«Неужто им покой не по карману?» Фосфорна катастрофа ледь не зірвала зйомки «Мушкетерів»

Поділитися
У Львові тривають зйомки фільму «Повернення мушкетерів, або Скарби кардинала Мазаріні» (режисер — Георгій Юнгвальд-Хилькевич, бюджет проекту — близько 5 млн...

У Львові тривають зйомки фільму «Повернення мушкетерів, або Скарби кардинала Мазаріні» (режисер — Георгій Юнгвальд-Хилькевич, бюджет проекту — близько 5 млн. євро). Частину роботи вже виконано в Одесі та Білгород-Дністровську. Нині — Галичина. А попереду — Пітер, де планують знімати «Версаль» і «Лувр». До речі, катастрофа в Ожидові ледь не зірвала плани мушкетерів…

Два дні по тому, як на залізничній колії перекинулися і зайнялися цистерни з фосфором, знімальна група Юнгвальда-Хилькевича мала намір залишити «негостинну Львівщину». Проте, як повідомила прес-служба кіношників, любов до професії все-таки перемогла страх перед можливим інгаляційним отруєнням, зйомки тривають. Мушкетери не здаються!

Місцеві жителі виявляють цілком зрозумілий інтерес до цих зйомок. Не щодня випадає щаслива нагода майже тет-а-тет «потусуватися» з легендарними Атосом, Портосом, Арамісом і д’Артаньяном — зразка 1978 року. Та й журналісти теж люди, їм цікаво, і все було б гаразд, якби не інформаційний вакуум. Творча група, «обпікшись» в Одесі на українських таблоїдах, у Львові вже вирішила опустити завісу перед своєю роботою. От і доводиться представникам мас-медіа годинами прогулюватися разом із роззявляками уздовж обмежувальної стрічки, здалеку фотографувати і мріяти про обіцяний прес-службою знімальної групи так званий журналістський коридор. І почуватися справжнім папараці, особливо коли намагаєшся крадькома підлізти-таки під огородження (а раптом пощастить?). І ось тебе не надто чемно відсуває вбік міліціонер. А їх навколо місця зйомок — хоч греблю гати.

На запитання «Чому залізна завіса?» (а запитувала я про це всіх без винятку, хто виходив зі знімального майданчика за обмежувальну стрічку) незмінно чула лаконічно-іронічне: «А навіщо?». Тим часом прес-служба кіношників поширила через Інтернет таку інформацію: «За домовленістю з директором відділу маркетингу Нью Уан Продакшн, всеукраїнську прес-конференцію з відомими кіноакторами і знімальною групою фільму «Повернення мушкетерів, або Скарби кардинала Мазаріні» планується провести у Львові в серпні. Точну дату і місце проведення повідомимо додатково». Що ж, почекаємо!

Атос — Веніамін Смєхов
А наразі — сюжетні перипетії з життя «воскреслих» мушкетерів та їхніх діточок і в самому місті, і за його межами (практично до кінця серпня). У Львові події розгортатимуться біля палацу Потоцьких, у Бернардинському дворику, на подвір’ї Вірменської церкви і, за можливістю (операторам дуже заважають символи цивілізації — численні дроти, пластикові вікна на пам’ятках архітектури, сателітні антени, білборди та інша рекламна продукція), на вулицях центральної частини Львова.

Група має намір досить довго працювати за межами міста — у Свірзькому замку.

Більшість москвичів прибули до Львова ще 4 липня. Пізніше за всіх прилетів Михайло Боярський — і відразу, як мовитьтся, із корабля на бал.

Примхлива львівська погода добряче поплутала карти кіношникам — зливи та ураган трохи вщухли лише на початку липня. Тоді, власне, і почалися зйомки. Графік роботи ненормований: група гарує і вдень, і вночі. На знімальному майданчику постійно чергує бригада швидкої медичної допомоги.

Через майже цілодобовий режим роботи актори харчуються безпосередньо на місці зйомок. Схоже, режисер оголосив сухий закон, бо з напоїв на столиках — тільки кава, чай, мінералка і соки. Навіть пива немає!

Відомо, що росіяни, крім іншого реквізиту, привезли із собою дві карети, а коней (їх потрібно аж 24 на одну зйомку) орендували в місцевого (львівського) СКА. Чимало часу витратили і на пошуки жеребця рудої масті — схожого на того, на якому д’Артаньян гарцював у вже далекому 1978-му, виспівуючи «Пора-пора-порадуемся на своем веку...». Шукали коня по приватних стайнях і на іподромі. І таки знайшли. Щоправда, не дуже задоволені цінами: у Львові просять по 80 доларів за скакуна, а в Одесі «це задоволення» коштувало на 30 у.о. менше.

Активно працює й масовка. Ще в червні на кастинг запрошували довгоносих чорноволосих чоловіків і витончених жінок (це ж Франція, панове!). Розцінки точно не відомі (кажуть, вони коливаються від 60 до 150 гривень за день).

До речі, цікаво спостерігати за львів’янами, котрі прискіпливо придивляються до «чудової четвірки» і діляться враженнями на кшталт «Вав, як же вони постарішали!». А мені здається (добре пам’ятаю зйомки перших «Мушкетерів», бо відбувалися вони недалеко від мого будинку), що виконавці головних ролей зовні загалом мало змінилися, хоча... Роки, безперечно, додали їм мужності, сивини і... стриманості.

Прем’єра фільму має відбутися у лютому-березні 2008 року. Фінансує проект молодий бізнесмен Олег Чамін. На відміну від трьох попередніх фільмів («Д’Артаньян і три мушкетери» було знято 1978 року, продовження — «Мушкетери двадцять років по тому» і «Таємниця королеви Анни, або Мушкетери тридцять років по тому» — вийшли в прокат 1992 і 1993 рр.: усі три картини, звісно, знімалися за творами Дюма), теперішні «Скарби» створюються вже за сюжетом самого пана Юнгвальда-Хилькевича та одеського сценариста Юрія Бліковича. Кіношники обіцяють, що фільм буде не продовженням «Трьох мушкетерів», а оригінальною, абсолютно новою історією із відомими персонажами.

На початку цієї кінокартини головні герої гинуть (д’Артаньян — від випадкового осколка, Портос — під обвалом, Араміс — від руки сина Портоса, Атос — від серцевого нападу). Та хіба смерть може зупинити мужніх мушкетерів?! І вони... повертаються, аби допомогти своїм нащадкам у пошуках скарбів кардинала Мазаріні.

У ролях дітей мушкетерів досить відомі, молоді і вже уславлені артисти. Нащадок Атоса — Данило Дунаєв, спадкоємці Портоса — Дмитро Нагієв та Ірина Пегова, Араміса — Антон Макарський, д’Артаньяна — румунка Лянка Гріу. На знімальному майданчику також з’являться Аліса Фрейндліх, Володимир Балон, Олександр Ширвіндт, Олена Яковлєва і Дмитро Харатьян.

Музику для стрічки, як і для перших «Мушкетерів», пише Максим Дунаєвський. Тексти пісень — Карен Кавалерян. А співатимуть у фільмі і Боярський, і Харатьян, і Макарський.

Ну що ж, дочекаємося прем’єри — подивимося і порівняємо...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі