних партнерів, це не панацея від подальших домагань росіян. Вступ до нього не буде малою жертвою заради порятунку великого бізнесу. Він стане потужним каталізатором остаточного поглинання української економіки.

 

Сумнозвісний соляний бунт 1648 р. виник не на порожньому місці. Життєво необхідний продукт, обтяжений митами — "побережное", "мостовщина", "перевозное", "костки", "явка с повинной", "гостиная", "тамга", "померная", "плошка", "противень", "кантур", — був недоступний для простого люду. Дійшло до того, що поборами обклали не лише продавців, а й покупців.

Новий соляний податок, запроваджений царем Олексієм Михайловичем 18 березня 1648 р., подвоїв ринкову вартість солі. 2 червня самодержець із патріархом та боярами здійснював щорічний хресний хід із Кремлівського собору до Стрітенського монастиря. На зворотному шляху народ перепинив кортеж і вимагав покарати Плещеєва, начальника Земського двору, викритого у здирництві.

Заколот не вщух ні після вбивства думного дяка — "Це тобі за сіль!", ні після того, як вигоріло пів-Москви. Треба було кимсь жертвувати. Коли 4 червня Плещеєва вивели на страту, він до Лобного місця не дійшов. Натовп вирвав ненависного хабарника з рук ката і забив камінням до смерті.

Не помічаєте схожості із сьогоденням? Сіль — це вам не шоколад…

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
99 коментарів
 • Саша с Урала. 28 ноября, 08:47 Какие интересноые комментарии..... Ребята, хотите в Европу - пожалуйста! Но еште тогда свои конфеты, шпроты, пшеницу и т.д. сами. А мы будем поднимать СВОЮ пищевую и др. промышленность вместе с Казахстаном, Беларуссией, Арменией, возможно Вьетнамом и т.д. Сначала Россию столько лет через колено ломали, и все было нормально? Привыкли???!!! А теперь, когда Россия стала возвращать свои позиции и защищать свои интересы – так сразу «на войне, как на войне»??? Все! Закончилась халява за счет России! Еште свои конфеты сами. А мы будем поднимать СВОЮ кондитерскую промышленность. Не нравиться – жалуйтесь Европе! Или Штатам! Россия вернулась. Россия восстанавливает силы и занимает свое, достойное место в мире. Вы читаете всякую хрешь с русофобских сайтов, что Россия слабая, пьет, вымирает… Глаза откройте! Вокруг посмотрите и головой подумайте! С нами дружить нужно, а не воевать. А воевать с нами, с Россией, наши украинские братья и сестры, вас толкают русофобские политики из Польши, Прибалтики, ЕС и США. Им выгодны эти войны и воевать они будут вашими руками. Сами не полезут! Они только науськивать и вооружать вас будут. Как в случае с Грузией. Только вот чем это кончилось? Уроков истории не учите? А мы учим. И поэтому не сдадим наших, российских интересов! И не дадим унижать своих родственников, живущих в Украине. Вы посмотрите на Прибалтику, Венгрию, Болгарию... Они уже в Европе :-)…. Молодежь бежит за границу, не видит перспективы в своей стране! Безработица! Промышленность убита. А у нас последние года молодежь гордится, что мы – русские! У нас страна строится, дороги, школы, больницы! Рождаемость растет, смертность снижается. А вы – Европа нам поможет….. мы сможем на заработки в ЕС уезжать…. Товары европейские у нас появятся…. Уважайте себя, братья! Хватит на Европу и Штаты смотреть подобострастно! Теперь – главное: «Проснулся… подумай, что ты сможешь сделать для Украины….» ответ – думай о Родине-Украине, о её стратегических интересах, о том, что бы жить с Россией в дружбе и взаимовыгодном сотрудничестве, по братски. О том, что мы в этом мире никому не нужны, кроме нас самих. И только вместе мы сможем сделать свою жизнь лучше. И не какая Заграница вам не поможет. Это трусливые, жадные, хитрые шакалы, которые живут за чужой счет. И небольшой пост от великих….. так сказать в качестве уроков истории: «Не надейтесь, что единожды воспользовавшись слабостью России, вы будете получать дивиденды вечно. Русские всегда приходят за своими деньгами. И когда они придут – не надейтесь на подписанные вами иезуитские соглашения, якобы вас оправдывающие. Они не стоят той бумаги, на которой написаны…». Отто Эдуард Леопольд Карл-Вильгельм-Фердинанд герцог фон Лауэнбург князь фон Бисмарк унд Шёнхаузен С уважением и болью к своим братьям - украинцам. И с заботой о многочисленных родственникам по всей "Незалежной"
  Я за Путина! 28 ноября, 09:04
  Красава! :-))) Опять Путин во всем виноват! :-))) Великий и ужасный! Ох уж этот Путин!!!!!! Это он наверное Онищенко приказал - не пущщать!!!! :-) А я - за Путина! Странно слышать? :-) А вот так! :-) Просто я в России живу :-) Путин поднял Россию с колен, вернул силу, достоинство самоуважение! В защите интересов своей страны переиграл США и Гейропейцев! Да нет, он наверное Тиран!!! Попрал свободу в России! Демократию зажимает, гей-парады не разрешает, сирот иностранцам не отдает! НАВОРОВАЛ!!!! Дворцы, друзья-олигархи! Кровь младенцев пьет по ночам! Наложниц – миллион! ДА! И по ночам ещё пытает лидеров оппозиции -Навального, Каспарова, Касьянова и иже с ними… Ребята!!!! Вам бы такого президента! Как бы Гейропа не извивалась, как бы Штаты не изощрялись, Россия, во главе с Путиным сделает все по-своему. Как надо. Как надо России. А не США-Гейропе и иже с ними. Россия сосредотачивается. Бойтесь! Если против. Не нужно Россию пинать из-подтишка! Дороже обойдётся! Лучше жить с нами миром. Дружить и торговать с нами на выгодных обеим сторонам условиях. А насчет конфет, ассоциации с ЕС и т.д. Это политика! Да, уважаемые политика! Политика в интересах государства Российского! И теперь будет именно так! И только так! И мы будем использовать ВЕСЬ, имеющийся в нашем большом арсенале инструментарий в защите и достижении СВОИХ, РОССИЙСКИХ интересов! Чужого нам не надо, но и своего не отдадим!
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • кацап 28 октября, 04:20 Неважно каково качество конфет: плохое или хорошее. Порошенко получил совершенно понятный сигнал: хочешь в Европу, - вали, но и зарабатывать будешь там же ! Выход один: перенести производство в Россию, других вариантов не будет. Этим уже занялся "Немиров", купивший в России завод, этим же занимается "Мотор Сич" г. Богуслаева, да и не только они. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • ЮК 19 августа, 13:25 Статья надерганная. За набором цифр и констант автор скрывает недостаток информации по этому вопросу. Россия нашла яд в конфетах - брешет, конечно, фактов не предоставляют и т.п. Если верить Чопенко, то огромная федеральная структура РФ с лабораториями, юр. службой и т.д. не смогла грамотно обтяпать копеечное дельце (кроме того, шум в прессе также ожидаем...). Тут ума большого не надо. В любой массовой продукции можно всякую хрень найти - это и ребенку понятно! На чем же тогда строится все здание этой статьи? Зло и ненависть - вот на чем! Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • СВД 16 августа, 17:10 Статья высший класс. Тролям и исконным конечно не понравится.Ну это само собой. Не доросли еще путинцы до порядочности, чтобы признавать собственную подлость. На то они ею и пользуются. Это у них считается высшим пилотажем, оболгать соседа. Смотри, из этого какие-то дивиденды и набегут.Одним словом ПРАВОСЛАВНАЯ КОНДОВАЯ РУСЬ. Кому интересно как должно быть , и есть на "гнилом" Западе, набирайте в ГУГЛЕ словосочнтание: ПРОТЕСТАНТСКАЯ ТРУДОВАЯ ЭТИКА. Читайте статью в Википедии, первую из списка. Умным все станет понятно. Даже Путинцам. Удачи. Вы тут в комментариях таких частоколов нагородили, что не пролезть.А ларчик то , просто открывался. Все причины с нами уже 1025 лет. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Alex 15 августа, 16:34 Ух сколько желчи автор вылил на русских. А чего этот Чопенко на русском то языке публикуется? Ему пора на украинский переходить. Такой патриот, аж слёзы набегают. Ах, да, совсем забыл - за украинский язык не платят. Какая экономическая блокада? Россия даже и не начинала. Вот когда миллионам Чопенко, которые в России работают, скажут - до дома пора, до хаты; вот тогда начнётся война. А это так себе, разминка.
  Марина 15 августа, 17:32
  Чопенко ВСЕГДА говорил и писал на украинском языке. Это просто газета двучзычная, дурашка)
  садівник 25 августа, 12:07
  Автора не знаю,а те що наших братів керівники ,справжні яничари ,то це точно,тут і розбиратись не треба, це як чоловік розійшовся з жоною.а потім в нього нервовий розлад,депресія,Путін .аж з лиця поплив.так змінився.наче свіжий лимон,йому в рота потрапив.Нашого главного,хоч і не вважають за генія.але він таки проколів не допускає..
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Нетерпеливый 15 августа, 12:36
  Доктор Вчера, 22:16 Правда ждать придется до тех пор пока на пенсию уйдет последний октябренок, но перспектива есть. Так, что выучимся ждать...
  У несчастных недоразвитых существ нет иного пути, кроме как ждать, ждать, ждать.
  Доктор 16 августа, 09:40
  Согласен, предложите лучший вариант.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • КОПР 15 августа, 07:41 ТС и другие союзы/ Голодные сытым не товарищи .14.08.2013. А. ЗУБОВ, доктор исторических наук, профессор МГИМО, ответственный редактор двухтомника «История России. ХХ век» .-В РФ в отличие от Украины память жертв голода 1933 года не увековечена. Госдума в 2008 г. оправдывает Голодомор успехами индустриализации. По последним подсчетам, избыточная смертность в СССР в 1933 г. составила 9,7 млн человек. Причин для Голодомора не существовало: в 1931 г. на человека приходилось 425 кг собранного хлеба, а в 1932-м — 415 кг. Коллективизация встретила сопротивление. В 1930 г. произошли 13 453 крестьянских выступления. Колхозников сажали на раскаленную плиту, ломали им пальцы, подвешивали к потолку, выгоняли с семьями и детьми на двадцатиградусный мороз, закапывали в ямы, на людях зажигали одежду, топили их в проруби, заставляли пить воду, смешанную с керосином, и т.п. Трудно сказать, когда Сталину пришла в голову мысль о том, что активно сопротивляющиеся регионы можно обескровить. Голод и раньше применялся большевиками в качестве инструмента репрессий. 22 января 1933 г. Сталин подписал директиву ЦК, запрещавшую выезд населения из районов, пораженных голодом. В сводках отмечались бесчисленные случаи людоедства, матери съедали своих детей или убивали младших, чтобы прокормить старших, а братья — сестер . Выросла смертность в местах лишения свободы. Смертность в ГУЛАГе в 1933 г сопоставима со смертностью в Бухенвальде 1941—1945 гг. Сталину удалось сломить сопротивление. Колхозный строй гарантировал власть и неприкосновенность собственности партноменклатуры. Молотов считал «успех коллективизации значительней победы в Великой Отечественной войне»./ Москва утверждает, что Голодомор не имеет национальной окраски. Это ложь. Число умерших от голода на один миллион населения Украины многократно превышает число умерших от голода на один миллион населения остальной части СССР. Москва часто обвиняет в Голодоморе местных киллеров Косиора, Реденса, Балицкого и называет заказчика Сталина эффективным менеджером. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Генык 14 августа, 17:49 Сильная статья.Анищенко в этих вопросах полный ноль.а всего лишь инструмент российской политики(к моему стыду я также по образованию санитарный врач)А Азаров со всей своей сворой ничем не прикрытая 5-я колонна.Это понятно человеку с начальным образованием дворника.
  никон 15 августа, 21:12
  Откуда ты придурок опять с голодомором вылез! Уже все сказано и все всем понятно! Ющенко уже свои 30 сребренников отработал! А ты КОПРО похоже еще нет! Заработанные деньги отправь на содержание памятников голодомору! Разрушаются ведь!
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • алекс 14 августа, 12:36 помаранчевые пигмеи опять раздухарились голытьба защищает жирного кота пороша не надо забывать деньги шума не любят Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Нетерпеливый 14 августа, 07:54
  Доктор Вчера, 23:05 Правительство - конечно же Украины, встречаться с Онищенко - чести много. А продукцию продавать можно не только в РФ. Главное для украинской экономики сейчас - организовать и расширить свой национальный внутренний рынок, а не заглядывать в рот и карманы состоятельных или делающих таковой вид соседей. Вот мне кажется, что правительство и делает это в 2012-2013 гг.
  Золотые слова. Ждем реализации.
  Доктор 14 августа, 22:16
  Правда ждать придется до тех пор пока на пенсию уйдет последний октябренок, но перспектива есть. Так, что выучимся ждать...
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
Останні новини
USD 27.12
EUR 29.45