ЛЮБОВ, СХОЖА НА СОН...

28 липня 2000, 00:00

Читайте також

БУВАЄ ТІЛЬКИ В АКТУАЛІЗОВАНОГО ТИПУ

Психологи стверджують, що всіх чоловіків можна умовно поділити на дві групи. Одні — наші хороші друзі, які щиро і по-справжньому турбуються про нас (так звані актуалізатори); інші, при всій їхній привабливості, — добре замасковані диктатори (так звані маніпулятори).

...Ви приготували чудову вечерю. Актуалізатор на запитання: «Чи тобі подобається вечеря?» відповість: «Дуже, у тебе завжди так смачно виходить» або «Кохана, мені приємно все, що ти робиш». (Отже, у будь-якому випадку він похвалить вас, зробить приємне.) Маніпулятор же відповість: «Не дуже. Тобі б повчитися в моєї мами» чи «Так, нічого, але мама б поклала більше перцю і петрушки».

Збираючись на вечір, ви одягаєте улюблену зелену сукню, упевнено виходите з дому. «Яка ти сьогодні приваблива!» — надішле вам сонячну енергію актуалізатор. «А знаєш, там буде багато моїх друзів, одягла б ти краще чорний костюм», — невдоволено пробурчить маніпулятор, і вашого променистого настрою наче й не було.

Актуалізатор бачить у вас унікальну, самобутню особистість (кантовську «річ у собі»), цінує саме вашу неповторність; маніпулятор же вас із кимось порівнює і намагається підігнати під свій ідеал.

Актуалізатор може вас до чогось закликати, а маніпулятор — вимагати. Спілкуючись з актуалізатором, ви відчуєте активну турботу про себе, із маніпулятором — швидше... про нього.

Актуалізатор сприймає важкі життєві ситуації як тимчасові труднощі, маніпулятор буде шукати у вас причину нещасть, приміром, «це через те, що ти не...».

Чим же різниться любов цих двох типів особистості? Любов маніпулятивного типу — на вдале порівняння психологів — як любов до породистих собак, таких гарних і аристократичних. Пестити, плекати, перейматися їхньою стрижкою... А любов актуалізованого типу беззастережна: так люблять дворняжок, маленьких і непоказних, грайливих і щасливих, люблять їх такими, які вони є.

Істинно люблячий чоловік прийме вас із усіма якостями, хорошими і поганими, саме вас... не прагнучи переробити, перевищити, поліпшити! Беззастережна любов гріє душу, не ображає, не викликає комплексів.

Про любов актуалізованого типу знали й індійські мудреці. У древньому трактаті «Чим полонити жінку?» сказано, що тільки до 30 років можна полонити обраницю дорогими прикрасами й вбранням, а опісля — лише турботою, увагою і поштивістю.

Сексуальні взаємини актуалізованого типу — дуже значний, сильний, але не самодостатній додаток до взаємин людських. Маніпулятор же може сприймати іншу людину як тіло, річ, яку можна покласти із собою в ліжко, прикрасити і хвалитися нею перед знайомими і незнайомими або навіть використовувати для кар’єри.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.73
EUR 28.60