ІНСТИТУТ ВСЕСВІТУ

Валерій Пріцкер 11 серпня 2000, 00:00
table.gif

Читайте також

З 19 липня по 5 серпня в Міжнародному дитячому центрі «Артек» під патронатом Президента України Леоніда Кучми пройшов VII Міжнародний фестиваль «Сузір’я-Артек». Засновники фестивалю — Українське молодіжне аерокосмічне об’єднання УМАКО «Сузір’я» і МДЦ «Артек».

Учень Корюківської середньої школи №1 Олексій Тихоновський, з яким ми зустрілися в Гурзуфі, потрапив нинішнього літа до «Артеку» як переможець багатьох конкурсів Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я». Олексій розповідає, що в своєму районному об’єднанні він і його друзі вивчають астрономію, космічну техніку, не обминають увагою й фізику, хімію, математику, інші точні науки. Водночас пишуть твори на космічні теми, в яких треба проявити не лише математичні знання, а й психологічні, літературні, філософські здібності. Такі умови руху «Сузір’я»...

— Рух юних астронавтів започаткувався в світі з ініціативи американського президента Рональда Рейгана, — розповів для «Дзеркала тижня» президент УМАКО народний депутат України Олег Петров. — УМАКО — це складова частина світового руху. Сьогодні в об’єднанні здобувають аерокосмічну освіту в різних формах понад 14 тисяч чоловік по всій країні. Учасники руху підтримують тісні зв’язки зі своїми закордонними колегами — Росії, США, Франції, Південної Кореї, Китаю та інших країн.

Діяльність УМАКО спрямована на пошук і підтримку обдарованої молоді, підготовку гідного поповнення наукової еліти держави в галузі досліджень космічного простору. 2001-го рухові виповниться 10 років. Увесь цей час для його учасників пріоритетною була робота з реалізації програми «Діти Всесвіту».

Щорічно в міжнародному дитячому центрі «Артек» на фестиваль «Сузір’я» збираються талановиті хлопчики та дівчатка, юні дослідники, переможці конкурсів і олімпіад. Кращі «умаківці» зустрічаються в «Артеку» з космонавтами, вченими, конструкторами космічної тех-ніки. Цього року в гостях у дітей побували перший космонавт України Леонід Каденюк, директор програми «Морський старт» Володимир Команов, президент УМАКО Олег Петров.

Особливістю артеківських форумів є їхні інноваційні концепції. Приміром, ще V фестиваль два роки тому передбачив розвиток гуманістичної спрямованості руху, відхід від технократичних принципів його побудови. В основу програми була покладена діяльність спеціально створеного «Інституту Людини», для якого найголовнішим було зацікавлення особистістю дитини як носія науково-технічних і гуманітарних ідей розвитку суспільства й природи. Концепція VI фестивалю будувалася на подальшому розвитку цих принципів, усвідомленні всієї повноти людського чинника.

З огляду на те, що третє тисячоліття, за прогнозами фантастів і вчених, стане ерою контакту з носіями розуму з інших цивілізацій (а Україна швидко входить до числа провідних космічних держав світу), головним питанням нинішнього, вже сьомого, фестивалю, внесеним до порядку денного «Інституту Людини», стало те, яким постане земне суспільство перед обличчям позаземного розуму. Йдеться, по суті, про добровільне взяття кожним членом суспільства своєї частки колективної відповідальності за діяльність усього Людства. Адже, хоч як це парадоксально, говорить Олег Петров, майбутнє висуває проблему гармонійного поєднання особистісного й колективного чинників у суспільному прогресі. Розвиток технологій, роблячи окремого індивідуума могутнім, водночас ставить його в залежність від результатів діяльності інших людей. Тому як ігрову основу фестивалю обрано рольові ігри «Інститут Людини» та «Юнга космічного флоту». На фестивалі кожна група учасників руху проводила свій комплексний експеримент «Межа тисячоліть», під час якого висувала гіпотези виникнення й розвитку цивілізацій...

Сьогодні рухові стає тісно в рамках «Артеку», тому його учасники організовують нові опорні бази. У селі Вишеньки Чернігівської області на березі Десни створений так званий «Північний Артек» — навчально-оздоровчий центр, де проводять багато заходів УМАКО. Таким чином, об’єднання «Сузір’я» стало, в принципі, своєрідним «Інститутом Всесвіту», учасники якого шукають оптимальних шляхів розв’язання гуманітарних і науково-технічних освітніх проблем...

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.55
EUR 28.89