Німеччина відкриває український театр

Леся Ільєнко 11 листопада 2016, 22:00
Германия

Читайте також

У столиці триває "Тиждень актуальної п'єси", який відвідали представники Гайдельберзького театрального фестивалю (Німеччина). За їхніми словами, вже навесні 2017-го український театр буде представлений на цьому німецькому театральному форумі новими вітчизняними виставами і новими п'єсами сучасних українських авторів. 

Театральні професіонали знають, що Гайдельберзький театральний фестиваль вважається одним із найсерйозніших форумів сучасної німецькомовної драматургії. На цьому фестивалі також представляють театральні проекти з інших країн, основа яких — сучасна актуальна драматургія. 

У 2017-му Гайдельберзький фестиваль надасть Україні почесне право бути хедлайнером і почесним гостем проекту. За словами офіційного куратора фестивалю від України, відомого драматурга Павла Ар'є, "в Німеччині хочуть бачити нову цікаву соціальну драматургію, яка говорить із сучасниками сучасною мовою, яка передбачає модерну сценічну форму". 

Німецька сторона хотіла б бачити у рамках фестивалю не тільки камерні проекти з України, а й вистави великої форми. Окрім цього, відбудуться презентації нових українських п'єс (передбачається близько шести читок). 

Час проведення Гайдельберзького театрального фестивалю уточнюється, але, швидше за все, це буде кінець квітня — початок травня 2017-го. А українську програму буде сформовано ближче до кінця 2016 р. 

Гайльдерберг — місто в Німеччині, на північному заході землі Баден-Вюртемберг. Це місто вважається одним із найбільших театральних центрів Німеччини. Тут є міський, молодіжний, музичний театри, багато інших театральних об'єднань. 

Тим часом на "Тижні актуальної п'єси" у Києві театрали мають можливість ознайомитися з новими п'єсами Д.Воронова, Н.Блок, Д.Богуславського, Е.Рзаєва, Є.Марковського, О.Дорічевського, багатьох інших авторів. У театрі "Золоті ворота" з 7 на 8 листопада (буквально зразу ж після вистави "Слава Героям!") було проведено спеціальну "Золоту ніч" сучасної драматургії, — читки тривали до ранку. 

Фестиваль "Тиждень актуальної п'єси" засновано ще 2009-го, його мета — ознайомити театри і глядачів із новою драмою, підтримати ці тексти. Цього року головні майданчики "Тижня" — "Золоті ворота", Камерна сцена ім. С.Данченка (у франківців), "ДАХ", Ґете-інститут. 

Теги:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.59
EUR 28.96