Квартира з "подарунком"

Поділитися
Покупці апартаментів у новобудовах дуже скоро можуть зіштовхнутися з необхідністю ремонту фасаду будинку

Київ стоїть на межі Апокаліпсису. І не якогось, а саме будівельного.

Галузь, яка завжди вважалася локомотивом розвитку, сьогодні входить у штопор. І докладають до цього руку люди, котрі повинні цю галузь розвивати та плекати.

Однак давайте по черзі.

Всі розуміють, що новобудови повинні досить довго експлуатуватися без ремонту. Для оцінювання цього 1998 р. Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України видав наказ №215 "Про затвердження Єдиного класифікатора житлових будинків залежно від якості житла та наявності інженерного устаткування" для встановлення категорій споруджуваних будинків, відповідно до якого всім присвоюється категорія залежно від терміну служби будинку.

До 1-ї категорії зараховують будинки з терміном експлуатації не менш як 150 років, до 2-ї - 125, до 3-ї - 100, до 4-ї - 100, до 5-ї - 70, до 6-ї - 30-50 років. Терміни експлуатації будівель визначають матеріалами, з яких вони побудовані, а точніше - терміном служби цих матеріалів.

Трагедія Києва й України загалом полягає в тому, що тепер практично всі споруджувані будинки (за винятком елітних ) належать до 6-ї категорії. Це означає, що максимум через 30 років ці будівлі не зможуть виконувати свої функції для своїх мешканців. Тобто впродовж життя одного покоління будинок стане непридатним для мешкання.

У 30 років ви купуєте нову квартиру, а в 60 опиняєтеся перед загрозою повної її втрати.

Розберімося в причині такого короткого життя сучасних будинків.

Тривалість життя будинку складається з тривалості життя його конструктивних складових і не перевищує терміну життя матеріалу з мінімальною тривалістю життя.

Інакше кажучи, якщо каркас будинку має термін експлуатації 150 років, а огороджувальне обличкування будинку - 30 років, це означає, що через 30 років огорожа зруйнується, і житловий будинок перетвориться на нежитловий каркас.

Але вибачте, скажете ви, адже обличкування будинку може бути з різних матеріалів із ​​різним терміном служби.

Правильно. І в цьому суть проблеми.

Рішенням секції містобудування та архітектури Мінрегіону від 21 грудня 2011 р. було призупинено розробку ДСТУ "Комплекти систем фасадної теплоізоляції з обличкуванням цеглою" і запропоновано виключити цей клас фасадних конструкцій із класифікації, наведеної в ДБН В.2.6.-33: 2008 "Конструкції зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією. Вимоги до проектування, влаштування та експлуатації".

Найдовговічніші системи обличкування з висококласної керамічної цегли було практично заборонено в будівництві.

А обличкування будинків із облаштуванням стін на основі тонкошарових штукатурок, які наносять на пінополістирольний утеплювач, стало чи не єдиним, яке застосовується в будівництві.

При побіжному погляді ви не побачите серйозних підстав для занепокоєння, навіть скажете: адже так буде дешевше.

Однак це помилкове судження.

На підставі досліджень, виконаних Науково-дослідним інститутом будівельного виробництва, можна зробити висновок, що облаштування стін будинку на основі тонкошарових штукатурок, які наносять на пінополістирольний утеплювач, проводиться з неприпустимими технологічними порушеннями, що веде до скорочення терміну служби таких огороджень до кількох років.

Це трагедія!

До неприпустимих технологічних порушень під час будівництва належать:

- Нанесення тонкошарової штукатурки (практично, шпаклівки ) не зі стаціонарного нерухомого риштування (часто ви бачили стаціонарні риштування на 15-20-му поверсі споруджуваних будинків?), а з підвісних будівельних люльок, які не дозволяють штукатурові докладати належну силу для нанесення матеріалу, оскільки люлька відхиляється, і штукатурка наноситься нерівномірним та недостатнім шаром на поверхню утеплювача.

- Можливість застосування пінополістирольних плит із тонкошаровою штукатуркою у висотному будівництві не підтверджена науковими розробками та закордонним досвідом і заборонена нормативами при будівництві вищих за дев'ятиповерхівки будівель, де мають використовувати негорючі теплоізоляційні матеріали.

- Температура повітря при нанесенні штукатурок не має бути нижчою від 5 і вищою 35°С. А як тонкій штукатурці, приготовленій на воді, витримувати осінні та весняні нічні заморозки, а влітку - температуру на своїй поверхні +35°?

- Товщина нанесення штукатурки має бути в межах 6 мм, тоді як на практиці в більшості випадків товщина шару становить до 3 мм.

- ДСТУ Б.В.2.6-36 дозволяє використовувати в стінах пінополістирол зі щільністю не менш як 15 кг/куб. м, що, за стандартом виробництва пінополістиролу за ДСТУ Б.В.2.7- 8.94, означає фактично марку М25. Але проектувальники і будівельники хибно вважають, що можуть використовувати марку М15, яка визначає щільність матеріалу від 0 до 15 кг/куб. м. Ця помилка призводить до широкого застосування в будівництві пінополістиролу марки М15 із низькою фактичною щільністю.

Внаслідок мнимої дешевизни і легкості виробництва, безконтрольності та можливості численних порушень технології під час будівництва, системи з тонкошаровими штукатурками набули пандемічного поширення в новому будівництві (95% від загального обсягу), санації будинків старої забудови (100%) та санації будинків новітньої забудови (100%).

Усе це призводить до того, що капітальність будівництва нових будівель опустилася нижче допустимого рівня.

У результаті, тепер практично жоден висотний будинок не будується з обличкуванням із цегли, а дивлячись на професіоналів, і приватні забудовники в малоповерховому будівництві дедалі частіше вибирають шлях у нікуди.

При цьому горе-розробники проектів спільно з Мінрегіоном практично закривають цілу - істинно українську галузь промисловості - цегельну. Тоді як цегла здавна є найбільш довговічним, екологічним і гарним матеріалом. Сучасна керамічна клінкерна цегла - взагалі, ідеальний обличкувальний матеріал, який найширше використовується в Європі і дозволяє зводити найдовговічніше житло.

І куди дивиться наша громада?

Адже будівельникам тепер хочеться будувати дешевше і швидше, продати якомога дорожче, а майбутні мешканці, купуючи квартиру в такому будинку, купують і "подарунок" у вигляді майбутніх регулярних ремонтів фасаду будинку.

В Україні вже побудовано близько 100 млн кв. м житла з непрогнозованими експлуатаційними характеристиками енергозбереження та довговічності. А підтвердженням є те, що вже зараз будинки, споруджені за новими нормами 3-4 роки тому, почали заново утеплювати!

І смішно, і сумно. Адже процес ремонту власники будинків та квартир повторюватимуть нескінченну кількість разів.

При цьому вихід із ситуації досить простий. Необхідно скасувати рішення секції містобудування та архітектури Мінрегіону від 21 грудня 2011 р., завершити роботу над проектом ДСТУ "Комплекти систем фасадної теплоізоляції з обличкуванням цеглою" і почати широке застосування керамічної цегли для обличкування будинків із використанням нових конструктивних рішень з її використання.

Але ви, читачу, якщо вже будуєте собі будинок самі, будуйте його тільки з керамічної клінкерної цегли. Адже з усіх обличкувальних матеріалів вона - найнадійніша.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі