Андрій Садовій: протокол мого допиту з'явився у високих кабінетах за годину

Поділитися
Андрій Садовій: протокол мого допиту з'явився у високих кабінетах за годину
Публічною заявою про тиск на депутатів "Самопомочі" у переддень голосування щодо проекту змін до Конституції мер Львова вдарив у литаври. З наведеної нижче стислої розмови ми не дізнаємося про плани олігархів на участь "Самопомочі" в розпаюванні влади у майбутній ВР або про те, чи був свободівець Ігор Кривицький (у певних колах відомий як Пупс) на Банковій напередодні трагічних подій біля Ради. Цього разу Андрій Іванович звучав як оркестровий дзвіночок. Час нюансів…

Андрій Садовий - майстер гри на політтехнологічних інструментах. Залежно від обставин, він здатний виступити з вибуховою і сміливою заявою - або ж на запитання "Котра година?" суперобережно відповісти: "А навіщо вам це?"

Публічною заявою про тиск на депутатів "Самопомочі" у переддень голосування щодо проекту змін до Конституції мер Львова вдарив у литаври. З наведеної нижче стислої розмови ми не дізнаємося про плани олігархів на участь "Самопомочі" в розпаюванні влади у майбутній ВР або про те, чи був свободівець Ігор Кривицький (у певних колах відомий як Пупс) на Банковій напередодні трагічних подій біля Ради. Цього разу Андрій Іванович звучав як оркестровий дзвіночок. Час нюансів…

- Андрію Івановичу, в переддень попереднього схвалення змін до Конституції ви заявили про тиск на депутатів від "Самопомочі". Заявляли, що їм "пропонують гроші, посади, перспективи тощо". Наскільки серйозні докази ваших тверджень?

- Усе, що, знав, розповів слідчому. Не маю права розголошувати докладну інформацію, яка використовуватиметься під час необхідних слідчих дій.

Був факт політичного тиску. Є кримінальне провадження. Є 344 стаття Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за втручання у діяльність депутатів та незаконний вплив на них. Чи зможе ГПУ відповідним чином дослідити цю справу, я не беруся судити. Але ми в цьому, безумовно, зацікавлені.

Перебуваючи в Генеральній прокуратурі, запитав слідчого, як швидко протокол цього допиту опиниться у дуже високих кабінетах. Наскільки мені відомо, він з'явився там за годину.

Ні для кого не є таємницею наявність політичної корупції. Мені здається, що в нашій країні в наш час це - найстрашніший різновид корупції. Якщо не говоритимемо про неї вголос, ніколи не подолаємо. А якщо не подолаємо - будь-які добрі починання і благі наміри виявляться марними. Сподіваюся, що зрушимо справу з місця. Безкарність політичної корупції, як це було, наприклад, на виборах у Чернігові, - ляпас суспільству.

- Вам не здається, що ви розраховуєтеся за власні прорахунки? Навряд чи виключення з лав фракції першого номера партійного списку піде на користь репутації "Самопомочі". Запрошення Ганни Гопко стало ефектним передвиборним ходом, але, певно, стосовно виборців було б чесніше, якби його очолювали принципові партійці?

- А хто сказав, що те, що сталося, - погане? Це, навпаки, добре, коли команда під час поступового становлення позбувається нестійких і випадкових. Ви чудово знаєте, що не всі здатні пройти вогонь, воду та мідні труби. Це лишень черговий етап розвитку. Труднощі гартують. За цей час ми однозначно додали, набули необхідного досвіду, і, вважаю, наша підтримка з боку виборців зросла.

Серед обраних депутатами членами партії були тільки Олег Березюк та Олег Лаврик. Це була свідома і, вважаю, виправдана політика - інтегрувати різні середовища; не боятися залучати тих, хто зголосився поділяти наші погляди й цілі.

Ініціатором запрошення Ганни Гопко був особисто я. Ми разом пройшли певний шлях, і якщо зараз вона вирішила рушати далі з політичною силою Петра Порошенка, це її право. Просто ми з цією силою в одній коаліції, а коаліція, як мені здавалося, передбачає партнерство. Якщо те, що відбулося, вважати партнерством, то це дуже дивне партнерство.

- За яких умов "Самопоміч" може змінити своє ставлення до конституційних змін, запропонованих президентом?

- За жодних. Питання децентралізації вони не розв'язують. "Особливості Донбасу" - неприпустимі. Під час війни Конституцію не змінюють. Тут ні про що більше говорити. Це для нас принципова річ.

Я розумію, що на депутатів "Самопомочі" і надалі тиснутимуть, намагатимуться розколоти фракцію. Я підозрюю, що нашу з вами розмову запишуть, уважно проаналізують…

Я не виключаю, що може не витримати ще хтось. Сподіваюся, переважна більшість членів фракції здатна опиратися тискові чи спокусі. Одна мудра людина мені давно говорила: "Дай Боже щоби до завершення каденції у фракції "Самопомочі" лишилося 15 депутатів". Ось і подивимося. Повторюся: становлення партії - тривалий, марудний, складний процес, який потребує, щонайменше, 5-10 років і передбачає помилки та випробування. Приміром, на місцевих виборах ми візьмемо участь приблизно в половині округів - лише там, де наявні надійні кандидати.

- Що може примусити "Самопоміч" вийти з коаліції?

- В Україні, на превеликий жаль, управлінський хаос. Якщо ще й Верховна Рада розвалиться - буде біда. Ми чудово розуміємо, що присутність "Самопомочі" і "Батьківщини" - це, так би мовити, більше "для людей". Що де-факто існує інша коаліція, з участю Опозиційного блоку, там обговорюються законопроекти, ухвалюються рішення. Але допоки залишається бодай одна можливість впливати на затвердження необхідних для держави рішень, ми триматимемося за цей шанс.

- Наскільки ймовірні дострокові парламентські вибори? Відповідно до Конституції, вони в будь-якому разі не можуть відбутися цьогоріч. Але багато хто не виключає дочасної кампанії вже навесні наступного року.

- Це залежить тільки від президента. Дослухатиметься до мудрих людей - то зайвих політичних стресів можна буде уникнути. А якщо він рухатиметься так, як рухається, то небажані сценарії можуть перетворитися на реальність.

- На ваш погляд, що саме слугувало причиною того, що сталося 31 серпня під Верховною Радою?

- Можливо, дещо стане зрозумілим, коли дослідити, хто в переддень драматичних подій куди заходив, з ким зустрічався, про що говорив. На жаль, не можу сказати більше.

- Зустрічатися може будь-хто з будь-ким. Ви з ким частіше бачитеся - з Коломойським і Корбаном чи з Ахметовим і Колесніковим?

- З Коломойським востаннє бачився близько двох років тому. З Корбаном - більше року тому, коли приїздив до Дніпропетровська на запрошення тодішнього мера Куліченка. З Ахметовим - ще за президентства Ющенка. Можливо, перетиналися, коли була нарада з приводу підготовки до Євро-2012… Хоча, ні, він тоді перебував за кордоном. З Колесніковим - торік. А чому я маю зустрічатися з тими, кого ви згадали?

- А чом би й ні? Чому лідер парламентської партії і міський голова Львова не повинен зустрічатися з людьми, котрі суттєво впливають на політичні й економічні процеси в державі?

- Як міський голова, я проводжу зустрічі в межах компетенції та субординації. Наприклад, регулярно спілкуюся з президентом і прем'єром. Як голова політичної партії "Об'єднання "Самопоміч" - справді маю розмови з різними людьми. Якщо виникне потреба в розмові з тими, кого ви назвали, охоче поспілкуюся. І зроблю все, від мене залежне, аби ці зустрічі не викликали конспірологічних версій. Я максимально зацікавлений у прозорості своєї діяльності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі