ОСТЕОХОНДРОЗ: ПАМ’ЯТАТИ і ЗАПОБіГАТИ

21 липня 2000, 00:00

Читайте також

Як жахливо, коли, нахилившись зав’язати шнурки чи підняти річ, яка впала додолу, ми завмираємо від гострого блискавичного болю в попереку, не в змозі поворухнутися. Як мучимось, не знаючи, на чому прилаштувати голову, щоб припинився біль у шиї. Як ми хвилюємося, коли ні з того ні з сього починають німіти пальці рук. Який відчуваємо страх, коли раптом не можемо вдихнути на повні груди через сильний біль у грудній клітці або спині.

Що тільки ми не уявляємо — інфаркт міокарда, хворобу нирок, жахливу пухлину. А коли докладне лікарське обстеження нічого такого не підтверджує, продовжуємо мучитися від болю і невідомості. Тим часом у переважній більшості випадків обумовлено все це остеохондрозом.

Його не треба боятися, але про нього потрібно пам’ятати, характерні прояви лікувати і, по змозі, запобігати їм. На будь-якій стадії боротьби з остеохондрозом варто виконувати наведені нижче фізичні вправи:

1. Сильно натиснути лобом на опорну долоню, тиск утримувати 7—10 сек. Повторити 3— 5 разів (ані чоло, ані долоня при цьому не рухаються).

2. Сильно натиснути потилицею на опорну долоню. Тиск утримувати 7—10 сек. Повторити 3—5 разів (ані потилиця, ані долоня при цьому не рухаються).

3. Сильно натиснути правою скронею на опорну долоню. Утримувати 7—10 сек. Повторити 3— 5 разів (ані потилиця, ані долоня не рухаються).

4. Сильно натиснути лівою скронею на опорну долоню. Утримувати 7—10 сек. Повторити 3—5 разів (ані скроня, ані долоня не рухаються).

5. Підставити долоню під підборіддя. Сильно натиснути підборіддям на опорну долоню (ані підборіддя, ані долоня не рухаються).

І
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.59
EUR 28.96