ПРОСТИЙ і ПЕРЕДБАЧУВАНИЙ

7 липня 2000, 00:00

Читайте також

ТАКИМ МАЄ БУТИ КОСТЮМ ДіЛОВОЇ ЖіНКИ

Ділова жінка повинна завжди бути готовою до певних жертв. А саме: одягатися бездоганно і передбачувано. Діловий костюм повинен бути нудний, простий і зрозумілий. Проте, як же щодо віянь моди?

Незважаючи на те, що ось уже тридцять років силует жіночого ділового костюма залишається практично незмінним, сам костюм постійно зазнає косметичних коригувань. Це пов’язано з еволюцією самого поняття «класика». Класичний стиль у наші дні, очевидно, тяжіє до помірно вільних, демократичних ліній, що допускають сполучення з іншими стилями.

Ё Деяка демократизація класики виявляється насамперед у вільному крої жакета. Він приталений — але трохи, і це не акцентується. Все інше жорстко не регламентоване. Піджак може бути і двобортним, і однобортним; до, нижче і вище від лінії стегон. Гудзики — обов’язково справжні кістяні або обтягнені тканиною, шкірою. Бажано, щоб вони були одного кольору з костюмом. Застібка може бути внутрішньою. Плече ледь розширене і трохи підняте, але не більше.

Ё Новомодні довільності не поширюються на спідницю. Тут для нововведень — табу. Спідниця повинна бути прямою, завуженою донизу, такою, що облягає стегна, із розрізом іззаду не більше десяти сантиметрів. Класична довжина спідниці — до середини колін. Але вона може бути і трохи вища коліна, і трохи нижча. Довжина спідниці до середини ікри можлива лише тоді, коли у жінки проблеми з ногами. Недоречними виглядають золоті та срібні ремінці. Натомість рекомендують носити шкіряні ремінці ручної роботи з логотипами відомих фірм.

Ё Брюки повинні бути чисто класичного покрою, трохи звужені донизу. Ознака моветону — брюки в обтяжку.

Ё Перевага надається гладеньким тканинам — англійському твідові та шерсті, а також сатину, матовому шовку, оксамиту і букле. Виключаються віскоза і будь-які стрейчі.

Ё Кольорова гама не строката: сірий, кремовий, різноманітні відтінки темно-синього, темного бордо, коричневого і чорного.

Треба пам’ятати, що той самий колір і фактура тканини можуть бути доречні для одного ділового заходу й цілком неприпустимі для іншого. Наприклад, костюм із бавовни згідно з етикетом можна одягти, якщо передбачається сніданок із діловим партнером або обід у ресторані на відкритій терасі. У костюмі білосніжного кольору ви можете з’явитися тільки літньої пори на вечерю.

Ё Костюм у тонку смужку доречний під час офіційних заходів у другій половині дня.

Ё Чорний діловий костюм, який інколи називають у народі «похоронними дрогами, що стали сторчма», придатний виключно для вечірніх ділових зустрічей, або для офіційних привселюдних виступів із трибуни, освітленої прожекторами і софітами.

Ё Діловий костюм, що складається із спідниці та піджака, частіше призначається для заходів у першій половині дня. Брюки та піджак — непоганий вибір для вечора.

Ё Канонам ділового етикету найкраще відповідають костюми від таких відомих фірм, як Armani, Max Mara, Lanvin, Trussardi, Cerruti, Robert Barton, Betty Barclay, Сhanel, Guy La Roche.

За матеріалами агентства «Профіль»
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89