КіНОЛіТО В «АРТЕЦі»

Світлана Короткова 7 липня 2000, 00:00

Читайте також

Уже стало своєрідним штампом говорити про час, що не сприяє святам. У цьому є щось навіть непристойне. Але, як би складно не було, а домашнє свято ми все ж намагаємося відзначати гідно. Таким «домашнім» кіносвятом, промені якого розходяться по всій нашій колишній величезній країні, є Міжнародний фестиваль дитячого кіно «Артек». Проходить він з 4 по 13 липня в однойменному таборі вже увосьме. І щораз, буквально до останньої хвилини, над ним висить дамоклів меч хронічної нестачі коштів. Але його самовіддана команда на чолі з генеральним директором «Артека» Михайлом Сидоренком і самовідданим Володимиром Вагнером, душею художньої частини фестивалю, на радість дітлахам збирає гостей та учасників і, головне, — фільми.

І звучать над майданчиком для вогнища «Лісового» урочисті фанфари, розносячи від Аю-Дагу до Адалар звістку про початок подорожі в неймовірний світ кіно, яке багато хто з дітлахів уперше дивиться на великому екрані саме тут, в «Артеці». Два президенти фестивалю — Олег Фіалко з України і Василь Лановий із Росії — урочисто проголошують його початок.

Від цього дня всі майданчики для вогнищ артеківських таборів буде віддано Його Величності Кіно, як, утім, і палац Суук-Су, де, за традицією, будуть проходити перегляди «Золотої фільмотеки», що представляє улюблені фільми батьків, дідусів і бабусь. Там буде показано кінострічки Леоніда Гайдая «Кощій Безсмертний», «Хроніка пікіруючого бомбардувальника», мультфільм «Чарівник смарагдового міста» та інші.

Призи (кораблики «АртеКіно», автор — московський скульптор Ігор Замедянський) будуть, за традицією, присуджуватися Великим дитячим журі в п’яти номінаціях. Серед претендентів Георгій Данелія з новою картиною «Фортуна», що вже здобула приз президентської ради на «Кінотаврі», який нещодавно проходив у Сочі, «Чек» (режисер А.Горленко, Росія) — теж учасник конкурсної програми вищезгаданого «дорослого» фестивалю, «Шанувальник» Миколи Лебедєва, «Хто, якщо не ми?» Валерія Прийомихова, дві білоруські стрічки, фільм з Узбекистану, мультфільм «Нові бременські» і, звісно ж, улюблений і серед дітлахів журнал «Єралаш». В інформаційних показах — фільми з Тунісу і Німеччини, Швеції, Франції і Японії.

Діти зустрінуться з героями популярного серіалу «День народження Буржуя». На жаль, це єдиний фільм, що представляє Україну, адже в його створенні на партнерських засадах брали участь «НТВ-профіт» і студія «1+1». Численні гості фестивалю, серед яких Галина Польських і Аристарх Ливанов, Раїса Недашківська та Геннадій Сейфулін, Ольга і Наталя Сумські, Валерій Прийомихов і багато інших зірок, зустрінуться з дітлахами перед показами і в майстер-класах, що теж є відмінною рисою «Артека».

Про те, як пройде фестиваль, про його будні, зустрічі, радощі та перемоги дізнаєтеся після його завершення в наступних номерах «ДТ».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.59
EUR 28.96