Президентський погляд на поточну добродійність

Поділитися
Несподівано для всіх 11 серпня на сайті Верховної Ради з'явився ще один "Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги". Його ініціатор - президент України П.Порошенко.

Про те, що волонтери та добродійники, які надають допомогу армії, пораненим, біженцям, а також вирішують всі інші поточні соціальні проблеми, опинилися під важким тягарем оподаткування, написано і сказано вже чимало. Єдина можливість розв'язати цю проблему - оперативно внести відповідні зміни до Податкового кодексу. В останні кілька тижнів були зареєстровані три законопроекти, які пропонують свої рішення. Але несподівано для всіх 11 серпня на сайті Верховної Ради з'явився ще один "Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги". Його ініціатор - президент України П.Порошенко. Реакція виявилася негайною.

Що добре. Те, що президент виступив з такою ініціативою, свідчить про те, що волонтерів і добродійників нарешті почули. Почули всі, і проблему винесено в розряд "пріоритетних" уже на державному рівні. За це - велике спасибі.

Законопроектом визначено ряд осіб - поранені та родини загиблих військовослужбовців - учасників антитерористичної операції (АТО), які звільняються від сплати податку на дохід фізичної особи при збиранні благодійної допомоги на суму, яка не перевищує в середньому 1 млн грн на рік (одна тисяча мінімальних зарплат на рік).

Також законопроект пропонує на час проведення АТО віднести до інших видів звичайної діяльності бізнесу без обмежень усі види витрат, пов'язані з закупівлею та передачею армії засобів захисту, техніки, медикаментів, продуктів тощо.

Законопроект запропонував конкретний механізм - створення реєстру волонтерів, які допомагають військовослужбовцям і пораненим, через реєстрацію в якому вирішуватиметься питання звільнення від сплати податку на дохід фізичної особи всіх тих людей, які сьогодні на власні картки збирають кошти для закупівлі спорядження, медикаментів і харчування для учасників АТО.

У чому проблеми? Основна проблема полягає в тому, що АТО - це не тільки військовослужбовці та їхні родини.

Сьогодні АТО - це сотні тисяч біженців по всій Україні, турботу про яких на свої плечі поклали тисячі волонтерів. Щоб оплатити проживання, закупити продукти, одяг, зібрати дітей до школи, вони теж збирають на свої картки кошти в мільйони гривень. І це несправедливо - "викинути їх за борт" із загального реєстру волонтерів, які рятують Україну.

Сьогодні АТО - це "Небесна сотня" та їхні сім'ї, це понад триста поранених майданівців, які отримали I, ІІ та III ступені інвалідності, а також кілька сотень людей, які потребують довгострокової медичної реабілітації. І це несправедливо - звільнити від податків, на жаль, уже понад шістсот родин загиблих військовослужбовців, але не звільнити сотню сімей "Небесної сотні" та поранених на Майдані. Чи не завдяки їм, зокрема, президент сьогодні перебуває на Банковій?

Сьогодні АТО - це тил, який прикривається сотнями благодійних фондів та організацій, що збирають кошти та вирішують проблеми онкохворих, сиріт, громадян похилого віку та інших незахищених категорій населення, на яких у державному бюджеті ресурсів сьогодні просто немає. І проігнорувати їхні прохання про зняття обмежень на закупівлю протезів і можливостей лікування та навчання - це зневага.

Як бути далі. 12 серпня парламент проголосував за законопроект. Але не за основу та в цілому, а в першому читанні. І з одним виправленням: законопроект має бути доопрацьований з урахуванням норм законопроектів №4172а, №4173а, №4176а, розроблених самими добродійниками, які щодня змушені долати бар'єри Податкового кодексу, аби надати якісну й оперативну благодійну допомогу.

Протягом двох тижнів приймаються виправлення до законопроекту президента. А далі благодійний сектор пропонує на базі Парламентського комітету з питань оподаткування створити спільну робочу групу з числа юристів Верховної Ради, Адміністрації президента, благодійних фондів та організацій, яка опрацює всі норми та винесе на друге читання узгоджений законопроект, що відповідає інтересам усіх учасників процесу надання благодійної допомоги та порятунку України.

Приймати ж зараз одноденні рішення, які не змінюють ситуації загалом, - це не найкраща тактика.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі