ПІД ЧИЇМ КРИЛОМ БІЛЬШЕ ПЛАТЯТЬ?

Юрій Виставкін 28 липня 2000, 00:00

Читайте також

Давно відомо, що гроші здатні посварити людей. Навіть у баскетболі. Якщо серед жіночих клу- бів зберігається (у всякому разі, поки що) злагода та спокій, ніяких принципових змін у схемах проведення ігор у рамках Євроліги ФІБА і Кубка Ронкетті, то напередодні нового сезону 2000/2001 керівники багатьох відомих і потужних чоловічих клубів оголосили Міжнародній федерації баскетболу справжнісіньку війну, відмовившись виступати під її прапором. Причини? Явно несправедливий, на думку «бунтівників», розподіл прибутків від матчів між ФІБА та клубами. У результаті створено нову «Євролігу УЛЄБ» (інша назва — «Ліга свободи»), яка стартує 19 жовтня. Змагання в чотирьох попередніх групах почнуть 24 команди, серед яких такі клуби-зірки, як «Кіндер» (Болонья), «Олім- піакос» (Афіни), «Реал» (Мадрид), «Цибона» (Загреб) та ін.

Командори новонародженої ліги пообіцяли усім, хто став її членом, 35 мільйонів доларів, які розділять на 24 (природно, не пропорційно, а залежно від результатів на фініші). Відразу ж виникла напруженість у стосунках усередині національних федерацій (ланках ФІБА), тому що одні клуби зберегли вірність ФІБА, а інші вирішили добре заробити, вступивши до «Ліги свободи». Приміром, «Олімпіакос» виступить у новій лізі, а інший грецький клуб-лідер — «Панатінаїкос» — залишився під крилом Суперліги ФІБА; «Бенеттон» — в УЛЄБ, а, скажімо, ще один представник Італії — «Скаволіні» — у Суперлізі.

Крім Суперліги ФІБА (у складі 20 клубів якої такі відомі команди, як московський ЦСКА, «Ефес-Пілсен» зі Стамбула, «Іракліс» із Салонік та ін.) в її рамках пройдуть, як і раніше, Кубок Сапорти й Кубок Корача. Цього разу в згаданих турнірах, на жаль, не буде жодного представника України — немає коштів...

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.59
EUR 28.96