Денис Матвієнко: ще один ривок

Поділитися
У червні розпочинається великий гастрольний тур всесвітньо відомого українського танцівника Дениса Матвієнка - з балетами Stabat Mater і Radio and Juliet. Ці сучасні хореографічні проекти побачать балетомани Києва, Львова, Одеси, Дніпропетровська, Харкова.

У червні розпочинається великий гастрольний тур всесвітньо відомого українського танцівника Дениса Матвієнка - з балетами Stabat Mater і Radio and Juliet. Ці сучасні хореографічні проекти побачать балетомани Києва, Львова, Одеси, Дніпропетровська, Харкова.

Два роки тому Денис Матвієнко вимушено залишив посаду керівника балетної трупи Національної опери України. Але відтоді продовжує створювати в Україні свої оригінальні хореографічні проекти. У столиці майданчиком для його експериментів стала Велика сцена Національного палацу мистецтв "Україна". Тут був показаний балет "Великий Гетсбі", над яким Денис працював і як співпродюсер, і як виконавець хореографічної партії Джея Гетсбі. До роботи над цим проектом було залучено найкращі сили сучасного світового балету, у тому числі хореографа Дуайта Родена. Ще одна світова знаменитість, із якою українець Матвієнко продовжує плідну співпрацю, - Едвард Клюг. Нині знаменитий хореограф із 2003-го - художній керівник Словенського національного театру, на сцені якого з'явилося чимало його гучних проектів. Перша його знаменита постановка в іпостасі хореографа - "Танго", згодом було багато інших. Серед них балет Radio and Juliet. Цей спектакль з'явився в репертуарі Національної опери у 2012-му, для його постановки Матвієнко спеціально запросив до Києва Едварда Клюга. За словами балетних критиків, Radio and Juliet став першим в історії цього театру репертуарним балетом у стилі contemporary. У рамках червневого гастрольного туру можна буде побачити в одній обоймі Radio and Juliet і прем'єрний балетний проект Stabat Mater.

Stabat Mater - один із найбільш відомих і натхненних творів композитора Джованні Баттісти Перголезі. Недарма у XVIII ст. Stabat Mater видавали найчастіше, а музику до нього написали багато композиторів, включно з Й.-С. Бахом. Авторство тексту Stabat Mater приписують італійському поетові Якопоне да Тоді. Перша частина оповідає про страждання Діви Марії під час розп'яття Ісуса Христа; друга - мольба грішника про дарування йому раю після смерті.

Як каже організатор проекту, продюсер Альона Матвієнко: "За останні кілька років в Україні з'явилося безліч шанувальників творчості Едварда Клюга. Едвард належить до того рідкісного типу хореографів, творіння яких мінімалістичні за стилем, але повні почуттів, емоцій та глибокого смислу. Створюючи балет "Великий Гетсбі", ми зібрали приголомшливу трупу, і нам дуже хотілося продовжити нашу співпрацю. Тим часом нас постійно просять показати балет Radio and Juliet. Тому ми з Денисом вирішили поставити балет Radio and Juliet, а також новий балет Едварда Клюга Stabat Mater, який, я впевнена, вразить глядачів. Сьогодні як ніколи важливо давати можливість людям відпочити від новин, при цьому примушуючи їх думати й відчувати. Війна спустошує людей, тому неймовірно важливо допомагати їм відновити власні резерви".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі