КЕСАРЕВі — КЕСАРЕВО. ДОВіЧНО

21 липня 2000, 00:00

Читайте також

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв 21 липня підписав закон про першого президента республіки, повідомили агентству «Інтерфакс-Казахстан» у прес-службі глави держави.

Прийняття закону про першого президента ініціювала парламентська фракція Громадянської партії республіки. У другому, остаточному, читанні законопроект як конституційний закон парламент ухвалив 27 червня. На початку липня Конституційна рада визнала цей документ відповідним до Конституції.

Закон надає першому президентові Казахстану Нурсултану Назарбаєву, який керує республікою з 1990 року, після завершення його повноважень глави держави, право звертатися до народу республіки, державних органів і посадових осіб з ініціативами з найважливіших питань розвитку суспільства, виступати перед парламентом і на засіданнях уряду, очолювати Асамблею народів Казахстану, входити до складу Ради безпеки, щорічно присуджувати премії миру і прогресу.

Відповідно до документа перший президент має недоторканність. Він не відповідає за дії, учинені згідно зі своїм статусом, за винятком випадків державної зради. Недоторканність першого президента поширюється на його житло, службове помешкання, багаж, особисті та службові транспортні засоби, листування, використовувані ним засоби зв’язку, а також на приналежні йому документи.

Крім того, у документі передбачені гарантії соціального забезпечення, безпеки першого президента та його родини.

Відповідно до Конституції, нинішні повноваження Н.Назарбаєва, переобраного на черговий президентський термін у січні 1999 року, минають 2006 року.

Від себе додамо: зате Нурсултан Абишевич ніколи вже не буде главою опікунської ради ФК «Кайрат».

ІІ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 25.90
EUR 27.56